POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   Drift autó projektek  »   E30 v12

Addorjan
2015.04.02. 07:45   

GP 24v írta:
Üdv! Érdeklődöm a kedves márkatársak körében akad e esetleg olyan aki próbált már beletuszkolni e30-ba m73b54 motort?
Találtam 1-2 információt bizonyos kicsi jay autójáról csak elég régi 2013-as volt az utólsó hozzászólás!
1:A motorom amit vásároltam egy törött 750I-ben volt,megoldásra várnak még a köetkező dolgok,.az autó gázpedálja elektromos tehát elméletileg vagy beszerzek egy ilyet vagy lecserélem a folytószelepet mechanikusra,de itt jön a kérdés vajon fog e rendesen működni a folytószelep cserével vagy esetleg computer csere is szükséges mert azt is olvastam hogy az ami mechanikus(gázbovdenes) az egy computeres motor.
2:A másik probléma az a fránya autómata váltó! Mivel elég ritka a manuális váltó meg arany árban van ezért ajánlottak megoldást váltóharang hegesztéses eljárás ami már többször alkalmaztak,elvileg működik is! Erről is érdekelne tapasztalat eljárás esetleg elérhetőség aki ilyet tud gyártani.
3:Lendítőkerék+kuplung.Ebben a témában érdekes a felálás nagyon megoszlanak az eddig hallot vélemények,volt olyan aki azt ajánlotta hogy gyártatni kell lendkereket v8 szerkezettel és tárcsával összemegy a dolog és kész,akadt olyan aki meg szó szerint kinevette az általam elmondott előbbi megoldást azt mondta hogy csak gyári lendkerék mert ezek a csinált (szarok majd levágják a fejemet) de te tudod felkiáltással tovább haladtunk a kuplung kérdésre mire ő csak m5 szerkezet+szinter ami kibírná!????Tehát csekély tapasztalatom miatt kérnék segítséget hátha találok olyat aki esetleg hasznos tanáccsal el tudna látni előre is köszönöm!

Hello!

A v12 betuszkolás annyira nem komoly fejtörés, hasonló egy V8 beépítéshez. Elöl több átalakítás kell, de versenyautó esetén ez nem jár különösen sok munkával. Ha igényes utcai beépítést akarsz, akkor többet kell vakarózni. A kisebb hengerszög miatt több hely van a kormánykardánnak és a leömlőnek is.

Gázpedálra talán a legyegyszerűbb megoldás, ha berakod a gyárit.

Váltóhegesztés sem gond, elég sokat csináltunk (és mások is) sokkal erősebb autókba. Problémamentes. Én mondjuk egy 30d 5gang váltót hegesztenék fel, ahhoz gyártott kuplungtárcsával.

A V8 főtengely vége elvileg megegyezik a V12-vel. Acél lendkerékkel M5 szerkezet+szinter is bírja. Esetleg a régi ladás időkben voltak ezzel gondok, szerencsére ezen már túlléptünk és kb az egész V8 drift mezőnynek ilyen van.

972    2005.10.10. 15:25
GP 24v
2015.03.19. 10:17   

Üdv! Érdeklődöm a kedves márkatársak körében akad e esetleg olyan aki próbált már beletuszkolni e30-ba m73b54 motort?
Találtam 1-2 információt bizonyos kicsi jay autójáról csak elég régi 2013-as volt az utólsó hozzászólás!
1:A motorom amit vásároltam egy törött 750I-ben volt,megoldásra várnak még a köetkező dolgok,.az autó gázpedálja elektromos tehát elméletileg vagy beszerzek egy ilyet vagy lecserélem a folytószelepet mechanikusra,de itt jön a kérdés vajon fog e rendesen működni a folytószelep cserével vagy esetleg computer csere is szükséges mert azt is olvastam hogy az ami mechanikus(gázbovdenes) az egy computeres motor.
2:A másik probléma az a fránya autómata váltó! Mivel elég ritka a manuális váltó meg arany árban van ezért ajánlottak megoldást váltóharang hegesztéses eljárás ami már többször alkalmaztak,elvileg működik is! Erről is érdekelne tapasztalat eljárás esetleg elérhetőség aki ilyet tud gyártani.
3:Lendítőkerék+kuplung.Ebben a témában érdekes a felálás nagyon megoszlanak az eddig hallot vélemények,volt olyan aki azt ajánlotta hogy gyártatni kell lendkereket v8 szerkezettel és tárcsával összemegy a dolog és kész,akadt olyan aki meg szó szerint kinevette az általam elmondott előbbi megoldást azt mondta hogy csak gyári lendkerék mert ezek a csinált (szarok majd levágják a fejemet) de te tudod felkiáltással tovább haladtunk a kuplung kérdésre mire ő csak m5 szerkezet+szinter ami kibírná!????Tehát csekély tapasztalatom miatt kérnék segítséget hátha találok olyat aki esetleg hasznos tanáccsal el tudna látni előre is köszönöm!

40    2012.12.09. 20:09
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   Drift autó projektek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére