POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   E36_compact_montreal

Teejay1983
2016.03.23. 15:14   

A tavaly augusztusban beszerzett alkatrészek kis csúszással novemberben lettek beépítve,kivéve a hátsó féltengely gumiharangot ez még várat magára. A tél folyamán sokat nem használtam az autót így nem történ semmi különös.

2016.március:

Első komplett fék csere:

Ami még cserélve lett az a csomagtérajtó teleszkóp. Röviden ennyi a pár hónap alatti munkálatokról.

Dunakeszi    163    2011.09.30. 11:49
Tyetyi
2015.08.12. 18:55   

Szép kis kupac Kacsint

Békéscsaba    4994    2005.12.14. 12:46
Teejay1983
2015.08.10. 12:03   

Beszereztem pár motyót,remélhetőleg 2 hét múlva minden bent lesz az autóban Smile

Konkrétan az alábbiak lesznek cserélve:
(hozzáteszem,hogy koppanásmentes a futóművem és mégis csere érett jó pár alkatrész,tehát tapasztalatom alapján nagyon nagy tévhit az ha valaki azt írja "koppanás mentes" ! )

Lengőkar szilent: Első tengely bal
Lengőkar szilent: Első tengely jobb
Lengőkar bal
Lengőkar jobb
HátsóKülső,Féltengely gumiharangok
JobbBalElső,Stabilizátor
JobbBalHátsó,Stabilizátor
JobbBalElső,Stabilizátor szilent
JobbElső,Kormányösszekötő rúd
BalElső,Kormányösszekötő rúd
Stabilizátor szilent: hátsótengely

+Váltóolaj csere
+ Olajcsere-szűrőkkel

Közben azért nem áll meg a project, hétvégén kicseréltem a szélvédő alatti műanyag borítást gyári újra és a légtömegmérőnél lévő gumi szívócsövet is.

+ egy kis apróság Smile

Teejay1983
2015.05.06. 12:03   

A 2015-ös évre is maradt még tennivaló:

- jobb elektromos ablakemelőm javítása - CSERÉLVE
- kipufogó javítás - CSERÉLVE
- ajtókárpitok cseréje - folyamatban-találtam szinte vadi új állapotú kárpitokat - EZ IS CSERÉLVE

- kormány bőrözés
- ülések áthúzása(még nemtudom,hogy szövet vagy bőr)

Teejay1983
2015.05.06. 11:46   

Sziasztok

Elég régen tagja vagyok már a fórumnak,rengeteget olvastam,okultam mások írásaiból.
Jelenleg amiről írni fogok egy E36 316i compact Montrealblau-metalic. Előtte egy E36 318is coupe volt amit nagyon szerettem de sajnos anno meg kellett válnom tőle de BMW nélkül nem maradhattam így lecsaptam potom áron egy frissen németből behozott kis compactra.

A coupe után ennek annyira nem tetszett a formája,magas volt az autó,kicsi a motor de a sok extra kárpótlásul szolgált(combtámaszos sport ülések,ülésfűtés,elektromos napfénytető, fedélzeti computer).
A hangja kifejezetten sportos volt és erőteljes még az elődjét is megszégyenítette minden tuning nélkül is ez kifejezetten tetszett így megvettem, gondoltam jó lesz ez 1-2 évig aztán majd meglátjuk. Ez volt 2012 októberében! Eltelt egy év teljesen hibamentesen, voltam vele hosszabb rövidebb úton,sehol nem hagyott cserben,autópályán meglepően jól teljesített, 130-140 km/h az utazótempója. Ami hiányzik az a sperr és az a +35Le amivel már lehet menni keresztbe. Ahogy telt múlt az idő egyre jobban megszerettem és úgy gondoltam adok neki egy lehetőséget Smile

Voltak (és még most is vannak) apró hibái amit igyekszem folyamatosan kijavítani és ezeket szeretném itt dokumentálni.

A kezdet:

A következők lettek ekkor elvégezve:
- olajcsere
- szűrők
- ékszíjak
- feszítőgörgők
- generátor felújítás

Még a tél (2012) beállta előtt találtam neki szép szinte vadi új gumikat felnivel:

És eljött a tavasz (2013):

Az ezt követő 1 évben szinte semmi nem történt,tette a dolgát,mindig pöccre indult és mai napig is így van.
Ja annyi,hogy kapott egy Sony mp3 fejegységet Smile és újra lett bőrözve a váltógomb.

2014 április - amikor is egyik pillanatról a másikra nem indult be Sad Mindent elkövettem,hogy életet leheljek bele de nem jártam sikerrel sajna. Elvontattuk egy közeli BMW szakszervízbe ahol kb 2 hétig vizsgálgatták. Kiderült,hogy össze van törve a katalizátorom (csere újra),ezen kívűl cseréltek minden féle csöveket,gyertyákat,benzinszivattyút, volt szoftver frissítés és még sem akart indulni csak nagyon nehezen. Hát mondanom sem kell,hogy akkor azt hittem itt a vége a történetnek. Mikor már jó 2 hete szobrozott ott az autó egyik nap a szerelő kérdezi milyen benzint tankolok? volt anno egy megbízható forrásom aki járt ki ukránba benzinért tőle vettem,az utolsó tank benzinnel viszont valami nem stimmelt, mint utólag kiderült ez volt a hiba forrása. A szakszervízben az OMV-t ajánlották,tankoltam is bele 20l-t és csodák csodájára azóta kutya baja Smile

Tehát a következők lettek ekkor cserélve:
- olajcsere
- szűrők
- gyergyák
- katalizátor
- benzinszivattyú
- pár gumicső ami el volt ernyedve

Ezek után kicsit megnyugodva még jobban azt éreztem,hogy igen csak jó vételt csináltam mivel komplett diagnosztikán esett át és mindenre azt mondták a végén,hogy tökéletes benne Smile

Az autón a bal hátsó sárvédőnél volt egy elég csúnya rozsda folt (már megvételkor is) amit mindenképpen ki akartam javíttatni.
2014 nyarán ez meg is történt, át lett nézve az autó mindenhol,volt még pár apró karosszéria hiba rajta amit orvosoltunk.

2014 szeptember volt mikor sikerült elég sok mindent megcsinálnom az autón.

1.Beépítésre került egy TA-Technix 40/40-es komplett futómű. Új porvédőkkel,felütődésgátlókkal és első toronycsapágyakkal.

2.Tető kárpitom elég ramaty állapotban volt így gondoltam nem ártana neki egy bőrözés Smile

Hozzá kell tennem,hogy nem volt olyan egyszerű mint gondoltam.Kb 2 hét volt mire megtaláltam a megfelelő kárpit ragasztót ami bírja a nagy nyári hőt és csak egyetlen helyen lehetett kapni Mo-on.

3.Az összes izzó ki lett cserélve LED-es fehér fényűre

4.A lökhárítókban a díszlécek le lettek karbon fóliázva.

5.És végre sikerült megcsinálnom a LED-es lábtér világítást is

6.A motortérben is volt némi javítani való:
- bal eslő lámpa fülei töröttek voltak,index hozzá volt ragasztva,hogy ki ne essen- kapott a lámpabura egy új hátsó műanyag borítást
- egy kis motor tisztítás,főleg gumicsövek ápolása,zsírtalanítás

És a 2014-es év ezzel fejeződött be

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2015.11.13. 11:17 (2).

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére