POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   318i Sedan - Calypsorot

Katun
2015.04.06. 12:06   

babel: Majd valahonnan kerítek olyan reteszt, csak most elfogyott az ihletem.

Más:

Múlthéten legurítottam kedden a fényezőhöz a tütüt, a tetején lévő lakkmegpattanás és az oldalán levő karc miatt.

Szép lett, igaz van még rajta javítanivaló, de ért egy másik probléma is. A tetőablak és a szélvédő között a tetőn ismét megpattant egy kő és a lakkréteg is sérült. Pont kedden amikor elhoztam a fényezőtől, gondolhatjátok mennyire kaptam lábrázást. Emiatt sem írtam ide, kicsit elkente az arcom a dolog.

Kistarcsa    20    2015.03.23. 14:26
babel
2015.03.31. 14:26   

vasi89 írta:
Katun írta:
Ma megérkezett Norbee12-től a jobb első ajtóra való gumi kéder és az ajtó zárat fogó csavarka. Köszönöm neki ezúton is, tökéletes állapotban van és nem kell 36.000.- hazai forintért vennem újat egyenesen Bimmeréktől (mert annyi náluk).

Viszont, megint adódott egy kis problémám (velem csak a baj van). Ismét a jobb első ajtóról van szó, az a fül ami fogja a zárat is és a B oszlopon helyezkedik el, az valamiért szig.szalagozva van, legalábbis a tengelye. Megnéztem tüzetesebben és meg van repedve a tengely síkjában levő műanyag pucuka. Mi ennek a neve és nincs-e valakinek egy eladó példánya?

Valószínű ezért sem akar leoltódni belül a világítás, ha a mikrokapcsolót nyomkodom akkor persze leoltódik, de biztos mozog annyit a repedt műanyagban a fémtengely, hogy ne tudja zárni a kört.

Pucuka Very Happy Egyébként szerintem ezt csak egyben tudod megvenni. Nem tudom mi a neve de nekem is cserélni kellett mert fel-le húzgálta az ablakot az autó. Szóval ki volt kopva és nem tudta eldönteni az autó h most zárva van e az ajtó vagy nincs.

én megfurtam a csapját hátulról, majd ment bele egyx 5-ös menet, aztán széthúztam, esztergáltam egy új műanyag pucukát asszem 15,2 mm átmérőre műanyagból aztán összedugtam és hátulról ahol nem látszik egy süllyfej imbusz M5-el megcsavaroztam. arra figyelni kell hogy az eredeti tengely hossza megmaradjon mert úgy tart rendesen hogy az visszamegy a műanyag alatti lemezben levő illesztett furatba.
a kis nyelvet viszont nem lehet forgatni nem jön szét. lehetetlen..

de ha a felujítod, a jobbost balra, a balost meg jobbra teszed akkor a kopott rész mindkettőnél alulra esik így felül ismét nem kopott részt fog nyomni. de ehhez kell a műanyag perselyből is feltétlenül újat csinálni

E36 316i Coupe '93

266    2011.05.14. 19:46
Katun
2015.03.30. 11:10   

Majd megkeresem Bocit akkor, köszi!

Megjött a réjdijó, kódot is kaptam hála a fórumozóknak. Most egy bajom van, hogy semmit nem csinál a rádió. Rádugtam a nagy patkót meg az antennát, gyújtás és nem történik semmi. Lehet azért mert blokkolt és várni kell pár órát gyújtás alatt, hogy feltűnjön a CODE kijelzés?

Szerk.:

Bazz, egy 10A biztosíték kellett a magnó fenekébe, tökéletes, jól működik a kóddal együtt Smile

gal.pityu
2015.03.29. 17:02   

Katun írta:
Tegnap kicseréltem a jobb első ajtó gumi kéderét, pöpec lett, kicsit világít is benne.

Ma pedig szétszedtem a lámpát, mert olyan koszosnak, mattosnak tűnik. Viszont eléggé elszontyolodtam mert nekem ez a Bosch féle projektoros van, az üveget a két karikás pápaszemmel együtt tudtam leszedni. Nem fértem hozzá az üveghez. Nincs valami szaki aki tud ilyet polírozni vagy javítani? Mert új üveget nem fogok találni főleg nem ésszerű áron belül. Smile

Boci a te embered Very Happy

61    2014.07.24. 22:20
Katun
2015.03.29. 11:24   

Tegnap kicseréltem a jobb első ajtó gumi kéderét, pöpec lett, kicsit világít is benne.

Ma pedig szétszedtem a lámpát, mert olyan koszosnak, mattosnak tűnik. Viszont eléggé elszontyolodtam mert nekem ez a Bosch féle projektoros van, az üveget a két karikás pápaszemmel együtt tudtam leszedni. Nem fértem hozzá az üveghez. Nincs valami szaki aki tud ilyet polírozni vagy javítani? Mert új üveget nem fogok találni főleg nem ésszerű áron belül. Smile

vasi89
2015.03.27. 22:48   

Katun írta:
Akkor bocsi, félreértettem. Viszont én is az egész cseréjére gondoltam, ezzel nincs baj, csak a nevét kerestem, illetve, hogy hátha van valakinek. Megfejtettem a rejtélyt, door latch strikernek hívják, vagy ajtó retesznek. Most jön a net bújás vagy pedig bontós kergetés Smile

Igen csak arra a fekete vacakra. Zárat nem kell cserélni és lehetséges h attól vinnyog Smile

Mezőkövesd/Budapest    1661    2012.06.26. 00:46
Katun
2015.03.27. 21:29   

Akkor bocsi, félreértettem. Viszont én is az egész cseréjére gondoltam, ezzel nincs baj, csak a nevét kerestem, illetve, hogy hátha van valakinek. Megfejtettem a rejtélyt, door latch strikernek hívják, vagy ajtó retesznek. Most jön a net bújás vagy pedig bontós kergetés Smile

Rolcsi85
2015.03.27. 20:50   

Katun írta:
vasi89:

Mármint úgy érted, hogy egyben, hogy a zárral együtt, igaz? Akkor drága pucuka lesz ez Smile. Amúgy nekem is állandóan vinnyog az a vacak riasztó, már ki van vele a *%@& is, valószínűleg emiatt lehet. Köszi szépen!

nemrég cseréltem én is, kb 10ezer ft az új, kompletten kapod azt az egész fekete picúrkát Very Happy

BMW E36 ///M3

Monor    9204    2009.01.09. 20:38
szendi.tamas
2015.03.27. 20:48   

Katun írta:
vasi89:

Mármint úgy érted, hogy egyben, hogy a zárral együtt, igaz? Akkor drága pucuka lesz ez Smile. Amúgy nekem is állandóan vinnyog az a vacak riasztó, már ki van vele a *%@& is, valószínűleg emiatt lehet. Köszi szépen!

Szerintem vasi a bekeretezett B oszlopra szerelendő műanyag elemre gondolt kompletten.
Ha ez el van kopva akkor azt érzi az autó, hogy nincs bezárva rendesen.
Pl ha a kasztni csavarodik felgyullad a beltéri lámpa, megszólal az élesített riasztó, nem zár le rendesen a központi stb......

Hallottam már olyat, hogy ezt a rugós műanyagot megforgatták, de én még nem szedtem szét...nem tudom lehetséges-e.

Hatvan    447    2013.02.23. 00:21
Katun
2015.03.27. 20:25   

vasi89:

vasi89
2015.03.27. 18:47   

Katun írta:
Ma megérkezett Norbee12-től a jobb első ajtóra való gumi kéder és az ajtó zárat fogó csavarka. Köszönöm neki ezúton is, tökéletes állapotban van és nem kell 36.000.- hazai forintért vennem újat egyenesen Bimmeréktől (mert annyi náluk).

Viszont, megint adódott egy kis problémám (velem csak a baj van). Ismét a jobb első ajtóról van szó, az a fül ami fogja a zárat is és a B oszlopon helyezkedik el, az valamiért szig.szalagozva van, legalábbis a tengelye. Megnéztem tüzetesebben és meg van repedve a tengely síkjában levő műanyag pucuka. Mi ennek a neve és nincs-e valakinek egy eladó példánya?

Valószínű ezért sem akar leoltódni belül a világítás, ha a mikrokapcsolót nyomkodom akkor persze leoltódik, de biztos mozog annyit a repedt műanyagban a fémtengely, hogy ne tudja zárni a kört.

Pucuka Very Happy Egyébként szerintem ezt csak egyben tudod megvenni. Nem tudom mi a neve de nekem is cserélni kellett mert fel-le húzgálta az ablakot az autó. Szóval ki volt kopva és nem tudta eldönteni az autó h most zárva van e az ajtó vagy nincs.

Katun
2015.03.27. 16:46   

Katun
2015.03.27. 08:35   

Ezt akartam elkerülni, de megfúrtam egy pár miliméteres Dremel fejjel. Most csöpög a fűbe, majd akkor mehet a listára egy szép bal hátsó szegyán pilács is Very Happy .

Peet007
2015.03.27. 00:23   

vasi89 írta:
Katun írta:
Nekizuhantam ma is valaminek, mégpedig a hátsó lámpának. Gondoltam meglesem mitől párás. A lámpa kiszedése zökkenő mentes volt.

Amit láttam az beszarós volt, egy macskaalom és kettő albatroszfészeknyi retek volt bent.

Szépen megpucultam, nehogy már retkesen tegyem vissza. Jól is nézett ki, aztán jött a lámpa.

Nemhogy párás, de egy brutális 1600 literes akvárium van benne, most már legalább tudom mitől párás. Aranyhalak pont az élükre álltak azért nem látjátok őket, de bent vannak.

Miként lehetne onnan kiszedni a wassert? Mert amint látom a két műanyag közé van beszorulva, azok meg gondolom ragasztva vannak.

kb. sehogy, majd elpárolog. Gondolom a gumitömítés környékén ázik be. Én visszaragasztottam a szigetelést szélvédő ragasztóval, utána nem ázott be de kellett 1 nyár h kiszáradjon Very Happy

E30 nál tipushiba az akvárium:D
Nagyon vékony lyuk furása lentre,persze ez paraszt megoldás volt:D

Pest megye    839    2012.02.19. 11:58
vasi89
2015.03.26. 22:11   

Katun írta:
Nekizuhantam ma is valaminek, mégpedig a hátsó lámpának. Gondoltam meglesem mitől párás. A lámpa kiszedése zökkenő mentes volt.

Amit láttam az beszarós volt, egy macskaalom és kettő albatroszfészeknyi retek volt bent.

Szépen megpucultam, nehogy már retkesen tegyem vissza. Jól is nézett ki, aztán jött a lámpa.

Nemhogy párás, de egy brutális 1600 literes akvárium van benne, most már legalább tudom mitől párás. Aranyhalak pont az élükre álltak azért nem látjátok őket, de bent vannak.

Miként lehetne onnan kiszedni a wassert? Mert amint látom a két műanyag közé van beszorulva, azok meg gondolom ragasztva vannak.

kb. sehogy, majd elpárolog. Gondolom a gumitömítés környékén ázik be. Én visszaragasztottam a szigetelést szélvédő ragasztóval, utána nem ázott be de kellett 1 nyár h kiszáradjon Very Happy

Katun
2015.03.26. 18:23   

Domew
2015.03.26. 09:33   

Katun írta:
Szia!

El se hiszem. Igazaán kedves tőled, élnék az ajánlattal. Merre laksz, vagy hol tudnám átvenni? Köszi Smile

Békés megye
Küld el a címed és elküldöm postán.

43    2012.10.08. 08:30
Katun
2015.03.26. 09:27   

Szia!

El se hiszem. Igazaán kedves tőled, élnék az ajánlattal. Merre laksz, vagy hol tudnám átvenni? Köszi Smile

Domew
2015.03.26. 09:25   

Katun írta:
A vastag oldalsó fekete műanyagra gondolsz díszléc alatt, igaz? Igen mintha láttam volna vastagat, jól nézett ki. Meggondolandó annak a cseréje, köszi szépen!

Hello!
Van egy gyári e36 rádióm nincs meg a kódja, megnézettem ki lehet kódolni 6.500-ért akarták. Nekem nem ér annyit, mert beszereztem egy másikat. Ingyen odaadom ha kell.

43    2012.10.08. 08:30
Katun
2015.03.26. 09:18   

A vastag oldalsó fekete műanyagra gondolsz díszléc alatt, igaz? Igen mintha láttam volna vastagat, jól nézett ki. Meggondolandó annak a cseréje, köszi szépen!

vasi89
2015.03.26. 09:10   

Katun írta:
Valóban hasonlít arra a vasra, igaz annak szép "fácseliftes" orracskája volt.

Igazából lehet majd sor kerül a körbe eMmesítésre, de csak elöl láttam drasztikus különbséget, a többi, mondhatni elhanyagolható.

Smile

Én is sokat gondolkodtam és gondolkodok is a körbe M optikán de annyival nem jobb amennyivel drágább. Illetve a küszöbtakaró engem kifejezetten zavar. De a vastag díszléc az sokat tud dobni az autón Smile

Katun
2015.03.25. 22:43   

Valóban hasonlít arra a vasra, igaz annak szép "fácseliftes" orracskája volt.

Igazából lehet majd sor kerül a körbe eMmesítésre, de csak elöl láttam drasztikus különbséget, a többi, mondhatni elhanyagolható.

Smile

pinyti
2015.03.25. 21:50   

gameover írta:
ha már M paket, akkor ne csak előre, hanem körbe díszléccel stb.
elösször azt hittem pinyti kocsija Smile

Való igaz, hasonlít a régi gépre... Very Happy

Nagykanizsa    537    2011.11.20. 18:13
gameover
2015.03.25. 21:46   

ha már M paket, akkor ne csak előre, hanem körbe díszléccel stb.
először azt hittem pinyti kocsija Smile

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2015.03.26. 08:19 (1).

Budapest    515    2009.11.29. 16:35
Katun
2015.03.25. 20:50   

Ábdét #1

Megjöttek a két BMW embléma a kocsira, elölre és hátra. Most már csak olyan pucukát kell kerítenem ami fogja őket. Schiedmannál láttam őket, majd berendelem szépen.

Holnap megjön talán a jobb első ablak köré a kéder. Kedden megy fényezőhöz, mert a tetején megindult a lakkréteg, illetve van az oldalán egy csúf karc, meg ez-az amaz.

Aztán nem tudom mi lesz a következő lépés, de igyekszem.

Ja igen, gyári rádió vagy a könyöklő, esetleg mind a kettő Smile

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére