POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
7 / 8 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Általános témák  »   Auto Hifi - BMW Sound systems

Milyen fejegységed van?
Alpine
12%
 12%  [ 30 ]
Blaupunkt
7%
 7%  [ 18 ]
BMW Sound system
11%
 11%  [ 27 ]
Clarion
4%
 4%  [ 11 ]
Pioneer
18%
 18%  [ 43 ]
Panasonic
4%
 4%  [ 11 ]
JVC
12%
 12%  [ 30 ]
Kenwood
11%
 11%  [ 27 ]
Sony
13%
 13%  [ 32 ]
Becker
2%
 2%  [ 5 ]
Összes szavazat : 234

Janoka
2006.01.26. 19:40   

Morgul írta:
Öcsman írta:
Morgul írta:
Sanya. Elkezdtem bevezetékelni a vasat, de egyszerűen nem találok semmilyen olyan lyukat ahol az akksitól be tudnám vinni a pluszt az utastárben. Adjatok tanácsot légyszi. E36-ról van szó.

Halika!

Sajna a 36-ot nem ismerem,de átlagában a compiköteg mellett, azaz ahol a tűzfalon bemenek a kábelek ott bejátszák mellé a piroskát is Smile
Mühelyben pl. megvágják a gumigyűrűt ,ami a viz elleni szgetelésként van ott és azon a kis lukon csempészik be. Nekem az a megoldás nem tetszik,de nincs olyan sok választás..

Köszi. Elméletileg a biztosítékdobozt ha kiveszem, akkor mögötte van egy nyílás, és E36-on ott viszik be a kábelt, de csak a négyhengeresnél, mert a hathengeresnek a csomagtartóba van az akksija.Ezt a kibaszást?Miért nem lehet a négyhengeresnek is a csomagtartóban, nem értem.

Az aksi azért kerül oda, mert igyekszenek a tengelyterhelést egyformára beállítani. A hathengeresnek pl még a karter is a bölcső mögé kerül, hogy a hátsókerekeket terhelje részben...

06 30 4191891 és Ostffyasszonyfa    1157    2005.05.15. 18:32
Morgul
2006.01.26. 19:06   

Öcsman írta:
Morgul írta:
Sanya. Elkezdtem bevezetékelni a vasat, de egyszerűen nem találok semmilyen olyan lyukat ahol az akksitól be tudnám vinni a pluszt az utastárben. Adjatok tanácsot légyszi. E36-ról van szó.

Halika!

Sajna a 36-ot nem ismerem,de átlagában a compiköteg mellett, azaz ahol a tűzfalon bemenek a kábelek ott bejátszák mellé a piroskát is Smile
Mühelyben pl. megvágják a gumigyűrűt ,ami a viz elleni szgetelésként van ott és azon a kis lukon csempészik be. Nekem az a megoldás nem tetszik,de nincs olyan sok választás..

Köszi. Elméletileg a biztosítékdobozt ha kiveszem, akkor mögötte van egy nyílás, és E36-on ott viszik be a kábelt, de csak a négyhengeresnél, mert a hathengeresnek a csomagtartóba van az akksija.Ezt a kibaszást?Miért nem lehet a négyhengeresnek is a csomagtartóban, nem értem.

98    2005.12.23. 11:18
Öcsman
2006.01.26. 16:17   

Morgul írta:

Halika!

Csak váród az igazit minden nap, de ha végre jó helyen vagy akkor 1 perc az élet.

Budapest    276    2005.06.22. 01:08
Morgul
2006.01.26. 13:34   

Morgul
2006.01.24. 19:45   

sanyamusic írta:
váááááááááááááááááááááááááááááá
Bocs! Amikor beírtam, még nem így nézett ki az ábrácska. Very Happy
Keress rá a gugolban (Bandpass)!

Oksa köszi.Hát Sanya néha a leg kézenfekvőbb dolgok nem jutnak az ember eszébe lásd gugle. Annyi fényképet találtam bandpassról, sőt még bandpass láda tervező progit is töltöttem le. Már csak el kell kezdeni.

sanyamusic
2006.01.24. 16:56   

váááááááááááááááááááááááááááááá
Bocs! Amikor beírtam, még nem így nézett ki az ábrácska. Very Happy
Keress rá a gugolban (Bandpass)!

81    2005.05.05. 08:07
sanyamusic
2006.01.24. 16:54   

Morgul írta:
Ennyit nem szívtam még rádióval. Bekötöttük a saját fejegységemet, de mivel beépített erősítő van benne, ezért az erősítőnek jelet kellene adni gondolom én, hogy megszólaljon. De egyszerűen nem jövünk rá, hogy melyik kábel vezérelheti az erősítőt. Ha valaki tud akkor segítsen. De szombaton beáll haver fűtött pincéjébe, és darabokra szedem az egész rendszert, és újra vezetékeljük. Ha valakinek van fényképe bendpass ládáról, az küldje már el nekem, hogy milyet kell építeni.

Köcce

Smile fénykép Smile na azért ennyire nem egyszerű.

-------------
/ I
/ I
/ I
----------------
/ I
/ I
/ III
--------------------

Nagyjából ez a láda keresztmetszete (pontosabban ez is egy bandpass láda). A hangszóró a középső vízszintes lapon csücsül. Mágnessel lefelé. A felső kamra teljesen zárt. Az alsón egy reflex-nyílás van a III jelnél.
De ez olyan, mintha az őzpörkölthöz csak a hozzávalókat tudnád. A mennyiségeket nem.

Üdv!
O. Sanyi

Morgul
2006.01.24. 16:44   

Ennyit nem szívtam még rádióval. Bekötöttük a saját fejegységemet, de mivel beépített erősítő van benne, ezért az erősítőnek jelet kellene adni gondolom én, hogy megszólaljon. De egyszerűen nem jövünk rá, hogy melyik kábel vezérelheti az erősítőt. Ha valaki tud akkor segítsen. De szombaton beáll haver fűtött pincéjébe, és darabokra szedem az egész rendszert, és újra vezetékeljük. Ha valakinek van fényképe bendpass ládáról, az küldje már el nekem, hogy milyet kell építeni.

Köcce

sanyamusic
2006.01.24. 13:36   

bakose36 írta:
Köszi, kipróbálom!

De a régi (nem gyári) antennát hogyan szedjem le? Az ilyenek ragasztva vannak? Próbáljam lefeszegetni a szélvédőről, vagy van valami technikája Nemérti

Mert ezek szerint ha jól értem a válaszod, akkor az "üveg" nem "lukas".

No nem azt mondtam, hogy nem lukas. Reméld, hogy nem az! Látatlanul én is csak vaktában tudok "lövöldözni". Valszeg, ragasztva van. ha le lehet csavarni (az antennát a tartójáról. Ha egyben van, nem szóltam), akkor lehet, hogy jobban látni fogod. Szerintem tutti, nem gyári. Az enyémen is volt antenna. A telefonnak. De ha beszarok sem jut eszembe, hogy tüntettük el. Vagy másik autómon volt??? Passz. Szerintem ha elgurulsz egy normális autóvillamossági szerelőhöz, kapásból megmondja, hogy került az oda. Feszegetni nem ajánlom. Pláne nem ebben a qu..a hidegben.

Üdv!
O. Sanyi

Ui: ha sikerrel jársz (vagy ha nem, akkor is), írd ide!

bakose36
2006.01.24. 13:20   

Köszi, kipróbálom!

De a régi (nem gyári) antennát hogyan szedjem le? Az ilyenek ragasztva vannak? Próbáljam lefeszegetni a szélvédőről, vagy van valami technikája Nemérti

Mert ezek szerint ha jól értem a válaszod, akkor az "üveg" nem "lukas".

14    2005.11.23. 10:12
sanyamusic
2006.01.24. 13:08   

bakose36 írta:
Sziasztok!

Tegnap beakadt a rádióantennám az autómosóban, elgörbült.
Mivel nem is gyári, leszedném, de nem tudom hogyan lehet felrakva. A hátsó üvegen van belül egy kis "doboz" amibe bemegy a kábel, és az üveg túloldalán kívül egy másik kis lap, amire rá van csvarva az antenna. Ezt hogyan lehet leszedni? Ugye nincs átfúrva az üveg? Sad

Mintha a gyári antenna az ablakfűtésben lenne. Ez használhatóan működik? Mert a kábelezése megvan, és a gyárit kötném vissza. (E36)

kösz!

Kukk!
Igen. Elvileg az ablakfűtésben van az antenna. Mielőtt barkácsolni kezdenél, próbáld ki, hogy működik-e! és reménykedj, hogy nem "lukas" a szelvedod... Smile
Mert akkor nem er egy lukas garast sem. Hacsak nem veszi meg George Lukas v.melyik fimjéhez.

Sok szerencsét!
O. Sanyi

bakose36
2006.01.24. 11:56   

Sziasztok!

Tegnap beakadt a rádióantennám az autómosóban, elgörbült.
Mivel nem is gyári, leszedném, de nem tudom hogyan lehet felrakva. A hátsó üvegen van belül egy kis "doboz" amibe bemegy a kábel, és az üveg túloldalán kívül egy másik kis lap, amire rá van csvarva az antenna. Ezt hogyan lehet leszedni? Ugye nincs átfúrva az üveg? Sad

Mintha a gyári antenna az ablakfűtésben lenne. Ez használhatóan működik? Mert a kábelezése megvan, és a gyárit kötném vissza. (E36)

kösz!

14    2005.11.23. 10:12
Morgul
2006.01.23. 15:47   

Azért nem dobom ki, mert szerintem arra doszt elég lesz, hogy meghajtsa a magas és közép hangokat. Aztán ami a kalaptartóban van, ha egy kicsit jobban belemászok megnézem mi az, az kap egy saját erősítőt. szerintem 2 x 100 Watt elég lesz neki. És végül majd ha megépítem a bandpass ládát Very Happy azt meghajtja egy 4 x 400 Wattos magnat. NA ez a terv, remélem lesz belőle valami. Csak legyen melegebb, hogy legyen kedvem elkezdeni a vezetékelgetést.

Öcsman
2006.01.23. 14:08   

Morgul írta:
Öcsman írta:
Amit elfelejtettem hozátenni, hogy a Qts -tényezője alapján tudod meg, milyen dobozba érzi jól magát a hangsugárzó(k). Ezt is mellékeli a gyártó.

Sok sikert!!! Smile

Köszönöm. Ahogy olvastam lesz mivel foglalkoznom az elkövetkező pár hétben. De ez az idő amúgy is erre van szánva, csak ne lenne ilyen rohadt hideg. Az egész csomagtartót be akarom plexizni, Very Happy
Amúgy most a rádióval szívok, mert levágtam minden vezetéket róla, de amit kinyomtattam kapcsolási rajzot a vezetékelésről az nem a legjobb. Most találtam egy gyári erősítőt a csomagtartóban és nem tudom, hogy a rádióból melyik szál vezérli és nem jön semmi hang Sad
Nem tudja valaki a vezetékelést a színkódok alapján? Bár a birner szervízprogija amit itthon használok elég jó.

Köszi

Ha elakadsz csak írd meg ,azt segitek, segítünk ha tudunk!
De most szaladok dolgózni Sad

- a gyári erősitőt kidobnám az autóból Very Happy

Pápá

Csak váród az igazit minden nap, de ha végre jó helyen vagy akkor 1 perc az élet.

Morgul
2006.01.23. 13:03   

Öcsman írta:
Amit elfelejtettem hozátenni, hogy a Qts -tényezője alapján tudod meg, milyen dobozba érzi jól magát a hangsugárzó(k). Ezt is mellékeli a gyártó.

Sok sikert!!! Smile

Köszönöm. Ahogy olvastam lesz mivel foglalkoznom az elkövetkező pár hétben. De ez az idő amúgy is erre van szánva, csak ne lenne ilyen rohadt hideg. Az egész csomagtartót be akarom plexizni, Very Happy
Amúgy most a rádióval szívok, mert levágtam minden vezetéket róla, de amit kinyomtattam kapcsolási rajzot a vezetékelésről az nem a legjobb. Most találtam egy gyári erősítőt a csomagtartóban és nem tudom, hogy a rádióból melyik szál vezérli és nem jön semmi hang Sad
Nem tudja valaki a vezetékelést a színkódok alapján? Bár a birner szervízprogija amit itthon használok elég jó.

Köszi

Öcsman
2006.01.23. 12:43   

Sok sikert!!! Smile

noorbee
2006.01.23. 12:04   

Elkefélt formájú csatlakozója van....
láttam már ilyen "tyúkbélet" a mediamarktban /=saturn/ 2 ezerért illetve régebben a homasitában ott olcsóbb, de utánna kell nézni mert nem biztos hogy mindig van nekik kb 1-1,5ezer még régebben vettem egy mercihez.
BMW Kacsint

68    2005.03.18. 08:41
Öcsman
2006.01.23. 11:46   

Morgul írta:
Hi. Sokat emlegetik a bandpass ládát, de eltudja nekem valaki magyarázni mi a nyavaja az, meg hogy hogy néz ki. van itthon alapanyag hátha össze tudok ütni egyet. 2db 38 cm átmérőjű mélynyomó belefér?
Köszi

A bandpass rendszerű ládáknál gyakorlatilag a membrán mindkét oldalán dobozt hozunk létre, így elérhető, hogy csak egy bizonyos szűk hangtartományban keletkező hangok hadják el a dobozt. Ez egy hangszórós két kamrás ládikótól a több hangszórós ,több kamrásig terjedhett. A sáváteresztő mivolta ellenére itt is érdemes aluláteresztő szűrő, keresztváltó alkalmazása.

A 2X38cm-es láda kicsit nagy lesz szerintem! Inkább akkor 2X30 cm...

A láda készitéséhez ajánlom számolj a következőkkel:
Fs- saját rezonancia
Qts-hangsugárzó teljes minőségi tényezője
Qes-hangsugárzó elektromos minőségi tényezője
Vas-mechanikai csillapítással egyenértékű térfogat
Qtc-t pedig vedd az elfogadott legjobb értékét a 0,707-nek

A hangszórón meg fogod találni a számodra szükséges adatokat.

A láda térfogatának a kiszámítását a következő képlet alapján elvégezheted:
Vn=Vas/ ((Qtc/Qts)2-1)

A kapott eredményből tudni fogod mekkora (Liter) doboz kell a hangszóródnak ,hogy jól dolgózon.Ne feledd a hangszóró is foglal helyet,azt plussz rá kell számolni!
A 30cm-es subnak a megfelelő mdf lap vastagsága 19mm.

Aszem más nem kell hozzá,ha mégis akkor majd a többiek kiegészitik

Kacsint

Morgul
2006.01.23. 09:43   

Hi. Sokat emlegetik a bandpass ládát, de eltudja nekem valaki magyarázni mi a nyavaja az, meg hogy hogy néz ki. van itthon alapanyag hátha össze tudok ütni egyet. 2db 38 cm átmérőjű mélynyomó belefér?
Köszi

sanyamusic
2006.01.22. 10:52   

sirbori írta:
Nekem alap mp3as panasonic fejegység van, elöl gyári csipogók az ajtóban, és gyors megoldásként a lábpanelben koaxiális macaudio, 13-as(16-os nem fér be) Kalaptartóban gyári. Nekem hangzás terén nincsenek nagy elvárásaim, csak 120-nál halljak egy kis mélyet. egy erősítő plussz reflexláda vagy cső megoldja?

Szeva Sirbori!
A gyári hangszórókat legalább elöl célszerű lenne kicserélni. Nagyobb teljesítményűre és jobb minőségűre. (ha a tiédben is Nokia hangszórók vannak, akkor nem lesz nehéz jobbat találni).
A mély kérdés már bonyolultabb. Olvass vissza! Szerintem bandpass ládában gondolkodj... de azt nagyon meg kell hajtani, hogy "érjen valamit" (a rossz hatásfok miatt - cserébe gyönyörű mélyeid lehetnek).

És végül üzenet mindenkinek, aki "zenét épít" az autóba: A megfelelő keresztmetszetű tépkábelre az akkusarutól kb. 10 cm-re tessék biztosítékot tenni. Ezt sokan tudják... csak gondoltam, szólok. Smile

Pá!
O. Sanyi

sanyamusic
2006.01.22. 10:36   

Morgul írta:
Én a jövő héten fogok neki, hogy belevarázsoljam a rendszeremet, ami a polomban volt. A fejegységet még Németben vettem QueSonic. Valami gagyi de motoros előlapos, MP3-as, Mosfet 4*50 Watt, Pont jó. A gond az csak most indul, mert valahogy be kell paszíroznom a magnat hangszóróimat, (16 cm-es mély, csipogó, közép, háromutas, de nem ovál hanem kerek) mert nincs kedvem venni másik garnitúrát. Az erősítőm egy magnat régi típusa, de 4 * 400 Wattos, és szétrobbant mindent. A Subcső medig M.A.C. audio, mert ez volt akciós. Abszolút nincs összehasonlítási alapom, nekem a lényeg, hogy tiszta legyen, és 2 km-ről hallják szüleim, hogy jövök haza. Erre tökéletes.

Üdv Morgul!
Ez a szülős "duma" tetszett Very Happy
A 16-os mélyeket nem tudom, hogy fogod betenni. Lehet, hogy "át kell szabni" kicsit a kárpitot (én ilyenre nem voltam hajlandó Sad ). Mielőtt végleg beszerelnéd a technikát, nem árt kipróbálni. Nekem az egykori reflex ládám, mely előző autómat majd szétzúzta, a bömösben bolhafaxnyi eredményt produkált. Túl zárt a csomagtér. Tehát előbb próba, aztán ha jó - Hurrrrrrrrááá, ha nem jó - akkor lehet csere-berélni Smile.

Üdv!
O. Sanyi

Morgul
2006.01.22. 10:10   

Én a jövő héten fogok neki, hogy belevarázsoljam a rendszeremet, ami a polomban volt. A fejegységet még Németben vettem QueSonic. Valami gagyi de motoros előlapos, MP3-as, Mosfet 4*50 Watt, Pont jó. A gond az csak most indul, mert valahogy be kell paszíroznom a magnat hangszóróimat, (16 cm-es mély, csipogó, közép, háromutas, de nem ovál hanem kerek) mert nincs kedvem venni másik garnitúrát. Az erősítőm egy magnat régi típusa, de 4 * 400 Wattos, és szétrobbant mindent. A Subcső medig M.A.C. audio, mert ez volt akciós. Abszolút nincs összehasonlítási alapom, nekem a lényeg, hogy tiszta legyen, és 2 km-ről hallják szüleim, hogy jövök haza. Erre tökéletes.

sirbori
2006.01.22. 00:35   

Nekem alap mp3as panasonic fejegység van, elöl gyári csipogók az ajtóban, és gyors megoldásként a lábpanelben koaxiális macaudio, 13-as(16-os nem fér be) Kalaptartóban gyári. Nekem hangzás terén nincsenek nagy elvárásaim, csak 120-nál halljak egy kis mélyet. egy erősítő plussz reflexláda vagy cső megoldja?

25    2005.03.18. 15:56
sanyamusic
2006.01.21. 20:07   

Morgul írta:
Sziasztok. Egy gyári kazettás rádió van a kocsimban, de most akartam betenni a saját fejegységemet, de amikor kiszedtem belőle a gyárit, látom, hogy valami elkefélt formájú csatlakozója van, amit le se tudtam húzni a rádiórol. A kérdés az, hogy létezik-e olyan átalakító erre a gyári bigyóra ami euro csatlakozót csinál belőle.
Köszi

Üdv Morgul!

Azt az "elkefélt formájú" csatlakozót én is elég nehezen tudtam leszedni. Pedig egész logikus (lett volna). Talán egy kis wd40 segíthet. Már ha hozzá tudsz férni.
Átalakító... lehet, hogy van... én nem leltem. Sajna vágni kellett. Én hagytam a csatin annyi vezetéket, hogy vissza lehessen kötni. Zsugorcsővel viszonylag igényesen is meg lehet csinálni (ha visszakerül a gyári magnó).

Jó bütykölést!
O. Sanyi

Morgul
2006.01.21. 12:22   

Sziasztok. Egy gyári kazettás rádió van a kocsimban, de most akartam betenni a saját fejegységemet, de amikor kiszedtem belőle a gyárit, látom, hogy valami elkefélt formájú csatlakozója van, amit le se tudtam húzni a rádiórol. A kérdés az, hogy létezik-e olyan átalakító erre a gyári bigyóra ami euro csatlakozót csinál belőle.
Köszi

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

7 / 8 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Tartalomjegyzék  »   Általános témák

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére