POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok  »   Vizes az olaj.... mi lehet a gond?

E36Power
2016.12.04. 12:40   

Nem, csak levettem, letakarítottam és vissza ment új hengerfej tömítéssel.
Leengedtem a szar olajat, kapott újat, de még kicsit mindig vizes, bár szerintem csak az előzőt mosta ki... Na majd megnézzük.
Lehet veszek ilyen tesco-s olajat vagy 2db 4 literest, felöntöm járatom 1-2 percet majd le... És mikor kimosta megy bele a Castrol.

19    2015.03.13. 00:56
Qenk
2016.11.19. 11:55   

Síkolva is lett?

kÓCSmA    1196    2011.02.01. 09:27
E36Power
2016.11.18. 16:23   

Remek, koszonom az infot! Hamarosan menetkész lesz, már csak a fényezés van hátra. Mihint tudok vele egy vastagabb ört tenni, írok. Köszönöm még egyszer! ;)

Laleeboy
2016.11.16. 10:56   

E36Power írta:
Szevasztok!
Van egy BMW amit kívül belül szeretnék felújítani. kasztni megvan, már csak a motor van hátra.
Szóval szétszedtem, szelepeket becsiszoltam új szimmering és tömítés mindenhová, összeraktam, olajjal felöntöttem, párszor azóta be volt indítva (kb 12-14 alkalommal 3-4 percekre).
Nemrégiben fel lett öntve fagyálló+vízzel, de mikor megnéztem az olajat, láttam hogy ilyen barnás nagyon híg (pedig 10w40 ment bele...)
Új hengerfejtömítés van rajta szóval szerintem ott nem engedhet át. Valaki valami tanácsot tudna adni, mert már a hajam tépem hogy ennyi munka után még szarabb mint volt.
Az alapjárata szar volt, de az alapjárati motor pucolása után az is beállt szépen, illetve nagy gázadásra dadog meg néha puffogott a kipufogó de mintha már az is eltűnt volna.
1.8-ról beszélünk, az M40 sorozatból.
Tudom hogy nem egy díjnyertes blokk, de nekem ez van és szeretem szóval valami tanács kellene hogyan lehetne orvosolni ezt a gondot... Fater szerint csak az ilyen 3-4 perces járatások a hibásak, hogy lecsapódik a pára... hát nem tudom, olajcsere aztán meglátjuk. Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm....

Először is kellene menni vele egy hosszabb etapot hogy teljesen átmelegedjen az egész rendszer és ki tudja dolgozni magából az esetleges párakicsapódást.

Ez a jelenség elő szokott fordulni ha sokat városozol rövid távokat
Jellemzően télen alakul ki hogy vastagon van majonéz az olajbetöltőn és a nívópálcán ez még nem biztos hogy baj ha a hosszabb távú járatás után eltűnik

Fontosabb hogy a vízbe ne legyen olaj

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3914    2005.07.19. 15:10
E36Power
2016.11.14. 22:09   

Szevasztok!
Van egy BMW amit kívül belül szeretnék felújítani. kasztni megvan, már csak a motor van hátra.
Szóval szétszedtem, szelepeket becsiszoltam új szimmering és tömítés mindenhová, összeraktam, olajjal felöntöttem, párszor azóta be volt indítva (kb 12-14 alkalommal 3-4 percekre).
Nemrégiben fel lett öntve fagyálló+vízzel, de mikor megnéztem az olajat, láttam hogy ilyen barnás nagyon híg (pedig 10w40 ment bele...)
Új hengerfejtömítés van rajta szóval szerintem ott nem engedhet át. Valaki valami tanácsot tudna adni, mert már a hajam tépem hogy ennyi munka után még szarabb mint volt.
Az alapjárata szar volt, de az alapjárati motor pucolása után az is beállt szépen, illetve nagy gázadásra dadog meg néha puffogott a kipufogó de mintha már az is eltűnt volna.
1.8-ról beszélünk, az M40 sorozatból.
Tudom hogy nem egy díjnyertes blokk, de nekem ez van és szeretem szóval valami tanács kellene hogyan lehetne orvosolni ezt a gondot... Fater szerint csak az ilyen 3-4 perces járatások a hibásak, hogy lecsapódik a pára... hát nem tudom, olajcsere aztán meglátjuk. Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm....

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére