POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
6 / 8 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Általános témák  »   Auto Hifi - BMW Sound systems

Milyen fejegységed van?
Alpine
12%
 12%  [ 30 ]
Blaupunkt
7%
 7%  [ 18 ]
BMW Sound system
11%
 11%  [ 27 ]
Clarion
4%
 4%  [ 11 ]
Pioneer
18%
 18%  [ 43 ]
Panasonic
4%
 4%  [ 11 ]
JVC
12%
 12%  [ 30 ]
Kenwood
11%
 11%  [ 27 ]
Sony
13%
 13%  [ 32 ]
Becker
2%
 2%  [ 5 ]
Összes szavazat : 234

sanyamusic
2006.02.02. 18:26   

Kedves Gaben!

"Csak oszd az észt azoknak akik beszopják."

Ha jól értem, akkor ezt arra írtad, hogy szerintem jobban szól a technika (és nem zavarja össze a színpadképet - megfelelően "féderezve"), ha van hátul a kalaptartóban is hangszóró. Ezen aztán van mit beszopni... Ha ezt te "szopatásnak" nevezed, mi a véleményed a napi politikáról?
(költői kérdés - nem kell rá válaszolni)

Aztán ott van a címzés dolog. Nem nekem címezted, de érintve éreztem magam. Egy nyilvános fórumon egy nyilvános levél... az reagál rá, aki akar. Ezt elkerülendő találták ki a "privát üzenetet" és társait. Smile

Szívesen vitázok olyan emberrel, akiben vitapartnert látok. Nem kötekedőt...

Tiszteletemet nem megtartom, hanem kifejezem minden fórumozónak! Smile
O. Sanyi

81    2005.05.05. 08:07
Gaben
2006.02.01. 23:39   

sanyamusic írta:
gaben írta:
Öcsman!
Nem sokat tudok az autó hifiről.
Annyit, amit olvastam és tapasztaltam.
Az előzményekben leírtak alapján szerintem neked van igazad.
Lehet hogy nem számit, csak gondoltam leírom
Ennek mi köze a helyes íráshoz azt nem tudom.
(remélem vágod mit akartam kihozni ebből)
Kacsint

Szia Gaben!
Ha egyre gondolunk, akkor áruld el, hogy ez mire jó! Ha mi "elástuk a csatabárdot" megegyezve abban, hogy neki úgy, nekem így a jó (ha tábort szerveznénk, mindkettőben lennének páran); akkor minek feleleveníteni a dolgot? Verbális úton bármikor, bárkivel felveszem a kesztyűt. Öcsmannal voltunk annyira "érettek", hogy abbahagytuk az értelmetlen vitát. Szerintem hasonló véleményekkel "privát" keresd meg. Smile

A legmélyebb tisztelettel: O. Sanyi

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Kedves Sanyi!
Nem emlékszem, hogy neked címeztem volna bármit is.
A tiszteleted meg tartsd meg magadnak nem tartok rá igényt.
Csak oszd az észt azoknak akik beszopják.
Üdv gaben

Gaben
V2534070

Pécs    690    2005.07.02. 09:50
Morgul
2006.02.01. 20:59   

Kirill írta:
Az lesz az,hurrrrrááááá Tancos Na de komolyan,a magnódon is kell lenni olyan kivezetésnek általában, ami direkt erre a célra van.Tehát amikor bekapcsoltad a magnódat egy 12 voltos égővel ,amire forrasztasz két vezetéket,egyiket a magnóra fogod tehát testre,a másikkal az ISO csatlakozóba nyomkodod,méghozzá abba a csatiba ami a tápot adja.Amikor a magnót bekapcsolod az égő vílágít,na oda forraszd az antenna erősítő plusz12,ha jól gondolom egy kék színű vezeték lesz.
Sok sikert,és tarts ki!
BMW

Köszönöm kitartok. Az a baj, hogy nem gyári csatis, hanem itthon készített, de tudom, hogy melyik vezeték lesz a tuti. Köszi

98    2005.12.23. 11:18
Kirill
2006.02.01. 19:07   

Az lesz az,hurrrrrááááá Tancos Na de komolyan,a magnódon is kell lenni olyan kivezetésnek általában, ami direkt erre a célra van.Tehát amikor bekapcsoltad a magnódat egy 12 voltos égővel ,amire forrasztasz két vezetéket,egyiket a magnóra fogod tehát testre,a másikkal az ISO csatlakozóba nyomkodod,méghozzá abba a csatiba ami a tápot adja.Amikor a magnót bekapcsolod az égő vílágít,na oda forraszd az antenna erősítő plusz12,ha jól gondolom egy kék színű vezeték lesz.
Sok sikert,és tarts ki!
BMW

Kecskemét City :)    216    2005.01.19. 20:41
sanyamusic
2006.02.01. 18:16   

gaben írta:
Öcsman!
Kacsint

Szia Gaben!
Ha egyre gondolunk, akkor áruld el, hogy ez mire jó! Ha mi "elástuk a csatabárdot" megegyezve abban, hogy neki úgy, nekem így a jó (ha tábort szerveznénk, mindkettőben lennének páran); akkor minek feleleveníteni a dolgot? Verbális úton bármikor, bárkivel felveszem a kesztyűt. Öcsmannal voltunk annyira "érettek", hogy abbahagytuk az értelmetlen vitát. Szerintem hasonló véleményekkel "privát" keresd meg. Smile

A legmélyebb tisztelettel: O. Sanyi

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Morgul
2006.02.01. 17:03   

Kirill írta:
hi!
Szerintem ne küldj a a magnat erősítődnek antenna jelet,nem szereti Cop Light Az antenna jel egy bemenet,tehát ráraksz próbára egy másik antennát a magnódra ha szól akkor az antennaát kell venned .Ha erősítős az antennád,tehát az antenna kábel mellett van egy másik kábel,akkor annak adj a magnó kivezetésén egy pluszt ,ami csak akkor kapcsol be amikor szól a cucc.Ez lényeges ,hogy ne menjen állandóan az antenna erősítő,hosszab idő után le szívja az akksit.Ha külön van az antenna erősítőd ,akkor anntena kábel->antenna erősítő->és blel a magnóba,ebben az esetben is kell plusz12 az antenna erősítődnek.Ha az eredeti antennád is susogva szól akkor nem ajánlom a tovább erősítést,hisz a zaj is fel erősődik. Pápá

Szia Kirill.
igen van az antenna kábel mellett egy másik kábel pontosan mellé kötözve. Az van ráírva hogy AMP Smile ez gondolom az erősítő rövidítése. Akkor kipróbálom amit mondtál és adok neki plusz 12V-t.

Köszi

Gaben
2006.02.01. 15:34   

Öcsman!
Kacsint

Gaben
V2534070

Pécs    690    2005.07.02. 09:50
Morgul
2006.02.01. 12:25   

sanyamusic írta:
Morgul írta:
Kakukk.
A hang erősítőt szereltem ki a kocsiból Very Happy
Az antenna erősítő fingom sincs, hogy merre van, de a gyári dugóját ami a gyári rádióba ment bele, azt mi a nyavajába dugjam?
Azon gondolkoztam, hogy a vastagabb vezetéket hol vezessem el, mert a küszöbnél már a 10mm2-es is kitartja egy picit, tehát határesetes.
A másik kérdésem, hogy ha egy kicsit koccolom neki a hangot, és szépen szól a mély de az első lámpám, vagyis a tompított villog mind egy stroboszkóp, akkor kondenzátor kell. Pedig 74 amperórás az akksim.

Köcce

No. Remélem az antennaerősítő és a "hang-erősítő" körüli kavarodás csak vicc. Smile Az előbbit a hátsó szélvádő mellett, a kárpit alatt leled (gyárilag beépítve); az utóbbit te teszed/tetted be a csomagtartóba (valszeg) Smile

Vezeték. Nálam a kardánnál mennek hátra. Ott van annyire vastag a "szőnyeg", hogy nem látszik.

"Villogás". Kevés a kraft Smile. Egy autóvill. szerelő azt mondta, hogy kártékony hatása nincs az autóra nézve. Tehát a motorvezérlőt és társait nem zavarja. Csak a mélyeid nem leszenk szépek. Azért szerintem nem tesz jót semminek, ha ütemesen esik a feszültség... Ildomos egy kondi beszerzése. (a linkeken lesz. DLD 1F elektronikás. Ezt ajánlom. Olcsó, jó (nem profi - az min. 2x ennyi lenne) és még nem is "nevenincs".

Csak nem kezded megbánni, hogy belekezdtél? Smile

O. Sanyi

Igazából nem bántam meg, csak nem úgy sikerülnek a dolgok ahogy akarom és semmi nem megy simán.
Melyik oldalon van az antennaerősítő, mert nekem a bal oldalon volt a gyári hangerősítő a csomiban. Amúgy meg a kardánnál megy az rca akkor bezavar a tápkábel ha azt is ott küldöm nem? De mind1 mert végre össze van rakva a kocsi, az ukrán határon sem buktam le vele tegnap, hogy miért volt szétszedve, de nyárig nem változtatok semmit.

Morgul

sanyamusic
2006.02.01. 11:31   

Morgul írta:
Kakukk.
Az antenna erősítő fingom sincs, hogy merre van, de a gyári dugóját ami a gyári rádióba ment bele, azt mi a nyavajába dugjam?
Azon gondolkoztam, hogy a vastagabb vezetéket hol vezessem el, mert a küszöbnél már a 10mm2-es is kitartja egy picit, tehát határesetes.
A másik kérdésem, hogy ha egy kicsit koccolom neki a hangot, és szépen szól a mély de az első lámpám, vagyis a tompított villog mind egy stroboszkóp, akkor kondenzátor kell. Pedig 74 amperórás az akksim.

Köcce

No. Remélem az antennaerősítő és a "hang-erősítő" körüli kavarodás csak vicc. Smile Az előbbit a hátsó szélvádő mellett, a kárpit alatt leled (gyárilag beépítve); az utóbbit te teszed/tetted be a csomagtartóba (valszeg) Smile

Vezeték. Nálam a kardánnál mennek hátra. Ott van annyire vastag a "szőnyeg", hogy nem látszik.

"Villogás". Kevés a kraft Smile. Egy autóvill. szerelő azt mondta, hogy kártékony hatása nincs az autóra nézve. Tehát a motorvezérlőt és társait nem zavarja. Csak a mélyeid nem leszenk szépek. Azért szerintem nem tesz jót semminek, ha ütemesen esik a feszültség... Ildomos egy kondi beszerzése. (a linkeken lesz. DLD 1F elektronikás. Ezt ajánlom. Olcsó, jó (nem profi - az min. 2x ennyi lenne) és még nem is "nevenincs".

Csak nem kezded megbánni, hogy belekezdtél? Smile

O. Sanyi

Morgul
2006.02.01. 10:41   

Kakukk.

Köcce

sanyamusic
2006.02.01. 08:58   

Morgul írta:
Öcsman írta:
Erősitőnek elkülted az antenajelet?
Azaz ha a fejetség befogja ,de nem hallasz semmit (ez csak arra igaz, amit az erölködő hajt) akkor erre gyanakodnék elsősorban.
Másrészt ha nem, akkor az antena vezetékének alapos kutatása és terepszemléje Surprised

Sziasztok. Az a (baj) hogy kidobtam a gyári erősítőt belőle, és betettem egy magnatot. Annak hogy adjam az antennajelet? Merre lehet eldugva az antenna vezeték? Köszi

Sanya köszi az oldalakat.

Kukk!

Hát... nem biztos, hogy jó ötlet volt. Szerezz be egy bontottad. Megúszod párszáz forintból (ha nem adják oda ingyen) és kész. (Ha az volt a rossz).
Ahogy Kirill is írta, próbáld ki egy másik antennával. Aztán ha azzal jó, akkor mérd ki a gyári vezetéket! Nincs-e megszakadva? Ha nincs, jöhet egy másik antennaerősítő. Ha még mindig nem okay, akkor az antenna környékén lesz a gubanc. A rádiótól haladj az antenna felé a hibakeresésben!

Ugye az antennaerősítőt nem kevered a "hang-erősítővel"? Bocs a kérdésért? Smile

Üdv!
O. Sanyi

Öcsman
2006.01.31. 23:41   

Egyébbként az RCA kábel között illik lennie...legalábbis amiket én használok azoknak ott van.

Csak váród az igazit minden nap, de ha végre jó helyen vagy akkor 1 perc az élet.

Budapest    276    2005.06.22. 01:08
Kirill
2006.01.31. 21:48   

hi!
Szerintem ne küldj a a magnat erősítődnek antenna jelet,nem szereti Cop Light Az antenna jel egy bemenet,tehát ráraksz próbára egy másik antennát a magnódra ha szól akkor az antennaát kell venned .Ha erősítős az antennád,tehát az antenna kábel mellett van egy másik kábel,akkor annak adj a magnó kivezetésén egy pluszt ,ami csak akkor kapcsol be amikor szól a cucc.Ez lényeges ,hogy ne menjen állandóan az antenna erősítő,hosszab idő után le szívja az akksit.Ha külön van az antenna erősítőd ,akkor anntena kábel->antenna erősítő->és blel a magnóba,ebben az esetben is kell plusz12 az antenna erősítődnek.Ha az eredeti antennád is susogva szól akkor nem ajánlom a tovább erősítést,hisz a zaj is fel erősődik. Pápá

Kecskemét City :)    216    2005.01.19. 20:41
Morgul
2006.01.31. 20:44   

Öcsman írta:
Azaz ha a fejetség befogja ,de nem hallasz semmit (ez csak arra igaz, amit az erölködő hajt) akkor erre gyanakodnék elsősorban.
Másrészt ha nem, akkor az antena vezetékének alapos kutatása és terepszemléje Surprised

Sziasztok. Az a (baj) hogy kidobtam a gyári erősítőt belőle, és betettem egy magnatot. Annak hogy adjam az antennajelet? Merre lehet eldugva az antenna vezeték? Köszi

Sanya köszi az oldalakat.

sanyamusic
2006.01.31. 11:49   

Morgul!

Na mostmár gondolhatod, hogy miért volt az a plusz antenna. Smile
Valszeg v.hol megszakadt a vezeték. Öcsman megírta a tuttit. Tessék keresgélni! Smile

O. Sanyi

Öcsman
2006.01.30. 23:44   

Csak váród az igazit minden nap, de ha végre jó helyen vagy akkor 1 perc az élet.

Morgul
2006.01.30. 23:04   

sanyamusic írta:
Morgul írta:
köszi. Sajna most nincs keret arra, hogy vegyek kábelt, mert ha jól tudom 1600 Ft métere a vastagabbnak. De a nyáron mindenféle képpen kicserélem. Köszi

Na ne érts félre! Én csak jót akarok. Smile Amúgy 5-600 Ft/m környékén már jó tápkábelt kap6sz. pl DLD kábel.
Reklámozni nem akarok egy boltot sem. Ha írsz mailt az orosz.sanyi@radio1bekesmegye.hu -ra, akkor a válaszban küldök linket.
Ha ki van használva az erősítőd (lehet, hogy régebben nem volt), akkor nagyon veszélyes a 10mm2-es kábel. Talán jobb most rákölteni 3-4e Ft-ot... Szerintem.

menjek már haza!
Csá!
O. Sanyi

Szia Sanya.
mit kezdjek a gyári antennaerősítővel, mert olyan gondom van, hogy szinte semmilyen adót nem fog be a rádió amit beletettem. Köszi

sanyamusic
2006.01.29. 07:06   

Morgul írta:
köszi. Sajna most nincs keret arra, hogy vegyek kábelt, mert ha jól tudom 1600 Ft métere a vastagabbnak. De a nyáron mindenféle képpen kicserélem. Köszi

Na ne érts félre! Én csak jót akarok. Smile Amúgy 5-600 Ft/m környékén már jó tápkábelt kap6sz. pl DLD kábel.
Reklámozni nem akarok egy boltot sem. Ha írsz mailt az orosz.sanyi@radio1bekesmegye.hu -ra, akkor a válaszban küldök linket.
Ha ki van használva az erősítőd (lehet, hogy régebben nem volt), akkor nagyon veszélyes a 10mm2-es kábel. Talán jobb most rákölteni 3-4e Ft-ot... Szerintem.

menjek már haza!
Csá!
O. Sanyi

Morgul
2006.01.28. 16:38   

sanyamusic
2006.01.28. 14:21   

Morgul írta:
Az erősítőben 2db 20 vagy 25 Amperes bizti van. A kábel vastagságát illetően 1.5 évig ugyanez a rendszer volt a kocsimban, és semmi baja nem volt tőle. De nyáron ha lesz pénzem majd kicserélem vastagabbra. De megint elakadtam. Nem tudjátok, hogy E36 kupéban hogyan kell leszedni az ajtókárpitot? Köszi

csak sietve: Ajtó körben patentekkel. Ezt feszíteni kell (óvatosan csavarhúzóval). Azt hiszem 20Ft darabja. Ha netán cserélni kéne párat.
Ajtónyitó gomb (felül a tüske) csavarosan jön le.
Belső "kilincs" körül a peremet le kell pattintani. El kell tolni oldalra.
Belső fogantyú mögött két csavar.

Ennyi.

O.Sanyi

ui. a 10 mm2 NAGYON KEVÉS!

Morgul
2006.01.28. 13:34   

Az erősítőben 2db 20 vagy 25 Amperes bizti van. A kábel vastagságát illetően 1.5 évig ugyanez a rendszer volt a kocsimban, és semmi baja nem volt tőle. De nyáron ha lesz pénzem majd kicserélem vastagabbra. De megint elakadtam. Nem tudjátok, hogy E36 kupéban hogyan kell leszedni az ajtókárpitot? Köszi

sanyamusic
2006.01.28. 11:04   

Kukk!

Én a kábelek és egyéb műanyag elemek merevsége miatt sem szerelek hidegben. Smile Pedig nekem is a "küszöbön" áll a mutatvány. A minap a rendszámkeretemet sikerült parányi ütéstől összetörnöm. (1,5 hónapja lenyúlták a rendszámomat. Most tettem volna fel az újat. Tényleg picit ütöttem rá, hogy "helyre menjen". Ripityára tört. Smile ).
A 10mm2 szerintem max 20-25 A-ig jó (fejből mondom. nem biztos az infó). Remélem az erősítődön nincs nagyobb. Valami ilyenről írtál "Az erősítőm egy magnat régi típusa, de 4 * 400 Wattos". Nem lepne meg, ha nagyobb lenne benne. Tényleg vigyázz! Nagyon fel tud melegedni. A porraloltó ilyenkor egyenértékű a szerencsével.

A 3 nadrágról csak annyit, hogy szerelés után gyorsan fürödj meg! Very Happy Very Happy Very Happy

Morgul
2006.01.28. 10:11   

sanyamusic írta:
Morgul!

Az akksi jó helyen van. (Mint az Üvegtigris-ben a kocsi Smile. Nem véletlenül tették előre.
A "+" hátravitelével kapcs. csak annyit, hogy találd fel magad. Smile. Szerintem nincs recept. A vezérlő elektronika mellett nem javaslom (mármint közvetlenül mellette, vagy a kábelköteg mellet). Esetleg "bezavarhat". A biztosítékház mellett sem. Nem piszlicsáré kábelekről van szó. Legalábbis REMÉLEM. Nézz utána, hogy milyen vastag kábelre van szükséged (fontos). Nem hinném, hogy beférne a meglévő vezetékek mellett. Vagy ha igen, akkor nagyon meg kell erőszakolni. Nálam pl. két 13,5 és egy 25 mm2-es táp megy hátr. Na az biztos nem férne el. Ha fúrni kell, akkor víztől védett helyen tedd! És ha van egy kis festéked, kend be a "sebet". Az autastérben már nem lesz gond. A kardán mellett minden elfér. Igaz, szerelgetni kell egy kicsit Smile. Csak óvatosan! A box és környéke teli van "könnyen letörhető fütyikkel". A hátsó ülés mögött is könnyen átvihető a kábel. Középen pl. egy egész nagy lyuk van betapaszolva (ha jól emléxem egy szürke gumi-dugóval). Nem irígyellek. Hidegben ilyemit. Brrrrrrrrrrrr! Bár egy fűtött garázs... Smile

Jó munkát!
O. Sanyi

ui: ha gondolod, megnézem, nálam hol megy be. Erre sem emléxem. Kavington vazzzzzzzzzzeeeee! Very Happy

Köszi. A pluszt hátravittem, de a kábelkötegmellett, a biztidoboznál. Marha könnyen becsusszant. De csak 10mm2-es kábelt viszek hátra. A hideg nem gond 3 nadrág 3 pulóver Kacsint
Remélem vasárnap már szólni fog. Smile

sanyamusic
2006.01.28. 10:04   

Morgul!

Az akksi jó helyen van. (Mint az Üvegtigris-ben a kocsi Smile. Nem véletlenül tették előre.
A "+" hátravitelével kapcs. csak annyit, hogy találd fel magad. Smile. Szerintem nincs recept. A vezérlő elektronika mellett nem javaslom (mármint közvetlenül mellette, vagy a kábelköteg mellet). Esetleg "bezavarhat". A biztosítékház mellett sem. Nem piszlicsáré kábelekről van szó. Legalábbis REMÉLEM. Nézz utána, hogy milyen vastag kábelre van szükséged (fontos). Nem hinném, hogy beférne a meglévő vezetékek mellett. Vagy ha igen, akkor nagyon meg kell erőszakolni. Nálam pl. két 13,5 és egy 25 mm2-es táp megy hátr. Na az biztos nem férne el. Ha fúrni kell, akkor víztől védett helyen tedd! És ha van egy kis festéked, kend be a "sebet". Az autastérben már nem lesz gond. A kardán mellett minden elfér. Igaz, szerelgetni kell egy kicsit Smile. Csak óvatosan! A box és környéke teli van "könnyen letörhető fütyikkel". A hátsó ülés mögött is könnyen átvihető a kábel. Középen pl. egy egész nagy lyuk van betapaszolva (ha jól emléxem egy szürke gumi-dugóval). Nem irígyellek. Hidegben ilyemit. Brrrrrrrrrrrr! Bár egy fűtött garázs... Smile

Jó munkát!
O. Sanyi

ui: ha gondolod, megnézem, nálam hol megy be. Erre sem emléxem. Kavington vazzzzzzzzzzeeeee! Very Happy

Öcsman
2006.01.26. 22:41   

Gondolom a 4 hengeresnek is hátra lehet pakolni az akksit, csak sok macera Confused De minden megvalósitható Kacsint

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

6 / 8 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Tartalomjegyzék  »   Általános témák

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére