POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
7 / 7 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Hozzászólások megtekintése:

<   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek  »   E36 328i SMG Turbo

grimbow
2014.04.17. 11:21   

SID írta:

A manuális az lehet, de az autómaták megkotlanak a 30d motorokon, ha kihasználod a motor tudását.

bocs hogy belekuffantok, e39 530d automatája 400nm-ig bír. az autó gyárilag 410 Very Happy nincs is több kérdésem. Szemcsis

Zala megye    166    2011.07.14. 12:32
SID
2014.04.17. 10:44   

Vasutas írta:
SID írta:
csajty írta:
mondjuk egy 330d autómatával simán megspékelném, az bírja a nyomatékot.

Az mondjuk pont nem bírja.

Mondjuk a 30D az kemény váltó, de inkább az 530D, vagy 730D, haranghegesztéssel már láttam nagy motoros autón, jól üzemelni. Kacsint

A manuális az lehet, de az automaták megkotlanak a 30d motorokon, ha kihasználod a motor tudását.

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2014.04.17. 13:15 (1).

2623    2011.08.29. 13:58
Vasutas
2014.04.17. 10:21   

SID írta:
csajty írta:

Mondjuk a 30D az kemény váltó, de inkább az 530D, vagy 730D, haranghegesztéssel már láttam nagy motoros autón, jól üzemelni. Kacsint

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
SID
2014.04.16. 21:07   

csajty írta:

2623    2011.08.29. 13:58
Vasutas
2014.04.16. 20:54   

KTM525 írta:
csajty írta:
Arduino? Very Happy Kacsint amúgy lényegében egy leegyszerűsített váltót szeretnél, amit te vezérelhetsz. Egyet nem értek, ha már te fogsz váltogatni, nem érné meg egy patika tds váltó? Bírja a strapát, titán szinkronos és hát nem zsákbamacska. De azért sok sikert Smile

Igen, Arduino Smile
Amit viszont nem mondtam még el, hogy én mozgássérült vagyok. Sima automata váltót a turbó miatt sem meg amúgy sem akarok…Kézi váltó átalakítása kézi vezérlésűre ez a hivatalos lehetőség van: https://www.youtube.com/watch?v=xPmpxsRi9Vc
Egy ilyen technikát viszont azt sem tudom, hogy hogyan engedhettek ki közútra??Nemok lehet akármilyen turbós, ha így kéne váltani szerintem a sírás környékezne. Úgyhogy ezért szeretném kis mikrokapcsolókkal megoldani a váltást, + a kuplunghoz is max. csak akkor kelljen nyúlni amikor csúsztatni kell....és így sztem már egész kezelhető lenne az autó...

Akkor így pláne áll az előző írásom! Le a kalappal. Üdv

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
csajty
2014.04.16. 19:05   

Az ismerős Alexnak Kacsint így már más a dolog, mondjuk egy 330d autómatával simán megspékelném, az bírja a nyomatékot. De ha neked ilyen terveid vannak akkor mit lehet tenni Very Happy sok sikert!

Budapest    297    2012.03.17. 16:30
KTM525
2014.04.16. 18:03   

csajty írta:
Arduino? Very Happy Kacsint amúgy lényegében egy leegyszerűsített váltót szeretnél, amit te vezérelhetsz. Egyet nem értek, ha már te fogsz váltogatni, nem érné meg egy patika tds váltó? Bírja a strapát, titán szinkronos és hát nem zsákbamacska. De azért sok sikert Smile

Igen, Arduino Smile
Amit viszont nem mondtam még el, hogy én mozgássérült vagyok. Sima automata váltót a turbó miatt sem meg amúgy sem akarok…Kézi váltó átalakítása kézi vezérlésűre ez a hivatalos lehetőség van: https://www.youtube.com/watch?v=xPmpxsRi9Vc
Egy ilyen technikát viszont azt sem tudom, hogy hogyan engedhettek ki közútra??Nemok lehet akármilyen turbós, ha így kéne váltani szerintem a sírás környékezne. Úgyhogy ezért szeretném kis mikrokapcsolókkal megoldani a váltást, + a kuplunghoz is max. csak akkor kelljen nyúlni amikor csúsztatni kell....és így sztem már egész kezelhető lenne az autó...

Miskolc    88    2009.11.20. 12:44
csajty
2014.04.16. 09:05   

Budapest    297    2012.03.17. 16:30
AlexbmwM3
2014.04.16. 08:30   

Milyen controllert fogsz használni?

Bp    286    2010.03.29. 15:42
KTM525
2014.04.16. 01:19   

Vasutas írta:
KTM525 írta:
Vasutas írta:

765e... Ez a hiba!
Lehet hogy tudok segíteni automata váltó ügyben.
Csörgess meg, vagy írj pü-t. Kacsint
Korrekt projekt! Üdv

Köszi a segítséget de most úgy döntöttem, hogy megpróbálok én programozni rá egy vezérlést…..főleg ha ezzel tényleg ennyi pénzt lehet keresni akkor érdemes kitanulni ezt a szakmát… Very Happy Aztán ha nem sikerül akkor kereslek Szemcsis

Tisztelem, becsülöm és csodálom az ilyen Tunert, mint Te is!
Igazi elhivatottság és őrület kell ehhez a fajta kitartáshoz és munkához.
Sok sikert, figyelni fogok, örülök a topicodnak, mondtam is magamban: Még egy "őrült"... Kacsint

Köszi, remélem nemsokára majd tudok videókat is feltenni a tesztelésről Very Happy

KTM525
2014.04.16. 01:16   

Rolcsi85 írta:
SMG váltót 28i-re...hát tényleg nem lesz egyszerű és ha nem is fél misi de nem 50ezer az is biztos, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle Kacsint ha valamiért meggondolod magad a turbósítással és tegyük fel M3-ra váltanál van egy balkormányos SMG-s motorkábelkötegem eladóban Kacsint

Ahogy így nézegetem maga az elektronika alkatrészárban nem fogja meghaladni az 50ezret, pláne nem 350ezret.
Viszont a gyári SMG vezérlést nem akarom, mivel én olyat szeretnék, hogy alapból váltásnál végezze el automatikusan a kuplungozást, de azt adott esetben bármikor felül tudjam bírálni pedállal. (pl. ha el kell rúgni vagy csúsztatni stb...) Ezen kívül semmilyen automatizálást, magától váltogatást stb. nem akarok.
És ha ez sikerülne akkor végre megszűnne az a kötöttség is, hogy SMG váltót csak az arra tervezett motorra és autóba tehetsz....

Vasutas
2014.04.16. 01:02   

KTM525 írta:
Vasutas írta:

765e... Ez a hiba!
Korrekt projekt! Üdv

Köszi a segítséget de most úgy döntöttem, hogy megpróbálok én programozni rá egy vezérlést…..főleg ha ezzel tényleg ennyi pénzt lehet keresni akkor érdemes kitanulni ezt a szakmát… Very Happy Aztán ha nem sikerül akkor kereslek Szemcsis

Tisztelem, becsülöm és csodálom az ilyen Tunert, mint Te is!
Igazi elhivatottság és őrület kell ehhez a fajta kitartáshoz és munkához.
Sok sikert, figyelni fogok, örülök a topicodnak, mondtam is magamban: Még egy "őrült"... Kacsint

KTM525
2014.04.16. 00:12   

Vasutas írta:

765e... Ez a hiba!
Korrekt projekt! Üdv

Rolcsi85
2014.04.15. 17:28   

KTM525 írta:
SMG váltó

Régebben itt a fórumon kérdezősködtem, hogy mi a vélemény a váltóról, esetleg kisebb driftekre stb. mennyire lehetne használni. Akkor próbáltatok lebeszélni róla, hogy nem jó mert kézifékezésnél lefullad meg elváltogat stb….de ez engem nem tántorított el, mert sztem maga a váltó az jó, csak kell rá egy egyedi vezérlés…
Aztán sikerült is megvenni egy 2003-as e46 330i SMG váltóját. Sallangokat, vezérlő elektronikát direkt nem vettem meg hozzá, nehogy a sok szívás után a könnyebb utat válasszam Very Happy

Kb. egy szűk hétvége alatt sikerült rájönni, hogy hogyan működik, a 20-25 db vezeték közül melyik mit csinál. Ezután jött az igazi szopás….találni valakit aki ír rá egy vezérlést. Először ismerős körben kérdezgettem egyetemen hallgatót is, tanárt is. Elmutogattam mit kéne….erre válasz: „persze nem bonyolult, megoldható.” De amint komolyabbra fordult a dolog, mindenki visszalépett.

Innentől csak erős idegzetűek olvassanak tovább!
Gondoltam forduljunk hivatásoshoz…..találtam is egy céget. Bevittem a váltót, elmutogattam, elmagyaráztam, összeírtam egy lapra, hogy mit szeretnék. Jött a szokásos válasz: „persze, nem bonyolult, pár napon belül küldök egy árajánlatot.”
1 hét mulva meg is jött…

Hol a hiba a képen? Surprised

SMG váltót 28i-re...hát tényleg nem lesz egyszerű és ha nem is fél misi de nem 50ezer az is biztos, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle Kacsint ha valamiért meggondolod magad a turbósítással és tegyük fel M3-ra váltanál van egy balkormányos SMG-s motorkábelkötegem eladóban Kacsint

BMW E36 ///M3

Monor    9204    2009.01.09. 20:38
Vasutas
2014.04.15. 17:20   

KTM525 írta:
SMG váltó

Régebben itt a fórumon kérdezősködtem, hogy mi a vélemény a váltóról, esetleg kisebb driftekre stb. mennyire lehetne használni. Akkor próbáltatok lebeszélni róla, hogy nem jó mert kézifékezésnél lefullad meg elváltogat stb….de ez engem nem tántorított el, mert sztem maga a váltó az jó, csak kell rá egy egyedi vezérlés…
Aztán sikerült is megvenni egy 2003-as e46 330i SMG váltóját. Sallangokat, vezérlő elektronikát direkt nem vettem meg hozzá, nehogy a sok szívás után a könnyebb utat válasszam Very Happy

Kb. egy szűk hétvége alatt sikerült rájönni, hogy hogyan működik, a 20-25 db vezeték közül melyik mit csinál. Ezután jött az igazi szopás….találni valakit aki ír rá egy vezérlést. Először ismerős körben kérdezgettem egyetemen hallgatót is, tanárt is. Elmutogattam mit kéne….erre válasz: „persze nem bonyolult, megoldható.” De amint komolyabbra fordult a dolog, mindenki visszalépett.

Gondoltam forduljunk hivatásoshoz…..találtam is egy céget. Bevittem a váltót, elmutogattam, elmagyaráztam, összeírtam egy lapra, hogy mit szeretnék. Jött a szokásos válasz: „persze, nem bonyolult, pár napon belül küldök egy árajánlatot.”
1 hét mulva meg is jött…

765e... Ez a hiba!
Korrekt projekt! Üdv

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2014.04.15. 18:36 (1).

KTM525
2014.04.15. 15:11   

SMG váltó

1 hét mulva meg is jött…

KTM525
2014.04.15. 14:58   

Üdv mindenkinek!

Ahogy a címből is látszik a projekt két fő részből fog állni: turbósítás és egy SMG váltó életre keltése.
Szeretett autóm 2 éve van nálam Love

Nagyon szép, rohadásmentes kasztni pár extrával...
- KW állítható futómű
- toronymerevítő elől-hátul
- M3 speer
- 25i szívósor 6leömlő dupla 55 rendszer csipsz tuning (eladók lesznek)
- gyári M felni, pár M-es elem stb…

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

7 / 7 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Tartalomjegyzék  »   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére