POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   Általános témák  »   Igy épült és égett le a 730d-m :-(

Megla Gábor
2010.02.03. 21:40   

feri327 írta:
Az égés egy dolog, megtörténik vagy nem, jelen esetben igen a válasz, attól még egy gyárnak, mindegy Suzuki vagy BMW, bárkivel történik is hasonló eset az adott autó gyártónak ennél sokkal korrektebb precízebb és nem utolsó sorba ügyfélbarátabb magatartást kellene tanusítani.
Teljessen igazad van ,egy márka kereskedésnek az ügyfél az első ,legalábbis igy kéne,hogy legyen ,hiszen az ügyfelekből élnek meg.Sajnos a te problémád nem egyedi eset.Bennem még élénken él amikor a 8-as sorozatot egyik napról a másikra vissza hivta a gyár a sorozatos kiégések miatt.Ugyanugy kiégtek mint a te 7-esed.Aztán jött az E39-es 530d ami szintén hasonló gondokkal küzdött.Mind két szériánál bebizonyosodott az elektromos hiba ,de mire ez valoban nyilvánvalóvá vált ,és elkezdte vissza hivni a gyár a hibás modeleket,addig sajnos pár kocsinak porig kellett égnie.Én a helyedben elmennék a végsőkig,mert szerintem nálad is az elektromosság miatt éget ki az autód. Ilyenkor a legjobb megoldás egy külső szakértő bevonása,aki pártatlan ,és sokat segithet az ügy végkimenetelében.Cool Cool Cool

Gaboca735i

Pécs -Harkány    234    2009.09.26. 17:02
feri327
2010.01.28. 20:41   

Az égés egy dolog, megtörténik vagy nem, jelen esetben igen a válasz, attól még egy gyárnak, mindegy Suzuki vagy BMW, bárkivel történik is hasonló eset az adott autó gyártónak ennél sokkal korrektebb precízebb és nem utolsó sorba ügyfélbarátabb magatartást kellene tanusítani.

7    2010.01.24. 14:55
Dawe
2010.01.27. 20:30   

Redneck Boss
feri327 írta:
Mindeki elnézést kért mindekitől.
Mindeki megbocsátott mindenkinek.
Rendben van minden igy, lépjünk túl rajta.

Ez a 650-es coupe dolog is elég érdekes téma.
De inkább huzzon kicsit rosszaből a 7-es, mint leégjen Sad

Furcsa, hogy alig találok leégett BMW-et, a használtautón van néha egy-két 7-es, ami kiégett.

a használtautón nem is fogsz találni,itthon nem gyakori a kiégés nézd a www.autoscout.de oldalon

de nem jellemzö,hogy a bmw kigyullad,eddig 2-t láttam ami spontán égés volt egyet az m3asom szedtem össze e38 nemtommár mekkora volt de dizel
és egy új 535d azt németböl hoztuk donornak :d (kiégve)

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
admin
2010.01.27. 14:39   

Site Admin
www.bongo.hu hívd fel őket lehet tudnak tippet adni mi lehetett a tűz oka. Egy tipp Kacsint

1305    2005.11.25. 01:11
feri327
2010.01.27. 13:19   

Mindeki elnézést kért mindekitől.
Mindeki megbocsátott mindenkinek.
Rendben van minden igy, lépjünk túl rajta.

Ez a 650-es coupe dolog is elég érdekes téma.
De inkább huzzon kicsit rosszaből a 7-es, mint leégjen Sad

Furcsa, hogy alig találok leégett BMW-et, a használtautón van néha egy-két 7-es, ami kiégett.

POWERFANATICS.com
2010.01.27. 12:31   

TDS Moderátorunk hirtelen felindulásból történt megnyilvánulása miatt mi kérünk elnézésedet a lap szerkesztői nevében is!

273    2007.11.21. 11:12
POWERFANATICS.com
2010.01.26. 22:53   

Íme egy szintén jó story: http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/11/09/akinek_nem_megy_a_bmw_650i-je/
Talán probáld meg a Münchenieknél zargatni a dolgot!
(kérdés nem az autó alja talán kipufogó rendszer gyujtotta be a kocsit ?)

273    2007.11.21. 11:12
Dawe
2010.01.26. 20:36   

Redneck Boss
szerintem simán elfért volna ez a topic és én is moderátor vagyok hidd el TDS én akartam tegnap este az elsö választ irni a hozzászólásod hangvételéröl,de amugy se voltam jó passzban nem akartalak megbántani,mert akkor olyan lett volna a szöveg! Kacsint Hippi Hippi Füvezős Béke

amugy én sem most látok elöször kukára égett 7est (autómentözés) Sad

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
MM
2010.01.26. 15:51   

Menni kell a bíróságra.. szerintem akármit tankolsz bele, nem szabad felgyulladnia az autónak! Az a baj hogy magyarországon mindent neked kell bizonyítani, nem lessz rövid menet!

BMW 540

408    2008.12.30. 04:15
Szabi
2010.01.26. 13:57   

Húú ez szomorú történet!
Sajnállak nagyon. Ha nem volt miből mintát venni, honnan tudják, hogy ez volt a baj? Surprised
Két sorban ezt leírni, hát nem szép dolog a BMW-től, de én azt tanácsolom, hogy zaklatni kell őket, levelezni kell velük, menni egyre magasabb szintre, mert azért dolgoznak ott értelmes emberek is, én legalábbis így gondolom. Ha gyári, márkaszervízbe hordott, jó minőségű üzemanyagot kapott autóról van szó, ne feltételezzék, hogy te is olyan vagy, mint sok barom, aki kinyög egy ilyen autót, aztán a gázolajon spórol.
Nevetségesek. Én egy évre fizettem előre a BMW magazinra, de vagy ötször kellett hívogatni őket, mert képtelenek voltak küldeni.
Na de ez semmiség, neked viszont azért ez nagyon nagy probléma. Zaklasd őket! Én is dolgoztam újautó szalonban, ha bejött egy ügyfél panaszkodni, meg kellett oldani a problémát, hogy ne a többi (esetleg új) ügyfél hallja, hogy így szar-úgy szar au autó. Meg egyébként is, foglalkozzanak az üggyel!!!

Pfaffenhofen an der Glonn    480    2006.06.14. 14:30
feri327
2010.01.26. 10:34   

Az autó teljesen törésmentes volt.
Semmi nem lett beleszerelve semikor, totál gyári minden, mivel teljesen full extra volt.
Pl: éjjelátó, garázsnyitó, távolságtartó tempomat, gyári telefon stb.
Nekem sem ez az első bmw, ugyhogy ismerem a márkát, de amikor a tűzoltó azt mondja, hogy jéé ismét egy 7-es és 4 napja oltottunk el egy ugyanilyet illetve ha égő autóból kell kiugrani az embernek és majdnam bent égsz a fél éve vásárolt a kocsidban, akkor eléggé ideges tudsz lenni, miután persze a szemed előtt leégett.

=====TUDI=====
2010.01.25. 23:14   

feri327 írta:
Rendben köszönöm
Ez igy tökéletesen megfelel nekem.
Remélem lesz vkinek vmi használható infoja.

Üdv!
Kérdeznék Én is.
Látom a képekről,hogy a tűz nagy valószínűséggel belülről indult.
Kérdés:
Nem volt beleszerelve utólagosan NEM GYÁRI kiegészítő az autóba?
Telefonkihangosító,plusz riasztó,lopásgátló,akármi?
Mert a BMW-ről annyit elmondhatok,hogy magától nem gyullad ki.
Én amiket eddig csináltam,helyreállítottam,
mindnek utólagos "belekókány" miatt volt vezeték égése.
Az autó fiatal így vezetékek elfáradása kikopása se valószínű,
hogy ilyen hibát okozna.
Szervizbe tudnak elkövetni esetleg ilyen hibát,ha az autó előtte
javítva,törve,sérülve volt,és valamit nem teljesen szakszerűen
állítottak helyre.
Attól hogy BMW márkaszerviz,attól ugyanúgy inasok,
és egyéb nem feltétlenül hozzá értők dolgoznak a márkaszervizekbe....

https://hu-hu.facebook.com/Tudimpowerservice/

SZERVÍZ: Soltvadkert 06 70/548-57-48    1310    2006.12.27. 02:28
=====TUDI=====
2010.01.25. 23:05   

Blacky írta:
Tds írta:
Nem állt szándékomban megsérteni, Téged, de öreg róka vagyok ezen a fórumon, nem mellesleg ahogy láthatod moderátor, ezért nem örülök ezeknek a felesleges topicoknak, s amit mondtam az utóbbi időben nagyon felhígult a fórum, és a Te szobád plusz egy dimenziót nyitna ennek bevonva a jogot....
Annyit kellett volna csak csinálnod hogy körbenézel és nem ide hanem Pl.: a csináld magad-ba nyitsz egy jogi témakör címü topicot, aminek sok haszna lehet Kacsint Köszönöm!
Ha gondolod kitörlöm Én is de megvárhatod Admin-t is

Szia!

Nagyon sajnálom az esetet! Sad Ne add fel, és harcolj az igazadért!!! Sok sikert kívánok!

TDS: Én is moderátor vagyok, s egyetértek, hogy ez az "Így épülnek a BMW-k" témakör, s szerintem sem idevaló ez a topic. Viszont eléggé furán jön ki, hogy itt rögtön sürgősen töröltetnéd a topicot, miközben a "BK teljesítményadó 2010töl,esetleg új téma??" már jó régóta zavartalanul üzemel. Akkor azt is áthelyezhetnénk. Most hogy is van ez? Confused

Sziasztok!
TDS!
Régóta ismerlek de ez egy különös eset,
aminek ugyanúgy itt a helye a fórumon,
mint a minőséget nyújtó topicoknak.
Annak,hogy egy izzót cserélt valaki,
annak semmi értelme valóban topicot nyitni...

https://hu-hu.facebook.com/Tudimpowerservice/

SZERVÍZ: Soltvadkert 06 70/548-57-48    1310    2006.12.27. 02:28
feri327
2010.01.24. 20:25   

Rendben köszönöm
Ez igy tökéletesen megfelel nekem.
Remélem lesz vkinek vmi használható infoja.

Blacky
2010.01.24. 19:55   

Tds írta:
Nem állt szándékomban megsérteni, Téged, de öreg róka vagyok ezen a fórumon, nem mellesleg ahogy láthatod moderátor, ezért nem örülök ezeknek a felesleges topicoknak, s amit mondtam az utóbbi időben nagyon felhígult a fórum, és a Te szobád plusz egy dimenziót nyitna ennek bevonva a jogot....
Annyit kellett volna csak csinálnod hogy körbenézel és nem ide hanem Pl.: a csináld magad-ba nyitsz egy jogi témakör címü topicot, aminek sok haszna lehet Kacsint Köszönöm!

Szia!

Nagyon sajnálom az esetet! Sad Ne add fel, és harcolj az igazadért!!! Sok sikert kívánok!

TDS: Én is moderátor vagyok, s egyetértek, hogy ez az "Így épülnek a BMW-k" témakör, s szerintem sem idevaló ez a topic. Viszont eléggé furán jön ki, hogy itt rögtön sürgősen töröltetnéd a topicot, miközben a "BK teljesítményadó 2010töl,esetleg új téma??" már jó régóta zavartalanul üzemel. Akkor azt is áthelyezhetnénk. Most hogy is van ez? Confused

"I'm crazy but you like it" Smile Mad

Budapest    2347    2008.09.26. 09:30
Tds
2010.01.24. 19:16   

Székesfehérvár    2441    2005.05.18. 19:01
feri327
2010.01.24. 18:48   

Kedves tds !

Sehonnét nem tiltottak ki, összesen azt szerettem volna megtudni, hogy valakivel történt-e ilyen eset.
A levelem hangvétele normális volt, tiéd kevésbe.
De semmi gond irtam a moderátornak szüntesse meg ezt a topicot, mivel, olyan menüpont nincs, hogy én meg tudjam.

További kellemes napot mindekinek !

Tds
2010.01.24. 18:14   

Szia! Elhiszem hogy egy sokmilliós autó elvesztése nem öröm teli dolog, de mit szándékozol itt megosztani velünk? Ezt hogy építed újra? Vagy a jogi folyamatot? Nem is csodálom miért tiltottak ezzel a történettel ki más fórumról, ez nem építés amiből el tudnánk lesni valami műhely titkot. Épp elég baj hogy a projektek témakör az utóbbi időben eléggé felhígult, minden szarnak csinálnak egy szobát, ez a jogi tortúra pedig nem ide való, keress neki máshol helyet záros időn belül, Köszönöm!

Székesfehérvár    2441    2005.05.18. 19:01
feri327
2010.01.24. 17:19   

Én mégjobban szeretném tudni, de majd a biróság által kirendelt igazságügyi kárszakértő megmondja, ha a BMW csak kifogások keresésére képes, pedig nem ezt várná senki a BMW-től.
De sajnos az én példám mutatja, hogy ez bizony igy van.

http://kepfeltoltes.hu/view/100124/20091117_07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100124/20091117_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100124/20091117_11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bmw320ieger
2010.01.24. 16:36   

vajon mi történhetett , kíváncsi lennék rá .. egyszer nekem is volt hasonló de csak füst, szerencsére, kábeleknél volt valami rövidzárlat az aksinál. Surprised

M5
BMW hibakód olvasás , törlés...stb

604    2008.08.31. 10:22
Jay325i
2010.01.24. 16:33   

Vendég
sajnálom az esetet Sad
lánglovagokon nem találtam róla képet

energo
2010.01.24. 16:23   

szerintem tisztába vannak ők azzal hogy nem az üzem anyag hibája csak így nem kel nekik fizetniük és így könyebb elintézni. :S

20    2009.10.01. 18:06
feri327
2010.01.24. 16:08   

Tisztelt Uraim/Hölgyeim !

Sajnos ez nem a legszebb történet lesz de igaz, hogy tanuljatok belőle és aki tud kérem segítsen nekem.
Sajnos a többi fórum moderált ezért ott nem tudtam újat indítani.
Elnézést ha vkit zavarok.
2009.05-ban vásároltam egy 2006-os évjárú BMW 730d személygépkocsit.
Az autó a BMW-nél vezetett szervizkönyvel rendelkezik, az én tulajdonomba kerülés után teljes állapotfelmérést végeztettem, meg van a teljes dokumentáció számlák stb, illetve 09. hónapban kötelező szervizre vittem szintém a BMW-hez, ugyanugy dokumentálva van, számla stb.
Mindent megcsináltattam az autón amit mondtak a szervizbe.
Km állás 91.000 km volt.
Az autó november hónapban használt közben velem együtt felgyulladt az autópályán, kicsin múlt, hogy meg tudtam állni ill. hogy nem égtem az autóban.
Bejelentettem a BMW Magyarországnál a szavatossági igényemet, küldtek egy kárszakértőt, kiolvasták a kulcsból az adatokat, lefényképeztek stb stb
Lejöttek kb 2 héttel ezelőtt is megnézték az autót és üzemanyag mintát szerettek volna venni, de a tűz miatt nem maradt annyi üzemanyag, hogy elég legyen.
Erre hivatkozva megjött az állásfoglalás, hogy a tűz valószínű oka, hogy rossz üzemanyagot tankoltam az autóba.
2 hónapa alatt erre tudtak rájönni a hires BMW műszaki szakértői.
GRATULÁLOK nekik, nagyon ügyesek és ezt a jó hírt roppant hivatalos formában e-mailben közölték velem kb 2 sorban.
Mivel cég néven van az autó, a nevemre kerülés óta az összes gázolaj számlám megvan, a legutolsó is amit tankoltam.
Igy megértheti mindenki a felháborodásomat.

Ha tudok csatolni képet küldök.

Ami maradt belőle megtaláljátok a langlovagok oldalon ! ( bocs nem akarok senki reklámozni )

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem küldje el !

Minden választ előre is köszönök !

Üdv.,

K Ferenc

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   Általános témák

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére