POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E46   »   Petya e46 316i

csatis1
2015.11.25. 06:30   

Petya_90 írta:
Már 3 hete járok az elkészült autóval,illetve jártam.....
A fényezés elkészülte után kiderült,hogy a teljes fém fékvezetékelés kuka,úgy szétrohadt.
Ki kellett bontani,ami órákba telt,találtam egy kisiparos műhelyt,ahol 8,75 méternyi 0,5mm rézcsőből elkészült az vadi új fékcsövezés,ami remélhetőleg már kitart a kocsi életére. Megjegyzem a gyári vas 78ezer lett volna,ez meg toldókkal,legyártva 12ezer volt,ami töredéke. Mivel 1-1 cső 3-3,5 méter hosszú lett volna,így 3,9méteres csövet 3db 130cm-es csöből raktuk össze toldókkal.

Viszont most hétvégén neki álltam(de minek??) hogy kicseréljem az elrepedt kiegyenlítő tartályt,az új már 2 hónapja hánykódott a csomagtartóban. Ám a csövek nem jöttek le,illetve lejött,de sajnos a hűtőbe menő cső csonkjával együtt. Gondoltam egyszerű lesz,kihúzom a biztosítót belőle és csak széthúzgálom,feltöltöm,légtelenítem és el van felejtve. Erre a francokat,a letört csonkot a felső csőből úgy kellett kitörgelni és még akkor se jött ki,30 percbe telt a darabokat kiszedni,pedig elvileg ki kellett volna belőle csusszania. Volt benne egy kis vízkő lerakódás,illetve a cső,mintha elérett volna,mert olyan rétegesnek tűnt,lyukacsos volt. Gondolom mivel a hűtő a műanyag házával egybe van öntve,így új hűtőre is szükségem van. Valakinek tapasztalat?? Youtube-os videókon olyan egyszerűen lehúzgálták a csöveket,de ez összerohadt a műanyag a műanyaggal.
Hol van már a régi jó fém hűtő,fém csonkjára húzott gumi,amit egy csőbilincs fog oda.

Isten hozott a való világban... Kacsint

Orosháza    1137    2011.02.04. 16:20
JocijociE46
2015.11.24. 22:59   

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ha nem akkor sorry!

Van egy 316i 1.9 2001es e46 sedanom amit szeptemberben vettem. 147ezer km van benne.
Az a problémám, hogy hideg idöben és motorral nehézkes a váltás. Ha a höfok beáll akkor nem vészes. Válto olaj csere, kuplung vagy váltó kulissza lehet a hibás?
A kuplung nem csörög zörög büdös és a hegyre is gond nélkül felvisz.
Volt valakinek már ilyen tapasztalata? Esetleg valami ötlet?

Elöre is köszönöm!

1    2015.11.18. 23:53
Petya_90
2015.09.21. 20:06   

Már 3 hete járok az elkészült autóval,illetve jártam.....
A fényezés elkészülte után kiderült,hogy a teljes fém fékvezetékelés kuka,úgy szétrohadt.
Ki kellett bontani,ami órákba telt,találtam egy kisiparos műhelyt,ahol 8,75 méternyi 0,5mm rézcsőből elkészült az vadi új fékcsövezés,ami remélhetőleg már kitart a kocsi életére. Megjegyzem a gyári vas 78ezer lett volna,ez meg toldókkal,legyártva 12ezer volt,ami töredéke. Mivel 1-1 cső 3-3,5 méter hosszú lett volna,így 3,9méteres csövet 3db 130cm-es csöből raktuk össze toldókkal.

Viszont most hétvégén neki álltam(de minek??) hogy kicseréljem az elrepedt kiegyenlítő tartályt,az új már 2 hónapja hánykódott a csomagtartóban. Ám a csövek nem jöttek le,illetve lejött,de sajnos a hűtőbe menő cső csonkjával együtt. Gondoltam egyszerű lesz,kihúzom a biztosítót belőle és csak széthúzgálom,feltöltöm,légtelenítem és el van felejtve. Erre a francokat,a letört csonkot a felső csőből úgy kellett kitörgelni és még akkor se jött ki,30 percbe telt a darabokat kiszedni,pedig elvileg ki kellett volna belőle csusszania. Volt benne egy kis vízkő lerakódás,illetve a cső,mintha elérett volna,mert olyan rétegesnek tűnt,lyukacsos volt. Gondolom mivel a hűtő a műanyag házával egybe van öntve,így új hűtőre is szükségem van. Valakinek tapasztalat?? Youtube-os videókon olyan egyszerűen lehúzgálták a csöveket,de ez összerohadt a műanyag a műanyaggal.
Hol van már a régi jó fém hűtő,fém csonkjára húzott gumi,amit egy csőbilincs fog oda.

14    2013.05.25. 16:44
csatis1
2015.08.23. 21:18   

izs írta:
keresek e46 316i-be m43 motort egybe. 70/2950623

Ez nem az "alkatreszt keres" rovat, pusziljalak meg! Kacsint

Bud Beam
2015.08.21. 17:36   

Sziasztok! e46 316i-be 1.9 benzinesbe (99es) mennyi az előírt hűtővíz mennyiség, hány liter fagyálló és hány liter desztillált víz? hűtővíz cserénél tartok, ezért s.o.s. lenne! köszönöm!

Székesfehérvár, Magyarország    5    2015.06.26. 19:35
izs
2015.08.20. 19:33   

Vámosmikola    6    2011.10.31. 20:17
izs
2015.08.20. 19:30   

Vámosmikola    6    2011.10.31. 20:17
Petya_90
2015.08.14. 11:44   

Lassan vége a nyárnak,de azért közben nem tétlenkedtem,megígértem magamnak,hogy a németbe már (szerintük) zúzdába való autót megmentem

Sárvédő,meg kellett 1 kiegyenlítőtartály is,mert el volt repedve

Klokkerholm sárvédő,a lakatos nagyon dícsérte így utólag,hogy milyen jól passzolt

Ateszka adott ötletet mivel lehetne kivágni,de végül maradt a dekopír,utána rendesen lealapoztuk

éééés kapott a belseje egy adag alvázvédőt,hogy elkerüljük az újabb rozsdát egy ideig,ha felkerül a műanyag dob,majd kikenem a kettő közötti rést szélvédő tömítővel és végül az autó egész alja kap egy alvázvédelmet,így remélem 2-3 évet gond nélkül kibír

megfordult itt 1-2 bimmer közben....
e39 530d touring szinte elnyelné az enyémet

F30 318d automata,lenyűgöző menetteljesítménnyel

meghozta a lakatos a gépet,a gittelésről nem készült kép,mondjuk amúgy se volt valami szép látvány

be is lett csiszolva,utána alá lett fújva zölddel,majd megint becsiszolva,amúgy az ív e36 javítóívből készült,3 fele lett vágva és úgy alakította ki a lakatos,2 mm-rel került lejebb az eredetitől,megcsinálta a küszöböket és az egyik beszakadt emelőbakomat,a küszöb 2 lyukán majd fújúnk be vagy üregvédőt,vagy alvázvédőt,hogy tovább tartson

jelenlegi állapot,már csak fújásra vár,de jó lenne már, ha elkészülne.

Laleeboy
2015.04.07. 08:47   

Petya_90 írta:
Vasutas írta:
SID írta:
Petya_90 írta:
Tud valaki segíteni,honnan tudnék venni két hátsó ívet? A nyáron muszáj kicserélni.

Ha jól emlékszem nem kapható => mehetsz bontóba.

Én az elsőket is ott venném... Szemcsis
Vagy gyári újat tervezel venni?

Előre szerintem újak kerülnek,mert az plug&play Smile
A probléma hátul van,mert ott vágni kell. De érdekes,hogy e36-hoz kapható hátsó elem,ehhez nem,pedig már angolul/németül is kerestük a neten,még külföldön sem találni. pedig ne mondja senki,hogy nem rohad az e46.
Láttam már párat,elől v. hátul de mind rozsdál a széles perem miatt,ahova gyönyörűen felül a sár és megkezdi ott ahol a kavicsok leverték a festéket.
Ezeket nem galvanizálták amúgy?
Hátul azért szeretnék elemet cserélni,hogy a lehető legnagyobb részt kivágni,így a rozsdát elfelejthetném egy időre.
Lehetne gittelgetni meg üvegszál stb.,de max 1 évet bír ki.

Ha gyári sárvédőre gondolsz akkor annak jó ára lesz, az utángyártottak meg sokszor úgy állnak a kocsin hogy sehogy...

Szerintem keress jó állapotú bontottat (ha szerencséd van akkor még színbe feltehetőt is találsz) jobban jársz

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3901    2005.07.19. 15:10
Petya_90
2015.04.03. 13:39   

Vasutas írta:
SID írta:
Petya_90 írta:
Tud valaki segíteni,honnan tudnék venni két hátsó ívet? A nyáron muszáj kicserélni.

Előre szerintem újak kerülnek,mert az plug&play Smile
A probléma hátul van,mert ott vágni kell. De érdekes,hogy e36-hoz kapható hátsó elem,ehhez nem,pedig már angolul/németül is kerestük a neten,még külföldön sem találni. pedig ne mondja senki,hogy nem rohad az e46.
Láttam már párat,elől v. hátul de mind rozsdál a széles perem miatt,ahova gyönyörűen felül a sár és megkezdi ott ahol a kavicsok leverték a festéket.
Ezeket nem galvanizálták amúgy?
Hátul azért szeretnék elemet cserélni,hogy a lehető legnagyobb részt kivágni,így a rozsdát elfelejthetném egy időre.
Lehetne gittelgetni meg üvegszál stb.,de max 1 évet bír ki.

Vasutas
2015.04.02. 10:11   

SID írta:
Petya_90 írta:

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
SID
2015.04.01. 14:56   

Petya_90 írta:

2622    2011.08.29. 13:58
Petya_90
2015.04.01. 14:34   

Apósnál járt a lakatos,aki hordja oda fényeztetni a kilakatolt autókat,mutattam neki a sárvédőket,azt mondta,hogy cserélni kéne,mert eléggé rohadnak,ahogy leszedtem a küszöböket,úgy látom ott is van rozsda. Sajna elől,hátul puklis már a festék a ív szélén. Előlre lehet venni elemet,de hátsó javítóívet sehol sem találok. Tud valaki segíteni,honnan tudnék venni két hátsó ívet? A nyáron muszáj kicserélni.

Petya_90
2015.04.01. 14:31   

Haladtam kicsit,ráért a szerelő barátom

Most már müxik az anyós oldali ablakemelőm végre, előlre megvettem a betéteket,de végül is nem volt rá szükség.
Hátul tárcsa/betét lett cserélve,most már fog rendesen és végre a kézifékem is funkcionál Smile 3 kattanásig lehet behúzni,a függőleges helyett Very Happy

Kiszedtem a kazettás fejegységet,és beraktam a beépítőkeret is,már csak a BMW - ISO csatira várok,remélem holnap megjön.

Kiszedtem a díszléceket és átadtam az apósnak,alapozásra

A megmaradt autó festékekből kutyult nekem barna színt. Nem fabetét,de a régi összecsikart szürke gumi helyett jobb

gino
2015.02.20. 22:11   

Petya_90 írta:
nyitáskor a vezető oldali ajtón kívül a többit azonnal visszazárja! Mi lehet a gond?

próbáltad már 2x nyitni?
van olyan funkció, hogy nyitásra csak a sofőr ajtót nyitja, ezt diag programmal lehet ki/be kapcsolni, ilyenkor ha még egyszer rányomsz a nyitásra akkor nyitja a többit is!

'a króm úgy szép, ha matt fekete'

hol itt, hol ott... :)    435    2008.03.04. 12:55
Toki24
2015.02.20. 13:35   

Így tovább Smile

Tervezel valami extrémet a nyárra ,Smile

Mátészalka    143    2013.11.10. 23:03
Petya_90
2015.02.20. 12:21   

Enyhébb idő volt,úgyhogy le lett mosva róla a szutyok.

Mivel kaptam hozzá 1 garnitúra téligumit,így vettem hozzá lemezfelniket,amiket megcsináltuk (nagy volt a sietség,de minek? hó se esik)

Lefújva

Most a grund modullal szenvedek,illetve a központival.
Hol nyitott hol nem,viszont mindig zárt. Youtube-on kiokosottam,így lebontottam a kesztyűtartót és kibányásztam a GM5 modult,majd már előre megrendeltem a 2 relét bele. Bele lett forrasztva,azóta működik a kulcsról,meg a távirányítóról is a központi,illetve a középkonzol gombja is,egy aprócska hibával,nyitáskor a vezető oldali ajtón kívül a többit azonnal visszazárja! Mi lehet a gond? Mikrokapcsoló? Szakadás? Így most ki van szedve a GM és nélküle élünk,de így se belső világítom nincs,se ablaktörlőm,illetve elekt.ablakom sincs,mivel úgy tűnik az vezérli mindet. De legalább így kitudom nyitni az ajtókat,igaz kézzel Smile

Szóval,hol keressem a hibát ilyen esetben?

csatis1
2015.02.16. 13:05   

Most már lassan tavaszodik, gondolom lesz egy alapos külső-belső takarítás...

Tehetnél fel pár képet a kocsiról! Very Happy Szemcsis

Tyetyi
2015.01.22. 20:48   

Üdv! Sok sikert az autóhoz Smile

Békéscsaba    4993    2005.12.14. 12:46
Petya_90
2015.01.22. 18:51   

Az autó digitklímás,de miért nincs benne akkor BC-s kar? Így elég nehéz megnézni a külsöhőmérsékletet. Utólag be lehet kötni? Macerás?
A vezetőoldali ülésfűtés hibátlan,illetve az utasoldali is,addig amíg bele nem ül valaki,akkor a 2 zöld led villog és elalszik,meg persze úgy nem fűt. Ennek mi az oka?

Továbbá a régebbi kulcsot kaptam hozzá,mivel '99-es,de az sem tökéletes. A csomagteret mindig nyitja a gomb. Ám a nyitás-zárás már hol jó,hol nem,és ez a kulcsra is igaz,zárba dugva sem mindig nyitja a többi ajtót,csak a vezető oldalit. Ezzel mi lehet a gond?

Természetes jól megszívtam az elején a légzsák lámpával,amit kitöröltettem,egy műszaki bukta után,aztán mikor megmozdítottam megint világított a problémát végül ez oldotta meg:

Van 1-2 terv a kocsival,de minden pénz kérdése lesz.
BC kar és majd kartámasz mindenképp kell,mert ezek hiányoznak.
A business rádió is kazettás,ami nekem már elavult,de még nem döntöttem mi lenne a jobb,a előző autómból a Pioneer cd lejátszóm egy konzollal,vagy egy gyári cd-s business rádió kerüljön bele.

A külsején a tipikus helyen felületi rozsda van (küszöb,motorház éle) meg javított(?? xD) hibák az előző tulaj által,inkább nem minősíteném. Tavasszal neki állunk,mert párom apja autófényező. Két első sárvédő,bal oldalt a két ajtó,csomagtér ajtó,motorház elejének az éle.
Meg,ha már úgyis fényezve lesz a sárvédő,szeretnék bele M3-as légbeömlőket.
Jövőhónapban akarok belerakni angel eyes-t,hogy kiegészítük a stílusjegyeit.

Petya_90
2015.01.22. 17:59   

Sziasztok! Végre nem csak mint rajongó,hanem tulajdonosként csatlakozhattam hozzátok!

Tavaly novemberben lett behozva a gép,de csak mostanra jutottam el oda,hogy intézzem a honosítást.

Nem legjobban felszerelt sajna,VIN kód alapján ezek vannak benne:
Ülésfűtés,Esőszenzor,Digitklíma,sportfutómű,sport bőrkormány

nagyon szerettem volna,de sajna nem lett napfénytetőm,meg sokan le is beszéltek róla.

Farngrün - magyarul páfrány zöld színű,először nem tetszett,de megszoktam,legalább nem tömegszín. Fehérbe,kékbe,esetleg pirosba tetszett volna még. Az ezüst meg a fekete erre divat,mindenkié olyan színű.

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E46

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére