POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E46   »   el Compacto

streetvandal
2016.08.30. 08:01   

KASZA Mester írta:
streetvandal írta:
silversat írta:

Deeeehogy nem meri Szemcsis

De még mindig nem tudtam meg, hogy egy négy hengeres jószágból, hogy lesz hat hengeres érvényes forgalmival. Lehet le vagyok maradva? Cool
Egyébként így utólag gratula az építéshez!

Pedig a válasz viszonylag egyszerű. El kell menni a lakcím szerint illetékes NKH-hoz, elmondani mit szeretnél, és felhomályosítanak nagyjából, mi kell hozzá. Aztán kérsz rá átalakítási engedélyt.

Persze majd szembesülsz vele, hogy kissé bonyolultabb a dolog, mint amit az elején mondanak az NKH-s szakik, érdekes módon amikor már élesben megy mindig eszükbe jut még valami, amit az elején valahogy elfelejtettek közölni.

Aztán ha ezen túl vagy, a vámosok is gyakorolják a hülyén nézést, mert regadó különbözetet akarsz fizetni....A végén pedig az okmányiroda tud kedves lenni, mivel szinte annak a személynek az oltási bizonyítványára is szükséged lesz az új forgalmi kiadásához, aki anno az autót újonnan megvette, amiből a motort te a tiedbe átraktad..... Surprised

tehat sokkal egyszerübb venni egy gyari 325ti kompaktot.)) Szemcsis

Pontosan. Csak van, amikor nem az az olcsóbb út (mert van egy amúgy rendben levő autód, aminek a motorjára közel annyit rá kellene költeni, mint az átépítés, hogy legalább normál árban el tudd adni, hogy vehess helyette egy 25ti-t Very Happy Very Happy )

De legalább van Fehérváron egy jó bontós, akinél be tudom szerezni azt, amire szükségem van Very Happy Very Happy Very Happy

336    2004.11.22. 15:50
KASZA Mester
2016.08.29. 20:46   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
streetvandal írta:
silversat írta:

De még mindig nem tudtam meg, hogy egy négy hengeres jószágból, hogy lesz hat hengeres érvényes forgalmival. Lehet le vagyok maradva? Cool

Pedig a válasz viszonylag egyszerű. El kell menni a lakcím szerint illetékes NKH-hoz, elmondani mit szeretnél, és felhomályosítanak nagyjából, mi kell hozzá. Aztán kérsz rá átalakítási engedélyt.

Persze majd szembesülsz vele, hogy kissé bonyolultabb a dolog, mint amit az elején mondanak az NKH-s szakik, érdekes módon amikor már élesben megy mindig eszükbe jut még valami, amit az elején valahogy elfelejtettek közölni.

Aztán ha ezen túl vagy, a vámosok is gyakorolják a hülyén nézést, mert regadó különbözetet akarsz fizetni....A végén pedig az okmányiroda tud kedves lenni, mivel szinte annak a személynek az oltási bizonyítványára is szükséged lesz az új forgalmi kiadásához, aki anno az autót újonnan megvette, amiből a motort te a tiedbe átraktad..... Surprised

tehat sokkal egyszerübb venni egy gyari 325ti kompaktot.)) Szemcsis

Szfvár    2346    2007.04.30. 12:32
streetvandal
2016.08.29. 09:05   

silversat írta:

silversat
2016.08.24. 21:45   

Belinkelném a ma átvett compactomat, de nem tudok csatolni képet! Confused
Kb. 10 éve vagyok itt fenn kisebb megszakításokkal, ez az ötödik, most kismotoros (1.8 ) és kis méretű kellett...

Streetvandal, egyébként nálam is ez a szitú mint nálatok. Asszony kapta, de én mint autóbuzi ápolgatom mint minden eddigi autómat Smile

Budapest    202    2008.01.26. 14:42
silversat
2016.08.24. 21:38   

streetvandal írta:
Laleeboy írta:

Olvass vissza pár HSZ-t és megtudod Szemcsis

Nem meri elolvasni Very Happy Very Happy Very Happy

streetvandal
2016.08.23. 08:23   

Laleeboy írta:

Nem meri elolvasni Very Happy Very Happy Very Happy

Laleeboy
2016.08.22. 18:26   

silversat írta:
streetvandal írta:
Teljes siker. 4,5 hónap alatt sikerült is a végére érni, hogy forgalmi szerint is 325ti....izé...2,5 literes, 192 lovas 316ti legyen a verda. Cserébe még az ablakfólia is be van írva a forgalmiba Szemcsis

Persze, hogy ne legyek boldog a 1,5 éve cserélt utas oldali övfeszítő valamiért légzsáklámpát gyújtott, hétvégén rá kell nézzek, hogy ez valami kontakt hiba, vagy mi a fene Confused

Amúgy a verda szabad préda, jöhet érte a vevő. Így, ahogy van. Annak örülni fogok, ha ezen a hétvégén legalább az övfeszítőre rá fogok tudni nézni, nem hogy még valami mással is haladjak....

Látom eladtad... akkor mindenki örül Smile
Deee, hogy papiroztad le a 316-ot 325-re???
Csak kíváncsi vagyok!

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3908    2005.07.19. 15:10
silversat
2016.08.20. 18:42   

streetvandal írta:
Teljes siker. 4,5 hónap alatt sikerült is a végére érni, hogy forgalmi szerint is 325ti....izé...2,5 literes, 192 lovas 316ti legyen a verda. Cserébe még az ablakfólia is be van írva a forgalmiba Szemcsis

Persze, hogy ne legyek boldog a 1,5 éve cserélt utas oldali övfeszítő valamiért légzsáklámpát gyújtott, hétvégén rá kell nézzek, hogy ez valami kontakt hiba, vagy mi a fene Confused

Amúgy a verda szabad préda, jöhet érte a vevő. Így, ahogy van. Annak örülni fogok, ha ezen a hétvégén legalább az övfeszítőre rá fogok tudni nézni, nem hogy még valami mással is haladjak....

Látom eladtad... akkor mindenki örül Smile
Deee, hogy papiroztad le a 316-ot 325-re???
Csak kíváncsi vagyok!

streetvandal
2016.08.20. 15:18   

Elkelt..... Sad

silversat
2016.08.18. 18:40   

Üdv Urak!
Két év kihagyás, de pár bmw után ismét vennék egyet.
Mivel eddig hathengeres benzines autóim voltak, a kérdésem a következők lennének:
mivel második autónak venném, CSAK compact jöhet szóba, benzines, 316i 1.8-as motorral néztem. Mire kell ezeknél odafigyelni? A kiszemelt egy n42b18a motorkódú, és szemezgetek még egy n46b20-vel.

A lényeg, hogy nem versenyezni akarok vele, főként az asszony használná.

Viszonylag sürgősen várom a hozzáértő válaszokat, nagyon megköszönöm Nektek, aki ért is hozzá, volt tapasztalata...

Továbbá, régen tudtam, de már elfelejtettem, hogy melyik az az oldal, ahol alvázszám alapján lekérdezhető a felszereltség?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/318/bmw_318ti_compact_m_paket_imola_rot_18m_felni-10460282

Az egyik kiszemelt ez lenne, valaki ismeri?

Köszönöm,
Zoli

streetvandal
2016.07.08. 11:59   

Eljött ez is....

Nagyon, de tényleg nagyon irányár amit itt megadtam. Egyre inkább csak útban van, időm semmi, hogy foglalkozzak vele.....El kell jönni, meg kell nézni, valami értelmeset ajánlani rá, és el lehet vinni...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/325/bmw_325ti_compact-10243785

streetvandal
2016.06.23. 17:31   

Laleeboy
2016.06.08. 09:05   

streetvandal írta:
HZsolt92 írta:
na ez a szopóroller kategória lesz. Sad kevésbé kukacoskodó okmányiroda szomszéd városban/faluban/kerületben?

Azért mentem abba az okmányirodába amelyikbe, mert ott ismerősök vannak. Mindig mindenért oda járok. De nem tudnak ők sem mit csinálni, kell az a papír. Anélkül nekik is gondjuk lenne csak.

Az még rendben is lenne hogy kell az a papír (a kicsavart logikájuk szerint) de miért nem tudta az elején megmondani hogy PONTOSAN milyen papírok kellenek, miért utólag kér be még ezt vagy azt ?

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3908    2005.07.19. 15:10
streetvandal
2016.06.08. 08:14   

HZsolt92 írta:
na ez a szopóroller kategória lesz. Sad kevésbé kukacoskodó okmányiroda szomszéd városban/faluban/kerületben?

Azért mentem abba az okmányirodába amelyikbe, mert ott ismerősök vannak. Mindig mindenért oda járok. De nem tudnak ők sem mit csinálni, kell az a papír. Anélkül nekik is gondjuk lenne csak.

streetvandal
2016.06.08. 08:11   

vasi89 írta:

Hihetetlen ez az ország de komolyan... és csodálkoznak h senki nem legalizál semmit...

Én már nem csodálkozom. Sajnos a saját bőrömön érzem, és meg is értek mindenkit. Shocked

streetvandal
2016.06.08. 08:05   

Laleeboy írta:

Minden esetre egy részletes leírás hasznos lenne mindenkinek ha a végére jársz a dolognak Very Happy

Röviden össze tudom foglalni a leghasznosabb leírást:

Ha nem tudnám hová tenni az autó árát, kb kidobtam volna már az egészet a fenébe, annyira van tele a tudatom a hazai ügyintézéssel (is). Most már remélem egy papír, és vége ennek az egésznek. Amekkora szívás volt eddig is ( és még most is felmerül egy-egy ilyen "akadály" ), már rég letettem erről az autóról. Tényleg csak jussak a végére, és vehessem ki belőle a pénzem. Már kénytelen voltam lépni más felé, annyira kilátástalan volt még nem túl rég az egész, hogy ebből valaha is lesz hivatalosan bármi.

És a végére a legfontosabb: a büdös életbe még egyszer neki nem állok egy ilyennek, az is biztos. Ideges

vasi89
2016.06.08. 08:02   

streetvandal írta:
Laleeboy írta:
streetvandal írta:
Magánszemélytől van. Ő csak azt az aukciós számlát kapta, amit oda is adott. Viszont azon csak rendszám van, VIN nincs. Adás-vételivel adta el nekem a motort, de az nem elég a hivatalnak. Nekem kell azt is bizonyítani, ő honnan vette...

Nem is értem hogy miért téged zargatnak a motor származásával, hiszen neked egy magyar adás-vételid van rajta minden szükséges adattal.

Ha egy tk-s magyar kocsiból vetted volna a motort akkor mit kérnének? Surprised

Oltási bizonyítványt kb....

Amúgy már kezdem megszokni. Regadó különbözet fizetéshez még azt a 2014-es adás-vételit is be kellett mutassam, amivel anno én vettem a kompótot.
A hivatalok logikáját amúgy én sem értem. De sajnos ez van. Amíg nincs meg a hiányzó papír, műszaki adatlappal dúsított forgalmival nyomom Surprised

Hihetetlen ez az ország de komolyan... és csodálkoznak h senki nem legalizál semmit...

Mezőkövesd/Budapest    1661    2012.06.26. 00:46
streetvandal
2016.06.08. 07:58   

e2mustang írta:
streetvandal írta:

Magánszemélytől van. Ő csak azt az aukciós számlát kapta, amit oda is adott. Viszont azon csak rendszám van, VIN nincs. Adás-vételivel adta el nekem a motort, de az nem elég a hivatalnak. Nekem kell azt is bizonyítani, ő honnan vette...

Ha vin kell megpróbálhatom felhívni itt a bmw-t.Műhely vagyunk,ha tudják megadják nekem. Csak kell a rendszám

Köszi. A VIN meg van, szerepel is a magyar adás-vételiben. Mint ahogy a motorszám is. Az aukciós papíron rajta van az autó rendszáma. Jelenleg vagy egy olyan számla kellene az autót anno eladó cégtől, amin szerepel legalább az autó alvázszáma, vagy az eredeti forgalmi, vagy annak hiteles másolata.

Egy a lényeg: mutassak a hivatalnak egy hivatalos papírt, amiről egyértelműen kiderül, hogy az LD04LCV rendszámú 325i alvázszáma micsoda volt. Innentől már összerakják, hogy akitől én a motort vettem, ő vette meg kint ezt a rendszámú autót, és ebből jutott hozzám a motor.

streetvandal
2016.06.08. 07:54   

Laleeboy írta:
streetvandal írta:

Nem is értem hogy miért téged zargatnak a motor származásával, hiszen neked egy magyar adás-vételid van rajta minden szükséges adattal.

Oltási bizonyítványt kb....

Amúgy már kezdem megszokni. Regadó különbözet fizetéshez még azt a 2014-es adás-vételit is be kellett mutassam, amivel anno én vettem a kompótot.
A hivatalok logikáját amúgy én sem értem. De sajnos ez van. Amíg nincs meg a hiányzó papír, műszaki adatlappal dúsított forgalmival nyomom Surprised

e2mustang
2016.06.07. 22:13   

streetvandal írta:

Ha vin kell megpróbálhatom felhívni itt a bmw-t.Műhely vagyunk,ha tudják megadják nekem. Csak kell a rendszám

London    286    2012.03.03. 20:10
Laleeboy
2016.06.07. 21:46   

HZsolt92 írta:
Laleeboy írta:
streetvandal írta:

szerintem az még rosszabb, ott gondolom bontási igazolástól kezdve minden kéne hozzá

Minden esetre egy részletes leírás hasznos lenne mindenkinek ha a végére jársz a dolognak Very Happy

HZsolt92
2016.06.07. 21:31   

Laleeboy írta:
streetvandal írta:

szerintem az még rosszabb, ott gondolom bontási igazolástól kezdve minden kéne hozzá

151    2013.07.14. 23:06
HZsolt92
2016.06.07. 21:29   

streetvandal írta:
HZsolt92 írta:
streetvandal írta:
HZsolt92 írta:
streetvandal írta:
csatis1 írta:
streetvandal írta:
Ha eddig még nem vettem volna észre, tudatosítják bennem, hogy Magyarországon élek. Az okmányiroda egy újabb papírt kér. Olyat, ami egész eddig nem kellett.

A motor egy angol autóból származik, a szükséges papírt "természetesen" Angliából kell beszerezzem.

Az oltási bizonyítványomat is bemutattam már, de még mindig tudnak valami újat, rendelkezésre nem állót kérni.... Blow Up

V5-öt kérik?

Igen.

De jó, hogy az eddig nem kellett sehol Shocked

jól olvasom, hogy az kb a forgalmi megfelelője lenne?

nekem múlthéten ugrott be off-ba egy típusazonos motor, szintén angol autóból. ott elég volt csak a számla. (azon is csak a donor alvázszáma szerepelt) Very Happy

Nálam ugye N42B18-ból lett M54B25.
Az angol autót aukcion vették, az onnan kapott papíron még alvázszám sincs. Hiába van magyar adás-vételim a motorról, az autó alvázszámával, és a motoszámmal, mivel én itthon vettem magyar eladótól, nekem kell azt is igazolnom, a magyar eladó honnan vette a komplett autót, amit elbontott.....Még jó, hogy EU Shocked

kitől van a motor?

ha rendes bontós, akkor az autó számláját odaadja a motorral. legalábbis feélnk így megy. ha pannonexporton keresztül van, akkor van esély az ilyen számlára...

151    2013.07.14. 23:06
Laleeboy
2016.06.07. 21:02   

streetvandal írta:

streetvandal
2016.06.07. 16:35   

HZsolt92 írta:
streetvandal írta:
HZsolt92 írta:
streetvandal írta:
csatis1 írta:
streetvandal írta:
Ha eddig még nem vettem volna észre, tudatosítják bennem, hogy Magyarországon élek. Az okmányiroda egy újabb papírt kér. Olyat, ami egész eddig nem kellett.

A motor egy angol autóból származik, a szükséges papírt "természetesen" Angliából kell beszerezzem.

Az oltási bizonyítványomat is bemutattam már, de még mindig tudnak valami újat, rendelkezésre nem állót kérni.... Blow Up

V5-öt kérik?

Igen.

De jó, hogy az eddig nem kellett sehol Shocked

jól olvasom, hogy az kb a forgalmi megfelelője lenne?

nekem múlthéten ugrott be off-ba egy típusazonos motor, szintén angol autóból. ott elég volt csak a számla. (azon is csak a donor alvázszáma szerepelt) Very Happy

Nálam ugye N42B18-ból lett M54B25.
Az angol autót aukcion vették, az onnan kapott papíron még alvázszám sincs. Hiába van magyar adás-vételim a motorról, az autó alvázszámával, és a motoszámmal, mivel én itthon vettem magyar eladótól, nekem kell azt is igazolnom, a magyar eladó honnan vette a komplett autót, amit elbontott.....Még jó, hogy EU Shocked

kitől van a motor?

ha rendes bontós, akkor az autó számláját odaadja a motorral. legalábbis feélnk így megy. ha pannonexporton keresztül van, akkor van esély az ilyen számlára...

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 5 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E46

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére