POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW 5-7 series - Projektek  »   02' 760Li

kririgo
2014.01.08. 13:35   

No látom már megelőztek. Smile

Igen, gyanítottam, hogy a profilkép nem valami netről levadászott kóbor darab lesz! ;)

Alkalomadtán szoktam vadkert fele járni, következő alkalommal benézek, aztán összenézzük mink van. Smile

Meg egyébként is jött időközben egy E36, arra is kellene ez-az, biztos akad nálad.

10    2013.08.07. 20:13
KASZA Mester
2014.01.04. 22:34   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
gameover írta:
KASZA Mester írta:
Nekem is van egy ilyenem. Very Happy
-én lábon hoztam 820km.-ről,németből,és 200-astempot jöttem végig utazoba,14litert evett.

ez? mert ez kurva szép, még egy pár képet nyomhatnál róla Surprised Szemcsis

-igen,ez lesz az!Ilonka haverja. Very Happy
760ila hamann.530le/740nm.2007.7havi,long,full.breyton 21col.,szalon állapotu.
elégedjél meg most egyenlőre ennyivel,és ne offoljuk szét a topikot!
-majd Vadkerten feltünik a nyáron.

Szfvár    2346    2007.04.30. 12:32
gameover
2014.01.04. 22:03   

KASZA Mester írta:
-én lábon hoztam 820km.-ről,németből,és 200-astempot jöttem végig utazoba,14litert evett.

ez? mert ez kurva szép, még egy pár képet nyomhatnál róla Surprised Szemcsis

Budapest    517    2009.11.29. 16:35
KASZA Mester
2014.01.04. 21:24   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető

kririgo
2014.01.02. 16:15   

KASZA Mester írta:
na ez egy jo kis bemutatkozo projekt-imádom a 760i.
És milyen vezetési ilményeket tapasztaltál? Very Happy

Köszönöm! Már beszéltünk egyébként telefonon, tükörlapokat nagyon szerettem volna tőled. Smile vezetési élmény elképesztő, szerelmes vagyok. Smile Őrületes nyugalmat áraszt vezetés közben, de ha kell, akkor bődületes ereje van és nagyon tud menni. Akit érdekel, fogyasztása városban 20-22 araszolgatva, viszont pályán szigorú 145, tempomattal megelégszik 13 liter környékén is.

Kisebb szünet után némi update:

Díszlécek és bontott PDC-k, feketére fényezve és beszerelve. Érdekesség, hogy a teljesen új krómcsíkokon volt egy-egy plusz patent, amiket le kellett törni (!), hogy felpattanjon a díszlécre, mókás volt... Very Happy

Xenon cserék is megvoltak, sajnos kiderült, hogy a foncsorok el vannak már öregedve, így sosem lesz hibátlan fényük a lámpáknak. Nem tudom, ezzel lehet valamit csinálni, vagy egész biztosan lámpacserés a dolog? Valakinek volt már ilyen?

Az elmúlt pár hétben próbáltam szerezni bontott, egyforma, eredeti tükörlapokat, de sajnos, ahol van, ott nem adják oda a tükör nélkül, úgyhogy ez most marad. Túl nagy beruházás lenne venni még két komplett tükröt...

Közben az iDrive és egyéb számítógép érintette dolgok helyre lettek hozva, az elöl levő 6-s CD tár megadta magát, így az egyelőre le van kötve az optikáról, ezért állt az egész rendszer, most marad így.

Ígérem a napokban csinálok normális képeket most már! Smile

off: bővült a család egy E36 318i kombival. Smile

krisz

KASZA Mester
2014.01.01. 13:12   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
na ez egy jo kis bemutatkozo projekt-imádom a 760i.
És milyen vezetési ilményeket tapasztaltál? Very Happy

kririgo
2013.12.10. 10:00   

Köszönöm, időközben kiderült, hogy BAMOWE kollégánál, ahonnan a tükrök is jöttek, még megvan a PDC csatistól, mindenestől, úgyhogy ma elbizniszeljük, mindjárt fel is hívom. Smile

Ami történt még azóta, hogy lebeszéltem jövő hét hétfőre a szerelővel, viszem vissza az autót. Addigra megjönnek a PDC-k is biztosan. Ami történni fog: díszléc és PDC fényezés, szerelés; mivel leszedjük a lökhárítókat is, ezért xenon cserék, mert már nagyon öregek és nem jól világítanak; a jobb oldali magasságállító a lámpában rossz, annak javítása;

Pénteken pedig lámpapolírra megyek, mert sajnos az idő múlásával bemattult mindkettő, az is sokat ront a lámpa fényén.

A képeket pedig átpakolom hamarosan, köszönöm a tanácsot.

krisz

Dewd46
2013.12.08. 12:47   

kririgo írta:
A PDC-k ügyében pedig nincs előrelépés.

Kasza mester pont most hozott be 2 PDC-s 7est, érdeklődj nála. Lehet több cucca is van ami kellhet neked. Kiemelt hirdetőknél megtalálod. Kacsint

Kecskemét    215    2012.09.25. 15:59
Joseph24
2013.12.07. 14:15   

Igen sajnos ez így van. e65 e66-ot most veszik a gengszterek,kigyúrt állatok, maffiózók, ők meg nem fognak wallisban vásárolni odamennek leszedik a mi kell ha épp ott vagy agyon vernek.

Ezelőtt az e38-ak jártak így, de az már kikopott ebből a közegből.

Bmw 325i fekete coupe e36 1992

Dunaújváros    614    2010.12.06. 03:27
Laleeboy
2013.12.06. 13:08   

Hogy mik vannak
Csak egy tanács

A képeidet tedd fel ide az oldalra és onnan linkeld a topicba mert a "külsős" képek előbb utóbb eltűnnek

ITT le van írva pontosan hogy mit hogy

http://www.powerfanatics.com/forum/viewtopic.php?t=887

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3914    2005.07.19. 15:10
dawe524
2013.12.06. 12:59   

kririgo írta:
Örülök, hogy van érdeklődés. Smile

Szóval ott hagytam abba, hogy szerelőtől el kellett hoznom. Oda nem is vittem vissza az autót, az ajánlásokkal ellentétben nekem nem jött be, akit érdekel privátban szívesen részletezem, hogy miért.

Gumicsere megvolt, nyári papucsok fent. Kb. egy hónapig használtam úgy, hogy nem volt semmiféle számítástechnika az autóban, néma csönd. Smile

Aztán történt egy elég váratlan esemény, éjszakázott néhány estét az autó a XI. kerületben, aminek ez lett az eredménye:

Tükörlapok, PDC-k, díszlécek. A tükörlapokat sikerült úgy leszedni, hogy rommá törték a motort is, levágták a csatlakozót, így az egész cserés volt. PDC-nél ugyanez volt a helyzet, nem lehúzták a szenzorokat, hanem vágta, ahol érte. Figyelmeztettek, hogy ezeket lopják, de hát könyörgöm: nem lehet az utcán hagyni az autót?

Ezután végigtelefonáltam az összes létező BMW bontót, amit találtam a neten, kicsit számítva arra, hogy legalább a saját díszléceket vissza tudom vásárolni, de sajnos semmi. Tükör "belsőt" nem adnak el külön és amúgy sincs, anélkül viszont a tükörlapot nem tudtam visszatenni, úgyhogy merő szívás volt az egész.

Most ott tartok, hogy itt a fórumon sikerült találni két darab bontott, komplett tükröt, ezúton is nagy köszönet BAMOWE kollégának a rugalmasságért és a korrekt árért. Annyi hibádzik, hogy a tükörlapok nem egyformák, mert a balos bronz, a jobbos meg sima "fehér", de legalább tudok közlekedni.

A díszléceket megvásároltam kórmcsíkostól BMW-ből, amik fényezetlenek, így a fekete fényezés még várat magára. A PDC-k ügyében pedig nincs előrelépés.

folyt. köv.

krisz

Basszus,,, félelmetes és felháborító, hogy mik vannak!
Nem hagyhatod kint az utcán az autódat, mert mire visszaérsz idegenek leszüretelik róla ami nekik kell?!
Eddig azt hittem, hogy azért még nem tartunk itt, de úgy látszik vannak helyek kis országunkban ahol sajnos előfordul iylesmi.
Én biztos elsírtam volna magam, ha az én autómmal csinálták volna ugyanezt...
Részvétem!

Somogy megye    46    2012.11.25. 18:29
kririgo
2013.12.06. 09:56   

Örülök, hogy van érdeklődés. Smile

Szóval ott hagytam abba, hogy szerelőtől el kellett hoznom. Oda nem is vittem vissza az autót, az ajánlásokkal ellentétben nekem nem jött be, akit érdekel privátban szívesen részletezem, hogy miért.

Gumicsere megvolt, nyári papucsok fent. Kb. egy hónapig használtam úgy, hogy nem volt semmiféle számítástechnika az autóban, néma csönd. Smile

Aztán történt egy elég váratlan esemény, éjszakázott néhány estét az autó a XI. kerületben, aminek ez lett az eredménye:

Tükörlapok, PDC-k, díszlécek. A tükörlapokat sikerült úgy leszedni, hogy rommá törték a motort is, levágták a csatlakozót, így az egész cserés volt. PDC-nél ugyanez volt a helyzet, nem lehúzták a szenzorokat, hanem vágta, ahol érte. Figyelmeztettek, hogy ezeket lopják, de hát könyörgöm: nem lehet az utcán hagyni az autót?

Ezután végigtelefonáltam az összes létező BMW bontót, amit találtam a neten, kicsit számítva arra, hogy legalább a saját díszléceket vissza tudom vásárolni, de sajnos semmi. Tükör "belsőt" nem adnak el külön és amúgy sincs, anélkül viszont a tükörlapot nem tudtam visszatenni, úgyhogy merő szívás volt az egész.

Most ott tartok, hogy itt a fórumon sikerült találni két darab bontott, komplett tükröt, ezúton is nagy köszönet BAMOWE kollégának a rugalmasságért és a korrekt árért. Annyi hibádzik, hogy a tükörlapok nem egyformák, mert a balos bronz, a jobbos meg sima "fehér", de legalább tudok közlekedni.

A díszléceket megvásároltam kórmcsíkostól BMW-ből, amik fényezetlenek, így a fekete fényezés még várat magára. A PDC-k ügyében pedig nincs előrelépés.

folyt. köv.

krisz

admin
2013.12.05. 20:17   

Site Admin
Szuper a téma! Hamarosan mégjobban kategoriákra bontva létrehozunk több fő fórum témát addig is nyomasd ide az infókat képeket!

Köszönjük! Kacsint

1305    2005.11.25. 01:11
kririgo
2013.12.05. 15:08   

Ha már érkezett hozzászólás, folytatom is! Smile

Szóval a szerelőnél megint álldogált két hetet az autó, mire sorra tudott kerülni, hogy egyáltalán megtudjuk mi baja van.

Igen, azt tudom, hogy az állás a halála, de meglepően "kevés" baja volt. A szokásos általános szerviz megvolt, AGM akksit kapott, regisztrálva is lett, így ezzel rendben volt minden, nem is kellett mást csinálni, egyedül az iDrive hiba maradt.

Aztán sajnos el kellett hoznom az autót, így az iDrive hibájára nem derült fény még egy ideig. Következő út a gumishoz vezetett, ugyanis még téli kerekek voltak fent.

Ebből:

Ez lett:

Még annyit szerettem volna leírni, hogy tudom, nem nagy szerelgetős topic lesz ez, elsősorban azért nyitottam, mert nem nagyon van itthon olyan fórum, ahol mondjuk E65 / E66 tapasztalatokat meglehet osztani, így hátha valakinek még érdekes lehet. (Ha van ilyen, csak suta vagyok, szóljatok Razz)

folyt. köv.

krisz

Joseph24
2013.12.05. 14:32   

Szép gép mind a kettő. Nem kis móka lesz ez. Ezeknek az állás a haláluk.

Minél kevesebb szívást kívánok vele. És minél több hiba mentes km-t.

Sejtem értettek annyira hozzá hogy agm-es aksi kell és fel kell programozni az új aksihoz.

Bmw 325i fekete coupe e36 1992

Dunaújváros    614    2010.12.06. 03:27
kririgo
2013.12.02. 14:46   

/no még egyszer... Smile/

Szóval, ahogy előzőleg írtam, az autó közel két évig egy helyben álldogált egy garázsban, nyitott tetővel, így a porból egy kevés be is jutott:

A képek augusztus tájékán készültek, akkor jött a döntés, hogy indítsuk el, mozdítsuk meg. Azt tudtam már az indítás előtt, hogy az akkumulátor nem volt százas már előtte sem, de az állásban teljesen meghalt, így az cserés volt. Gond nélkül elindult, viszont az iDrive teljesen halott volt, se kép, se hang. Picit hagytuk járni, majd egyből a szerelőhöz vitt az út. Első körben rantoszricsi csinálta, erről később...

folyt. köv.

u.i.: a 02 is projekt lesz egyszer ott baloldalt, de az még odébb van...

kririgo
2013.12.02. 11:29   

Sziasztok!

Történetem egy 2002-s 760Li-ről szól. Az autó közel két év állás után került elő a garázsból, eme "projekt" arról fog szólni, hogy hozzám kerülése óta mi történt és mi történik vele. Smile

Üdv,
krisz

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW 5-7 series - Projektek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére