POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   320i Individual - Velvet-Blue

Hdavid
2015.12.23. 00:18   

babel írta:
Köszi a leirást, ezek szerint ha behozol kintről egy autòt , honositás előtt még alakitasz rajta amit okosan belevezetsz a német papirba a többihez itthon csupán egy idegen nyelv nem ismerete dijat fogsz még fizetni Very Happy ami vicces de mégis kihzták a zsebedből .
Magyarország igy szeretlek

Hát sajnos meg kell fizetni, de még mindég jobb, mintha az itthon már magyar papíros autódon végzett átalakításokat akarnád a forgalmiba bejegyeztetni, úgy tudom az elég bonyolult és nehéz téma. Very Happy

Budapest    24    2013.07.18. 12:02
babel
2015.12.22. 13:05   

Köszi a leirást, ezek szerint ha behozol kintről egy autòt , honositás előtt még alakitasz rajta amit okosan belevezetsz a német papirba a többihez itthon csupán egy idegen nyelv nem ismerete dijat fogsz még fizetni Very Happy ami vicces de mégis kihzták a zsebedből .
Magyarország igy szeretlek

E36 316i Coupe '93

266    2011.05.14. 19:46
Hdavid
2015.12.20. 21:39   

babel írta:
Hdavid írta:
Lehet, hogy nekem is marad így ahogy van, majd meglátjuk. Ha van olyan spray, amivel ki lehet húzni a legelső gumiszervizig akkor annyira nem fontos a pótkerék. Very Happy

Viszont van néhány dolog, ami fontosabb és minél hamarabb orvosolni kell.

Ilyen például a tank ajtót záró központi zár, aminek a helye számomra érthetetlen okokból le van dugózva. Igaz jó környéken lakok, de azért jó lenne ha zárva lenne a tankom a kíváncsiskodók elől. Surprised
Rendbe kell tenni az ablakemelőket is, szóval van dolog.

Reményeim szerint, holnap lesz rendszámom is, remélem a Mozaik utcában fogják díjazni, hogy minden be van írva az eredeti forgalmiba. A kipufogó miatt aggódok kicsit, mert azt nem találom a forgalmiba, de lehet csak azért mert nem tudok németül. Very Happy

Ha megkapja a rendszámot, azonnal rakjuk emelőre és megnézzük közelebbről is, hogy mit vettem.

szia
erre kíváncsi vagyok hogy a magyar hatóság mit és hogy reagál egy német forgalmiba bejegyzett átalakításra.. sztem lehet még elolvasni sem tudják nemhogy automatikusan átvezessék és ezzel automatikusan forgalomba engedjenek vele.. az úgy túl szép volna az NKH meg nem igazán erről híres...
de légyszi megosztani a tapasztalatot ha esetleg már túl vagy ezen a bürokratikus procedúrán mint magyarországi forgalomba helyezés egy alakított autóval .

Üdvözlet Mindenkinek!

Jelentem, rengeteg idegeskedés, rohangálás, idő és pénz árán, de meglett a magyar papír. Megpróbálom röviden leírni a tapasztalatokat.

Első lépés ként ugye az NKH-hoz (Mozaik utca) kell menni, ahol az én esetemben egy honosítási eljárást kellett lefolytatni, mivel volt még egy év német műszakija az autónak. Előzetesen be kell fáradni az összes okmánnyal időpontot kérni. Mikor bementem időpontért, valami féle főnökkel kellett beszélnem és direkt rá is kérdeztem, hogy az átalakításokkal lesz-e baj. Mondta ha benne van minden a forgalmiba akkor minden benne lesz a magyarba is. Gondoltam egy probléma kiiktatva.

Második lépés, mikor visszaviszed az autót az időpontra. Egy "laza" műszaki vizsgán kel megfelelnie, és ha minden rendben, akkor végeztél is az NKH-val.
Mikor már a sorban álltam, várakozva a "vizsgára" akkor észrevettem hogy rendkívül szúrós szemekkel nézegetik az autót a vizsgáztatók. Egyszer csak odajön az egyik és megkérdezte, hogy mit szeretnék itt ezzel az autóval? Mondtam nem kell izgulni, minden benne van a forgalmiba.
Már a vizsgasor végén voltam, amikor közölték velem, hogy ők elhiszik, hogy minden be van írva a forgalmiba, de hozzak nekik hivatalos fordítóiroda által lepecsételt magyar fordítást róla, mivel ők nem tudnak németül. Kérdeztem, hogy ezt a kedves főnöke amikor itt voltam miért nem mondta, persze csak hebegett habogott.....
Azért a kedvesség határát már súrolták, mert megcsinálták az ellenőrzéseket az autón és elmehettem, csak a papírokat nem kaptam meg. Mondták menjek vissza egy fordítással és ha tényleg az van beírva, akkor megkapom a papírt.
Rohanás expressz fordítóirodához, mire kész lett 8000 magyar forint fejében a fordítás, bezárt aznapra a Mozaik utca. (Újabb szabadnap ugrott, szinte a semmire....)
Visszatértem a Mozaikba, immáron a fordítással a kezembe. Röpke 1,5 óra elteltével elfogadták a papírokat, mehettem a NAV-hoz.

A NAV-nál közölték, hogy aznap nem fizethetem be a regadót, mert sok a munkájuk és 2 nap múlva menjek vissza, hogy befizethessem.... ( Vicc az egész. Egyébként azt hallottam van olyan NAV iroda ahol azonnal be lehet fizetni. Én most ugyan abban a VI. kerületi irodájukba voltam ahol 2013-ban azonnal befizethettem a regadót, úgy látszik azóta változtattak.)
Visszatérve, már minden simán ment, kb. 1,5 óra alatt a kezemben volt minden papír ahhoz hogy végre kapjak rendszámot az okmányirodában.

Az okmányiroda is jól indult, alig álltam sorban. A meglepetés az volt, hogy közölték velem, akkor is kell vagyonszerzési illetéket fizetni, ha az eredeti kétnyelvű adásvételi az én nevemre szól, magyarán itthon nem cserélt gazdát az autó. Ez sem így volt az előző autómnál. Így rám sóztak egy 82.000-es csekket, viszont cserébe kaptam 2 rendszámot és egy olyan forgalmit amiben ez szerepel:
Weitec sport futóművel és zöld színű rugókkal szerelve. Sportkipufogóval ellátva. Very Happy

Összegezve:
NKH egy délelőtt alatt letudható ha felkészülve megy az ember. A honosítás ára nekem 8.000Ft-volt.
NAV már más tészta, egyik nap a papírokat kell bevinni, rá 2 napra lehet menni befizetni. A befizetés időtartama függ a bankban töltött időtől is, nekem kb. 1,5 óra telt el onnantól, hogy bementem a papírokért, átszambáztam az OTP-be, onnan vissza az irodába és megkaptam a papírokat. Itt a regadón kívül semmit sem fizettem.
Okmányiroda időtartama szintén szerencse kérdése, sorban állás, postai befizetés, majd vissza a rendszámért. Itt kell fizetni: Rendszám: 8500.- Forgalmi, törzskönyv: 12000.- Matrica: 585.-

Hát ennyi. Most már lehet autózni nyugodtan, semmiért sem tud szólni a rendőr. Smile

babel
2015.12.16. 12:43   

Hdavid írta:
Lehet, hogy nekem is marad így ahogy van, majd meglátjuk. Ha van olyan spray, amivel ki lehet húzni a legelső gumiszervizig akkor annyira nem fontos a pótkerék. Very Happy

Ilyen például a tank ajtót záró központi zár, aminek a helye számomra érthetetlen okokból le van dugózva. Igaz jó környéken lakok, de azért jó lenne ha zárva lenne a tankom a kíváncsiskodók elől. Surprised

Reményeim szerint, holnap lesz rendszámom is, remélem a Mozaik utcában fogják díjazni, hogy minden be van írva az eredeti forgalmiba. A kipufogó miatt aggódok kicsit, mert azt nem találom a forgalmiba, de lehet csak azért mert nem tudok németül. Very Happy

Ha megkapja a rendszámot, azonnal rakjuk emelőre és megnézzük közelebbről is, hogy mit vettem.

szia
erre kíváncsi vagyok hogy a magyar hatóság mit és hogy reagál egy német forgalmiba bejegyzett átalakításra.. sztem lehet még elolvasni sem tudják nemhogy automatikusan átvezessék és ezzel automatikusan forgalomba engedjenek vele.. az úgy túl szép volna az NKH meg nem igazán erről híres...
de légyszi megosztani a tapasztalatot ha esetleg már túl vagy ezen a bürokratikus procedúrán mint magyarországi forgalomba helyezés egy alakított autóval .

E36 316i Coupe '93

266    2011.05.14. 19:46
Hdavid
2015.12.14. 16:54   

Laleeboy
2015.12.14. 14:45   

Hdavid írta:
Peet007 írta:
vasi89 írta:
Hdavid írta:
wdavid írta:
nekem CCFL angel eye van a kocsimban, a tompított nem a legerősebb sajnos, de meg lehet szokni, a refi viszont elég erős, gondolom a legtöbb angel eye lámpának ez a "betegsége" Smile

Szerintem a gyárinál nincs jobb, de majd meglátjuk. Ha sikerülne jó pénzért gyári projektorost szerezni akkor azt megvenném, viszont most a kormány bőrőzése jobban izgat, mert az nagyon idegesítően kopott le. Mintha csak tenyérrel tekerte volna az előző gazdája. Very Happy

Kipufogórol teszel fel videot? Kiváncsi vagyok Very Happy Amúgy szép darab Kacsint Csomagtartó hogy van átszabva?

Szia!Szép az autó,valóban ritka szín,jól áll neki!
Csomit én hagynám így ahogy van,a kipufogó milyen tipus?

Én is gondolkoztam rajta, hogy így hagyom, mert igényesen meg van csinálva, nem kókány módra, csak a pótkerék és az emelő, meg felnikulcs helyét lenne jó visszakapni. Lehetséges, hogy vágok rá nagyobb lyukat, amin keresztül hozzáférni az alsó részhez is és minden más marad így. Ja meg egy szolidabb ládát rakok be, ami nem foglalja el a csomagtér 50%-át. Very Happy

Nagyon szép a kocsi, megérte várni rá

Én is száműztem a pótkereket mert kellett a hely , pedig nekem touringom van. Very Happy

A pótkerék helyére csináltam egy pofás kis mélyládát benne az erősítővel meg minden szükséges kacattal.

A defekt ellen pedig rendszeresítettem egy kis szivargyújtóról üzemelő kompresszort és egy defektjavító spray-t.
Eddig 1x kellett használnom amikor összeszedtem egy 8-as lemezcsavart Very Happy de simán megoldotta a problémát.

Így megmaradt a gyárias csomagtér és a zene is jól szól

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3914    2005.07.19. 15:10
Hdavid
2015.12.14. 14:35   

Peet007 írta:
vasi89 írta:
Hdavid írta:
wdavid írta:
nekem CCFL angel eye van a kocsimban, a tompított nem a legerősebb sajnos, de meg lehet szokni, a refi viszont elég erős, gondolom a legtöbb angel eye lámpának ez a "betegsége" Smile

Szerintem a gyárinál nincs jobb, de majd meglátjuk. Ha sikerülne jó pénzért gyári projektorost szerezni akkor azt megvenném, viszont most a kormány bőrőzése jobban izgat, mert az nagyon idegesítően kopott le. Mintha csak tenyérrel tekerte volna az előző gazdája. Very Happy

Kipufogórol teszel fel videot? Kiváncsi vagyok Very Happy Amúgy szép darab Kacsint Csomagtartó hogy van átszabva?

Én is gondolkoztam rajta, hogy így hagyom, mert igényesen meg van csinálva, nem kókány módra, csak a pótkerék és az emelő, meg felnikulcs helyét lenne jó visszakapni. Lehetséges, hogy vágok rá nagyobb lyukat, amin keresztül hozzáférni az alsó részhez is és minden más marad így. Ja meg egy szolidabb ládát rakok be, ami nem foglalja el a csomagtér 50%-át. Very Happy

Peet007
2015.12.14. 12:42   

vasi89 írta:
Hdavid írta:
wdavid írta:

Pest megye    843    2012.02.19. 11:58
Hdavid
2015.12.14. 12:01   

vasi89 írta:
Hdavid írta:
wdavid írta:

Igen, teszek fel majd videót. Igazán jó hangja van, alapjáraton, kis fordulaton szolid, magas fordulaton bömböl Very Happy csak ne lenne olyan ormótlan szegény.....
Csomagtartó jelenleg így néz ki, sikerült kioperálni mindent belőle. A képen sajnos nem látszik, de 2 emeletesre van megcsinálva a csomagtartó lemez, az alsó polcon a pótkerék helyére lett téve az erősítő, jobb oldalra az akkumulátor, bal oldalra pedig kis pakoló rekesz lett kialakítva. Kb. 5-6cm-rel magasabban van a gyári csomagtartó szintnél, és jelen esetben pótkerék elhelyezésére sincs lehetőség, ezért szeretném gyárira visszaállítani.

vasi89
2015.12.13. 12:36   

Hdavid írta:
wdavid írta:

Mezőkövesd/Budapest    1661    2012.06.26. 00:46
Hdavid
2015.12.11. 19:35   

wdavid írta:

wdavid
2015.12.11. 15:01   

Győr    90    2015.11.30. 13:53
Hdavid
2015.12.11. 14:02   

wdavid írta:
Nagyon szép darab Kacsint

Az első lámpa nem olyan vészes, az index búrákat cseréld csak le, és egész pofás lesz Very Happy

Én is gondolkoztam rajta, hogy elég lenne az indexet cserélni. Majd ha végre ki tudom próbálni sötétben is és jól teljesít a lámpa, akkor lehet megmarad. Smile

wdavid
2015.12.11. 13:20   

Nagyon szép darab Kacsint

Az első lámpa nem olyan vészes, az index búrákat cseréld csak le, és egész pofás lesz Very Happy

Győr    90    2015.11.30. 13:53
Hdavid
2015.12.11. 12:24   

Sziasztok!

Nagyon hosszú keresgélés és elmélkedés előzte meg a vásárlást. Sokat gondolkoztam, hogy milyen motor legyen. Az előd egy 18Ti volt első svájci tulajtól, így az állapotot illetően nagyok voltak az elvárásaim az utóddal szemben. Végül, amikor már majdnem feladtam, rátaláltam erre a gyári m-packettes, individual 320i-re. Mikor először megláttam élőben, elállt a lélegzetem és félve, de nagyon reméltem, hogy műszakilag is rendben lesz. Rendben volt, így elhoztam. Very Happy

Első körben leültem és írtam egy hosszú listát, hogy miket kell rajta csinálni. Van néhány apró hiba, hátsó íven pici felületi rozsda, illetve néhány dolog amit szeretnék gyárira visszaállítani, elsősorban a csomagtartó, amit rendesen átszabtak a hifi miatt. Aztán ott az első lámpa ami elég diszkós és a kipufogó is túlméretes az én ízlésemnek, bár a hangja brutális. Gondolkozok még sima, nem színre fújt díszléceken és kilincseken, nyárra m-paralel felniken. Meglátjuk majd mi lesz belőle, elsősorban a hibákat fogom orvosolni.

Akkor a dumából ennyi, itt van néhány fotó:

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére