POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW 5-7 series - Projektek  »   E34 550i /made by Mitju&Szilárd/

Á.C.S
2011.06.15. 19:57   

na szép jo napot mindenkinek kicsit pihi volt a géppel mert melo volt ezzerel de mostantol épül megint látom azota épült pick up e34 de hálistenek nem olyan mint az enyém már az auto szét van vágva meg már ösze is van rakva csak ép a motort 45cm került hátrép és most az a müvelett tart ha benne van akkor rakok képet is fel csak nem sok idöm van mióta válság van na meg vannak fontosabb dolgok is éppenség szoval van még rá 2 évem és lassan elkézül télen akartam csinálni de hál istenek nem volt rá idöm igy csak néha megnézem a garázsba hogy megvan még de mostmár elöveszem mostmár Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint

debrecen    25    2008.01.28. 22:33
mitju
2009.07.12. 22:17   

Á.C.S írta:
na urak az auto egybe renbe már a füst is megoldva elöbujt a kompreszio majd videot rakok fel de irtozatos lett 2db spert már leéget most csövezik épp üvegszál stb pickup lesz most vágják de majd felfedem Surprised Kacsint Szemcsis Mad

Örülök hogy bevált,eddig,az csak jó hír hogy így bírja a kuplung+a váltó.Igyekeztem, bár féltem a kuplungtól hogy megfog csúszni ,de ha jó akkor örülök neki.
A lényeg, ha olvasod a hozzászólást hívj már fel ,mert elment vadászni a telefonom(átment rajta 1kocsi)és nincs meg a számod!

b.a.z megye    607    2005.05.02. 14:37
Á.C.S
2009.07.05. 20:01   

na urak az auto egybe renbe már a füst is megoldva elöbujt a kompreszio majd videot rakok fel de irtozatos lett 2db spert már leéget most csövezik épp üvegszál stb pickup lesz most vágják de majd felfedem Surprised Kacsint Szemcsis Mad

345i
2009.06.10. 21:24   

lezsi írta:
Aztan rakjatok ra dupla kipuft is!

Surprised

elég lenne egy is a csökkentett kompressziós hengersorra. Smile
(ne vedd már komolyan Mitjuka!!!!!!!)

Kecskemét    485    2007.11.15. 20:27
lezsi
2009.06.10. 18:27   

Aztan rakjatok ra dupla kipuft is!

Surprised

A "felkapar" nem mértékegység...

3215    2005.06.08. 14:21
mitju
2009.06.09. 22:17   

345i írta:
345i írta:
Jó munkát!
Mennyi van a motorban?
Ecset tuningos lesz, vagy felújítjátok, hogy tudja a nyers erőt?

Ezt a kérdést március 14.-én tettem fel, akkor semmi választ nem írtatok rá. Nem cinkelésből kérdeztem. Csak nem értettem a projekt lényegét, mert egy szélmalomharcnak láttam ebben a formában nagy reményekkel.
Azt mondom, újítsátok fel mindenét, ha ilyet akartok, mert egy jó állípotú 3.5 szívó is elkenyné. Akkor meg miért nem az inkább...

1. még egysem volt ecset tuningos
2.arra kértek hogy hozott anyagból dolgozzak
3.azt mondták jó a motor
4.nekem csak a váltót,lendkereket,egyedi kuplungharangot kellet legyártanom,összeraknom
5.szívemszerint felújítanám töviről-hegyire,de erre volt keret az embernek,ha beválik lesz szépítve
6.ugyanebben a kasztniban nem veri meg egy 3,5szívó
7.ez így egyedi,tesztautó ami nyúzva lesz
8.ezt kérte a gazdája
9.még sokmindent hozhat a jövő
10. üdv

345i
2009.06.09. 10:20   

345i írta:
Jó munkát!
Mennyi van a motorban?
Ecset tuningos lesz, vagy felújítjátok, hogy tudja a nyers erőt?

Ezt a kérdést március 14.-én tettem fel, akkor semmi választ nem írtatok rá. Nem cinkelésből kérdeztem. Csak nem értettem a projekt lényegét, mert egy szélmalomharcnak láttam ebben a formában nagy reményekkel.
Azt mondom, újítsátok fel mindenét, ha ilyet akartok, mert egy jó állípotú 3.5 szívó is elkenyné. Akkor meg miért nem az inkább...

Kecskemét    485    2007.11.15. 20:27
KASZA Mester
2009.06.09. 09:03   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
És akár milyen meglepő,kint se ugy működik a v12-es dolog,hogy a 750-ből kihányuk,az e30-ba meg gyorsan behányuk,és goooo.
Ott is szépen szétszedik,felujitják,polirozgatják,aztán rakják befelé.))
Sokan ugy csinálják,hogy ugye meghozzák kintről,vagy megveszik a donor autot,motort kiszedik,jol elmossák sterimoval,aztán huuuuu de szép tiszta lett,fel is van ujitva!!!Na ez pont semmi. Very Happy

Szfvár    2346    2007.04.30. 12:32
KASZA Mester
2009.06.09. 08:18   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
mitju írta:
Na ott a pont IMI-bá,ezt mondom én is,csilliárd felújítani a V12-őt!
nálunk is a jobbos hengersor szarakodott,mindkét motornál!
De két szarból talán egy jót össze lehet hozni,az észerüség határain belül,gondolok itt a türésekre...stb

Mese nincsen,ha mindenképpen ragaszkodtok a v12-höz,akkor felesleges nézegetni,venni még 3-motort.
Széjje kő burini,aztán a legszükségesebbeket kicserélni,össze rakni,és jo lesz.
Ha a csapágyazás zsir ott alul,akkor azt én nem is bántanám.
Vennék egy teljes tömités készletet,mert erre kurva allergiás.
Mindenképpen megnézni a bakelit tömitéseket,ha szerencsétek van,és nincsen szarrá repedezve,akkor sporoltál 80-100ezret.Talán a két motorbol lesz 4db.jo.
Aztán meggyűrüzném,hengerfejeket rendbe raknám-felujitanám(szelep,fészek,szimering,takaritás,csiszolás,sikolás...stb)
Aztán össze raknám.Hát,talán az uj h.fej csavarokat meg rád bizom,hogy vesztek-e hozzá.
Aztánmeg szépen 1000km.-es járatás,szoktatás.
De ez csak azén elméletem,tanácsokat könnyű osztogatni. Szemcsis
Ugye ha azt mongyuk hogy 4.0,4.4-v8-as motor,akkor alapbol 200-250ezer pézike,és ez természetes dolog.
Ha v12-re mondanék ennyit,akkor meg nevetség tárgyát képezné.
Miért is???Tudomásul kell venni,hogy 50ezerért lehet venni v12-est,akár 10db.-ot is,csak az pont rakás szar,asztalnak valo. Very Happy
Ugyhogy jol át kell ezt gondolni,hogy mi legyen,mert drága lehet a műsor.

mitju
2009.06.08. 22:51   

Na ott a pont IMI-bá,ezt mondom én is,csilliárd felújítani a V12-őt!
nálunk is a jobbos hengersor szarakodott,mindkét motornál!
De két szarból talán egy jót össze lehet hozni,az észerüség határain belül,gondolok itt a türésekre...stb

Á.C.S
2009.06.08. 22:06   

na uraim én itt teljesen elvesztettem a fonalat Szemcsis Szemcsis Szemcsis Szemcsis

KASZA Mester
2009.06.08. 20:44   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
Bencze írta:
Jay325i írta:
Bencze írta:
nem kötödtünk mi,csak hát kiállunk a mesterért Smile

Világos és helyes is! Én sem akarom a Mester hírét rombolni csak meggondolatlanul is tudok kommentelni Sad Kacsint
Kacsint

Uraim!!!Én mint mongyuk 750-guru,mondanám,hogy ezek a motorok nem igazán jo konstrukciok.-Sajnos.
Gazdaságtalan,szerviz igényes,és költséges motorok,és hosszu távon nem tudok nyűstölni,mert könnyen beadja a kulcsot.Ezeknél 250ezer km.,már soknak mondhato,és ennyi.
Akkor tudsz előállitani egy jo ilyen motort,ha megveszed,még azért üzem képesen,és széjel buritod,felujitod,gyári tömitésekkel össze rakod.Na akkor lesz jo motorod.
Itt csodák nincsenek,hogy 50ezerért majd kapsz patika v12.
Mikor egy tömités garnitura 90ezer hozzá,és a 4db.szivosor flasni,bakelit tömités is 100ezer hozzá!!Aztán itt lehet okoskodni,de drága költséges motor ez.
Én tudom!! Szemcsis
Én is elbontottam ebből jopár darabot,és szinte mindegyiket elbontottam alkatrészeire,meg kivittem az aluba,mert eladni pont ezért nem akartam volna őket,hogy beraktuk ám,és nem jo!!
Van nekem mindenem hozzá,akár 5db.motor is össze tudnék rakni,de csak alkatrésznek.
Mikor én ujitittam fel az Ilonka motorját,és rákerült a sor a gyűrűzésére is,mikor széjjel döntöttem,nagyon meglepődtem,mert amikor lefűztem a gyűrűket a dugokrol,hát anyira el voltak már lágyulva,hogy szo szerint kiegyenesitettem a gyűrűket,anélkül hogy eltört volna,pedig 230e.km.-er volt a motorban ekkor.
Ez 4éve volt,azota tökéletesen üzemel,de akkoriban,jocskán zsebbe nyulos volt a motor dolog.Porszáraz,hibátlan járásu-erre rátehed az 1eurost,megáll rajta.
Ha jol emlékszek még,a kompresziok némileg jok voltak,talán a jobbos oldalon,néha-néha gyengélkedett az utolso két henger,és a szivás teljesitményt mikor mértem,a jobb oldalin szinte nulla volt,vagy tán 0.2
Aztán cserélgettem mindent,gyertyát,kábelt....,aztán csak a felujitás oldotta meg a gondot.Azota jo!!!!!
Általában mindig az utolso hengerek mennek szarrá,gondolom a hűtés hiánya miatt.Aztán hogy miért a jobb oldali,na arra nem jöttem rá sose,és olvasom,hogy itt is mindkét motorotoknál a jobbos oldal a gyenge.
Ahol gyenge mérési adatokat produkáltatok,ott szinte biztos,hogy a gyűrűk is szarok,tiszta fekete a dugatyu oldala,koxos.

Turboá
2009.06.08. 19:34   

semmi baj nincs srácok. Itt van ez a motor, valójában mi sem tudjuk milyen, beindítottuk ugyan , járt minden henger. Ha valakit érdekel, ki van szedve szakszerűen, el van mosva, olcsón elviheti. Ha akarja kompressziót mérünk rajta, engem is érdekelne. szószó, lényeg hogy itt van és keresi a helyét.
ui: egyébként nagyon nehéz ezekből jót venni, komoly kockázat szinte minden esetben. Sajnos el járt felettük az idő, és egyébként se egy strapabíró motorok. A 200ezer futásteljesítményt nem garantálta a gyár valójában, csak remélte vegyes használat esetén. Mindenesetre ha sikerül egy jót kifogni, akkor nagy élmény egy kisebb autóban. Ráadásul ritka is.
Kacsint

új játék-új izgalom.
R.C.S.

R.C.S.    7683    2005.03.14. 22:22
Bencze
2009.06.08. 19:32   

Jay325i írta:
Bencze írta:

Világos és helyes is! Én sem akarom a Mester hírét rombolni csak meggondolatlanul is tudok kommentelni Sad Kacsint
Kacsint

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
Sajnos lépten-nyomon belebotlunk egybe-kettőbe!!
Megvan ellene az ellenszer...egyszerűen le kell őket szarni!!

Szeged    315    2006.02.13. 17:32
Jay325i
2009.06.08. 19:23   

Vendég
Bencze írta:

Bencze
2009.06.08. 18:53   

Jay325i írta:
mitju írta:
[
Egy kicsit gondolkodj,és ilyen jellegü kérdést,ilyen kaliberü embernek(Turboá)privátban kérdezz legközelebb!!!!
a motort a Nyírségből vettük az eladó is csak annyit tudott róla hogy a lábán jött,nem ment vele,nem próbálta ki,csak ledobták sztendelre,bontásra.......ennyi..............ja és szaréé-hugyéé vette a tulaj ezé kapott szart hugyot,de alkatrésznek hibátlan...........üdv

Ácsiácsi
nem ugy volt az teee
van nekem egy v12 motorom ami ott pihen turboáéknál, soha nem volt beinditva meg semmi nem volt csinálva vele én montam nekik hogy sózzák el valakinek vas áron, gari minden nélkül mivel azt se tudjuk indul e egyáltalán! Tudom én azt hogy Turboáék szart nem adnak ki a kezükből nah!
Utólag visszaolvasva valóban félreérthető voltam picit bocsi mindenkitöl.
Very Happy Very Happy

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Jay325i
2009.06.08. 18:37   

Vendég
mitju írta:
[
Egy kicsit gondolkodj,és ilyen jellegü kérdést,ilyen kaliberü embernek(Turboá)privátban kérdezz legközelebb!!!!
a motort a Nyírségből vettük az eladó is csak annyit tudott róla hogy a lábán jött,nem ment vele,nem próbálta ki,csak ledobták sztendelre,bontásra.......ennyi..............ja és szaréé-hugyéé vette a tulaj ezé kapott szart hugyot,de alkatrésznek hibátlan...........üdv

Ácsiácsi
nem ugy volt az teee
van nekem egy v12 motorom ami ott pihen turboáéknál, soha nem volt beinditva meg semmi nem volt csinálva vele én montam nekik hogy sózzák el valakinek vas áron, gari minden nélkül mivel azt se tudjuk indul e egyáltalán! Tudom én azt hogy Turboáék szart nem adnak ki a kezükből nah!
Utólag visszaolvasva valóban félreérthető voltam picit bocsi mindenkitöl.

Bencze
2009.06.08. 18:03   

ez a kérdés nekem is fájt..

Jay325i írta:
Turboá írta:
mitju írta:
Üdvözlet ujra itt:
megjött a donor moci,de sajna olcsó húgynak híg a fele
sajna nem lehetett kipróbálni ,kicsit széthordták a bazárt ezért találomra vettük meg,hát izé nem volt jó ötlet,de ennyi pénzért még egy hengerfejet sem kapunk........
jött a kompresszió mérés 5-6-10-11-10-13,és ezek nem a lottó számok,és itt szintén az anyós oldali hengersor volt kuka.
Abba maradtunk hogy oldjuk meg a gázpedál kérdést és ezzel a mocival lesz nyüstölve a gép,majd ha kifujta az orrát szétborul,és ujjá épül......

Azért örülök hogy megy DE ÉN MONDTAM HOGY CSAK INDÍTHATÓT!!! Razz Gondolkozik Futty

Turboá tőled van a motor? Ez az ami az enyémbe ment volna?
Sad Sad Sad

mitju
2009.06.08. 17:48   

Jay325i írta:
Turboá írta:
mitju írta:
Üdvözlet ujra itt:
sajna nem lehetett kipróbálni ,kicsit széthordták a bazárt ezért találomra vettük meg,hát izé nem volt jó ötlet,de ennyi pénzért még egy hengerfejet sem kapunk........
jött a kompresszió mérés 5-6-10-11-10-13,és ezek nem a lottó számok,és itt szintén az anyós oldali hengersor volt kuka.
Abba maradtunk hogy oldjuk meg a gázpedál kérdést és ezzel a mocival lesz nyüstölve a gép,majd ha kifujta az orrát szétborul,és ujjá épül......

Azért örülök hogy megy DE ÉN MONDTAM HOGY CSAK INDÍTHATÓT!!! Razz Gondolkozik Futty

Jay325i
2009.06.08. 15:05   

Vendég
Comment removed by the user.

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2009.06.08. 18:45 (1).

Dénes_E28
2009.06.08. 14:56   

Jay325i írta:
Turboá írta:
mitju írta:
Üdvözlet ujra itt:

Nem tőle van ! Nyíregyházáról származik a moci !

Miskolc    152    2009.02.15. 02:19
Jay325i
2009.06.08. 13:02   

Vendég
Comment removed by the user.

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2009.06.08. 18:44 (1).

Turboá
2009.06.08. 12:38   

mitju írta:
Üdvözlet ujra itt:

új játék-új izgalom.
R.C.S.

R.C.S.    7683    2005.03.14. 22:22
mitju
2009.06.06. 22:07   

Ma sikerült megoldani a gázpedál kérdést NAGYKÖSZI ENGLISHMAN-nek,
az általunk használt müszeregységben nem volt meg az ami kellet nekünk,röviden Cool
Jelentem nagyon hosszú a diffi áttétel ,de bivalyul húz alulról, bazi nyomatékos Smile

mitju
2009.06.06. 22:03   

Üdvözlet ujra itt:

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 5 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW 5-7 series - Projektek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére