POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
2 / 247 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 245, 246, 247  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Általános témák  »   Off Topic

Peeti183
2013.10.25. 06:54   

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 320D-t 1999-eset nézegetek, valaki meg tudja mondani hogy ebbe már tettek kettős tömegű lendkereket?????? Ill. mire kell nagyon odafigyelnem, mi az ami ezekbe ha tönkremegy, sokat kell dolgoznom érte ?RazzP 200e km körülieket nézegetek...

Köszi
Petya

Ajka    2    2013.08.13. 18:20
Razor_BMW
2013.10.23. 22:06   

http://www.youtube.com/watch?v=EcRksgsE_6I

Very Happy Very Happy

Néhol gyors a felirat, ott majd megállítjátok ha nem tudják elolvasni.

///M The Most Powerful Letter in The World Smile

Martfű    3    2013.06.03. 09:46
Roberto_
2013.08.02. 12:49   

Köszi a linket! Írok nekik, ha van megyek érte.
Olvasgattam az E36 topikokat ott alapozónak Győrlakk alapozót alkalmaztak legtöbbször, bár a festék boltban az eladó határozottan a Buda Primert ajánlotta inkább. Nekem sajna fontos, hogy festhető legyen, mert ha festhető akkor a küszöb oldala is fújva lenne ezzel az anyaggal aztán kapna egy réteg színt, ha nem festhető csak a küszöbök alja lesz rücsizve. Nekem nincs vastag küszöb és hát meg kell vallani nem a legszebb látvány egy rücskös felület szebb a sima Smile

Debrecen    30    2011.05.01. 14:11
SID
2013.08.02. 10:38   

Roberto_ írta:
Két autós boltban jártam eddig egyik helyen sem tartottak ilyen rücsit csak online lehetett rendelni egy miskolci üzletből. Tavaly Berner került fel egyedül a csúnya fakulást (kiszűrkült) tudom a számlájára írni egyébként nem rossz anyag. Egyébként csak rücsi pisztollyal lehet felvinni ezt az anyagot vagy beleöntöd egy tartályba és egy nagyobb furatú fejjel kifújhatod bármilyen pisztollyal? Pl.:
http://www.szerszambazis.hu/levegos-szerszamok/gav-olajszoro-pisztoly-szerszam

Rücsiből is két féle van alapvetően a festhető és a nem festhető illetve közölték velem, hogy a rücsi az nem alvázvédő arra még kell egy réteg igazi alvázvédő (olvikor). Természetesen én is hosszú távra akarom csinálni, ha már belefogok és nem a rozsdára akarok rádolgozni. Ez számomra egy olyan téma amiben nagyon mélyen el lehetne merülni, külön topik kellene ennek. Az Impát le se csiszolod, hanem rá alapozol?
Minden esetre köszönöm a segítséged! Kacsint

Autoflexet szerintem vehetsz területi képviselőtől. Beszélsz a nagykerrel (http://www.totallux.hu/), szerintem megoldható.

Nem tudom mivel kell kifújni, havernál fogom csinálni ő pedig otthon van ebben.

Hogy festhető vagy nem festhető az mindegy, a lényeg az, hogy vízzáró legyen. Az autoflex is alvázvédő csak ez kaucsuk alapú és nem bitumen, mint pl. az olvikor.

Az impát csak vékonyan fogom használni és nem csiszolom le, arra lesz alapozva és az alapozóra rücsizve.

2622    2011.08.29. 13:58
Roberto_
2013.08.02. 08:30   

Két autós boltban jártam eddig egyik helyen sem tartottak ilyen rücsit csak online lehetett rendelni egy miskolci üzletből. Tavaly Berner került fel egyedül a csúnya fakulást (kiszűrkült) tudom a számlájára írni egyébként nem rossz anyag. Egyébként csak rücsi pisztollyal lehet felvinni ezt az anyagot vagy beleöntöd egy tartályba és egy nagyobb furatú fejjel kifújhatod bármilyen pisztollyal? Pl.:
http://www.szerszambazis.hu/levegos-szerszamok/gav-olajszoro-pisztoly-szerszam

Rücsiből is két féle van alapvetően a festhető és a nem festhető illetve közölték velem, hogy a rücsi az nem alvázvédő arra még kell egy réteg igazi alvázvédő (olvikor). Természetesen én is hosszú távra akarom csinálni, ha már belefogok és nem a rozsdára akarok rádolgozni. Ez számomra egy olyan téma amiben nagyon mélyen el lehetne merülni, külön topik kellene ennek. Az Impát le se csiszolod, hanem rá alapozol?
Minden esetre köszönöm a segítséged! Kacsint

SID
2013.08.01. 21:01   

Roberto_ írta:
Sziasztok!

Alvázvédőzés előtt állok! Sok jó anyagról olvastam és konkrétan most lenne egy elképzelés. Az alapozó után egy Katepox két komponensű alvázvédőt vinnék fel ecsettel vagy kompresszorral nem tudom még. Találtam is elég olcsón azt nem tudom meddig tarhtaóak el ezek azt mondta az eladó akitől venném, hogy 10 éve áll a polcon neki. Tudom hülye kérdés, de van ezeknek valamilyen "szavatossága"? Confused
Más részről valakinek vannak tapasztalatai ezzel az anyaggal?

Köszi a segítséget mindenkinek előre is! Kacsint

Nekem sokan a HB Body Autoflex rücsit ajánlották sokan, én azzal fogom javítgatni a hibákat de szigorúan csak ott, ahol a gyári sérült.

A menet a következő lesz:
1. fizikai kezelgetés (drótkorong)
2. ha esetleg rozsdás volt előtte, akkor Impa Kela Rust vékonyan, ezt már nem csiszolom le
3. alapozó. Itt nincs egységes álláspont a hozzáértők között. Van, aki szerint egy sima primer, korróziógátló alapozó teljesen jó (pl. cinkkromátos alapozók), van, aki két komponensűt javasolt, van, aki szerint egy gyártótól származzon az alapozó és a rücsi is.
4. rücsi egy vagy két rétegben.

Ez persze nem biztos, hogy a jó recept de az rozsdára ecsettel felkent olvikorrtól biztosan jobb és a csupaszon tengő fémtől is.

2622    2011.08.29. 13:58
Roberto_
2013.08.01. 15:42   

Sziasztok!

Alvázvédőzés előtt állok! Sok jó anyagról olvastam és konkrétan most lenne egy elképzelés. Az alapozó után egy Katepox két komponensű alvázvédőt vinnék fel ecsettel vagy kompresszorral nem tudom még. Találtam is elég olcsón azt nem tudom meddig tarhtaóak el ezek azt mondta az eladó akitől venném, hogy 10 éve áll a polcon neki. Tudom hülye kérdés, de van ezeknek valamilyen "szavatossága"? Confused
Más részről valakinek vannak tapasztalatai ezzel az anyaggal?

Köszi a segítséget mindenkinek előre is! Kacsint

Tsekő
2013.07.29. 21:14   

Üdvözletem Uraim!

Olyan kérdésem volna hogy E46 320d-nél a kettős tömegű lendkerékkel mennyire szokott probléma lenni? Tudom, hogy az élettartamát nagyon sok tényező befolyásolja.. de úgy mégis..vkinek tapasztalat? köszönöm válaszotokat!!

BMW Forever

Kétpó-Székesfehérvár    66    2009.07.19. 21:10
ruzsabazsa
2013.05.11. 11:34   

Ja,és 91-es papírok alapján.Ha jól tudom 92től jött az IX.

Kistelek    7    2013.05.06. 11:51
Laleeboy
2013.05.07. 08:37   

ruzsabazsa írta:
Laleeboy írta:
ruzsabazsa írta:
Nagyon szépen köszönöm! Na hát,igen...tuti nem gyári összekerék:/
Télen végig vezettem vele,de valahogy nem jött át a tuti 4x4 feeling..)igaz van mit tanulni)
Elakadni persze sosem sikerült vele ez dicséretes,de téli menetben sok királyságot nem vettem észre.Nem tudom hogy egy igazi IX mennyivel lehet jobb.

Mit takar az hogy "igazi összkerekes"

Vagy az vagy nem Very Happy

Ha az akkor azt észreveszed pl hogy nagyobb a fordolóköre és van elöl is difi és féltengely.

A papírja nem ix vagy a kaszni?

Összkerekes az autó az tuti:D... csak a papírjai i-sek,és alvázszám alapján is csak sima i.

HMMMM

Érdekes , biztosan volt valami mókec vele mert utólag nem lehet a simát ix-re alakítani mert az alváz eleje teljesen más (nyúlványok, bölcső, kormánymű, tornyok, váltóalagút...)

IX-ból egyszerűbb simát csinálni de azon is látszik hogy ix volt

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3905    2005.07.19. 15:10
ruzsabazsa
2013.05.06. 14:52   

Laleeboy írta:
ruzsabazsa írta:
Télen végig vezettem vele,de valahogy nem jött át a tuti 4x4 feeling..)igaz van mit tanulni)
Elakadni persze sosem sikerült vele ez dicséretes,de téli menetben sok királyságot nem vettem észre.Nem tudom hogy egy igazi IX mennyivel lehet jobb.

Ha az akkor azt észreveszed pl hogy nagyobb a fordolóköre és van elöl is difi és féltengely.

Összkerekes az autó az tuti:D... csak a papírjai i-sek,és alvázszám alapján is csak sima i.

Laleeboy
2013.05.06. 14:21   

ruzsabazsa írta:

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3905    2005.07.19. 15:10
ruzsabazsa
2013.05.06. 13:48   

Laleeboy
2013.05.06. 12:39   

ruzsabazsa írta:
Sziasztok.A családban már lassan 3 éve van egy e34 525i 192le (403000km),ami egyébként összkerekes.A gyönyörűség elvileg nem gyárilag összekerekes.Hogyan tudnám ezt leellenőrizni?Illetve van egy-két probléma is.Az autó gázos,de nem tudjuk használni mivel egy f*s.(Nem indul gázzal,nehezen is vált át).Régi féle lovato cuccról van szó(nem injektoros).Nagy ritkán,ha régen volt beindítva még durran is egyet indításkor,még akkor is ha mindig benzinnel hajtjuk.A másik nagy probléma a benzinfogyasztás.Ez az autó nem 8-12 litereket eszik,hanem sokkal sokkal többet.Ha a kocsi mögé állunk egyszerűen alig lehet megmaradni mögötte,olyan benzin 'illatot' okád.A gázos azt mondta hogy ez a rendszer ehhez az autóhoz sose lesz teljesen jó. A motor egyébként nagyszerű,szépen jár nagyon.
Vélemények?

A fogyasztás és a benzinszag lehet lambdaszonda hiba vagy esetleg légtömegmérő is rá kellene tenni valami diagnosztikára
A gázrendszer az egy másik eset szerintem hengerenkénti injektoros kellene rá az jobb lenne.

Az hogy összkerekes e azt az alvázszám utolsó 7 karakterét ide

http://www.rubmw.ru/vincode/eng/

beírva vagy a realoem.com ra megtudhatod

ruzsabazsa
2013.05.06. 12:04   

Sziasztok.A családban már lassan 3 éve van egy e34 525i 192le (403000km),ami egyébként összkerekes.A gyönyörűség elvileg nem gyárilag összekerekes.Hogyan tudnám ezt leellenőrizni?Illetve van egy-két probléma is.Az autó gázos,de nem tudjuk használni mivel egy f*s.(Nem indul gázzal,nehezen is vált át).Régi féle lovato cuccról van szó(nem injektoros).Nagy ritkán,ha régen volt beindítva még durran is egyet indításkor,még akkor is ha mindig benzinnel hajtjuk.A másik nagy probléma a benzinfogyasztás.Ez az autó nem 8-12 litereket eszik,hanem sokkal sokkal többet.Ha a kocsi mögé állunk egyszerűen alig lehet megmaradni mögötte,olyan benzin 'illatot' okád.A gázos azt mondta hogy ez a rendszer ehhez az autóhoz sose lesz teljesen jó. A motor egyébként nagyszerű,szépen jár nagyon.
Vélemények?

Laleeboy
2013.05.02. 13:27   

alexazoroszlan írta:
Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne,hogy e36-ra felmegy egy 8x17 et20 bbs rc 090 tipusu felni,minden fele gond nelkul? Mert nagyon bejon ez az alukerek,de megoszlanak a velemenyek efelol,hogy jo e ra vagy sem. (20i Coupe az autom,gyari sportfutomuvel.) Mert,ahol hirdetik ,ott azt irjak,h jo e36-ra is,de valaki meg,azt mondja,hogy nem jo ra. Kerlek segitsetek! A valaszokat legyszives priviben kuldjetek el! Koszonom!
Udv., Alex!

Az ET 20 miatt nem hiszem hogy peremezés nélkül felmenne

Neked ET 40 felettibe kellene

alexazoroszlan
2013.05.02. 12:48   

Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne,hogy e36-ra felmegy egy 8x17 et20 bbs rc 090 tipusu felni,minden fele gond nelkul? Mert nagyon bejon ez az alukerek,de megoszlanak a velemenyek efelol,hogy jo e ra vagy sem. (20i Coupe az autom,gyari sportfutomuvel.) Mert,ahol hirdetik ,ott azt irjak,h jo e36-ra is,de valaki meg,azt mondja,hogy nem jo ra. Kerlek segitsetek! A valaszokat legyszives priviben kuldjetek el! Koszonom!
Udv., Alex!

No nitro,no turbo , simple BMW power!

Zalaegerszeg    29    2013.04.11. 18:33
Ricsy
2013.03.16. 10:22   

delete

182    2012.08.30. 09:01
phoenix821
2013.02.05. 01:05   

Sziasztok!

Vettem egy alufelni garnitúrát, amely némi felújításra szolgálna.

(nem túl jó kép)
A felninnek a peremén vannak lakk sérülések, a lakkal együtt a festék is sérült.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mit érdemesebb csinálni.
1. újrafestetni - gondolom nem kis penz
2. perem políroztatni - gondolom ez jóval olcsóbb

A felnit télen is használnám, ilyen szempontból a polír perem gondolom annyira nem célszerű.

Bármi féle ötlet tapasztalatot szivesen olvasok.
Ha van tapasztalat Budapesten érdekelne jó felnis.

Köszi,
Ati

15    2010.12.27. 20:55
E36 sedan
2013.01.30. 16:43   

csaba234 írta:
Valaki esetleg nem tudja, hogy a műszerfalba való kis égőket hol lehet venni ami pl ami a ventilátor kapcsolókat meg a helyzetjelző kapcsoló feletti kis emblémát világítja meg?

Bármely autó boltban szerintem,vagy vidd el, egy elektromos szakihoz,biztosan van neki. Smile

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2889    2010.08.25. 18:06
E36 sedan
2013.01.30. 16:42   

Szit_a írta:
Sziasztok egyik haverommal csináltunk egy BMW-s oldalt face-re aki úgy gondolja nyomhat rá egy likeot Kacsint
www.facebook.com/thelifeisbmw
BMW Rules

Surprised Kacsint

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2889    2010.08.25. 18:06
csaba234
2013.01.30. 10:08   

Valaki esetleg nem tudja, hogy a műszerfalba való kis égőket hol lehet venni ami pl ami a ventilátor kapcsolókat meg a helyzetjelző kapcsoló feletti kis emblémát világítja meg?

Budapest    5    2013.01.18. 13:27
Tyetyi
2012.12.09. 18:03   

Woodstock írta:
berko írta:
Szevasztok!

Szerintetek milyen méretezésű Téli gumit érdemes feltennem E36 316 i compact bmw-re?
Az alap méret szerint 185/65/R15 -öt ír. Tudom ez a megfelelő de lehet-e ennél nagyobbat vagy van értelme?
pl...: 195/65 R15 vagy 205/60 VR15 -öst? :/

szerintem télire ekkora motorhoz bőven jó a 185,de max 195
ennél szélesebb nem szükséges,hóban úgyis a keskenyebb a nyerő

Jól mondja Wood. 185/65*15 vagy ha nem az akkor 195/65. Nincs értelme nagyobbat tenni rá.

Békéscsaba    4993    2005.12.14. 12:46
Szit_a
2012.12.09. 00:27   

Sziasztok egyik haverommal csináltunk egy BMW-s oldalt face-re aki úgy gondolja nyomhat rá egy likeot Kacsint
www.facebook.com/thelifeisbmw
BMW Rules

1    2012.08.30. 17:31
Woodstock
2012.12.08. 23:33   

berko írta:
Szevasztok!

Szerintetek milyen méretezésű Téli gumit érdemes feltennem E36 316 i compact bmw-re?
Az alap méret szerint 185/65/R15 -öt ír. Tudom ez a megfelelő de lehet-e ennél nagyobbat vagy van értelme?
pl...: 195/65 R15 vagy 205/60 VR15 -öst? :/

szerintem télire ekkora motorhoz bőven jó a 185,de max 195
ennél szélesebb nem szükséges,hóban úgyis a keskenyebb a nyerő

E36 320i '96

Győr    3834    2010.12.17. 17:52
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

2 / 247 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 245, 246, 247  Következő
Tartalomjegyzék  »   Általános témák

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére