POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1172 / 1175 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 1171, 1172, 1173, 1174, 1175  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Szériák szerint E..  »   E36 - "3 series" / (1990 - 2000) Műszaki topic

laci
2010.08.24. 17:05   

a febi.ről én se hallottam rosszat.de azért olcsóbb mint egy bosch.
contitechet sehol nem találok.
oks köszke a válaszokat.
88fokos termosztátot se találok sehol csak 92es ami márkás is.

többire is vároma választ.
nekem 40% körül voltak az elsők.de azt mndták elég ratyik már.

davyd8903 írta:
laci írta:
hali!

írtam másikba elindítom a javítási folyamatot a verdán jo sok kérdésem elsz.most épp az alábbiak.

1.,skf.ről mint márkáról ki mit tud?hans&pries.ről ugyaneza kérdés?Febi?
2., egy hidrotőke hány ezer km kell hogy kibírjon kopogás nélkül??
3., tompított fény rárakoma kocsira vaami elkezd kicsit nyüsziteni.valahonnan a motortérből.mi lehet az ha nem az ékszíj maga?
4., egy gátló hány ezer km kell kibírjon?
5., termosztát és vízpumpa csere hány ezer km.enként ildomos cserélni a "nagykönyv" szerint?
6., egy balos sárvédőlemez fényezése mennyibe kerül reálisan?

1. skf (ha csapágyról beszélünk) minőségi alkatrész, "nagy" márka, ha jól tudom svéd., egyes alkatrészek esetében komoly ára van
hans&pries - passz
febi - elérhető árú egész jó alkatrész, még nem hallottam rá panaszt
4. 150ezer elvárható, de sokmindenen múlik. én órámba 135 van és a JE csak 7%os volt, aztán lehet 2-3x ennyi km-em van Very Happy Sad (ennyit nyelt el az ütésekből, egy zsír új asszem 80% körül van)
6. 10-30 között, fényező és festék válogatja.
2. 3. 5. részemről passz Very Happy

Smile) bmw e36 93' m40b16

8db M40hez valo új csomagolt hidrótőke eladó.irj privit ha érdekel.

Budapest    1293    2005.10.13. 19:42
davyd8903
2010.08.24. 15:52   

laci írta:
hali!

írtam másikba elindítom a javítási folyamatot a verdán jo sok kérdésem elsz.most épp az alábbiak.

3., tompított fény rárakoma kocsira vaami elkezd kicsit nyüsziteni.valahonnan a motortérből.mi lehet az ha nem az ékszíj maga?
5., termosztát és vízpumpa csere hány ezer km.enként ildomos cserélni a "nagykönyv" szerint?

1. skf (ha csapágyról beszélünk) minőségi alkatrész, "nagy" márka, ha jól tudom svéd., egyes alkatrészek esetében komoly ára van
hans&pries - passz
febi - elérhető árú egész jó alkatrész, még nem hallottam rá panaszt
4. 150ezer elvárható, de sokmindenen múlik. én órámba 135 van és a JE csak 7%os volt, aztán lehet 2-3x ennyi km-em van Very Happy Sad (ennyit nyelt el az ütésekből, egy zsír új asszem 80% körül van)
6. 10-30 között, fényező és festék válogatja.
2. 3. 5. részemről passz Very Happy

'93 320i

Mór    646    2008.06.29. 18:21
laci
2010.08.24. 15:35   

hali!

Smile) bmw e36 93' m40b16

8db M40hez valo új csomagolt hidrótőke eladó.irj privit ha érdekel.

Budapest    1293    2005.10.13. 19:42
davyd8903
2010.08.24. 14:53   

Btrix76 írta:
Btrix76 írta:
kissoma írta:
Btrix76 írta:
kissoma írta:

Akkor már csak a hátulja homályos számomra, ott mit kell cserélni? Confused

komplett lengokar ,es ha mar azt lecserelted ,akkor a hatso feket is ,mert az M re nem tudod rarakni a sima feknyerget ill. forditva se lehet
masban nem kulonbozik...ha csak nincs vastag feltengelyed...mert az M3 alatt az van...de sztem a 28 alatt is

Igen, vastag. Kacsint És a hátsó telónak nem vastagabb a szára? Hátsó toronyszilentet nem kell cserélni?
És mi van, ha csak a telót meg a rugót rakom át?

rugo szinte ugyan az ,telo meg tok ugyan az...nem kulonbozik semmiben se...sztem felesleges rugot cserelned
aztan lehet meg is kulonbozik ,de nem tudom mibe...me realoem szerint nem egyforma...
szerintem az M rugó erősebb a csillapító meg keményebb... ettől függetlenül a kialakítás ugyanaz, simán cserélgethető. szerintem toronyszilent is maradhat.

'93 320i

Btrix76
2010.08.24. 14:46   

Btrix76 írta:

rugo szinte ugyan az ,telo meg tok ugyan az...nem kulonbozik semmiben se...sztem felesleges rugot cserelned

aztan lehet meg is kulonbozik ,de nem tudom mibe...me realoem szerint nem egyforma...

6 speed

between Pacific and Atlantic    6659    2007.10.08. 22:33
Btrix76
2010.08.24. 14:41   

kissoma írta:
Btrix76 írta:
kissoma írta:

komplett lengokar ,es ha mar azt lecserelted ,akkor a hatso feket is ,mert az M re nem tudod rarakni a sima feknyerget ill. forditva se lehet
masban nem kulonbozik...ha csak nincs vastag feltengelyed...mert az M3 alatt az van...de sztem a 28 alatt is

Igen, vastag. Kacsint És a hátsó telónak nem vastagabb a szára? Hátsó toronyszilentet nem kell cserélni?

6 speed

kissoma
2010.08.24. 14:40   

Btrix76 írta:
kissoma írta:

1225    2006.11.28. 12:55
Btrix76
2010.08.24. 14:33   

kissoma írta:
davyd8903 írta:

ja... futómű szerelés után minden esetben ajánlott a vizit, állítás. Kacsint

Oks! Kacsint

6 speed

Btrix76
2010.08.24. 14:31   

davyd8903 írta:
toronycsapágy csak azért kötelező mert más a lengéscsillapító szár mérete... stabrudat sem lenne kötelező cserélni, viszont ha kihagyod már nem mondhatod hogy full M-futóműved van Smile
eltolt lengőkarszilenttől megnő az utánfutás (ahogy mondtátok elmászik a futómű - szakszóval: megváltozik a futóműgeometria) (talán picivel előrébb jön a kerék de ez nem biztos csak tipp) ezért kell állítani a kerékösszetartáson, viszont könyebb lesz egyenesben tartani az autót, kanyar után is könnyebben visszapörög a kormány. eltolt toronycsapágy megint csak az utánfutást növeli + plusz az előbb leírt tulajdonságokat. (HA a szilenttől valóban előrébb jön, akkor viszont ez valóban korrigálja, ahogy mondtátok összhangba hozza)
a stabrúd gólyalábra kötésével a csillapítás is direktebb lesz, a "hajó" érzet is csökken kanyarban...

jah ,azt el is felejtettem ,hogy te is vagod Very Happy
igy mar vilagosabb nekem is...na meg sztem kissomanak is Kacsint

6 speed

kissoma
2010.08.24. 14:30   

davyd8903 írta:

Oks! Kacsint

davyd8903
2010.08.24. 14:21   

kissoma írta:
Btrix76 írta:
kissoma írta:
maskhov írta:

Már értem!

Én meg már nem! Very Happy

s...mit nem? Very Happy

Addig eljutottunk, hogy M3 teleszkópot+ rugót csak csapággyal együtt cserélhetek. Az M3 csapágy viszont eltolt. Nagyobb lesz a dőlése a gólyalábnak. Ha marad a gyári gólyaláb, akkor nem mászik el a futómű? Azért van eltolva az M3-nál a lengőkar szilent is, hogy összhangba legyen az egész. Vagy hülyeséget írok?
De megvan hozzá az M3 gólyaláb is, akkor ha azzal együtt cserélem, akkor még ki kell cserélni a szilentet meg a stab.rudat és kész?
És aki M3 szilentet tesz be csak, toronycsapágyat nem cserél, akkor annak se állítodik el modjuk a kerékösszetartás? Meg ilyeneken agyalok most hirtelen. Surprised
toronycsapágy csak azért kötelező mert más a lengéscsillapító szár mérete... stabrudat sem lenne kötelező cserélni, viszont ha kihagyod már nem mondhatod hogy full M-futóműved van Smile
eltolt lengőkarszilenttől megnő az utánfutás (ahogy mondtátok elmászik a futómű - szakszóval: megváltozik a futóműgeometria) (talán picivel előrébb jön a kerék de ez nem biztos csak tipp) ezért kell állítani a kerékösszetartáson, viszont könyebb lesz egyenesben tartani az autót, kanyar után is könnyebben visszapörög a kormány. eltolt toronycsapágy megint csak az utánfutást növeli + plusz az előbb leírt tulajdonságokat. (HA a szilenttől valóban előrébb jön, akkor viszont ez valóban korrigálja, ahogy mondtátok összhangba hozza)
a stabrúd gólyalábra kötésével a csillapítás is direktebb lesz, a "hajó" érzet is csökken kanyarban...

'93 320i

Btrix76
2010.08.24. 14:06   

maskhov írta:

evidens, csak van két hátsó sárvédőívem, tegnap megnézettem, még menthető...ha belefut a télbe, cinkes... :S

sztem ha csak feluleti ,akkor csiszold le ,kezeld le telire ,es majd raugrasz ha jobb lesz az ido

6 speed

Btrix76
2010.08.24. 14:05   

kissoma írta:
Btrix76 írta:
kissoma írta:
maskhov írta:

Már értem!

s...mit nem? Very Happy

Addig eljutottunk, hogy M3 teleszkópot+ rugót csak csapággyal együtt cserélhetek. Az M3 csapágy viszont eltolt. Nagyobb lesz a dőlése a gólyalábnak. Ha marad a gyári gólyaláb, akkor nem mászik el a futómű? Azért van eltolva az M3-nál a lengőkar szilent is, hogy összhangba legyen az egész. Vagy hülyeséget írok?
De megvan hozzá az M3 gólyaláb is, akkor ha azzal együtt cserélem, akkor még ki kell cserélni a szilentet meg a stab.rudat és kész?
És aki M3 szilentet tesz be csak, toronycsapágyat nem cserél, akkor annak se állítodik el modjuk a kerékösszetartás? Meg ilyeneken agyalok most hirtelen. Surprised

ezt LCKA tudna megmagyarazni a legjobban Very Happy
viszont azt tudom ,akik csak szilentet cserelnek ,azoknak nem art egy futomu allitas ,gondolom a dolesszog miatt
sztem jol irod ,marmint ,hogy osszhangba legyen a futomu
en koplett fogom kicserelni ,lengokarral ,golyalabbal mindenestul...
a golyalabak ,stabrudak mar megvannak Very Happy
en mondjuk szilentet lengokarral egyutt veszem ,mert nekem az az egyszerubb...

6 speed

maskhov
2010.08.24. 14:03   

Btrix76 írta:
maskhov írta:
Btrix76 írta:
maskhov írta:

Nekem '97-es, s bár csak a bal hátsóm szállt el, gondolokodom, hogy mind a 4-et cserélni kéne majd. A sárga gondolom keményebb...stb!

jah kemenyebb
nekem az volt a fekete 4 ajtos alatt ,H&R race rugokkal ,es alig lehetett lenyomni...es nagyon jo volt vele menni...
most a coupe alatt gyari gatlo van ,H&R sport rugokkal ,es mar most hintazik az eleje...sztem kifekudt ez a gatlo is...
igaz ha ultetorugot hasznalsz ,nem jo hozza a gyari ,de hat ez volt keznel Very Happy

Én is így lennék vele. Very Happy Most agyalok, hogy a külsejét csináljam, vagy a futóművet, bár a kedvezményemmel a hátsók igen baráti árban lennének!

futomu fontosabb... Kacsint

evidens, csak van két hátsó sárvédőívem, tegnap megnézettem, még menthető...ha belefut a télbe, cinkes... :S

- Egy sört kérek!
- Alkoholmentes jó lesz?
- Játékpénz jó lesz?

Szentendre    1412    2008.08.04. 15:58
Btrix76
2010.08.24. 14:02   

maskhov írta:
Btrix76 írta:
maskhov írta:

Nekem '97-es, s bár csak a bal hátsóm szállt el, gondolokodom, hogy mind a 4-et cserélni kéne majd. A sárga gondolom keményebb...stb!

jah kemenyebb
nekem az volt a fekete 4 ajtos alatt ,H&R race rugokkal ,es alig lehetett lenyomni...es nagyon jo volt vele menni...
most a coupe alatt gyari gatlo van ,H&R sport rugokkal ,es mar most hintazik az eleje...sztem kifekudt ez a gatlo is...
igaz ha ultetorugot hasznalsz ,nem jo hozza a gyari ,de hat ez volt keznel Very Happy

Én is így lennék vele. Very Happy Most agyalok, hogy a külsejét csináljam, vagy a futóművet, bár a kedvezményemmel a hátsók igen baráti árban lennének!

futomu fontosabb... Kacsint

6 speed

kissoma
2010.08.24. 13:59   

Btrix76 írta:
kissoma írta:
maskhov írta:

Már értem!

s...mit nem? Very Happy

maskhov
2010.08.24. 13:58   

Btrix76 írta:
maskhov írta:

jah kemenyebb

- Egy sört kérek!
- Alkoholmentes jó lesz?
- Játékpénz jó lesz?

Btrix76
2010.08.24. 13:55   

maskhov írta:

jah kemenyebb

6 speed

maskhov
2010.08.24. 13:52   

Btrix76 írta:
maskhov írta:
Btrix76 írta:
M3 golyalab
ott latod az extra lyukat ,oda megy a stabrud

Már értem! Szerencse, hogy mindenre van egy képe uraságának! Very Happy

Tehát ez azt jelenti, hogy ha veszek pl. Boge csillapítókat mert tegyük fel elhasználódott az M-es, de a Boge kifejezetten ehelyett gyártja, akkor elviekben ott fog feszülni a lyukacska... ?!?!?!

a Boge szinten gyari ,de ha jol tudom 96 tol volt csak E36 alatt
abbol is letezik sarga ,ami sokkal jobb
ha M-est veszel akkor ott lesz a lyuk ,de nem kotelezo hasznalni ,viszont jobb a stabilitas ha "odakotod"
nekem is tervbe van a koplett futomu csere ,csak nekem allithato van es fel kell ujitani...csak itt nem talalok senkit ,aki megcsinalna...pff
kepeket mingid talalsz a gugolba... Very Happy

- Egy sört kérek!
- Alkoholmentes jó lesz?
- Játékpénz jó lesz?

Btrix76
2010.08.24. 13:49   

kissoma írta:
maskhov írta:

Már értem!

s...mit nem? Very Happy

6 speed

Btrix76
2010.08.24. 13:49   

maskhov írta:
Btrix76 írta:
M3 golyalab

Tehát ez azt jelenti, hogy ha veszek pl. Boge csillapítókat mert tegyük fel elhasználódott az M-es, de a Boge kifejezetten ehelyett gyártja, akkor elviekben ott fog feszülni a lyukacska... ?!?!?!

a Boge szinten gyari ,de ha jol tudom 96 tol volt csak E36 alatt
abbol is letezik sarga ,ami sokkal jobb
ha M-est veszel akkor ott lesz a lyuk ,de nem kotelezo hasznalni ,viszont jobb a stabilitas ha "odakotod"
nekem is tervbe van a koplett futomu csere ,csak nekem allithato van es fel kell ujitani...csak itt nem talalok senkit ,aki megcsinalna...pff
kepeket mingid talalsz a gugolba... Very Happy

6 speed

kissoma
2010.08.24. 13:48   

maskhov írta:

Már értem!

maskhov
2010.08.24. 13:43   

Btrix76 írta:
M3 golyalab

- Egy sört kérek!
- Alkoholmentes jó lesz?
- Játékpénz jó lesz?

Btrix76
2010.08.24. 13:40   

M3 golyalab

6 speed

Btrix76
2010.08.24. 13:38   

M3 toronycsapagy

6 speed

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1172 / 1175 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 1171, 1172, 1173, 1174, 1175  Következő
Tartalomjegyzék  »   Szériák szerint E..

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére