POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW 5-7 series - Projektek  »   Sixpack-545i (m102) projectje

Graf Spee
2008.10.17. 21:37   

Szevasz Six. Mi a pálya a kocsival?
(ment egy privát üzenet is más témával kapcsolatban)

Sződliget    27    2008.06.24. 11:20
sixpack525i
2008.07.24. 21:28   

Vendég
http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0

Ez meg az említett e28:

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=3

sixpack525i
2008.07.24. 21:25   

Vendég
http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=1[/img]

sixpack525i
2008.07.24. 21:19   

Vendég
Hoppá, kicsit elfelejtettem, hogy van ilyen naplóm is, de majdnem azt is, hogy van egy 545i-m. Hirtelen felindulásból tavaly ősszel vettem egy eredeti állapotban levő 84es 525eA-t, semmi értelme nem volt a vásárlásnak, csupán az íze kedvéért, nah meg azért mert nem vagyok normális. A motorja beokádott, aztán inkább arra terelődött a hangsúly, a motorban A-Zig minden új, kapott szép felniket, fel lett nagyjából extrázva, most olyan 90%on állunk.

Na de most a 45i-ről van szó. Nem tudtam sokat foglalkozni vele, de most újra nekiláttam. Kicsit azért kurvára elegem van abból, hogy nem tudom beindítani, de megnyugtató, hogy eddig másnak se sikerült SmileSmile Igen, tudom faszé' kellett L-jetest venni, mindegy, úgyse sokáig marad az, nah meg a motorban csak 120ezer van.
Nem probléma, nettoban még csak 8 munkanapnál járok.

Szóval ott tartok most, hogy sikerült szikrára bírni, benzin is jön (igaz lavorból Smile ) de még csak be se akar hördülni. Hirtelen felindulásból kiszedtem az injectorokat, persze miért ne esne be az injector kupak a szelephez, nah akkor szívósort is le. A héten főpróba, arra tudok gondolni, hogy leragadtak a spriccek.

De nem maradtam tétlen, sikerült beszerezni 4db vastagszáras M5 bilsteint és pitman karos hátsó lengőkart is. Ha fejlemény van, írok.

sixpack525i
2008.01.27. 18:44   

Vendég
donghatto írta:
sixpack525i írta:
Bandita írta:
Na, hogy áll a project sixpack?
Megvoltak már az első méterek? Kacsint

Hello,

kicsit elhanyagoltam a projectet. Az 545i azóta áll, mikor az utolsó hsz-t írtam, egy percet nem tudtam foglalkozni vele, azért mert vettem egy másik e28at, ami-bár nem terveztem- de szintél project alanyává vált. Majd teszek fel róla képeket.

akkor most hány e28ad van? Surprised Very Happy

Most csak kettő Smile + egy e34 Smile

donghatto
2008.01.27. 18:40   

sixpack525i írta:
Bandita írta:

Hello,

kicsit elhanyagoltam a projectet. Az 545i azóta áll, mikor az utolsó hsz-t írtam, egy percet nem tudtam foglalkozni vele, azért mert vettem egy másik e28at, ami-bár nem terveztem- de szintél project alanyává vált. Majd teszek fel róla képeket.

akkor most hány e28ad van? Surprised Very Happy

112    2007.05.21. 22:21
sixpack525i
2007.11.29. 14:29   

Vendég
Bandita írta:

Hello,

Bandita
2007.11.05. 19:36   

http://www.gportal.hu/bmw-team-kecskemet

Kecskemét    3286    2005.07.29. 01:47
sixpack525i
2007.09.07. 22:47   

Vendég
Új fejlemény, hogy kész lett a kipufogórendszer a kocsi alatt.
2X50es végig, ohne középdob, hátul egy széria 628csi/633csi duplacsövő dobbal. Meglátjuk mire lesz elég, ha kevéske, kap egy átmenőt Smile Már csak apróságok hiányoznak a beinduláshoz, kartergázcsövek, intercooler becsövezés és már röfögünk is Smile

sixpack525i
2007.08.31. 15:39   

Vendég
Nem álltam meg az építéssel, csak kicsit szűkös az idő rá. A motortérben lassan helyére kerül minden, igyekszek úgy elhelyezni a dolgokat, ahogy gyárilag a 745i-ben van. Többé kevésbé sikerül is. Hétfőn kipufogós, változott kicsit a felállás, 55ös cső helyett 50es lesz csak. Meg várok a kartergázcsőre, és a turbo alján levő visszafolyó-tömítésre. Jövő héten megnézek egy origi e23 L-jetes 745i-t, hogy mi hogy van a motortérben, vákumcsövek, mert nem tudok kiigazodni most rajtuk, főleg, hogy tele vannak T-legáazásokkal, vákumszeleppel stb. Egy motronicos 3,4es etéren egyszerűbb lett volna, dehát szegény ember abból gazdálkodik amilye van Smile Már csak az intercooler beépítésének időpontja kérdéses. Aztán szaladhat a szekér.

Közben találtam kicsit feljebb helyet az olajhűtőnek, így a mostaninál 2X akkora intercooler is elférne, valószínűleg az új 730d-é lesz a befutó. De ez majd erősen ősz végi - tél eleji project.

Képek este Smile

sixpack525i
2007.08.21. 16:56   

Vendég
http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=1

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0

sixpack525i
2007.08.21. 16:54   

Vendég
DonDr!ft írta:
Raj!!!
Hajrá, remélem hamarosan szalad már a gép Cool

No, haladtam vmennyit a géppel. Betettem a klímahűtőt és a ventilátorját, ami ugye kell a klíma miatt, másrészt meg azért fontos, ha majd hajszolt tempoban a viszko nem lenne elég, akkor az elektromos venti majd rásegít. Az intercooler-t is elhelyeztem, a klímával sikeresen szivatom magamat folyamatosan, csak itt van neki hely. Ami azért lesz még érdekes, mert a klímacsöveknek pont útjában van, szóval majd azokat is gyártatnom kell. Az intercooler a földtől 18 cm-re van, nem vmi sok, mert ugye rövidebb szárú sport Bilsteinek miatt meg kell ültetnem 2cm-el. Szóval parkolásnál nagyon észnél kell lenni, nem baj, az első spoileres időszaknál már belejöttem, hogy mindenhová csak tolatással férek fel Very Happy Keresni kell ide vmi BBS vagy Harge vagy vmi idevaló spoilert (az M5 sajna nem jó), ami kicsit elfedi (persze kúler-nyílást majd csinálni kell rajta) ezt a kusaságot.

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=2

DonDr!ft
2007.08.20. 18:35   

Raj!!!
Hajrá, remélem hamarosan szalad már a gép Cool

..::::DonDr!ft ™
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1981 E12 528i -> DriftCar project
1980 E12 520 -> StreetCar project

27    2006.06.08. 18:36
sixpack525i
2007.08.18. 21:27   

Vendég
Na újabb haladás történt: végre eljön a benzin az injectorokig, gyújtáson is hallani az AC-t. Ez nagy előrelépés, amióta a motor bent van (legalábbis a napi 5-10 perceken, amikor foglalkozni tudtam a vassal) a benzint kerestem Very Happy

Most már csak az isteni szikra hiányzik a röfögéshez, meg várom, hogy megérkezzenek a hiányzó gumicsövek, meg a kartergáz cső. Már alig várom, hogy mehessek vele, de még mindig kell erre 2-3 hét, a kipuff is beépítésre vár.

sixpack525i
2007.08.17. 20:10   

Vendég
mitju írta:
sixpack525i írta:
Akkor pár szót a konfigurációról.

A kéziváltót átraktam a régi motoromról. Sajnos nem az igazi, mert a nyelestengelyével harangozni lehetne, így new getriebe wanted....Ideig óráig jó lesz, majd megpróbálok finom lenni Very Happy Egyébként a korai M30khoz szerelt getrag 265 van benne, aminek áttételei ugyanazok, mint a 260asnak, csak 10centivel hosszabb azoknál, mivel az 5. fokozat egy toldalékkal van megoldva.

Kupplung:

gyári M30 szerkezet, vadiúj kevlár tárcsával. A lendkerék maradt a 25i-é, egytömegű fix lendkerék. (6,7kg) A kupplungban nem vagyok igazán biztos, hogy sokáig tűrni fogja, de ha megadja magát, akkor jön az M5 szerkezet. Szintert ajánlottak sokan, de mivel én városban is sokat használom, ezért dugóban nem biztos, hogy nyerő.

Diffi:

3,46os sperr. Meglátjuk, hogy ízlik neki az áttétel, ha nagyon brutál lenne, akkor bedobom a 3,25ös eta difimet. Mivel az autó alapvetően autópályás gép lesz, ezért fontos, hogy ne pörögje szét magát.

Intercooler-nek egy E34 525tds tipust választottam. Sajnos a 45i kúler az idióta formája miatt sehol nem fér el, mert ugye nekem klíma is van, ezért még korlátozottabb. A tds cooler felülete kicsit kisebb, de sokkal jobb helyen van elhelyezve,mint a 745i-ben. Az olajhűtő alatt kap helyet.

Hűtés:

nagy M30 hűtő megmaradt, természetesen viszko van, elektromos venti is a klíma miatt. Azon gondolkozom, hogy annak ak apcsolását nem csak hőgombáról, hanem belső kapcsolóról is meg kéne oldani.

Kipufogó

Ezt a részét nem fogom túlbonyolítani. A gyári 745i leömlő megkapja, majd 2X55ös csőben folytatódik, és hátul egy széria duplacsövő 628i/633CSi dobban végződik, a diszkréció mindenek előtt. Smile

Így állok most:

A nyaralások miatt nem volt időm foglalkozni a dologgal, de a héttől kezdve újra belefogok, talán felkerül a kipuff és a motor lesz oly kedves és beindul.

Szeva felejtsd el a kevlártárcsát az 1vicc,beszélj Turboával csináltass szintert abból lehet rugóstárcsásat is de nekem fix van az e12-ben nem gáz elindulásnál sem!

Hello!

Köszi a tanácsot. Smile Meglátjuk mit alakít ezzel, aztán ha szar, akkor megpróbálom, mert ugye nincs kizárva a későbbi teljesítménynövelés sem.

mitju
2007.08.14. 22:22   

sixpack525i írta:

A kéziváltót átraktam a régi motoromról. Sajnos nem az igazi, mert a nyelestengelyével harangozni lehetne, így new getriebe wanted....Ideig óráig jó lesz, majd megpróbálok finom lenni Very Happy Egyébként a korai M30khoz szerelt getrag 265 van benne, aminek áttételei ugyanazok, mint a 260asnak, csak 10centivel hosszabb azoknál, mivel az 5. fokozat egy toldalékkal van megoldva.

Kupplung:

gyári M30 szerkezet, vadiúj kevlár tárcsával. A lendkerék maradt a 25i-é, egytömegű fix lendkerék. (6,7kg) A kupplungban nem vagyok igazán biztos, hogy sokáig tűrni fogja, de ha megadja magát, akkor jön az M5 szerkezet. Szintert ajánlottak sokan, de mivel én városban is sokat használom, ezért dugóban nem biztos, hogy nyerő.

Diffi:

3,46os sperr. Meglátjuk, hogy ízlik neki az áttétel, ha nagyon brutál lenne, akkor bedobom a 3,25ös eta difimet. Mivel az autó alapvetően autópályás gép lesz, ezért fontos, hogy ne pörögje szét magát.

Intercooler-nek egy E34 525tds tipust választottam. Sajnos a 45i kúler az idióta formája miatt sehol nem fér el, mert ugye nekem klíma is van, ezért még korlátozottabb. A tds cooler felülete kicsit kisebb, de sokkal jobb helyen van elhelyezve,mint a 745i-ben. Az olajhűtő alatt kap helyet.

Hűtés:

nagy M30 hűtő megmaradt, természetesen viszko van, elektromos venti is a klíma miatt. Azon gondolkozom, hogy annak ak apcsolását nem csak hőgombáról, hanem belső kapcsolóról is meg kéne oldani.

Kipufogó

Ezt a részét nem fogom túlbonyolítani. A gyári 745i leömlő megkapja, majd 2X55ös csőben folytatódik, és hátul egy széria duplacsövő 628i/633CSi dobban végződik, a diszkréció mindenek előtt. Smile

Így állok most:

A nyaralások miatt nem volt időm foglalkozni a dologgal, de a héttől kezdve újra belefogok, talán felkerül a kipuff és a motor lesz oly kedves és beindul.

Szeva felejtsd el a kevlártárcsát az 1vicc,beszélj Turboával csináltass szintert abból lehet rugóstárcsásat is de nekem fix van az e12-ben nem gáz elindulásnál sem!

b.a.z megye    607    2005.05.02. 14:37
sixpack525i
2007.08.14. 22:02   

Vendég
Sigor írta:
Hy nagyon szépen alakul! Így tovább. Nagyon szép már most is.
Én E12-t csináltam volna Lóerő= Üdv Cool fotók

Köszi Smile
E28 jobban tetszett és könnyebb volt belőle normális példányt találni Smile

Sigor
2007.08.14. 18:12   

Hy nagyon szépen alakul! Így tovább. Nagyon szép már most is.
Én E12-t csináltam volna Lóerő= Üdv Cool fotók

Sad(((

Kecskemét    56    2007.07.15. 11:50
e30bömi
2007.08.14. 17:50   

Hali!

Nagyon vagány a cápali! Kacsint
Sok sikert hozzá! Kacsint Very Happy

A hátsó lámpa ""felújítása"" nagyon tetszetős! Smile Surprised

Törökszentmiklós    104    2005.11.26. 14:54
sixpack525i
2007.08.14. 04:45   

Vendég
Kox írta:
Gratula a projekthez Six! Kacsint Nem is tudtam hogy ennyit haladtál mióta utoljára taliztunk...
Újabb bontani való áldozatod nincs azóta? Very Happy

Köszi. Hát a fekete etelka van még mindig, de már nagyon elegem van belőle Smile

Kox
2007.08.13. 16:56   

Site Admin
Gratula a projekthez Six! Kacsint Nem is tudtam hogy ennyit haladtál mióta utoljára taliztunk...
Újabb bontani való áldozatod nincs azóta? Very Happy

F*CK THE FUEL ECONOMY!!!

Budapest    1212    2005.04.09. 18:36
Jonesboy
2007.08.13. 15:15   

egyre kellemesebb a projekt! sztem sem kell bántani a belsejét, igy képekröl igencsak tetszetösnek tünik! Kacsint ne felejtsd el levideozni az elsö inditást meg az utat! kiváncsi leszek a menetteljesitménykre! Surprised Szemcsis Mad

E30 320i '89 |;| E30 335i '91

Eger    674    2006.08.22. 19:01
sixpack525i
2007.08.13. 13:29   

Vendég

Kupplung:

Diffi:

Hűtés:

Kipufogó

Így állok most:

sixpack525i
2007.08.13. 13:11   

Vendég
A következő "probléma" az olajhűtő elhelyezése volt. Ez azért okozott gondot, mert az enyém még kiskötényes. Nagyköténnyel simán kivitelezhető a dolog. Szóval sok méricskélés után sajnos távoznia kellett a kiskötényemnek és ezzel együtt a gyári frontspoileremnek, ami eladósorba került emiatt.

Így nézünk ki nagyköténnyel:

Természetesen ez se végleges, mert ez egy horpadt-rozsdás-nyomott darab, de ez volt most kéznél. Egyébként gyári M5 toldatot tervezek, bár bizonytalan még, hogy kúler hogy fog elférni tőle, de megoldom vhogy.

Olajhűtőből eredeti E23 745i tipust kapott. Itt is ki kellett alakítani a rögzítést, mert 82ben még nem volt olajhűtős E28. Az E23 olajhűtő cső hátrányaként meg kell említenem, hogy nagyon hosszú a csöve így nyomja a kötényt, és a ködlámpát se tudom betenni. Rövidítésre sor fog kerülni, bár egy 535i olajhűtő-cső lenne az igazi.

Nah ha már kint van a motort, kormányművet is cseréltem, mert bár holtjátk nem volt, de kegyetlen nehéz volt a kormány. Ezért se került be idáig a kisebb átmérőjű M-Tech I kormány.

Itt már bent figyel a new eninge. Két részlet fontos.
Az egyik a kipufóoldali motortartóbak. A másik oldalon maradhatott a gyári E28 M30 bak, de itt újat kellett csinálni, mert az E23 rögzítési pontjairól kellett megoldani a felszerelést, a turbo miatt. Mivel nem engedhetem magamnak, hogy 60ezer Ft-ért hozassak német 545i tulajoktól tartóbakot ezért kénytelen voltam saját magam megcsinálni. Egy egész délutánt szoptam vele. Eredmény: mm-re pontos rögzítés, teljesen vízszintes karter, és a váltó se feszül.

A másik részlet a wastegate helyzete:

Jól látható, hogy a tornyot oldalról egy kis merevítő támasztja meg. Ide gyári M5 hőterelő lemezt terveztem, de az sajnos nem fér el Sad Meglátom mennyire fogja pörkölni a doblemez oldalát, aztán majd kitalálok vmit. Szóval a merevítőből kénytelen voltam egy 10X3 centis darabot kivágni, mert különben a westi hozzáér. Így kényelmesen elvan. Viszont toronymerevítőt kénytelen leszek venni.

sixpack525i
2007.08.13. 12:30   

Vendég

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW 5-7 series - Projektek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére