POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
2 / 8 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Általános témák  »   Auto Hifi - BMW Sound systems

Milyen fejegységed van?
Alpine
12%
 12%  [ 30 ]
Blaupunkt
7%
 7%  [ 18 ]
BMW Sound system
11%
 11%  [ 27 ]
Clarion
4%
 4%  [ 11 ]
Pioneer
18%
 18%  [ 43 ]
Panasonic
4%
 4%  [ 11 ]
JVC
12%
 12%  [ 30 ]
Kenwood
11%
 11%  [ 27 ]
Sony
13%
 13%  [ 32 ]
Becker
2%
 2%  [ 5 ]
Összes szavazat : 234

Gery 325i
2007.03.28. 08:29   

zotya-01 írta:
Janoka írta:
zotya-01 írta:
hm... elolvadt az erősitőm tápkábele, meg a dollár biztositékom is Sad
ki hol vezeti el a kocsiba az tápkábelt meg az rca-t? vagy mindenkinek szakmai titok? Very Happy
en eddig a tabkabelt a bal küszöbnél a szönyeg alá rejtettem, de, nem olyan tuti, mert felnyomja a padlókárpitot és vele egyutt a belső küszöböt is Surprised vagy probaljam meg az ülés mellé eltolni?

Szia!
Nekem a tápkábelek a jobboldali küszöbben mennek, ahol a gyári helye is van, de be van tekerve minden ilyen kábelem TESA vásznas szigetelővel és így nem tudja sem megolvasztani, sem elnyírni a kasztni.Kimenni a motorvezérlő kábelén lévő gumidugónál megy, ott célszerű.
Üdv

és az rca kábel? Nemérti eddig nekem a kozepkonzolon futott vegig, dez az nem olyan faintos Sad Smile

Ha nem jött be akkor vidd a vezető oldal felöli küszöb alagutban mint én! Kacsint

Szombathely    306    2006.02.22. 13:21
Gery 325i
2007.03.28. 08:27   

Janoka írta:
zotya-01 írta:
ki hol vezeti el a kocsiba az tápkábelt meg az rca-t? vagy mindenkinek szakmai titok? Very Happy
en eddig a tabkabelt a bal küszöbnél a szönyeg alá rejtettem, de, nem olyan tuti, mert felnyomja a padlókárpitot és vele egyutt a belső küszöböt is Surprised vagy probaljam meg az ülés mellé eltolni?

Szia!
Nekem a tápkábelek a jobboldali küszöbben mennek, ahol a gyári helye is van, de be van tekerve minden ilyen kábelem TESA vásznas szigetelővel és így nem tudja sem megolvasztani, sem elnyírni a kasztni.Kimenni a motorvezérlő kábelén lévő gumidugónál megy, ott célszerű.
Üdv

Hozzáteszem,nekem is ott megy ki... Kacsint Akkor roszul emlékeztem Janó.Neked a hangszóró meg az rca megy a kardán házon végigakkor?

zotya-01
2007.03.27. 16:19   

Janoka írta:
zotya-01 írta:

Szia!
Üdv

és az rca kábel? Nemérti eddig nekem a kozepkonzolon futott vegig, dez az nem olyan faintos Sad Smile

Hömm-hömmm-höööőőőőőőőőőőőőő.......

Debrecen    1030    2005.07.10. 15:07
Janoka
2007.03.27. 15:32   

zotya-01 írta:

Szia!
Üdv

06 30 4191891 és Ostffyasszonyfa    1157    2005.05.15. 18:32
zotya-01
2007.03.27. 09:37   

Gery 325i írta:
de ha leirnád pontosabban a táp bekötésed és hogy hol olvat meg a cucc akkor könyebb lenne kinyomozni hol a hiba....

egész egyszerűen az a baj, h csinaltak a futoradiatoromat - a tapkabel a kormanyoszlopnal ment ki es ment vegig a motorkabel kotegnel(ha az az amire gondolok?!) az akksiig - es rosszul rakhattak vissza a burkolatot, igy a tapkabel kicsuszott a helyerol. hozzaert a motorhoz, megolvadt a tapkabel burkolata, a rezszalak meg gondolom letesteltek a motorral, ekkor mehetett kia bizti... legalabbis nekem ez az elkepzelesem tamadt Sad
koszi a kabelcsatornas tippet, ha lesz egy kis energiam akkor atkabelezem az autot Kacsint es beszamolok a fejlemenekrol Smile

Gery 325i
2007.03.27. 09:11   

de ha leirnád pontosabban a táp bekötésed és hogy hol olvat meg a cucc akkor könyebb lenne kinyomozni hol a hiba....

Gery 325i
2007.03.27. 09:09   

zotya-01 írta:

Hello Kolléga...

Én az előző kislámpásomnál a bal küszöbnél huztam el a hangszóró és az rca kábeleket és a jobb küszöbnél pedig a tápot!de én majdnem teljesen letoltam a kábeleket a fenéklemezig...és igy nem nyomta fel a kárpitot sem és a belső küszöböt sem...A mostano nagylámpásban szintén igy húztam el a kábeleket de itt már jobb megoldás van,mert belüről a belső kis műanyag küszöböt és a kárpitot felszedve van egy kábel alagút a rendes küszöbbe gyárilag!Ezáltal könnyen elvezethető láthatatlanul a kábel...Az az aggasztóbb inkább hogy miért olvadt el a tápkábeled meg a bizti?Szerintem szar van a palacsintába...Megfelelő helyen és méretű elöl az aksinál a biztosítékod?Janóka pl. a kardánnál vezette végig a kábeleket...Talán valamikor benéz és mond valami okosat,mitől lehetett a baj!De az bizti hogy valami zárlatod van!Mert egy megfelelő keresztmetszetű táp és test kábel nem tud elolvadni csak úgy...Üdv.

zotya-01
2007.03.26. 23:52   

Janoka
2007.03.23. 09:48   

Gery 325i írta:
Köszi skacok a biztatást!Nyomom is 1000-el...No,eddig kész:az első szett be van építve hangváltóstol mindenestöl és az egész verda be van vezetékelve!Ma kivágtam a kalaptartóra a hátsó komp.szettnek a kiemelő keretet,de csak szerdán jön meg a kárpit hozzá,ugyhogy majd akkor folytatom...Ja és folyamatban van a csomagtér is!Már megvannak a tervek amik változtak Janóka! Very Happy Annyiban változott az elképzelés hogy nem falazom le,hanem csinálok egy dobogót aminek az előlapja most meg nem mondom hány fokos szögben lesz,és arra megy fel az erőlködő meg a kondi!mellette fog elhelyezkedni a láda,ami egyenlőre gyári!Aztán majd meglátom hogyan szól...Ha gyengén fog szólni a mély (Janóka már monda hogy valószínüleg gyenge lesz! Very Happy ) akkor csinálok neki egy ládát...Egyenlőre ennyi...Majd szórom a képeket!Csá Kacsint

Szia!
Azért nem biztos, amikor beszéltünk én a zárt ládáról beszéltem, de ha meghagyod a csomiteret egészben ládának, akkor akár az adódó hatalmas térfogat miatt jó is lehet.Mindössze el kell érni, hogy a csomagtér ne éljen önálló életet (ne zörögjön).
Azonban a reflexláda mindenképp jobb hatásfokú, mert a hangszóró által hátrafelé sugárzott hangot nem elnyeljük csillapítóanyaggal, hanem megfelelő fázisban kivezetjük és a hasonló fázisú jelek összeadódva hagyobb hangerőt eredményeznek.Ezért van az, hogy a tölcsér hosszát ki kell számolni.
Üdv:hajrá!!!

Gery 325i
2007.03.17. 18:54   

Köszi skacok a biztatást!Nyomom is 1000-el...No,eddig kész:az első szett be van építve hangváltóstol mindenestöl és az egész verda be van vezetékelve!Ma kivágtam a kalaptartóra a hátsó komp.szettnek a kiemelő keretet,de csak szerdán jön meg a kárpit hozzá,ugyhogy majd akkor folytatom...Ja és folyamatban van a csomagtér is!Már megvannak a tervek amik változtak Janóka! Very Happy Annyiban változott az elképzelés hogy nem falazom le,hanem csinálok egy dobogót aminek az előlapja most meg nem mondom hány fokos szögben lesz,és arra megy fel az erőlködő meg a kondi!mellette fog elhelyezkedni a láda,ami egyenlőre gyári!Aztán majd meglátom hogyan szól...Ha gyengén fog szólni a mély (Janóka már monda hogy valószínüleg gyenge lesz! Very Happy ) akkor csinálok neki egy ládát...Egyenlőre ennyi...Majd szórom a képeket!Csá Kacsint

Janoka
2007.03.16. 15:08   

Hajrá Gery, szép az autód és tedd még szebbé! Szemcsis

Janoka
2007.03.16. 15:00   

Gaben írta:
JANOKA ismét HELP!!!!

Focal hangszórókat ismered?
Konkrétan, vettem egy 165 K2P szettet.
Na most a gondom annyi hogy a neten kicsit más fénykép van róla mint amit kaptam.
A neten aluminium hegyes dómja van a hangszórónak, amit kaptam annak meg majdnem normál domború feket műanyag.
A dobozon a felirat és a fénykép a tartalmával egyezik.
Az az érdekes hogy a neten sehol nem találok ilyet mindenhol csak az alu dómos van.
Esetleg volt ebből idöközben ugyan azon a néven valami variálás?

Azért azt hozzá fűzöm, hogy audióphil jellegű haverom teszteli és ő ritkán mondja valamire hogy jó cucc, de erre mondta. Very Happy

Nah, megtaláltam.
Szóval nem K2P, hanem K2 Power 165KP.
Kicsit hülye a megnevezése, félre érthető. Surprised

Bocs hogy csak most irok, de az előbbi hozzászólásomban leirtam az okát.
Sajnos én nagyon kevés cuccot ismerek, mert nem hallottam, vagy nem is építettem be ilyet.
Azt hogy valaki azt mondja hogy jó, azt értem, de nem helyeslem, mert neked kell hallgatnod és nem neki. Nem akarok most senkit megsérteni, csak az is fontos, hogy milyen az autó, mekkora, hogyan van szigetelve, stb.
Aki hallotta azt a tipust egy másik kocsiban, az nem azt jelenti, hogy nálunk is jól fog szólni, ha csak befaragjuk a kalaptartóba.
Persze kell egy bizonyos árat fizetni azért hogy jó legyen a cucc és a hangszórókon kell a legkevésbé spórolni, de inkább költs el több pénzt szigetelésre, meg rezgéscsillapításra, meg famerevítésre a kalaptartó alá, mintsem aranyárú hangszórókra...
A minőség egy komponens szettnél kezdődik, amit külön erősítővel hajtassz, ennek a típusa lényegtelen, a legtöbb nagyon hasonlóan szól. Vannak olyan újságok, ahol tesztelik ezeket, ott esetleg kicsit pártatlanabban mérik és mondanak értékítéletet ezekről. Hihetőbb ilyen alapján választani és talán venni szép hangú hangszórót, de mondom a dolog annyira sokváltozós, hogy csak mindent megcsinálva lehet elvárni hogy tényleg jól is szóljon.
Üdv:Janóka

Janoka
2007.03.16. 14:47   

geep írta:
Tisztelt Janoka!

Olvasva a hozzászólásaidat - Le a kalappal! - biztos tudsz nekem segíteni.
A kérdésem a következő: Van egy gyári BMW (Alpine gyártmány) erősítőm, ami eredetileg a gyári fejegység magas szintű jelkimenetelét használja, de a fejegységet ki szeretném cserélni egy másikra. Azon van alacsony szintű RCA kimenet is, de nem tudom hogy érdemesebb -e egy erősítőt venni ehhez, vagy hagyjam a gyári erősítőt a fejegység hangszórókimeneteire kötve. Szerinted milyen módon lehet szebb hangzást, kevesebb torzítást kicsikarni a cumóból - hozzáteszem nem hangerőre vágyom.
Előre is nagyon köszi!

Bocsánatot kérek mindenkitől, szinte mindennap olvasom ezt a forumot és vakon bíztam a kijelzőjében, ami azt mutatja, hogy van-e olvasatlan rész a forumban és ezt rendszeresen olvasottnak hittem?!
Szóval ezért nem irtam...
A kérdésedre az a válaszom, hogy a nagyszintű meghajtás előnye a zavarérzéketlenségben ki is merül.Onnantól csak hátránya van , az összes fejegység-erősítő torzítása és zaja bekerül a következő erősítőbe, majd ott ujra kisszintűvé osztják egy ellenálláshálózattal. Itt akár a továbbiakban RCA-val is bevihetnénk a jelet, tehát teljesen feleslegesen tesszük amit teszünk.
Javaslom hogy vagy készíts kisszintű bemeneteket a gyári erősítőre, vagy dobd ki és olyat tegyél amin van ez.
A nagy hangerő egyébként nem azonos a jó minőséggel, de kis teljesítményű erősítő nem is lehet jó minőségű számunkra, mert nagyobb dinamikájú hangoknál trozítani fog.
Sajnos a legtöbb gyári erősítő nem tartalmaz kapcsoló tápot, ami a nagyobb teljesítmény kulcsa.Ezenfelül a táp így nem csak 12 volt, hanem kettőstáp és az így a kasztnitesthez képest nyert negatív és pozitív feszültség teljesen szimmetrikus felépítést és csatolókonmdenzátor nélküli megépítést tesz lehetővé, ami a minőség alapja.
Költs el néhány ezer forintot egy rendes kábelezésre, vegyél egy 4 csatornás 4x75 watt körüli pl JBL gto végfokot és ezt szereld be a gyári helyére.Később hálás leszel magadnak, mert ezt meg fogod még akkor is tartani, amikor majd eladod az autót Very Happy
Üdv: igyexem gyorsabban válaszolni...

e30bömi
2007.03.16. 09:15   

Gery 325i írta:
Hello skacok.

Nekiálltam a hifinek.Csináltam pár képet,de még nagy a káosz...Meg amugy is pang a topic ugyhogy majd most egy kicsit felpezsdítem...ezeken a képeken a szétszedés pillanatai láthatók,az előző kábelezést kiszedtem és teljesen átdolgozva uj kábeleket építek be!Majd ahogy épül a cuccos rakok fel még képeket!

Várjuk! Very Happy Hajrá! Kacsint
Nagyon fasza a két első ülésed! Kacsint Smile

Törökszentmiklós    104    2005.11.26. 14:54
Gery 325i
2007.03.14. 17:33   

Hello skacok.

Nekiálltam a hifinek.Csináltam pár képet,de még nagy a káosz...Meg amugy is pang a topic ugyhogy majd most egy kicsit felpezsdítem...ezeken a képeken a szétszedés pillanatai láthatók,az előző kábelezést kiszedtem és teljesen átdolgozva uj kábeleket építek be!Majd ahogy épül a cuccos rakok fel még képeket!

geep
2007.03.02. 17:08   

Tisztelt Janoka!

Olvasva a hozzászólásaidat - Le a kalappal! - biztos tudsz nekem segíteni.
A kérdésem a következő: Van egy gyári BMW (Alpine gyártmány) erősítőm, ami eredetileg a gyári fejegység magas szintű jelkimenetelét használja, de a fejegységet ki szeretném cserélni egy másikra. Azon van alacsony szintű RCA kimenet is, de nem tudom hogy érdemesebb -e egy erősítőt venni ehhez, vagy hagyjam a gyári erősítőt a fejegység hangszórókimeneteire kötve. Szerinted milyen módon lehet szebb hangzást, kevesebb torzítást kicsikarni a cumóból - hozzáteszem nem hangerőre vágyom.
Előre is nagyon köszi!

Perpetum Mobile

Budapest    357    2006.02.03. 21:40
Jonesboy
2007.02.17. 20:13   

Tds írta:
Ha nem lennének ezen a disc-en olyan zenék amik kellenének rég kidobtam volna, én is mp3at használok Kacsint
Ez a lejátszó 100e ft Surprised Én csak lemásolnám erröl a zenéket,másra nem kéne Sad Szal ha van valakinek ilyenje ne tartsa titokban!
Popey írta:
Dobd el TDS jó messzira Smile MiniDisc nem a beált adathordozók korából való megelőzte szegényt az MP3 Smile

Tds írta:
Hali! Tudnátok nekem segíteni? Tudjátok hogy ez milyen disc? Mi játsza le? És hol tudnék ehhez lejátszót venni? Nézelődtem már mindenféle boltban, de nem találtam semmit Sad Haver céges kocsijában volt egy ilyen lejátszó de el lett adva a rönyó Sad

bcdc++ Kacsint és a discet eldobhatod Surprised

Eger    674    2006.08.22. 19:01
Tds
2007.02.17. 18:57   

Ha nem lennének ezen a disc-en olyan zenék amik kellenének rég kidobtam volna, én is mp3at használok Kacsint
Ez a lejátszó 100e ft Surprised Én csak lemásolnám erröl a zenéket,másra nem kéne Sad Szal ha van valakinek ilyenje ne tartsa titokban!
Popey írta:
Dobd el TDS jó messzira Smile MiniDisc nem a beált adathordozók korából való megelőzte szegényt az MP3 Smile

Tds írta:
Hali! Tudnátok nekem segíteni? Tudjátok hogy ez milyen disc? Mi játsza le? És hol tudnék ehhez lejátszót venni? Nézelődtem már mindenféle boltban, de nem találtam semmit Sad Haver céges kocsijában volt egy ilyen lejátszó de el lett adva a rönyó Sad

Székesfehérvár    2441    2005.05.18. 19:01
Popey
2007.02.17. 18:40   

Tds írta:

optics is nothing without power http://www.powerfanatics.com

Budapest    1028    2004.11.03. 12:10
Bömbösös
2007.02.17. 18:12   

Tds írta:

Ha jól emlékszem a Sony adot ki egy ilyen cd playert!Pl: http://www.digitalko.hu/termekek/index2.htm?lap=sony-mdsje780.htm

Szolnok megye    1413    2005.12.17. 12:17
Tds
2007.02.17. 17:50   

Székesfehérvár    2441    2005.05.18. 19:01
Gaben
2007.02.09. 11:32   

JANOKA ismét HELP!!!!

Focal hangszórókat ismered?
Konkrétan, vettem egy 165 K2P szettet.
Na most a gondom annyi hogy a neten kicsit más fénykép van róla mint amit kaptam.
A neten aluminium hegyes dómja van a hangszórónak, amit kaptam annak meg majdnem normál domború feket műanyag.
A dobozon a felirat és a fénykép a tartalmával egyezik.
Az az érdekes hogy a neten sehol nem találok ilyet mindenhol csak az alu dómos van.
Esetleg volt ebből idöközben ugyan azon a néven valami variálás?

Azért azt hozzá fűzöm, hogy audióphil jellegű haverom teszteli és ő ritkán mondja valamire hogy jó cucc, de erre mondta. Very Happy

Nah, megtaláltam.
Szóval nem K2P, hanem K2 Power 165KP.
Kicsit hülye a megnevezése, félre érthető. Surprised

Gaben
V2534070

Pécs    690    2005.07.02. 09:50
e30bömi
2007.02.05. 23:21   

Cool

e30bömi
2007.02.05. 23:20   

e30bömi
2007.02.05. 23:20   

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

2 / 8 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Tartalomjegyzék  »   Általános témák

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére