POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E30   »   BMW E30 318i

csajty
2015.05.04. 08:38   

Smiey írta:
Üdv mindenkinek !

BMW E30 318i kislámpás 85'-s évjáratú gépezet lesz a főszereplő.
Az autó lassan 3 éve van nálam , mikor megvettem tudtam nem lesz könnyű dolgom vele hisz már akkor is látszódott javítva volt sokhelyen és van egyéb gondja is , de én úgy gondoltam majd szép lassan felélesztjük poraiból. Először kapott egy alap szervízelést , pár hónapra rá kapott új szilenteket keményítettgátlót illetve 4cm -es ültetést (ami mára persze nagyon kevésnek tűnik számomra is szóval lesz az sokkal több is hamarosan) elküldtem lakatoshoz mint mostanában kiderült nem a legjobb munkát végezte de erről nem is szeretnék többet beszélni , majd most rendbeszedjük a dolgokat.
Az autó majdnem 2 évet állt sajnos nem volt rá keretem h elkezdjem illetve hely sem ahol lehetett volna csinálni . Pár héttel ezelött viszont elindult útjára és nekiálltunk a lakatolásnak . A belseje majdnem teljesen üres kábelek maradtak illetve tetőkárpit elsősorban a két taposó és oszlop alja van borzalmas állapotban köszöbök még talán menthetők ezen kívűl viszont egészen szépen rendben van máshol nem látni nyomát az elmúlt 30 évnek .

Rövid távú tervek :
-Rendbehozni a rozsdás részeket
-Kap egy alap festést a két oldalára erősen pénzszűkében (majd egszer kap teljes fényezést )
-Szelepfedél , hengerfej , szívó-kipufogósor leszedése kipucolása , felcsiszolása , kap új tömítésszettet és rendesen be lesz állítva a motor reméljük visszakap eredeti erejéből jó sokat mert most mélyen elrejtőzik benne az a gyári 105 paci
-új olajak motorba , difibe , váltóba

Továbbiakat meg majd meglátjuk ;)

Bárkinek bármi észrevétele , tanácsa , meglátása .... van ne tartsa magába szívesen veszek mindenféle segítséget .

Igyekszem rendszeresen állapotjelentést adni , képekkel bemutatni a folyamatokat .

Előre is köszönöm a figyelmet !

Hello! Nekem volt anno egy kislámpa 318i coupem, nagyon szerettem, megértem, hogy költessz rá... Ha már lekapod a hf-et akkor semmiképp se hagyd ki a szelepvezető cseréjét, ott szivárog el az olaj nem csak a szelepszár szimmeringnél. Emellet egy hajtókar csapágy csere, gyűrűcserével visszakapnál egy adag kompressziót. Ha már szétszeded egyszer akkor ne ezen +30e-n múljon mert később kell akkor szétszedned

Budapest    295    2012.03.17. 16:30
Smiey
2015.05.03. 12:13   

Üdv mindenkinek !

BMW E30 318i kislámpás 85'-s évjáratú gépezet lesz a főszereplő.
Az autó lassan 3 éve van nálam , mikor megvettem tudtam nem lesz könnyű dolgom vele hisz már akkor is látszódott javítva volt sokhelyen és van egyéb gondja is , de én úgy gondoltam majd szép lassan felélesztjük poraiból. Először kapott egy alap szervízelést , pár hónapra rá kapott új szilenteket keményítettgátlót illetve 4cm -es ültetést (ami mára persze nagyon kevésnek tűnik számomra is szóval lesz az sokkal több is hamarosan) elküldtem lakatoshoz mint mostanában kiderült nem a legjobb munkát végezte de erről nem is szeretnék többet beszélni , majd most rendbeszedjük a dolgokat.
Az autó majdnem 2 évet állt sajnos nem volt rá keretem h elkezdjem illetve hely sem ahol lehetett volna csinálni . Pár héttel ezelött viszont elindult útjára és nekiálltunk a lakatolásnak . A belseje majdnem teljesen üres kábelek maradtak illetve tetőkárpit elsősorban a két taposó és oszlop alja van borzalmas állapotban köszöbök még talán menthetők ezen kívűl viszont egészen szépen rendben van máshol nem látni nyomát az elmúlt 30 évnek .

Rövid távú tervek :
-Rendbehozni a rozsdás részeket
-Kap egy alap festést a két oldalára erősen pénzszűkében (majd egszer kap teljes fényezést )
-Szelepfedél , hengerfej , szívó-kipufogósor leszedése kipucolása , felcsiszolása , kap új tömítésszettet és rendesen be lesz állítva a motor reméljük visszakap eredeti erejéből jó sokat mert most mélyen elrejtőzik benne az a gyári 105 paci
-új olajak motorba , difibe , váltóba

Továbbiakat meg majd meglátjuk ;)

Bárkinek bármi észrevétele , tanácsa , meglátása .... van ne tartsa magába szívesen veszek mindenféle segítséget .

Igyekszem rendszeresen állapotjelentést adni , képekkel bemutatni a folyamatokat .

Előre is köszönöm a figyelmet !

Gyál    5    2012.06.09. 19:36
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E30

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére