POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok  »   3 series - 320d ( E46 ) / 1998-2005 ig

E36 sedan
2015.11.15. 13:33   

hyperspace66 írta:
Sziasztok, ezzel az autóval szemezek már 3 hete, pár oldalra kiraktam de nem sokat tudtak mondani , valami vélemény esetleg?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330ci-9407357

Szia!

Így a képek alapján egész szépnek tűnik.Nézd meg! Smile Egy hozzá értőt vigyél magaddal azért hogy ne érjenek meglepetések.

Remélem sikerrel jársz. Kacsint

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2889    2010.08.25. 18:06
hyperspace66
2015.11.10. 01:22   

Sziasztok, ezzel az autóval szemezek már 3 hete, pár oldalra kiraktam de nem sokat tudtak mondani , valami vélemény esetleg?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330ci-9407357

Zalaegerszeg    1    2015.11.10. 01:19
nl735
2015.08.17. 19:10   

Sziasztok!

Gondolkodtam a 30d-s motoron. Érdekelne, hogy mi a véleményetek róla, mi ami költséges lehet nagyon, illetve, hogy mennyire magas még napjainkban ennek a típusnak a szervízköltsége és hogy mennyire megbízható. Plussz kérdés: a 20d motr 1:1-ben cserélhető-e a 30d-re? Ja igen és még... átlagban mennyiért lehet kapni megfelelő példányt ezekből, ami nem széthajtott?

Előre is köszi a válaszokat!

16    2015.03.26. 20:17
Sleep
2014.05.03. 21:15   

Sziasztok Smile

Teljesen új vagyok itt a fórumon és a Bmw tulajok között is. Szeretném a véleményeteket kikérni... Vettem egy 2001-es Bmw 323 Ci-t E46 ost... 240e km-el... Kinek van ezzel a típussal kapcsolatban tapasztalata..tanácsa....? Minden érdekelne.... Smile A válaszokat előre is köszönöm Smile

1    2014.05.03. 20:29
Gergő.880223
2014.03.29. 18:42   

Hibás hirdetés

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2014.09.12. 08:16 (1).

16    2014.03.19. 12:09
Lexxx
2014.01.06. 14:17   

Uraim!

318ti Compact vásárlásán gondolkodom.
Van itt valakinek tapasztalata a típussal?
Minden érdekelne!

Budapest    35    2011.11.07. 10:05
Starline
2013.11.20. 14:56   

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320_cd_harman_kardon.nagynavi.bor.m-7251198

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Debrecen    12    2012.12.29. 11:19
Dawe
2013.08.09. 12:16   

Redneck Boss
Xerox írta:
Dawe írta:
Xerox írta:
Sziasztok,

(Friss vagyok a márka tekintetében, ha hülyeséget kérdezek, előre is elnézést)

A kérdésem az, hogy mit ajánlanátok. E46 320d-ből a 136 lovas adagolós (és ezzel "elavultabb" technikát) vagy a 150 lovas common rail-es motorral érdemesebb ebből a szériából vásárolni? Sok fórumot átolvastam, BMW-s ismerőst is kérdeztem, hogy pro, kontra alapon mit javasolna, de eddig vegyes a kép. Leginkább az érdekelne, melyiknél számíthatok kevesebb meglepetésre, meghibásodásra és legfőképp anyagilag, melyik koppasztana meg jobban, ha meghibásodik? A válaszokat előre is köszönöm!

Hali!
mivel a 320i verziót nem irtad bele ezért az adagolós "butább" verziót javasolnám,abban kevesebb a hibalehetöség
bővebben majd a srácok irnak erröl,jobban otthon vannak a Hányás dizel bmw témában

Smile Árulkodó az a kis "hányós" smiley. Igazából alig-alig találni benzinest ebben a kategóriában, az igényeimnek megfelelőt. A kézi váltó, alacsony fogyasztás, nekem szempont lenne. Viszont, amiket olvasok, árakat, egy-egy dízel alkatrész/egység (üa. szivattyú, turbó, porlasztók stb.), a hajam eldobnám szervizben fizetéskor. Bár, volt, aki azt írta, ezek az egységek (ha nem egy agyon hajtott példányt fogok ki) nem éppen 10-20E km-enként mennek tönkre. Ennél többet viszont nem igen megyek. De sajnos, vagy nem sajnos, a mindenpénzemből egy BMW-t szeretnék. Smile Ezért is érdekelne, hogy egy benzinesen mi szállhat el, ami nagyobb költség? Eléggé elbizonytalanodtam a napok alatt, amíg volt időm olvasni, kérdezősködni. Olykor már úgy érzem le is beszélem magam a BMW-ről. Minden esetre köszönöm a választ!!! Azt hittem totál halott a topic.

nem olyan halott,de azért nem is irkálnak sürün
na a benzinesben komputer légtömegmérö vanos 1-2 jeladó ami be szokott okádni nagyritkán ac pumpa kb ennyi ezek közül a kompi a legdrágább az ugy 10-15e ft maximum
gyertyák kb 1200ft/db trafók 5e/db
....

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
Xerox
2013.08.08. 23:29   

Dawe írta:
Xerox írta:
Sziasztok,

A kérdésem az, hogy mit ajánlanátok. E46 320d-ből a 136 lovas adagolós (és ezzel "elavultabb" technikát) vagy a 150 lovas common rail-es motorral érdemesebb ebből a szériából vásárolni? Sok fórumot átolvastam, BMW-s ismerőst is kérdeztem, hogy pro, kontra alapon mit javasolna, de eddig vegyes a kép. Leginkább az érdekelne, melyiknél számíthatok kevesebb meglepetésre, meghibásodásra és legfőképp anyagilag, melyik koppasztana meg jobban, ha meghibásodik? A válaszokat előre is köszönöm!

Hali!
mivel a 320i verziót nem irtad bele ezért az adagolós "butább" verziót javasolnám,abban kevesebb a hibalehetöség
bővebben majd a srácok irnak erröl,jobban otthon vannak a Hányás dizel bmw témában

Smile Árulkodó az a kis "hányós" smiley. Igazából alig-alig találni benzinest ebben a kategóriában, az igényeimnek megfelelőt. A kézi váltó, alacsony fogyasztás, nekem szempont lenne. Viszont, amiket olvasok, árakat, egy-egy dízel alkatrész/egység (üa. szivattyú, turbó, porlasztók stb.), a hajam eldobnám szervizben fizetéskor. Bár, volt, aki azt írta, ezek az egységek (ha nem egy agyon hajtott példányt fogok ki) nem éppen 10-20E km-enként mennek tönkre. Ennél többet viszont nem igen megyek. De sajnos, vagy nem sajnos, a mindenpénzemből egy BMW-t szeretnék. Smile Ezért is érdekelne, hogy egy benzinesen mi szállhat el, ami nagyobb költség? Eléggé elbizonytalanodtam a napok alatt, amíg volt időm olvasni, kérdezősködni. Olykor már úgy érzem le is beszélem magam a BMW-ről. Minden esetre köszönöm a választ!!! Azt hittem totál halott a topic.

2    2013.02.25. 13:20
Dawe
2013.08.08. 20:35   

Redneck Boss
Xerox írta:
Sziasztok,

Hali!

Xerox
2013.08.06. 21:12   

Sziasztok,

2    2013.02.25. 13:20
Dawe
2013.08.05. 17:21   

Redneck Boss
Halihó!
Srácok, sajnos elég régen tudtam felnézni az oldalra,de ezt az eszmecserét majd privátban folytassátok,mert nem pont ezért csináltuk a topicot.
késöbb ki fogom törölni,de csak azért mert kitértetek 1-1- autóra és pont az a lényeg,hogy csak megosszuk a különbözö motorok és tipusok hibáit és elönyeit,de nem 1-1 konkrét autónál.
Köszönöm szépen Koccintunk

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

baleez
2013.05.30. 22:48   

320d - 2004 - 2.250.000
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_automata-6921307

2005.12 hó gyártással hirdeti a srác, de biztos hogy nem 2005-ös (hiszen akkor már az E90-eket gyártották), inkább 2004. decemberi, a szervizkönyv első pecsétje alapján.
Németortszágból hozták be 2008 körül (konkrétan győri kereskedőtől vásárolták. 150 ezerig német pecsétek voltak, aztán magyar szervízek. Óra szerint 200ezer van benne, ez talán hihető is. Törve - elvileg- nem volt, nem láttam jelét.
Felszereltsége több mint jó: bőrös, fekete tetőkárpit, fűthető ülés, nagynavi, lehajtható ülések, és középső kartámasz, hátsó elektromos roló, automata váltó, xenon, tolatóradar, viszont csak elöl elektromosak az ablakok... A bőr nagyon megkímélt volt, lehet hogy 0 oldaltartása van ennek a típusú ülésnek, de kiülni nem lehet - legalábbis még nem láttam olyat. Szép a sötétkék szín, képeken először feketének láttam.
Negatívumok, ami rontja az összképet: kiszakadt szőnyeg a vezető oldalon, a kardánalagútnál, nem tudom elképzelni hogy szakíthatták ki, nagyon szembetűnő. A fényezés a motorházon, a hátső lökhárító bal oldalán nem volt szép, a lakréteg jön le. Rozsdásodás volt az első ajtó pántjánál és a hátsó rendszámtábla világításnál (ez típushiba, itt is beázott már a rendszámvilágítás is, az panel cseréje 20ezer). A négyküllős kormány felülete körben nagyon kopott volt, illetve kb egy centis holtjátéka volt a kormánynak. Elöl 225-ös gumik voltak, hátul 245-ösek, 16"-os gyári felnin, és még a márkájuk is eltért (elöl Yokohama, hátul Goodyear) Sötétíttek voltak az ablakok, ezért már büntetés is volt. Megvan a sötétítésről a kártya, de azon az első ablakok fóliája nincs jelölve. Műszaki 2013 október végéig van.
Kipróbálás során vettem észre hogy a gumikkal baj van, alacsony sebességnél is nagyon hangosak voltak, talán nem is volt elegendő a guminyomás? Az automata váltó jól működött. A turbó fel volt már újítva (nem csodálkozom, a srác nem hallott arról, hogy nem szabad hirtelen leállítani a turbós autókat...) A tükrök voltak már cserélve, valamint a generátort is felújították már. Cserélték még a középső kipufogódobot. A lábtartó nem volt eltörve, de gyenge ez a műanyag amit a BMW lábtartóként idetervezett...
Angel eyes volt a lámpában, tényleg jól mutatott, bár a lámpabúra a szokásos karcos-matt volt. A bal első ablak automata lehúzása ki van iktatva...

320d - 2004 - 2.200.000Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d-6922960
Szintén külföldről behozott, szervízkönyv van, de nem vezetett, saját szerelőhöz hordta. Óra szerint 175ezer km. Ez is bőrös, belül nagyon szép, tiszta. Ülésfűtés nincs. Kormány M-es, karbon fólia az alsó részen (saját kivitelezés). Csak elöl elektromos az ablak, xenon nincs, Business CD rádió, tolatóradar, 6-os kézi váltó. Fekete tetőkárpit, ülések nem lehajthatóak, de középen van síalagút. Fényezés szép, nagyon kevés kavicsfelverődés, azok is kezelve amennyire lehet. Szélvédőn van két kavicsnyom, az egyik pont a látómezőbe esik bár nem nagy. Hátsó rendszámvilágítás cserélt, nincs is fényezve, de már ennek a világítása is kapott vizet.
Lámpák elöl karcosak. Szokásos bogarak a hátsó lámpákban, ahogy MINDEN E46-ban amihez eddig közelebbről volt szerencsém, ezen már csak nevetek.
Tükrök rendben. Vezetés közben néha volt egy furcsa felütődő hang, talán kipufogó?
16"-os gyári méretű (205/55) ÚJ nyári gumik (Debica) voltak rajta.
Cserélve volt: kupplung (400ezerért! - lendkerék nem volt cserélve), futómű (teljes csere!?), izzitógyertyák. Műszaki 2014 májusig.

24    2013.01.05. 14:36
KRAFT
2013.05.30. 19:21   

Szia!

Nagyon tetszenek a postjaid, rengeteget lehet tanulni belőlük, nehogy leállj velük! Smile

Én is hasonló cipőben járok mint Te, csak én egy e90 320i-t szeretnék venni. A következő 2 hónapomat arra szentelem, hogy a megfelelő autót megtaláljam. A folytatást leírtam neked PÜ-ben.

baleez írta:
330xd - 2003 - 2.090.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330xd_gyari_m-packet136.500km-6903077

3 literes dízel, összkerékhajtás, M packet, sárgás (?) bőr belső. Fekete szín, sok karccal, hátsó sárvédőívek, motorház, bal első sárvédő javított. Néhány helyen pl első lökhárító jobb oldalán húzásnyom. Bal első xenon nem ment, mosás után romlott el. Motor szépen járt, imádnivaló a 6 henger hangja... Belül szép, normál állapotú, a bőrülés enyhén repedezett, nem vészes. 4 elektromos ablak, Ülésfűtés, lejtmenet segéd volt benne. A hátsó ablakok skyfol fóliásak. Felnik 17"-es M-sek, szép állapotban. A hátsó ülések lehajthatóak. Külső tükrön elkezdődött a halál.
Szervízkönyv volt, de nem sorrendben volt kitöltve, Ausztriában volt márkaszervízben, utána pedig a győri BMW-nél. (onnan már nem volt pecsét.)
Kereskedő jó arc, bár nem tűnt olyannak mint aki nagyon el akarná adni, többször szóba került hogy a 30xd meg amúgy a BMW-k nagyon szervizigényesek.
Magyar rendszámot nemrég kapott, mert eddig osztrák volt rajta.
Ha tényleg valós a km, és egy állapotfelmérés sem hozna ki durvább dolgokat akkor iszonyú jó vétel.

320d - 2004 - 2.190.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_6_seb._-_pajzsvedelemmel-6902423
A bőr belső ebben a színben bitang jól néz ki.
Már messziről feltűnt mennyire szép az első lámpa - egy karc nem volt rajta, mert még új volt. Nemrég beletolattak, a motorházat javították, és a másik lámpa bár jó volt, de karcosabb volt ezért azt is cserélték. Tükör halál itt is volt. Hátsó lökhárító jobb oldalt meg volt húzva, de amúgy rendben volt. E60-as felnik voltak rajta. Fékek nemrég cserélve. Új információ volt számomra hogy van még egy olyan hibalehetőség hogy "leesik a szelepsor". Ezt kb 150 ezer cserélni, ha nem akarod hogy teljesen tönkremenjen a motor.
Belül nagyon szép állapotban volt, sajnos nem multikormányos és a hagyományos négyküllős kormánya volt. A váltógomb volt egy helyen megkopva. Lendkerék csere nemrég volt, arra még garancia is van (2év).

320d - 2004 - 1.997.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_tempomat-_6sebesseges-_150le-6868436
Belgiumból behozott autó. Eleje sérült, motorház és első sárvédőívek javítottak. Motorház nem volt jól beállítva emiatt szorult is egy zár, nem lehetett felnyitni. Valamint volt benne a bal oldalon egy kis görbület is, felülről kilógott a sárvédőívnél.
A koptatócsíkok színre lettek fújva.
Km valós, sikerült utánajárni, szervízkönyv rendben volt.
Belül átlagos, alap ülés, 2 elektromos ablak, 3 küllős multikormány.
Ezt az autót érdemesnek találtam állapotfelmérésre elvinni, ahol azért még kiderült néhány dolog...
Alapvetően nem lenne rossz vétel, főleg hogy ebben az árban már benne van a névreírás. Még lehet hogy a végén megveszem, ha nem viszik el közben.

1    2013.05.30. 19:00
lazyboy
2013.05.28. 01:51   

baleez írta:
lazyboy írta:
http://www.topauto.hu/bmw/320/egyeb/hasznaltauto/2013219.htm?pgsource=searchresult&fuelname=diesel&year=2004&countyname=csongr%C3%A1d,%20szeged&price=1040000&tabid=1&pictureid=1#breadcrumb

ehhez mit szóltok ez lehetséges? elég olcsó a futásteljesítményhez és a felszeretlséghez képest Very Happy

Szerintem kamu. Fel tudtad hivni? Duplaennyiért mennek az ilyen évjáratú, gyengébben felszerelt autók...

Helyesbítek: ez az egész oldal egy kamu...

szerintem is kamu rá se próbáltam de van fent itt még egy 320ci is nevetséges áron...

3    2013.04.24. 10:34
baleez
2013.05.27. 15:46   

lazyboy írta:
http://www.topauto.hu/bmw/320/egyeb/hasznaltauto/2013219.htm?pgsource=searchresult&fuelname=diesel&year=2004&countyname=csongr%C3%A1d,%20szeged&price=1040000&tabid=1&pictureid=1#breadcrumb

ehhez mit szóltok ez lehetséges? elég olcsó a futásteljesítményhez és a felszeretlséghez képest Very Happy

Szerintem kamu. Fel tudtad hivni? Duplaennyiért mennek az ilyen évjáratú, gyengébben felszerelt autók...

Helyesbítek: ez az egész oldal egy kamu...

lazyboy
2013.05.26. 22:38   

baleez
2013.05.24. 22:49   

330xd - 2003 - 2.090.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330xd_gyari_m-packet136.500km-6903077

3 literes dízel, összkerékhajtás, M packet, sárgás (?) bőr belső. Fekete szín, sok karccal, hátsó sárvédőívek, motorház, bal első sárvédő javított. Néhány helyen pl első lökhárító jobb oldalán húzásnyom. Bal első xenon nem ment, mosás után romlott el. Motor szépen járt, imádnivaló a 6 henger hangja... Belül szép, normál állapotú, a bőrülés enyhén repedezett, nem vészes. 4 elektromos ablak, Ülésfűtés, lejtmenet segéd volt benne. A hátsó ablakok skyfol fóliásak. Felnik 17"-es M-sek, szép állapotban. A hátsó ülések lehajthatóak. Külső tükrön elkezdődött a halál.
Szervízkönyv volt, de nem sorrendben volt kitöltve, Ausztriában volt márkaszervízben, utána pedig a győri BMW-nél. (onnan már nem volt pecsét.)
Kereskedő jó arc, bár nem tűnt olyannak mint aki nagyon el akarná adni, többször szóba került hogy a 30xd meg amúgy a BMW-k nagyon szervizigényesek.
Magyar rendszámot nemrég kapott, mert eddig osztrák volt rajta.
Ha tényleg valós a km, és egy állapotfelmérés sem hozna ki durvább dolgokat akkor iszonyú jó vétel.

320d - 2004 - 2.190.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_6_seb._-_pajzsvedelemmel-6902423
A bőr belső ebben a színben bitang jól néz ki.
Már messziről feltűnt mennyire szép az első lámpa - egy karc nem volt rajta, mert még új volt. Nemrég beletolattak, a motorházat javították, és a másik lámpa bár jó volt, de karcosabb volt ezért azt is cserélték. Tükör halál itt is volt. Hátsó lökhárító jobb oldalt meg volt húzva, de amúgy rendben volt. E60-as felnik voltak rajta. Fékek nemrég cserélve. Új információ volt számomra hogy van még egy olyan hibalehetőség hogy "leesik a szelepsor". Ezt kb 150 ezer cserélni, ha nem akarod hogy teljesen tönkremenjen a motor.
Belül nagyon szép állapotban volt, sajnos nem multikormányos és a hagyományos négyküllős kormánya volt. A váltógomb volt egy helyen megkopva. Lendkerék csere nemrég volt, arra még garancia is van (2év).

320d - 2004 - 1.997.000 Ft
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_tempomat-_6sebesseges-_150le-6868436
Belgiumból behozott autó. Eleje sérült, motorház és első sárvédőívek javítottak. Motorház nem volt jól beállítva emiatt szorult is egy zár, nem lehetett felnyitni. Valamint volt benne a bal oldalon egy kis görbület is, felülről kilógott a sárvédőívnél.
A koptatócsíkok színre lettek fújva.
Km valós, sikerült utánajárni, szervízkönyv rendben volt.
Belül átlagos, alap ülés, 2 elektromos ablak, 3 küllős multikormány.
Ezt az autót érdemesnek találtam állapotfelmérésre elvinni, ahol azért még kiderült néhány dolog...
Alapvetően nem lenne rossz vétel, főleg hogy ebben az árban már benne van a névreírás. Még lehet hogy a végén megveszem, ha nem viszik el közben.

baleez
2013.05.08. 15:56   

Jó neked hogy Németországban vagy, ott van kínálat.
Én szívem szerint egy jól felszerelt 30d-t választanék, amit talán könnyebb is megtalálni, mert azok között kevés a fapados. Nameg 6 henger még dízel esetén is sokkal szebben szól.
Költségben viszont biztos hogy a 20d olcsóbb, fogyasztásban, de talán alkatrészben is.
Ajánlom ezt a tesztet: http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/bmw_330d_2004_-_hasznaltteszt-9905

lazyboy
2013.04.24. 11:23   

Sziasztok!

Mivel csak 320d-s topikot találtam gondoltam ide írom be. Arról érdekelne a véleményetek hogy a 330d és a 220d közül melyik az ésszerűbb választás. Megbízhatóság, fenntarthatóság stb. Németben dolgozom itt is venném meg az autót valószínűleg. Válaszaitokat előre köszönöm. jah egyébkén 5-6ezer eurós árkategóriában gondolkodom.

baleez
2013.04.13. 16:54   

320d-Üllő
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_automata-6767263

Pár hónapja kapott rendszámot, Németországból hozták be. Szervízkönyvet nem láttam. Állítólag kapott egy nagyobb szervízt is, elöl tényleg ki voltak cserélve a tárcsák. Hibák: bal első lámpa teljesen karcos, index párás, jobb hátsó lámpa repedt, koszos, hiányzott a jobb oldali hokiütő utolsó része. Kívül egy két helyen sérült, kisebb-nagyobb karcok. A hátsó lökhárító jobb oldali felfogatása szétment, valaki már egy csavarral próbálta rögzíteni, kevés sikerrel. 240 ezret mutatott az órája, de a belseje meglepően szép volt, csak a könyöklő bőre volt repedt. Ez is nagynavis volt. E60-as felnik voltak rajta, sajnos nagyon széles 235-ös gumikkal.

320d Pest
Erről elfelejtettem írni, azóta bekerült egy kereskedésbe.
Kőfelverődések az elején, lámpák kissé karcosak. Szélvédő előtti takaró tökéletes állapotban.
Mindene eredeti BMW alkatrészekkel volt cserélve. A kormány alsó burkolata fa volt, de a műszerfal aluminium diszléces volt. A kormány multi része elég durván kilógott a helyéről. Sehol nem láttam rozsdát, egy-két kisebb sérülés volt rajta, pl a bal hátsó ajtó koptatócsikját lehúzták. Ami még zavart: az első rendszámot két csavarral rögzítették, amiknek a feje már szépen rozsdásodott, valamint utólagos xenon volt beszerelve, aminek a tápját szigetőszalaggal rögzítették a motortérben (elég barkács módon)
A srác beadta egy kereskedésbe, ahol 158 ezer km-el hirdetik, de úgy hogy a valódi km állásról van egy kép a hirdetésben (ami 188 amúgy) és most 2,2 millióért árulják. Persze meg lehet magyarázni hogy elírták, bár a címben külön ki van emelve a km. A srác 2-ért adta volna. Alku nélkül. Nem tudom a kereskedő miből gondolja hogy 2,2-ért ez elmegy, ha eddig 2-ért nem ment. A telefonhívásom után levették a címből a km-t és javították a hirdetést, az ár maradt.

Kereskedőnél:

baleez
2013.04.08. 22:40   

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d-6715224

Bár 2002-es, tényleg megkímélt példány, tényleg női tulajdonostól, aki nagyon vigyáz az autóra, kézi mosóba hordja, poliroztatja, és bármi furcsaság esetén viszi szerelőhöz.
Néhány kőfelverődés volt az elején, a bal első ködlámpa párásodott. Az első és a hátsó lökhárító egy kisebb balesetben sérült, de szépen helyrehozták. A bal első sárvédő alján, az ajtó előtt rozsdásodás volt, ott ahol a küszöb találkozik a kasztnival. A szélvédő előtti gumiszegély már töredezik, a hátsó lámpák, főleg a csomagtéri rész lámpái belülről koszosak (ez is típushiba lehet), valamint a visszapillantó tükrön is elkezdődött a tükörhalál. Belül a sportosabbik ülések vannak, a vezetőé oldalt ki van szakadva, kormány átlagosan kopott. Nagyképernyős navigáció volt benne, multikormány (kár hogy négyküllős) és napfénytető, tényleg nagyon jól felszerelt. A klímapanel alatti műanyag takaróelem nagyon karcos volt. Váltógomb és váltószoknya kopott illetve szakadt.
Főleg városban használták mióta Magyarországra került. 150ezerrel hozták be, most pedig 220 volt benne.
Szervízkönyv nincs vezetve de BMW szervízben volt mindig, tehát elvileg le lehet kérdezni a dolgait.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d-6721770

Bal elején nagy horzsolásnyom, bal hátul is, csomagtér zárjánál kisebb rozsdásodás (még festék alatt). Szélvédő előtti gumiszegény szép, mivel nemrég szélvédőt kellett cserélni (állítólag az ablaktörlő fém karja törte be amikor lecsapódott. Az ablaktörlő lapát egyébként már rossz volt, kicsit meg is volt karcolva a szélvédő. 90ezerrel hozták be 3 éve, most pedig 165 van benne... Váltógomb és váltószoknya kopott illetve szakadt. Kormány háromküllős, multi de 160ezerhez képest jobban kopott.
Jobb első lökhárító cserélve volt, állítólag parkolásnál történt vele a baj. Ködlámpák nincsenek, egy két komolyabb kavicsnyom az orron van. Ebben is nagyképernyős navi volt, de csak normál ülések, ülésfűtés nélkül.
Valóban 2005-ös gyártás. Kipróbálhattam, sajnos a téli gumik már nagyon a végüket járták, elég hangosak voltak és a kormányt is rángatózott. Ereje volt rendesen bár kicsit fura volt a sebváltó, de valószinüleg csak nem ehhez voltam szokva. Talán mégis jobb lenne egy automata?

baleez
2013.04.06. 22:50   

Sziasztok,
újabb áldozatokat néztem meg:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_automata_mo-i_xenon_digit_a_c_m-kormany-6668570

Sajnos nem indult be, elvileg kevés volt benne az üzemanyag. Amit megtudtam: az eleje törve volt, a ködlámpák helyén műanyag volt, pedig a kapcsoló bent volt. Útolagos xenon volt benne. A motortérben a motorház szigetelése részben levált illetve foszlott. Belül nem volt túl kopott, talán csak a váltó nézett ki kicsit rosszabbul. Az autó igazából 2004.12 havi, szervizkönyv nincsen.
Pont mögötte állt egy E90-es 318d, és ha már ennyit mentem, gondoltam megnézem, bár majd fél millióval drágább, de tapasztalatszerzésnek jó volt:

Sajnos a fekete fényezésen nagyon látszik közelről az összes gépi mosó által okozott karc. Az autó jobb eleje törve volt, a kerékjárati ív rozsdásodott. Külföldről hozták be pár éve, megvan a szervizkönyv, de nem hihető hogy az óraállás kb ugyanannyi mint a legutolsó szervizlátogatásnál... Pöccre indult, de a kijelzőn egy felemelt autó ábra volt látható, ez valamilyen szervizproblémára utalhat. A motornak volt egy kis zörgő hangja (a normális dizel kerregés mellett) Fura volt hogy a bal oldali ajtóknál vizes volt az ajtónyilás, valamint a csomagtér burkolat alatt is elég sok viz összegyült, talán a takarítás során nem várták meg hogy kiszáradjon a kárpit?

330d:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330d_automata-6035552

Ezt inkább csak kíváncsiságból néztem meg, és mert nagyon közel volt. A kereskedésben 2 millió volt az ára, az interneten 1,76 Ft, regadóval. Eleje kőfelverődéses, külső tükrök halottak, felnik leharcoltak. Belül koszos volt, a kormányt leszámítva - mert az tutira új volt - átlagosan kopott, az óra 220ezeret mutatott. Az akkumulátor le volt merülve de azért sikerült elindítani. A motor oldalán volt egy kis olajkosz. A kereskedő elnyomta a "hétvégén jönnek érte és viszik" szöveget, ami nem hatott meg - már nagyon régóta fent van a hirdetés és még lesz is, nemcsak a hozzáállás miatt, de az autó állapota miatt is.

320d ami valójában csak 318d volt:

ezt nem néztem meg személyesen, pedig először nagyon ígéretesnek tűnt: a képek alapján igazán megkímélt autó volt, M-es kormánnyal, gyönyürű belsővel. Ami gyanús volt hogy bár 320d-ként volt hirdetve, a tulajdonságok között 116 LE volt megadva. Telefonban kiderült hogy ez tényleg 318d. Ahogy az is kiderült hogy 210ezer km van benne, szervízkönyv nélkül, oszták autószerelő tulajtól Smile

Azóta már eltűnt a hirdetés, tehát olyan rossz nem lehetett. Én azért továbbra is 20d-t keresek, 150 lóval.

Kimentem körbenézni a hirhedt fővárosi autópiacra is, volt néhány példány, speciel erre voltam kiváncsi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_napfenyteto_150le_218e_km-6752641

Igazából nem volt túl sok időm megnézni, meg aztán időbe telt volna amig találok valakit aki hajlandó megmutatni rendesen az autót, úgyhogy nem hagyott mély nyomot bennem ez a példány.
Viszont fényképeztem egy ilyet: 3er SUV kerekkel:

Surprised

Egy utolsót akkor:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d_automata-6368410

Magánszemély, megbeszéltem hogy mikor nézhetem meg az autót, de amikor mentem volna nem vette fel a telefont, később küldött egy sms-t hogy külföldön van és majd hiv. Azóta is hív, na mindegy.

Folyt. köv!

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2013.05.08. 20:49 (1).

tibi842
2013.04.03. 18:01   

BMW 320d-t ( e46 320d , 150 Le )
Milyen fajta váltóval érdemesebb venni ?
- manuális 5( felejtős sokak szerint a rossz kiosztás miatt )
- manuális 6
- automata 5

1    2012.12.31. 19:37
baleez
2013.03.24. 16:47   

Sziasztok,
folytatódik a leendő 3-asom keresése Smile
Ezt néztem illetve próbáltam ki:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320_cd-6654925
Mikor a megbeszélt helyre értem megláttam az autót, mozgás közben. A srác éppen driftelve vette be a kanyart...
Külföldről behozott autó, ha jól emlékszem 260ezret mutatott az órája. Kivűlről volt néhány szépséghibája: felnik leharcolt, karcos állapotban, szélvédő előtti gumi széttöredezve, oldalablakok gumija szintén töredezve. Belül a vezető bőrülése szétszakadt, dohányoztak is benne. Multikormányos, de a gombok nem működnek, mint kiderült a kormány nem ehhez az autóhoz tartozott. Szélvédője repedt volt. Turboja volt már cserélve. Kipróbálhattam, elég jól ment, jó volt a váltó, a kuplung, a fék. Viszont égett a check-engine lámpa és a fék visszajelző is.

Valamint megnéztem ezt is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320d-6551494

A tulaj nem győzte dicsérni, hogy ez milyen egy jó autó... A szélvédő kavicsos volt, illetve az ablaktörlő is megkarcolta. A hátsó lökháritó kissé lógott. A vezető ülés foltos volt. A műszerfal tetején korábban valami rögzítettek, a helye látszódik. Azt is megtudtam hogy a kettős tömegű valószínüleg hamarosan cserére szorul. Szervízkönyve elvileg volt, de már rég nem vezetve, most 216000-et mutatott az óra.
Valamint egy helyen elég durván rozsdásodik, a jobb oldali b oszlopnál:

Ma pedig egy 30d-t néztem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/330/bmw_330d_m-packet-6726156

Index párosodik, lökhárító lenyúzva, bal hátulján sérülés, kerékjáratok rozsdásodnak. Itt is tönkrement a gumiszigetelés a szélvédő alján. Motorja szépen járt, bár már mentek vele. Bal első ajtó b oszlop takaróján kopott a festék egy helyen. Ülések, műszerfal rendben, felnik karcosak. Jelenlegi tulajnál 5000 km óta van az autó, szervizeléséről semmit nem tudni. 202ezret mutatott az óra.
Egy darabig ugyanarra mentünk hazafelé, így láttam hogy gyorsításkor szép kék füstöt dobott...

Jövő héten két 20d-t nézek, az egyik igéretes (telefon alapján) a másik egy hitelátválalásos autó, jól felszerelt, de gyanúsan kevés kilóméterrel.
Van egy nagy favorit, az ózdi M-paket-es 20d. Valami ott sem kerek, bár képeken nagyon meggyőző. Annyit megtudtam hogy jelenleg még nincs bepapirozva, de ha van rá vevő akkor azt is megoldják ezért az árért.

Azt hiszem még sokat meg fogok nézni mielőtt megtalálom az igazit Smile

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére