POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
9 / 9 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   1996 -E36 316i Coupe

pinyti
2013.02.25. 10:45   

gmatyi20 írta:
Jelen állás szerint maradni fog, mert nincsen pénzem másik autóval ugyan ezt eljátszani.. Futómű -fék stb- stb. Legalább 2003-2004 körüli autó kellene .. Honnét lehet küszöböket és javító ívet szerezni ? E36 -nál mik azok a pontok amikre nagyon oda kell figyelni rozsda szempontjából ?

Tényleg nem az E36 áll a rozsdamentesség címszó mellett a szinonima szótárban, erős túlzással erre szokták mondani, hogy a két rendszám közt bárhol. Az enyém egy alapvetően tényleg jó állapotúnak számító példány volt, de a jobb hátsó sárvédő kivételével már körbe lett javítva, és kapott egy alapos alváz, és üregvédelmet is. Azt gondolom kitaláltátok, hogy most hol kezd pörsenni a festék egy gombostűfejnyi helyen... Tényleg szélmalomharc, de hogy a Renault mesterszerelőnket idézzem, fogd fel úgy, hogy "nem hibája, hanem tulajdonsága"... Smile Meg kell tanulni vele élni... Idén nem tervezek nagyobb javítást, megcsiszolom, Korant, és javítófesték, illetve a sárvédő belső felén alvázvédő. Ha marad ez az autóm, és megviseli a 2013/14-es tél, akkor jövő tavasszal lehet jobban belebonyolódok. Ha meg lesz másik, akkor kezdődik az egész elölről... Smile

Nagykanizsa    537    2011.11.20. 18:13
Boczy46
2013.02.25. 09:46   

Site Admin
gmatyi20 írta:
Jelen állás szerint maradni fog, mert nincsen pénzem másik autóval ugyan ezt eljátszani.. Futómű -fék stb- stb. Legalább 2003-2004 körüli autó kellene .. Honnét lehet küszöböket és javító ívet szerezni ? E36 -nál mik azok a pontok amikre nagyon oda kell figyelni rozsda szempontjából ?

Minden ilyen tipikus helyet megtalálsz a mashkov 320i topikban! Smile

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Magyarország, Pest megye,Gödöllő    9409    2007.08.20. 23:19
Kvikt
2013.02.25. 02:24   

gmatyi20 írta:
Szerencsére még neken is kezdetlegesek csak a rozsdák. Alig észrevehetőek. Az lenne az igazi ha az egész kocsi atomjaira lenne szedve és &ugrave;gy kasztnizva.Sajnos ettől kb 300 papír választ el Smile

Minél előbb orvosold a kezdetleges rozsdát, még mielőtt elrohad az egész autó. Sokkal olcsóbb most megcsiszolni és újrafújni, mint később elemet cserélni, foltozgatni, lakatolgatni.
Elemet pedig bárditól meg ilyen helyekről ne vegyél (klokkerholm...), mert vékony szar az összes, nem illeszkednek pontosan. Ezt hogy szar nem máshonnan olvastam, hanem a saját káromon tanultam meg. Ha valami nagyon elvan rohadva, akkor inkább bontóból szerezzél elemet, kb ugyanannyira jön ki mint az után gyártott gagyi vékony szarok.

78    2012.06.15. 14:49
Vasutas
2013.02.25. 01:56   

petya1989 írta:
gmatyi20 írta:
Szerencsére még neken is kezdetlegesek csak a rozsdák. Alig észrevehetőek. Az lenne az igazi ha az egész kocsi atomjaira lenne szedve és &ugrave;gy kasztnizva.Sajnos ettől kb 300 papír választ el Smile
engem is mindíg csak a lóvé választ el még sokmindentől Surprised Sad

Engem is! Mad
A rozsdát nem látod, majd jön szépen lassan, igaza van Gábornak... Szemcsis

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
Vasutas
2013.02.25. 01:36   

gmatyi20 írta:

[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130224/normal_IMAG0711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/img]

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
petya1989
2013.02.25. 01:00   

gmatyi20 írta:
engem is mindíg csak a lóvé választ el még sokmindentől Surprised Sad

Tápiószecső    1120    2011.01.21. 14:09
gmatyi20
2013.02.25. 00:54   

146    2012.08.16. 10:44
petya1989
2013.02.25. 00:43   

HGabor írta:
petya1989 írta:
HGabor írta:
gmatyi20 írta:
Az autót csak 7végén használom , mert 7 közben Pesten melózok .

Most kezdődik majd a meló igazándiból vele , persze közben használom is ! Csinosítás egyenlőre bezárult azzal , hogy megkapta a 17" felnit valamint 205/40 gumikat. Most hogy télen sokszor nem volt garázsban előjött a köszöbnél pár elszíneződés- bal hátső sárvédő ívnél -csomi fedél és motorháztető belsejénél pár rozsda pötty. Szeretném megfogni még időben őket ! Smile

Fék upgrade folyamatban van mert a tömör tárcsa ( Ate) már 2x megvetemedett. Pár napon belül érkeznek az új nyergek -Zimmermann fúrt tárcsák (286x22) - betétek! Tovább nem szenvedek a tömör tárcsával. Rengeteg elképzelésem van az autóval amit szeretnék is véghez vinni! Elsőnek a fék valamint a kasztni rendberakása, Angel eyes , tárcsás hátsó fékek.. stb stb... Mostanában 318 is motor beépítésén töröm a fejem ..Smile De ez tényleg odébb lesz még ..

A rohadást fogd meg, ha meg akarod tartani hosszú távon. Én eladtam inkább az enyémet, már nagyon rohadt pont ott, mint neked..

Lehet, hogy negatív lesz amit mondok, de szélmalom harc lesz. Foltozod és előbukkan máshol a rozsda Very Happy

18-as motor? 1.9-es iS motort rakjál bele szerintem.

Petya: olvastam, ezért is mondom Smile

Nem feltétlen igaz a szélmalom harc!
Nekem páldául sikerült kifogni egy olyat amin éppen csak felületi rozsda van pici,meg a bal hátsó lámpa alatt 10X10cm-es darab rozsdás/cserés.Nah meg a szélmalom attól is függ,hogy mennyire fertőződik meg itt köztünk Very Happy

Még nem látod a rozsdát! Mad Very Happy

Persze, kivételek vannak Cool

Nah mindegy, sok szerencsét az autóhoz! Sok pénzt és kitartást! Very Happy
Én ne látnám?az összes karc fejben megvan ,sajnos a sajátján valahogy mindíg jobban észreveszi az ember Shocked

HGabor
2013.02.25. 00:41   

petya1989 írta:
HGabor írta:
gmatyi20 írta:

Most kezdődik majd a meló igazándiból vele , persze közben használom is ! Csinosítás egyenlőre bezárult azzal , hogy megkapta a 17" felnit valamint 205/40 gumikat. Most hogy télen sokszor nem volt garázsban előjött a köszöbnél pár elszíneződés- bal hátső sárvédő ívnél -csomi fedél és motorháztető belsejénél pár rozsda pötty. Szeretném megfogni még időben őket ! Smile

Fék upgrade folyamatban van mert a tömör tárcsa ( Ate) már 2x megvetemedett. Pár napon belül érkeznek az új nyergek -Zimmermann fúrt tárcsák (286x22) - betétek! Tovább nem szenvedek a tömör tárcsával. Rengeteg elképzelésem van az autóval amit szeretnék is véghez vinni! Elsőnek a fék valamint a kasztni rendberakása, Angel eyes , tárcsás hátsó fékek.. stb stb... Mostanában 318 is motor beépítésén töröm a fejem ..Smile De ez tényleg odébb lesz még ..

A rohadást fogd meg, ha meg akarod tartani hosszú távon. Én eladtam inkább az enyémet, már nagyon rohadt pont ott, mint neked..

Lehet, hogy negatív lesz amit mondok, de szélmalom harc lesz. Foltozod és előbukkan máshol a rozsda Very Happy

Nekem páldául sikerült kifogni egy olyat amin éppen csak felületi rozsda van pici,meg a bal hátsó lámpa alatt 10X10cm-es darab rozsdás/cserés.Nah meg a szélmalom attól is függ,hogy mennyire fertőződik meg itt köztünk Very Happy

Még nem látod a rozsdát! Mad Very Happy

Persze, kivételek vannak Cool

Nah mindegy, sok szerencsét az autóhoz! Sok pénzt és kitartást! Very Happy

BMW E46 328Ci

4927    2010.07.21. 22:06
petya1989
2013.02.25. 00:37   

HGabor írta:
gmatyi20 írta:

HGabor
2013.02.25. 00:30   

gmatyi20 írta:

Küszöböt coupe-ra tudtommal sehol, sedan küszöböt szoktak rávarázsolni ha jól tudom, de majd kijavítanak.

Sárvédőívet bardinál és a többi ismert helyen.

Mire kell figyelni? Küszöb, sárvédő, ajtó élei (főleg alul és belül), csomitartó (kint és bent), lámpák körül, stb.

BMW E46 328Ci

gmatyi20
2013.02.25. 00:23   

petya1989
2013.02.25. 00:22   

gmatyi20 írta:
Köszönöm a dícséretet! Smile 30 ezret megért a 4 felni 225/45 Dunlop Wintersport gumikkal Very Happy Very Happy Most voltak görgőzve . Szeretném lefújatni őket de teljesen tanácstalan vagyok szín ügyileg. Mivel az autó sötét így nem akarom a feketét. Matt ezüst - Grafit szín jött még szóba.. Matt fehérről meg egyenesen lebeszéltek Very Happy
fehérről én is lebeszéllek Very Happy Very Happy jó pénzért vetted a felniket Kacsint én a helyedben gun metálra fújnám őket Smile

HGabor
2013.02.25. 00:16   

gmatyi20 írta:

BMW E46 328Ci

gmatyi20
2013.02.25. 00:05   

Köszönöm a dícséretet! Smile 30 ezret megért a 4 felni 225/45 Dunlop Wintersport gumikkal Very Happy Very Happy Most voltak görgőzve . Szeretném lefújatni őket de teljesen tanácstalan vagyok szín ügyileg. Mivel az autó sötét így nem akarom a feketét. Matt ezüst - Grafit szín jött még szóba.. Matt fehérről meg egyenesen lebeszéltek Very Happy

petya1989
2013.02.24. 23:57   

HGabor írta:
gmatyi20 írta:
Miután a szerelő barátom elmondta miket kell cserélni elszörnyülködtem Kapóra jött a felmondásom a régi cégnél , hiszen így hozzájutottam egy "nagyobb" összeghez .

Sokat gondolkodtam mi legyen a futóművel! Végül is pénz szűkében voltam nem költekezhettem kényem-kedvem szerint.

Minden esetre valami sportfutómű jöhetett csak szóba , mert a gyári magasság nem tetszett ! 4-5 nap keresgélés után találtam TA-Technix futóművet 40/40 ültetéssel ! (Tudom TA ... )

Surprised Sajnos ezt dobta a gép , de 50e forintért nem volt rossz választás ! Körbe néztem a neten fék ügyben is ! Kapott Ate tömör tárcsát valamint Ferodo betétet , hátra pedig új dobokat! Futómű szerelés közben szólt megint a szerelő srác , hogy kellene 2 új toronycsapágy is szóval egy kalap alatt ezek is meglettek !

1 hónapja voltak az olaj-olajszűrő-légszűrő , gyertyák cserélve. Castrol Magnatec ment bele, 10W40 valamint NGK V-Line gyertyákat kapott.

[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130224/normal_IMAG0711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Váváváá, TA. Én is pénz szűkében voltam annó, mikor E36-nál kellett a futóművel szórakoznom, életem nagy hibája volt, hogy a TA-t választottam, miközbe kb 60-ért lett volna 4 db B4-es is újonnan.

De az a lényeg, hogy neked bejönSmile

Mik a tervek az autóval? Karbantartani és használni vagy vannak extra dolgok is?

Nagyon kapós mostanában a 316iiii.

Gábor nem olvastad,hogy a 316i ből regisztráltak tavaly a legtöbbet itthon? Very Happy Very Happy

gmatyi20
2013.02.24. 23:57   

HGabor
2013.02.24. 23:54   

gmatyi20 írta:
Kezdésnek legyen ez Smile

http://kepfeltoltes.hu/130224/normal_IMAG0711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jók a felnik! Smile

Ajánlom az oldal gyári galériáját. Képfeltöltés és hasonló oldalakon kb fél évig lesz fent a kép, azután törlik és a későbbi emberkék nem fogják látni a képeket, akik ide keverednek.

BMW E46 328Ci

HGabor
2013.02.24. 23:49   

gmatyi20 írta:
Miután a szerelő barátom elmondta miket kell cserélni elszörnyülködtem Kapóra jött a felmondásom a régi cégnél , hiszen így hozzájutottam egy "nagyobb" összeghez .

Sokat gondolkodtam mi legyen a futóművel! Végül is pénz szűkében voltam nem költekezhettem kényem-kedvem szerint.

Minden esetre valami sportfutómű jöhetett csak szóba , mert a gyári magasság nem tetszett ! 4-5 nap keresgélés után találtam TA-Technix futóművet 40/40 ültetéssel ! (Tudom TA ... )

Surprised Sajnos ezt dobta a gép , de 50e forintért nem volt rossz választás ! Körbe néztem a neten fék ügyben is ! Kapott Ate tömör tárcsát valamint Ferodo betétet , hátra pedig új dobokat! Futómű szerelés közben szólt megint a szerelő srác , hogy kellene 2 új toronycsapágy is szóval egy kalap alatt ezek is meglettek !

1 hónapja voltak az olaj-olajszűrő-légszűrő , gyertyák cserélve. Castrol Magnatec ment bele, 10W40 valamint NGK V-Line gyertyákat kapott.

[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130224/normal_IMAG0711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Váváváá, TA. Én is pénz szűkében voltam annó, mikor E36-nál kellett a futóművel szórakoznom, életem nagy hibája volt, hogy a TA-t választottam, miközbe kb 60-ért lett volna 4 db B4-es is újonnan.

De az a lényeg, hogy neked bejönSmile

Mik a tervek az autóval? Karbantartani és használni vagy vannak extra dolgok is?

Nagyon kapós mostanában a 316iiii.

BMW E46 328Ci

gmatyi20
2013.02.24. 23:48   

Kezdésnek legyen ez Smile

http://kepfeltoltes.hu/130224/normal_IMAG0711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

petya1989
2013.02.24. 23:45   

Rakhatnál fel képet a vasról Smile

gmatyi20
2013.02.24. 23:40   

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2013.02.24. 23:46 (2).

gmatyi20
2013.02.24. 23:26   

Sziasztok !

3-4 hónapja már gondolkodtam , hogy elkezdek egy bejegyzést írni az autóról .

Az autó 2012 májusában került hozzám . Zalaegerszegen sikerült megvásárolnom magánszemélytől ! Külföldről behozott példány a kicsike, viszont itthon is sokat használta a tulaj ! Példaértékű volt az autó belseje , motortere mintha új lenne , valamint nulla motorhang.

Kezdjünk is hozzá amikre nem figyeltem oda vásárláskor!

Nem foglalkoztam a fékek -futóműállapotával, mivel nagyon kapkodtam mert autó kellett. (Első autó és bezsongtam)

Smile

Hazaúton kezdtem el érezni ,hogy pattog az eleje és ha nagyobb tempóról fékeztem mintha leragadt volna a fékpedál. Több sem kellett hát levittem egy autószerelő haverhoz itt a faluban ! Aknára tettük ! Az alja nagyon szép állapotban volt ,de megjegyezte ,hogy a tél beállta előtt alvázvédelem kell majd és egy üregvédelem se ártana neki! Elkezdtük tovább vizslatni a dolgokat és hát arra jutottunk , hogy az összes fék alkatrészt cserélni kell! Tárcsák-betétek,hátul dobot valamint a komplett futóművet mert kb ronggyá volt az összes gátló -rugó páros .

Kezdtem elgondolkodni mennyire volt jó üzlet ?! A későbbiekben majd visszatérnék rá ! Smile

Teszek be néhány képet az autóról.

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

9 / 9 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére