POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
2 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   Ascotgrün Metallic 316i - 1997

szendi.tamas
2015.02.23. 23:05   

Mint említettem szólnék néhány szót az autó hibáiról.
Kezdjük a karosszériával:

Már megvételkor látszott néhány tipikus E36 betegség. Ezeket orvosoltuk.

Mindegyik elem menthető volt kivéve a jobb első sárvédőt. Próbáltam szerezni drágább-olcsóbb után gyártottat, de a lakatos azt mondta, hogy azokat erre az autóra nem rakja fel... Sad . Már kezdtünk elbizonytalanodni, hogy nem volt-e rommá törve az eleje. Így felhajtottam egy gyári bontottat. Kb 2 hétig tartott, de sikerült. Homokfújás után elsőre hibátlanul állt....érdekes. Ezután jól ki lettek fújva. A fényezés sajnos kicsit elüt. A 18 éves fényezés kicsit fakóbb, mint az új vagy csak az eredeti sötétzöld szín miatt van...nem tudom. Mindegy is. Ezért nem fényeztetem újra az autót.

A látottakon kívül volt még egy kis virág a motorház belépő és oldalélén...orvosoltuk. Az alján egyelőre nem találtam semmi javítani valót.

További kasztni hibák listája:

Lakatoláskor kiderült, hogy a széles díszlécek fém belseje el van rohadva. Nem akartam bontottat tenni rá mert az is hasonló állapotú lenne, ezért vékony került rá, ami teljesen műanyag. Vadi új gyári patentokkal. A vékony léc magasabb, mint a vastag...jobban is véd a csapódástól.
Kilincsek körüli gumi csere
Hátsó szélvédő kéder felső sarkai hiányoztak....gyári csere
2 gumibak hiányzott...gyárival pótolva
Ablakspricnik visszafolyásgátló szelepei eresztettek, ezért ázott a motortér szigetelés.....csere gyárira
Hátsó embléma csere

Hatvan    447    2013.02.23. 00:21
szendi.tamas
2015.02.23. 20:34   

Sziasztok!

Kezdjük a „történelem” elején. Az autó egy 1997.06 havi E36 sedan comfort edition, M43B16 motorral. 2013.február 27-én vettem (tévedtem...épp csak 2 éve) a fórumon is aktív „minimal” nick nevű kollégától. Az autót Németországból hozta. Makulátlannak volt hírdetve, ennek megfelelően alakult az ára is. Az autó tényleg nagyon szép, megkímélt állapotú volt. Nem álltak össze-vissza rajta az elemek, nem volt lerombolva a belseje...stb. Nem egy túl felszerelt darab, tökéletes alap az építésre. Persze azért meg voltak a típusra és a korra jellemző apróbb hibák, de semmi olyan ami a gondatlanságból adódott volna. Ezekről részletesebben írok majd.
Ebben a projectben sajnos nem tudok szétbombázott majd szépen felépített autó látványával szolgálni, mert rombolásra eddig csak kis mértékben volt szükség.
A cél egy teljesen gyárias jellegű autó megóvása és felszerelése minden jóval. Nem tervezek sem angel eyes-t, sem ültetést sem egyéb "tuningot". Csakis a gyárilag is beépített extrák kerülnek bele.
Az autó napi használatban van, ezért fő szempont a felhasználhatóság és az ésszerűség anyagi téren is, minden szükséges gondoskodás mellett.
Most beszéljen az a néhány kép ami alapján megnéztem és megvettem:

Laleeboy
2015.02.23. 09:54   

szendi.tamas írta:
Tisztelt Fórumtársak!

Több, mint 2 éve van meg az autó. Annyi mindent "barkácsoltam" már össze rajta, hogy arra gondoltam leírom ezt egy saját projectben.
Természetesen készültek képek is (sajnos nem mindenről), ezeket persze felrakom valamint tervezek szöveges beszámolót is írni az egyes fázisokról és tapasztalatokról.......hátha valakinek segít.....

Szóval.......HAMAROSAN......

Üdv.:

T.

Üdv itt

Képeket please Kacsint

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3911    2005.07.19. 15:10
Vasutas
2015.02.23. 00:48   

szendi.tamas írta:
Tisztelt Fórumtársak!

Több, mint 2 éve van meg az autó. Annyi mindent "barkácsoltam" már össze rajta, hogy arra gondoltam leírom ezt egy saját projectben.
Természetesen készültek képek is (sajnos nem mindenről), ezeket persze felrakom valamint tervezek szöveges beszámolót is írni az egyes fázisokról és tapasztalatokról.......hátha valakinek segít.....

Üdv.:

T.

Helló Tomi!

Végre! Itt a helyed, ne csak az E36 műszaki topicban írogassatok. Kacsint

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
szendi.tamas
2015.02.21. 22:33   

Tisztelt Fórumtársak!

Üdv.:

T.

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

2 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére