POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
5 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E46   »   Cimbi E46 318i

HGabor
2013.04.03. 20:11   

Cimbi írta:
Neem, sima halogén Sad

Majd egyszer lesz xenon is Smile

Akkor nem ertem pontosan, hogy mi a problema egy sima halogen izzoval.

BMW E46 328Ci

4927    2010.07.21. 22:06
Cimbi
2013.04.03. 20:01   

Neem, sima halogén Sad

Majd egyszer lesz xenon is Smile

Budapest    165    2013.03.28. 15:07
HGabor
2013.04.03. 19:42   

Cimbi írta:
OMG, ma kiégett egy tompított Sad

Ménem vettem inkább toyotát? Surprised Very Happy Very Happy

Xenon?

BMW E46 328Ci

4927    2010.07.21. 22:06
Cimbi
2013.04.03. 18:44   

OMG, ma kiégett egy tompított Sad

Ménem vettem inkább toyotát? Surprised Very Happy Very Happy

Cimbi
2013.04.02. 14:17   

deepack írta:

remélem h csak ez a baj.... most megvárom h a te új légtömegmérőddel h viselkedik,aztán ha jó én is veszek egyet Very Happy

Dájó Surprised Very Happy

deepack
2013.04.02. 14:12   

Cimbi írta:
deepack írta:
Cimbi írta:
A-a még csak "most" fogok venni. Vagyis most kicsit gyűjtögetek, mert egy pöppet megcsappant a kassza...

Az enyém meg azt csinálja, h alapjáraton hidegen leeseik a fordulat,majdnem megfullad.... ezt eljátsza párszor, aztán le is áll, viszont ha bemelegszik, semmi baja. Légtömegmérő hiba lehet nálam is? Megnéztem tiszta, diagnosztika se hozza hibának. Shocked

Nekem ezt egyszer csinálta pár napja. Kb ötödszörre maradt meg az alapjárat, előtte ugrált párat majd lefulladt és közben krva sok füstöt nyomott hátul, gondolom dúsított mint animal...

Szerintem neked is ez lehet...

remélem h csak ez a baj.... most megvárom h a te új légtömegmérőddel h viselkedik,aztán ha jó én is veszek egyet Very Happy

233    2007.01.29. 01:55
Cimbi
2013.04.02. 13:26   

deepack írta:
Cimbi írta:
A-a még csak "most" fogok venni. Vagyis most kicsit gyűjtögetek, mert egy pöppet megcsappant a kassza...

Az enyém meg azt csinálja, h alapjáraton hidegen leeseik a fordulat,majdnem megfullad.... ezt eljátsza párszor, aztán le is áll, viszont ha bemelegszik, semmi baja. Légtömegmérő hiba lehet nálam is? Megnéztem tiszta, diagnosztika se hozza hibának. Shocked

Nekem ezt egyszer csinálta pár napja. Kb ötödszörre maradt meg az alapjárat, előtte ugrált párat majd lefulladt és közben krva sok füstöt nyomott hátul, gondolom dúsított mint animal...

Szerintem neked is ez lehet...

deepack
2013.04.02. 12:44   

Cimbi írta:

233    2007.01.29. 01:55
Cimbi
2013.04.01. 21:53   

gameover
2013.04.01. 21:48   

Cimbi írta:
Megoldások:

Sikerült a turbólyuk szerű hibát megoldani... a jelenség annyi volt, hogy gyorsuláskor váltás után bólintás jött és csak utána vette fel újra a fordulatot. A megoldás pofon egyszerű volt, a gázbovden holtjátéka nőtt meg valahogy. Állítottam a holtjátékon és befújtam WD40-el a pillangószelep felőli gázbovden mechanikát. Most már minden szép és jó Smile

Lenne...

Eddig azt hittem nem gyorsul az autó 140km/h fölé, de tévedtem. Padlógázon nem gyorsul fel rendesen, ha csak félgázzal megyek akkor már minden okés. Ha gyorsítani szeretnék padlóval, akkor bedadog, beremeg. Sokan azt mondják légtömegmérő, hamarosan megyek is érte és meglátjuk mi változik Smile

Ma kapott friss szélvédőmosót, gumiszőnyegeket és bőrápolást...

szerintem is légtömegmérő, nekem is ezek voltak a tünetek..
új légtömegmérőt vettél?

Budapest    517    2009.11.29. 16:35
Cimbi
2013.04.01. 21:38   

Megoldások:

Sikerült a turbólyuk szerű hibát megoldani... a jelenség annyi volt, hogy gyorsuláskor váltás után bólintás jött és csak utána vette fel újra a fordulatot. A megoldás pofon egyszerű volt, a gázbovden holtjátéka nőtt meg valahogy. Állítottam a holtjátékon és befújtam WD40-el a pillangószelep felőli gázbovden mechanikát. Most már minden szép és jó Smile

Ma kapott friss szélvédőmosót, gumiszőnyegeket és bőrápolást...

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2013.08.14. 12:32 (1).

Cimbi
2013.04.01. 21:35   

2013.03.30

Az egész úgy kezdődött, hogy vizet találtunk a motortérben... mint kiderült később, csöpögött a hűtő, de egyéb gondok is akadtak végül...

Reggel indultam volna az alkatrészért. Lementem a garázsba, beindítottam. Elsőre elkapta, de a fordulatszám elkezdett ugrálni, le-fel, döcögött, leállt. Na mondom... Próba kettő: már nem pöcröff, hanem tekert aztán nagynehezen elkezdett járni, majd megint leállt. Ezt eljátszottuk párszor mire olyan füst lett a garázsban, hogy inkább felnyitottam a géptetőt és nézelődtem... A füst elszállt, ekkor nekifutottunk harmadszorra is amikoris már beindult és elkezdett normálisra beálni az alapjárat. Elölről jött egy fura búgás így hát elkezdtem keresni. Találtam elöl egy tartályt amiből jött ki a levegő elég erősen. Egyszercsak elállt és akkor csendesebb lett, ez volt a búgás eredete is.

Azóta megtudtam, hogy ez normális...

No, hát ekkor ott tartottam, hogy beindult... Elmentem alkatrészért, vettem hűtőt, üzemanyagszűrőt, fagyállót, stb.
Nem volt nagy móka a csere, de a képek talán beszédessebbek Smile

Régi VS új hűtő:

Kicseréltük a benzinszűrőt is, ami még a gyári volt a dotszám alapján (1998.06.04) és azért belenéztünk a régibe:

A légtelenítés egy kicsit szivatós volt, de végül sikerült, hazafelé meghajtottam, nem melegszik, reggel még megnézem hogy áll a szint.

ÉS A GEBASZ: idegesít a reggeli leállás-nem beindulás, valamint, hogy továbbra is érzem a rángatást, hogy olyan mintha menne, de nem tud és ez váltakozik, VALAMINT 4.ben nem forog 4500fölé és 140km/h-nál többet a világért sem hajlandó menni semmilyen fokozatban. WTF?

És mégvalami: váltásnál, ha mondjuk gyorsulni akarok, olyan nehezen veszi fel újra a fordulatot és annyit gondolkodik, mintha egy km-es turbólyuk lenne...

Cimbi
2013.04.01. 21:30   

Sziasztok!

Nem rég vásároltam bömcikét, egyenlőre még ismerkedünk. Nem egy erőgép, de kis pénz kis foci alapon ezt dobta a gép.
A bömci egy 318i(M43tu) 1998-as orient blue sedan, az alapvető felszereltségen túl gyári sportfutóművel és félbőr belsővel rendelkezik. Ahogy magamat ismerem, a rendberakás után elindul egy kis építkezés clean stílusban. A topicot dokumentációs célból hoztam létre, remélem senkit nem fog zavarni vagy untatni. Smile

Tehát innen indulunk:

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

5 / 5 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
Tartalomjegyzék  »   BMW E46

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére