POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
13 / 15 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   Alex - E36 M3

Rolcsi85
2014.01.31. 15:33   

AlexbmwM3 írta:
Tegnap túlestek a féknyergek a homokszóráson, este megkapták az első piros réteget. (igen piros, mert az +10Le Very Happy Mad)
Ha minden jól megy hétvégére fent lesz az autón az új csövekkel, szimeringekkel, porvédőkkel, lelégtelenítve. Szemcsis

szívesen Surprised Very Happy

BMW E36 ///M3

Monor    9204    2009.01.09. 20:38
AlexbmwM3
2014.01.31. 11:04   

Tegnap túlestek a féknyergek a homokszóráson, este megkapták az első piros réteget. (igen piros, mert az +10Le Very Happy Mad)
Ha minden jól megy hétvégére fent lesz az autón az új csövekkel, szimeringekkel, porvédőkkel, lelégtelenítve. Szemcsis

Bp    286    2010.03.29. 15:42
AlexbmwM3
2014.01.28. 22:40   

Nekiálltam leszedni a féknyergeket, csütörtökön viszem homokszórni.
Természetesen nincsen 18 éves autónál olyan fékszerelés, hogy egy tetű csavar ne törjön el. A bal hátsó fékcső menetes része úgy érezte jobb lesz neki, ha a féknyeregben marad. Mérges Bunyós Nana

AlexbmwM3
2014.01.25. 13:26   

A potit kicseréltem, és a száraz időnek köszönhetően kimentem tesztelni van e különbség. Lehet csak bebeszélem magamnak, de úgy érzem a gázreakció jobb lett, olyan, mint egy hengerenkénti pillangós autónak lennie kell!
Kíváncsi voltam, hogy az első indítás után hogy reagál majd, érdekes volt, mert egyből 2000-2500 körül pörgette és ott tartotta, majd miután kicsit pöckölgettem a gázt (óvatosan 2500 fölé nem menve), egy idő után beállt 1000-re az alapjárat. Kiálltam a garázsból, mentem vele, majd minden beállt a normális értékre, és szépen, vad gázreakcióval működik. Úgy tűnik kellett egy kicsit barátkoznia, tanulnia az új potit.

Egy kis helyzetjelentés: az autó fel van bakolva, a fékfelújításra elő van készítve a terep. Felújításhoz szükséges holmi megvan, csak a tárcsa-betét szettre várok.

vasi89
2014.01.19. 02:26   

Rolcsi85 írta:
AlexbmwM3 írta:
Rolcsi85 írta:
Boczy46 írta:
Pillangó potit honnan tudtad hogy szar, mi a jelenség?

én is cseréltem mert nekem gázfröccsöket adott, volt hogy álltam a lámpánál azt felpörgette 1500ra Very Happy de általában fékezésnél/visszaváltásnál (sarokra megérkezésnél) adott gázfröccsöket.

Nem volt szar, viszont megnéztem a cikkszámát, és nem M3-ra való, hanem m43-m50-m52-s52-re. Idegesített, és néha volt, h nem ment jól az autó, akár ez is lehet az oka, a gázreakcióval se voltam megelégedve, az meg kifejezetten a poti tünete.

Rolcsi a nissannál extraként mérik kéziváltónál visszaváltáskor az automata gázfröccsöt!!! Very Happy Very Happy Surprised

igen, de amikor állsz a lámpánál és pöckölgeti a gázt akkor kicsit cikin érzed magad a reggeli dugóba Very Happy

Azért nem egy 316i ugyhogy szerintem belefér Very Happy

Mezőkövesd/Budapest    1661    2012.06.26. 00:46
Rolcsi85
2014.01.19. 00:07   

AlexbmwM3 írta:
Rolcsi85 írta:
Boczy46 írta:

én is cseréltem mert nekem gázfröccsöket adott, volt hogy álltam a lámpánál azt felpörgette 1500ra Very Happy de általában fékezésnél/visszaváltásnál (sarokra megérkezésnél) adott gázfröccsöket.

Nem volt szar, viszont megnéztem a cikkszámát, és nem M3-ra való, hanem m43-m50-m52-s52-re. Idegesített, és néha volt, h nem ment jól az autó, akár ez is lehet az oka, a gázreakcióval se voltam megelégedve, az meg kifejezetten a poti tünete.

Rolcsi a nissannál extraként mérik kéziváltónál visszaváltáskor az automata gázfröccsöt!!! Very Happy Very Happy Surprised

igen, de amikor állsz a lámpánál és pöckölgeti a gázt akkor kicsit cikin érzed magad a reggeli dugóba Very Happy

BMW E36 ///M3

AlexbmwM3
2014.01.18. 20:48   

Rolcsi85 írta:
Boczy46 írta:

Rolcsi85
2014.01.18. 20:17   

Boczy46 írta:

BMW E36 ///M3

Boczy46
2014.01.18. 20:11   

Site Admin

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Magyarország, Pest megye,Gödöllő    9409    2007.08.20. 23:19
AlexbmwM3
2014.01.18. 19:53   

Már rég jártam erre Very Happy, a héten megérkezett a rendelt csomagok egy része.

Fék felújításhoz:

Vanos felújításhoz Beisantól és BMW-től (+szelepfedél tömítés, fojtószelep potméter):

BMW_KR
2014.01.12. 16:56   

A Vasutas írta:
BMW_KR írta:
Alex te mit is tankolsz? Mert ma azt mondták nekem a lurdys Shel kúton hogy a 100ast nagyon sok helyen megszünteti a Shel mert nem fogy, náluk sem volt már...épp hogy átértem 1 másik shel kútra ahol még volt Very Happy ott viszont azt mondták hogy nem megszüntetik csak 102-es lesz helyette Surprised ja amúgy ma éber voltam és szereztem Kefi féle első nyelvet tartókkal Very Happy igaz utángyártott de faszának tűnik és jókat írnak róla Surprised

Az odaver! Fotó? Azt nagyon szerettem volna... Surprised

küldtem püben, nem offolom szét Alexet Kacsint
Benyára visszatérve ezt tegnap a Lurdy melletti/szemközti kúton mondták, ott már nem volt és azt mondták nem is lesz, végül a vecsési Shelnél tankoltam ott meg 102-t mondtak hogy az lesz...nem értem miért tenné ezt a Shel de meglátjuk, ha megszűnik akkor áttérek én is az OMV 100-ra Kacsint csak felénk nincs 1 nyamvadt OMV kút sem csak MOL meg Shel meg román szarok Surprised

500    2013.06.26. 12:12
SID
2014.01.12. 13:00   

kiinacp írta:
Amerikában meg nem is hallottak lehet 100-as benzinről és ott is futkosnak azért bmw-k.

Amerikában motoroktánszám van, Európában kísérleti és ez utóbbi érték magasabb, viszont az üzemanyagok kompressziótűrésében nincs (lényeges) különbség. Vagy de?

2623    2011.08.29. 13:58
Vasutas
2014.01.12. 12:40   

BMW_KR írta:
Alex te mit is tankolsz? Mert ma azt mondták nekem a lurdys Shel kúton hogy a 100ast nagyon sok helyen megszünteti a Shel mert nem fogy, náluk sem volt már...épp hogy átértem 1 másik shel kútra ahol még volt Very Happy ott viszont azt mondták hogy nem megszüntetik csak 102-es lesz helyette Surprised ja amúgy ma éber voltam és szereztem Kefi féle első nyelvet tartókkal Very Happy igaz utángyártott de faszának tűnik és jókat írnak róla Surprised

Az odaver! Fotó? Azt nagyon szerettem volna... Surprised

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
AlexbmwM3
2014.01.12. 10:39   

kiinacp írta:
BMW_KR írta:

Karottának volt egy tök jó cikke arról, hogyan etették meg a hangyászt "mert majd de jó lesz neki" valami kitudja hány éves 100-as benzinnel az M6 autópálya mellett és mit szenvedtek a géppel pestig, jó gondolom budán azért gyorsabban pörög a kútfej, de itt vidéken szerintem kb. majdnem senki sem vesz ilyet, ergo rohadt sokáig a kútfejben rohad a cucc szóval elkezdenek az adalékanyagok bomlani benne és lehet több kárt csinál mint hasznot. Nem németországban vagyunk, hanem magyarisztánban. De ne legyen igazam a dologgal kapcsolatban. Amerikában meg nem is hallottak lehet 100-as benzinről és ott is futkosnak azért bmw-k.
Egyébként mindenki azt tankol ami szerinte az autójának jó és amit szeretne ez csak az én véleményem.

Olvastam azt a cikket. Smile Azért Budapesten jobban pörög, teljesen jól megy vele az autó. Az M3-ba gyári előírás a 98, ugye ahelyett van a 100. Ettől függetlenül elmegy 95-össel is, amikor a benzinár a csúcsokat döngette, akkor azt tankoltam, nem éreztem nagyon különbséget, ha meg már 100-as, akkor inkább az OMW mert kb 40Ft-al olcsóbb a Shelltől, és semmi különbség!

kiinacp
2014.01.12. 09:51   

BMW_KR írta:

Karottának volt egy tök jó cikke arról, hogyan etették meg a hangyászt "mert majd de jó lesz neki" valami kitudja hány éves 100-as benzinnel az M6 autópálya mellett és mit szenvedtek a géppel pestig, jó gondolom budán azért gyorsabban pörög a kútfej, de itt vidéken szerintem kb. majdnem senki sem vesz ilyet, ergo rohadt sokáig a kútfejben rohad a cucc szóval elkezdenek az adalékanyagok bomlani benne és lehet több kárt csinál mint hasznot. Nem németországban vagyunk, hanem magyarisztánban. De ne legyen igazam a dologgal kapcsolatban. Amerikában meg nem is hallottak lehet 100-as benzinről és ott is futkosnak azért bmw-k.
Egyébként mindenki azt tankol ami szerinte az autójának jó és amit szeretne ez csak az én véleményem.

Tolna megye    524    2012.09.25. 20:39
AlexbmwM3
2014.01.11. 23:41   

BMW_KR írta:

OMW 100-at.

BMW_KR
2014.01.11. 22:27   

Boczy46
2014.01.11. 22:20   

Site Admin
AlexbmwM3 írta:
Boczy46 írta:
Alex, a tankcsövet, meg azt a pár kisebb csövet levetted?!Ha igen hogyan?

Nem kellett levenni, meg nem is akartam! Very Happy Körbetekertem őket tesa-val és be tudtam fújni mögé.
Kabd be akkor Very Happy
Nekem le kell venni Very Happy

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

AlexbmwM3
2014.01.11. 21:17   

Boczy46 írta:

Nem kellett levenni, meg nem is akartam! Very Happy Körbetekertem őket tesa-val és be tudtam fújni mögé.

Boczy46
2014.01.11. 20:42   

Site Admin

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

AlexbmwM3
2014.01.11. 12:13   

Csak, hogy ne a pályázós, és egyéb élményekkel teli képekkel legyen tele a topik, gondoltam megosztok pár olyan képet, ami akkor készült, mikor azt a kis rozsda kezdeményt az első torony-doblemez találkozásnál javítottuk Csl Miki segítségével. Ezúton is köszönöm neki a segítséget!
A művelet nem csak a rozsda kijavítása volt, hanem az alját is újra alvázvédőztem egy kavicságyas landolásom miatt.
Itt került be az új futómű is, új toronycsapágyakkal.
Az egész művelet végül 1,5 hónapig tartott, sajnos Miki nem lakik túl közel, és az Egyetem mellett elég sok volt ez nekem.

Az alvázvédőzés előtti tisztítás, maszkolás jó nagy szopás volt! Ugye , a drága alvázvédőt a koszra nem lehet ráfújni.
Nem kívánom senkinek ezt a melót, viszont az a legjobb, ha magunknak csináljuk az ilyesmit, mert senki se csinálja meg olyan minőségben, ahogy azt mi szeretnénk, vagy csak nagyon drágán.

Felhasznált anyagok:
- Teroson terostat 9320 varrattömítő
- Teroson Super 3000 alvázvédő
Jó minőségű cuccok, elégedett vagyok velük.

Alapozva:

Fillerezve, varrattömítőzve: (Sajnos nem tudtuk fújni a varrattömítőt, így kb 99%-ban olyan lett volna, mint a gyári, a 140e Ft-os pisztoly el volt repedve, amit szereztünk, a sima pisztoly meg nem volt jó a teroson tömítőhöz, kénytelen voltam az ecsettel bűvészkedni Very Happy )
Majd egyszer meg lesz csinálva az egész motortér pont olyanra, mint a gyári...

Színrefújva, mattlakkozva: (sajnos túl matt Surprised, nekem tetszik, de mattabb a gyáritól)

Alvázvédőzve, futómű beszerelve:

Összerakás, még "szemek" nélkül:

AlexbmwM3
2014.01.11. 11:36   

BMW_KR írta:
AlexbmwM3 írta:
Most raktak fel powerre GT szárnyat 30-ért, max 1-2 órája (2. volt a listában), mire felhívtam a csókát már el is adta... Surprised Confused

látod látod az éberség, erről beszélek Very Happy én amikor keresek valamit fél naponta nézek minden oldalt ha kell éveken át Very Happy így találtam meg olcsón az "extráim" java részét Kacsint

Elég ébernek tartom magam és, ha találok valamit nem szoktam szarozni, lépek. Viszont rendes esetben nincs időm egész nap az internetet nézni. Annyira azért nem bánom, hogy elvitték a szárnyat, mert most nem igazán lenne rá keret, a fék és vanos cuccokra minden pénz elmegy.

BMW_KR
2014.01.10. 23:29   

AlexbmwM3 írta:
Most raktak fel powerre GT szárnyat 30-ért, max 1-2 órája (2. volt a listában), mire felhívtam a csókát már el is adta... Surprised Confused

látod látod az éberség, erről beszélek Very Happy én amikor keresek valamit fél naponta nézek minden oldalt ha kell éveken át Very Happy így találtam meg olcsón az "extráim" java részét Kacsint

AlexbmwM3
2014.01.10. 18:03   

BMW_KR
2014.01.10. 10:00   

Boczy46 írta:
kögö írta:
BMW_KR írta:
AlexbmwM3 írta:
kögö írta:
AlexbmwM3 írta:
BMW_KR írta:
AlexbmwM3 írta:
BMW_KR írta:
AlexbmwM3 írta:
Egy kis off: Decembertől végre teljes a gyűjteményem Cool, 5 év alatt sikerült összeszedni, lehetett volna gyorsabban is, de az e36 M3-at ilyen minőségben 1-2 éve dobták piacra (2500db készült), az e46 M3-at meg régóta nem gyártják, elég ritka, a német ebayen se gyakori vendég. Sokan megtaláltak, hogy e21..., de abból nem volt M3, és az F-szériával is jöttek többen, de abból a 2 ajtós az M4, nem szívó, nem is E-széria... Azért, ha piacra dobják, majd tervezem egy olyan beszerzését is.

cseréld be őket egy GT szárnyra Very Happy

Pff Confused, látom neked ez a GT szárny a mániád! Surprised

a motorsportos meg a GT-2es átmenet között használtam pár hétig szárny nélkül és nem volt hátul tapadásom még 250-nél is elkapart Very Happy amúgy viccen kívül szárny nélkül nagyon furcsán mutat egy kupé (nekem) és lehet hogy csak bebeszélem de tényleg mintha kicsit instabilabb lett volna a segge Shocked

Ez eléggé placebo gyanús...Surprised, én már megszoktam így, letisztult.

Én még a kis M5 szárnyon is vakarózok, nemhogy egy vasalódeszkán. Mad Egyetértek Alex-el abban, hogy baszottul eltalálták az E36 qp formáját, nehéz javitani rajta.

Így van.Kacsint Az milyen, olyan öntapadós fajta? Nekem az tetszik még, ami az e46-ról lett "átlopva" az e36-okra, az az öntapadós "csík". Lehet egyre gondolunk... Confused

igen 1re gondoltok Very Happy nekem is tetszik az a csík, az a minimum amit rátennék a qp-ra mert így olyan lefelé lejtős a segge és olyan slampos Confused a GT szárnyat először Lurdyba Spongya meg Kefi kocsiján láttam...nézegettem de nem tetszett hogy túl lóg a kasztnin, aztán megláttam a GT2-t ami nem lóg túl, pótféklámpa is van rajta ami jól jön a hétköznapi mazsolák ellen...de azóta már tetszik a GT1-es is, simán feltenném az enyémre azt a "vasalódeszkát"...haverom szerint szalonnázó Mad

Igen, arra a "csik"-ra gondoltam én is.
(ne szarj be Roland, nekem tetszik a GT szárny, csak megmondom őszintén sajnálom rá a lét. annak az árát inkább betudom a veztengelyekbe, fékbe, főtengelybe, stb.)
A GT nekem is tetszik, de ez a gt2 botrány Very Happy

gt

gt2

az a botrány hogy anyudék nem védekeztek Very Happy
Amúgy világos hogy a mechanikai dolgok előrébb valóak mint egy szárny, de én se 100ért vettem....csak ébernek kell lenni Kacsint

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

13 / 15 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére