POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
93 / 94 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek  »   XTREMEBOOST-Spongebob 3.2 M3 Kompressor

Dawe
2011.01.23. 23:10   

Redneck Boss
de várom már,hogy kész legyen,ennyi idöt beleölni (3év) és még semmi komply elörelépés,szerintem azért nem vagyok egyedül a várakozással Very Happy

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
spongebob
2011.01.23. 23:07   

Dawe írta:
speer írta:
Jujj..mi bújik a dobozban?
Hát a nem annyira ROSSZ ROSS-pistons dugattyúk 9:1-es visszonnyal.

a pistons az a dugattyú Kacsint

A Dawe=Dilis Very Happy

Budapest    851    2007.05.11. 21:37
spongebob
2011.01.23. 23:03   

bmw-e30-325i írta:
Kemény dolgok ezek Feri..
De a tapasztalat igazoljon...

Hát én őszintén remélem,hogy ne igazolódjon Feri-bá tapasztalata!
Egyébként a motorsportban sajnos több féle dugattyú halálával találkoztam már,nehéz megítélni,anyaghiba vagy más okozza a problémát.....lehet beszerzek egy röntgengépet is Very Happy

Dawe
2011.01.23. 23:01   

Redneck Boss
speer írta:

a pistons az a dugattyú Kacsint

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
spongebob
2011.01.23. 22:56   

Hexer írta:
speer írta:
Hexer írta:
speer írta:
Turboá írta:
Zsoltikám, na ez a "nemszar"!
Ez parsztbiztos. Kacsint Nagyon tetszik, míves,átgondolt.

Köszi Atti!Peti már csak ilyen hülye átgondolt,én meg csak megerősítem ebben. Szemcsis

Miki tervezte a dugokat?
Hajtokarok vagotszemuektol jottek?

Miki magasabb c.r-os dugókat ajánlott,ehez a 9.1-es viszonyhoz inkább mi ragaszkodtunk.Ilyen h.karok vannak a Miki féle "disznó"audiban(800Le Smile )tehát itt is valszeg. beválik,hogy honnan jött ,azt viszont passzolom... Szemcsis

Hasonlo karokat akarok en is...csak azet
dugora visszaterve, ross is csinal mindenfele bevonatot, miert nem veluk, nem is draga.

Üdv.
A dugók hamarabb megjöttek mintahogyan teljesen körvonalazódott volna a végső elképzelés.
Alapesetben maga a dugattyú cseréje is elég lehet a teljesítmény elviselésére,én később mégis úgy döntöttem,hogy biztosabb a plussz kerámia bevonat.Másodszor az olajhőmérsékletet is kedvezően befolyásolja,és ennél a karter átalakítása nélkül nem túl nagy mennyiséggel gazdálkodunk.A motor hőháztartását elég kritikus pontnak tartom,komoly projekteknél nagy gyártók is megszenvedik ezt a témát.

spongebob
2011.01.23. 22:45   

Üdv.
Bátorkodom megjegyezni,az alapanyag minőség választásakor a szempont legfőképpen az volt,hogy NEM versenyautót szeretnék,de a teljesítmény indokolhatja a körültekintést és még ha balul is sül el valami,nem szeretnék önmarcangolást végezni,hogy sajnáltunk valamit belőle,és mi lett volna ha...
Ezen alkatrészek cseréjekor anyagilag határ a csillagos ég,valahol meg kellett húzni egy határt,ami "sajnos" a kollégákat is elfigyelve már így is alaposan meghaladja az általánosan szokottat.
Az elvárt teljesítmény nem kevés,de semmiképpen nem kirívó,mint említettem utcára,örömködéshez szolgálna.Éppen ezért a tartósság érdekében nagyobb hangsúlyt próbáltunk fektetni a tartalékok benne hagyása mellett a hatékonyság növelésére amit ezidáig mondhatom évek előkészülete előzött meg.
Természetesen benne marad a pakliban a hiba így is,de mindannyian tudjuk,ez elég ingoványos terület,könnyű hibázni,vagy megfeledkezni valami apróságról ami annál nagyobb kárt okoz.
Hm.. meglátjuk majd.Nem mondom nem aggódom picit,más az elmélet és más a gyakorlat.
Remek munkákat lehetett látni ezidáig is,remélhetőleg be tudunk állni ebbe a sorba. Szemcsis

Hexer
2011.01.23. 20:53   

speer írta:
NFeri írta:
Nekem ezekkel a Ross dugattyúkkal két motorba is probléma volt!
Az M3-ba is ilyet rendeltem szépen szét tört a dugattyútető mindegyik hengerbe,megvan el van rakva majd holnap lefotózom és belinkelem!
A másik motor az egy Renault Megane kit car-ba volt ott meg a csapszeg fölött szakadt le a teteje!
Úgyhogy nálam ez a dugó a lista alján van! Sad
Remélem nektek nem lesz vele gond!

Értem...sajna sok beleszólásunk nincsen az ilyen meghibásodásokra,recept sincs az elkerülésükre.Sajna én már az összes márkájú kovi dugóról hallottam negatívumokat,ez alapján nem tudnék dönteni!Én bízom benne-ha így is van ahogy írtad-hogy kifogtunk egy makulátlan anyagminőségű garnitúrát ,és nem lesz semmiféle gond velük! Szemcsis

Szerintem azert nagyban fugg hogy custom order alatt ki mit kivan, mert ok mindent megcisnalnak ha kered toluk a sajat felelosegedre.
A JE, wisseco, wosner mellet urtechnika..cossy a kovetkezo lepes...dupla aron

1080    2007.03.10. 17:40
speer
2011.01.23. 20:16   

NFeri írta:
Az M3-ba is ilyet rendeltem szépen szét tört a dugattyútető mindegyik hengerbe,megvan el van rakva majd holnap lefotózom és belinkelem!
A másik motor az egy Renault Megane kit car-ba volt ott meg a csapszeg fölött szakadt le a teteje!

Értem...sajna sok beleszólásunk nincsen az ilyen meghibásodásokra,recept sincs az elkerülésükre.Sajna én már az összes márkájú kovi dugóról hallottam negatívumokat,ez alapján nem tudnék dönteni!Én bízom benne-ha így is van ahogy írtad-hogy kifogtunk egy makulátlan anyagminőségű garnitúrát ,és nem lesz semmiféle gond velük! Szemcsis

"Kedvenc állatom a báránybőrbe bújt farkas!"

"Kedvenc állatom a báránybőrbe bújt farkas!"    2801    2005.05.02. 07:23
bmw-e30-325i
2011.01.23. 18:44   

Kemény dolgok ezek Feri..
De a tapasztalat igazoljon...

te is tudod...

Törökszentmiklos    904    2005.12.22. 23:37
NFeri
2011.01.23. 18:40   

www.nieszmotorsport.hu
Verseny és Tuning autó szervíz.
06 30 9 715 133

Tahitótfalu    555    2005.09.20. 20:40
speer
2011.01.23. 18:09   

Szerintem,ha jó a program ,nincsen agyig húzva a gyújtás,és minden más is o.k,akkor szerintem nincsen ok az aggodalomra...ha meg szar valami,akkor meg a Marsról származó dugattyú is beokádna.Rengeteg jól működő turbós példáról tudni,ahol nincsenek komolyabb kovácsolt dugattyúk és mégis az elvárásoknak megfelelően teljesítenek jóideje.A kovidugó még a készülő kerámia bevonattal sem biztosíték semmire,csak toleránsabban elviseli az esetleges meghibásodások vonzatait. Kacsint

NFeri
2011.01.23. 17:35   

speer írta:

A "gyűrűk ura",ARP tőcsavarok...

Popsinézet..

Remélem nektek ezzel a dugattyúval több szerenycsétek lesz mint nekem volt!

www.nieszmotorsport.hu
Verseny és Tuning autó szervíz.
06 30 9 715 133

Tahitótfalu    555    2005.09.20. 20:40
speer
2011.01.23. 16:22   

Hexer írta:
speer írta:
Hexer írta:
speer írta:
Turboá írta:

Köszi Atti!Peti már csak ilyen hülye átgondolt,én meg csak megerősítem ebben. Szemcsis

Miki tervezte a dugokat?

Miki magasabb c.r-os dugókat ajánlott,ehez a 9.1-es viszonyhoz inkább mi ragaszkodtunk.Ilyen h.karok vannak a Miki féle "disznó"audiban(800Le Smile )tehát itt is valszeg. beválik,hogy honnan jött ,azt viszont passzolom... Szemcsis

dugora visszaterve, ross is csinal mindenfele bevonatot, miert nem veluk, nem is draga.

Mert már a rendeléskor tudni lehetett az itthoni kerámiázási lehetőségről,és inkább arra esett a választás! Tudod...magyar paradicsom,magyar paprika,magyar csirke,magyar kerámia Very Happy !

Hexer
2011.01.23. 16:15   

speer írta:
Hexer írta:
speer írta:
Turboá írta:

Miki tervezte a dugokat?

speer
2011.01.23. 16:02   

Hexer írta:
speer írta:
Turboá írta:

Miki tervezte a dugokat?

Miki magasabb c.r-os dugókat ajánlott,ehez a 9:1-es viszonyhoz inkább mi ragaszkodtunk.Ilyen h.karok vannak a Miki féle "disznó"audiban(800Le Smile )tehát itt is valszeg. beválik,hogy honnan jött ,azt viszont passzolom... Szemcsis

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2011.01.23. 20:27 (1).

speer
2011.01.23. 15:49   

Turboá írta:

A dugattyúk ráadásként nem maradnak meg ebben az állapotukban,mert kerámiáztatva lesznek,mint ahogyan a 6leömlő is ,és tovább egészen a középdob utánig.Ha kész,jönnek ezekről is a fotók. Szemcsis

Hexer
2011.01.23. 15:49   

speer írta:
Turboá írta:

Miki tervezte a dugokat?

speer
2011.01.23. 15:31   

speer
2011.01.23. 15:18   

Turboá írta:

Turboá
2011.01.23. 15:14   

új játék-új izgalom.
R.C.S.

R.C.S.    7683    2005.03.14. 22:22
speer
2011.01.23. 15:13   

admin írta:
Tudom én hogy nem a GT sítésen van a hangsúly Smile
Kacsint

admin
2011.01.23. 15:09   

Site Admin
Tudom én hogy nem a GT sítésen van a hangsúly Smile

1305    2005.11.25. 01:11
speer
2011.01.23. 15:08   

Jay350i írta:
speer írta:
Sok éve mikor a kombájnt vettem ,lehetőségem volt egy gyári sorszámozott GT verzió megvételére. Valami iszonyat szarúl néz ki abban a zöld színben,lehet valakinem tetszik,de én nem akartam egyből egy fényezéssel nyitni,és nem vettem meg,de nem is bántam soha! Kacsint

Én nem mondtam hogy baj, csak kérdeztem Smile
Szép ez is meg a Touringod is.

Igen,tudom,köszönjük! Very Happy Kacsint

Jay350i
2011.01.23. 15:05   

speer írta:
Sok éve mikor a kombájnt vettem ,lehetőségem volt egy gyári sorszámozott GT verzió megvételére. Valami iszonyat szarúl néz ki abban a zöld színben,lehet valakinem tetszik,de én nem akartam egyből egy fényezéssel nyitni,és nem vettem meg,de nem is bántam soha! Kacsint

Én nem mondtam hogy baj, csak kérdeztem Smile
Szép ez is meg a Touringod is.

Bristol, United Kingdom    1038    2010.02.23. 23:19
speer
2011.01.23. 15:03   

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

93 / 94 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Következő
Tartalomjegyzék  »   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére