POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
2 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2    Hozzászólások megtekintése:

<   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok  »   5 series - E39 520 523 525 528 530 535 540i M5/ 1996-2003 ig

HARLEM
2011.12.13. 23:57   

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Eddig csak Mercedesem volt, ezen szeretnék változtatni. Nagyon nézegetem az M5-öt, mi a véleményetek róla (szervíz, negatívumok, pozítívumok, fogyasztás...stb), vásárlásnál miket kell figyelni ennél a típusnál?

A válaszokat előre is köszönöm szépen!!

Budapest    93    2011.12.13. 23:48
bmwbontas
2011.01.03. 00:23   

Sziasztok!

Én az egyik E39-emről írnék egy pár sort amik az én személyes tapaszalataim!
A motor egy 2494ccm-es 6 hengeres 170lóerős motorral rendelkező 1997-es 523iA.
Az autó nem rég kerül hozzám,
amik nekem pozítiv élményeim, észrevételeim voltak:
- autópályán nagyon kellemesen használható akkor a fogyasztása is magához képest elég kellemes 130km/h-ig 10-11liter között mozgott
- az automataváltó nem gyorsulási versenyre van kitalálva ha az emberi kényelmesen és ráérősen közlekedik a kocsival akkor egész szépen és időben váltogat
- mikor leesett az első hó kiprögés gátlóval ellehetett vele menni szinte bárhol (persze 4 értelmesebb téli guminak is köszönhető)
-szervizelési költségek szerintem nem veszélyesek még ha emberi márkákat veszel bele és nem a legolcsobb unix-os cuccokat

Amik nem tetszettek illetve negatív észre vételeim:
-városi közlekedésben ha dinamikusan akarsz vele közlekedni akkor a fogyasztás 13-14liter körül alakul, ha még elözgetsz vagy simán neház a lábad akkor ez mehet felé a csillagos égig erről a drága szerelők tudnának beszélni mert ők is látták a 2-essel kezdő fogysztási adatokat
-előzni valamint kigyorsítani nem lehet vele mert az automataváltó mire magáhoztér az nem kevés idő, ha steptronic-ba használod akkor meg érdemes elforgatni

Fenntartási szempontoból : biztosítás nem vészes rá, ha normálisan használod és szervizeled akkor meghálálja és ha normális alkatrészeket érdemes bele tenni.

Kacsint

Budapest    20    2010.11.06. 10:18
admin
2011.01.02. 23:52   

Site Admin
Kacsint

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2011.01.03. 00:40 (1).

1305    2005.11.25. 01:11
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

2 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
Tartalomjegyzék  »   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére