POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
8 / 9 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   1996 -E36 316i Coupe

pinyti
2013.03.15. 20:29   

Ogre84 írta:
gmatyi20 írta:
Mit lehet kezdeni egy 1hatos motorral?

Mondjuk ki lehet cserélni nagyobbra, leginkább egy iS motorra. Smile Viccen kívül, nem hiszem, hogy megéri egy 1.6-os motorra költeni.

Motorcsere! Viszont ha megbízható, és jó állapotú, akkor használd így, mert hétköznapi felhasználásra tökéletes M43. De egy fillért sem érdemes tuningra költeni. Persze van kivétel, ami nekem is nagyon tetszik, pl http://www.powerfanatics.com/forum/viewtopic.php?t=1149.
De ahhoz, hogy annyi pénzt érdemes legyen beleölni, szerintem egy nagyon tip-top alap kell, aminek még az én autómat sem tartom. Ha annyira oda van a kasznid, akkor használd, legyen műszakilag tökéletes állapotban, hogy bárhova bármikor el merj vele indulni, a rozsdát meg próbáld szinten tartani. Ha nagyon megszereted (nem egy villám az M43, de én pl imádom az enyémet), akkor lakatoltasd ki (az jövőre nekem is érik ha marad ez az autó). Viszont ha több erőt akarsz, akkor inkább gyűjts össze egy nagyobb, és jobb állapotúra autóra...

Nagykanizsa    537    2011.11.20. 18:13
Ogre84
2013.03.15. 19:32   

gmatyi20 írta:
Mit lehet kezdeni egy 1hatos motorral?

Mondjuk ki lehet cserélni nagyobbra, leginkább egy iS motorra. Smile Viccen kívül, nem hiszem, hogy megéri egy 1.6-os motorra költeni.

Százhalombatta    2349    2010.01.11. 19:21
gmatyi20
2013.03.15. 19:20   

Kasztni javítás után ,akkor jön a hátsó fék tárcsásra való alakítása Smile

Tervben van még a motor teljesítmény növelése is. Nem akarok 50 plusz lovat csak kb 10 -15 pacit. Mit tudok változtatni? IS leömlő? könnyebb lendkerék? Chip és sport betét... ? Mit lehet kezdeni egy 1hatos motorral?

146    2012.08.16. 10:44
Boczy46
2013.03.15. 14:49   

Site Admin
gmatyi20 írta:
Érdemes az íveket és a küszöböt javítani ,vagy vegyek rozsdamenteset? Tárcsás hátsó fékhez, komplett híd kell vagy lengőkarok cseréje elég?
ha szét van rohadva csere, ha felületi rozsda akkor javítás.
Lengőkar csere és kész vagy!

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Magyarország, Pest megye,Gödöllő    9409    2007.08.20. 23:19
gmatyi20
2013.03.15. 13:52   

Érdemes az íveket és a küszöböt javítani ,vagy vegyek rozsdamenteset? Tárcsás hátsó fékhez, komplett híd kell vagy lengőkarok cseréje elég?

Boczy46
2013.03.15. 13:41   

Site Admin
gmatyi20 írta:
Képeket nézted amiket feltettem a hibákról?
Néztem,rozsdás, de hogy mennyire nagy a baj, az képen nem jön át.

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

gmatyi20
2013.03.14. 22:08   

Képeket nézted amiket feltettem a hibákról?

Boczy46
2013.03.14. 19:14   

Site Admin
gmatyi20 írta:
Miért jobb az Ate? Zimmermannról mit hallani? Nekem azt mondták ezek a legjobbak.
Textar-Ate-Zimmermann
ezekkel nem nagyon lehet mellélőni.
Nekem legutoljára textar tárcsa textar betét volt.

komplett hátsó sárvédőt árul jeti 10/db áron

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

gmatyi20
2013.03.13. 13:38   

Miért jobb az Ate? Zimmermannról mit hallani? Nekem azt mondták ezek a legjobbak.

gameover
2013.03.12. 20:30   

gmatyi20 írta:
Nos a Zimmermann tárcsákból nem lett semmi.. Sajnos.. Helyette megjöttek a 286x22 Ate hűtött -bevonatolt tárcsák, valamint a Ferodo premier betétek. Lassan minden a helyére kerül ,a 325 nyergekkel együtt.

Más.. Nem tud valaki rozsdamentes íveket és küszöböt?

az ATE is jó, lehet jobb is...
hátul nekem is ferodo premier van, nem nyikorog stb, jóféle az is

Budapest    517    2009.11.29. 16:35
gmatyi20
2013.03.12. 19:20   

Nos a Zimmermann tárcsákból nem lett semmi.. Sajnos.. Helyette megjöttek a 286x22 Ate hűtött -bevonatolt tárcsák, valamint a Ferodo premier betétek. Lassan minden a helyére kerül ,a 325 nyergekkel együtt.

Más.. Nem tud valaki rozsdamentes íveket és küszöböt?

gmatyi20
2013.03.07. 11:40   

Hali. Ha hátra is tárcsaféket szeretnék,akkor komplett hidat kell vennem ,vagy elég a lengőkar csere is ? Ebben annyira nem vagyok otthon.

gmatyi20
2013.03.03. 22:48   

Itt vannak a beígért képek! Sajnos látszik, hogy ezen a télen nem tudott garázsban állni! Zimmermann tárcsák még nincsenek nálam sajnos .. Késni fog kb 1 hetet. 3 hónapon belül szeretném elkezdeni a kasztnizást, mert ez így nem tetszik nekem. Mostanában sok gyenge pillanatom van és megfordult a fejemben a váltás.

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=0

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=1

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=2

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=3

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=4

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=5

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=6

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=7

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=8

http://www.powerfanatics.com/gallery/displayimage.php?album=5638&pos=9

gmatyi20
2013.03.02. 16:10   

Sziasztok. Csináltam pár képet a kocsiról. Volt egy kis takarítás, közben pedig leszedtem a csomagtartónál a gumikédert. Hát el voltam keseredve Smile Egyszer már fel lett heggesztve mert nagyon korrodált. Akkor kapott &ugrave;j kédert is és a víz még így is bejut valahogy. Lecsiszoltam smirglivel , de mivelt nem volt más ezért kapott Hemörájtot Very Happy 4ív tuti csere lesz , meg a küszöbök kérdésesek . Képeket hamarosan tolok fel. Enyhén elkeseredtem... Smile

gmatyi20
2013.02.28. 18:38   

Hali. Látásból ismerlek. Smile Jártam hozzátok palackot cserélni Very Happy Ha jól emlékszem volt ott egy fekete Bömbi bakon. Valamikor összefuthatunk ,csak mostanában annyi meló van ,hogy ide sem tudok írni :S

muveszur
2013.02.26. 10:03   

A Vasutas írta:
Boczy46 írta:
pinyti írta:
Boczy46 írta:
mi ez a korant,jó cucc?
Alvázvédőből nem bitumen alapút használsz gondolom?!azt monják az nem olyan jó

Csikós is evvel kente le a bazeg kettő rozsdás részeit, onnan merítettem az ötletet, egy sima rozsdaátalakító. A csomagtértető belső felén, és a rendszámtábla mögött már próbáltam, ott bevált. Fehér tejszerű cucc, vízzel hígítható, hogy beférkőzzön a nehezen elérhető helyekre is, nem utolsó sorban pedig megfizethető, egy fél literes ilyesfajta felhasználás mellett örök időkig elég.

Alvázvédőt mit ajánlasz? Würth-öst tudok olcsón szerezni, de szerintem az is bitumenes...
akkor ez olyan,mint az impa kelarust!
Alvázvédőből kaucsuk(gumis) alapú:
Hs body autospecial vagy mi a pontos neve

HS Body egy tuti cucc, évek óta ezt használom én is! Kacsint
Matyi: Kíváncsi vagyok a fékedre, majd képet rakjál fel légyszi... Szemcsis

Én is csak ajánlani tudom, mi is azt használjuk Kacsint

2347    2011.11.17. 10:51
Vasutas
2013.02.26. 08:19   

Boczy46 írta:
pinyti írta:
Boczy46 írta:
mi ez a korant,jó cucc?

Csikós is evvel kente le a bazeg kettő rozsdás részeit, onnan merítettem az ötletet, egy sima rozsdaátalakító. A csomagtértető belső felén, és a rendszámtábla mögött már próbáltam, ott bevált. Fehér tejszerű cucc, vízzel hígítható, hogy beférkőzzön a nehezen elérhető helyekre is, nem utolsó sorban pedig megfizethető, egy fél literes ilyesfajta felhasználás mellett örök időkig elég.

Alvázvédőt mit ajánlasz? Würth-öst tudok olcsón szerezni, de szerintem az is bitumenes...

HS Body egy tuti cucc, évek óta ezt használom én is! Kacsint
Matyi: Kíváncsi vagyok a fékedre, majd képet rakjál fel légyszi... Szemcsis

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
Boczy46
2013.02.26. 00:29   

Site Admin
pinyti írta:
Boczy46 írta:
mi ez a korant,jó cucc?

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

gmatyi20
2013.02.25. 21:09   

Sziasztok. Minden nap nem lesz időm írni, ezért jobbára csak 7végén tudok válaszolgatni. Készítek majd képeket is. Közben ma hívott ismerősöm ,hogy 7végén nálam lesznek a Zimmermann sport tárcsák valamint a Ferodo betétek. Típusát még nem tudom de tippem szerint Ds 2..X . Most rendelem meg hozzá a nyergeket is. Smile Remélem jövő héten beszerelésre kerül ,mert benézett egy Ausztriai &ugrave;t és nem lenne kellemes ha szitálna a kocsi eleje fékezéskor. Hamarosan jelenkezek.

pinyti
2013.02.25. 19:10   

Boczy46 írta:
mi ez a korant,jó cucc?

Nagykanizsa    537    2011.11.20. 18:13
Karell Gott
2013.02.25. 17:33   

Boczy46 írta:
Karell Gott írta:
Boczy46 írta:
pinyti írta:
gmatyi20 írta:
Jelen állás szerint maradni fog, mert nincsen pénzem másik autóval ugyan ezt eljátszani.. Futómű -fék stb- stb. Legalább 2003-2004 körüli autó kellene .. Honnét lehet küszöböket és javító ívet szerezni ? E36 -nál mik azok a pontok amikre nagyon oda kell figyelni rozsda szempontjából ?

Tényleg nem az E36 áll a rozsdamentesség címszó mellett a szinonima szótárban, erős túlzással erre szokták mondani, hogy a két rendszám közt bárhol. Az enyém egy alapvetően tényleg jó állapotúnak számító példány volt, de a jobb hátsó sárvédő kivételével már körbe lett javítva, és kapott egy alapos alváz, és üregvédelmet is. Azt gondolom kitaláltátok, hogy most hol kezd pörsenni a festék egy gombostűfejnyi helyen... Tényleg szélmalomharc, de hogy a Renault mesterszerelőnket idézzem, fogd fel úgy, hogy "nem hibája, hanem tulajdonsága"... Smile Meg kell tanulni vele élni... Idén nem tervezek nagyobb javítást, megcsiszolom, Korant, és javítófesték, illetve a sárvédő belső felén alvázvédő. Ha marad ez az autóm, és megviseli a 2013/14-es tél, akkor jövő tavasszal lehet jobban belebonyolódok. Ha meg lesz másik, akkor kezdődik az egész elölről... Smile
mi ez a korant,jó cucc?

Szerintem jó a Korant,klasszisokkal jobb,mint a RO55.
Tejes színű,állagú cucc,felecseteled a rozsdára (én féknyeregnél használtam) száradás után teljesen elfeketíti az egészet,gátolja a további korróziót.Festhető,csiszolható.Az ára sem para.
akkor ez is vmi szerves kelát? Pl mint az impa kela rust?

Lövésem sincs. Very Happy
Tessék,ez az:
http://www.kohazy.hu/?id=termekek&product=korant-rozsdaatalakito-festek&art_id=15360&hj=0&nyelv=hun

Power ohne Ende!!!

Tapolca    507    2005.05.30. 20:59
Boczy46
2013.02.25. 16:01   

Site Admin
Karell Gott írta:
Boczy46 írta:
pinyti írta:
gmatyi20 írta:
Jelen állás szerint maradni fog, mert nincsen pénzem másik autóval ugyan ezt eljátszani.. Futómű -fék stb- stb. Legalább 2003-2004 körüli autó kellene .. Honnét lehet küszöböket és javító ívet szerezni ? E36 -nál mik azok a pontok amikre nagyon oda kell figyelni rozsda szempontjából ?

Tényleg nem az E36 áll a rozsdamentesség címszó mellett a szinonima szótárban, erős túlzással erre szokták mondani, hogy a két rendszám közt bárhol. Az enyém egy alapvetően tényleg jó állapotúnak számító példány volt, de a jobb hátsó sárvédő kivételével már körbe lett javítva, és kapott egy alapos alváz, és üregvédelmet is. Azt gondolom kitaláltátok, hogy most hol kezd pörsenni a festék egy gombostűfejnyi helyen... Tényleg szélmalomharc, de hogy a Renault mesterszerelőnket idézzem, fogd fel úgy, hogy "nem hibája, hanem tulajdonsága"... Smile Meg kell tanulni vele élni... Idén nem tervezek nagyobb javítást, megcsiszolom, Korant, és javítófesték, illetve a sárvédő belső felén alvázvédő. Ha marad ez az autóm, és megviseli a 2013/14-es tél, akkor jövő tavasszal lehet jobban belebonyolódok. Ha meg lesz másik, akkor kezdődik az egész elölről... Smile
mi ez a korant,jó cucc?

Tejes színű,állagú cucc,felecseteled a rozsdára (én féknyeregnél használtam) száradás után teljesen elfeketíti az egészet,gátolja a további korróziót.Festhető,csiszolható.Az ára sem para.
akkor ez is vmi szerves kelát? Pl mint az impa kela rust?

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Karell Gott
2013.02.25. 13:57   

Boczy46 írta:
pinyti írta:
gmatyi20 írta:

mi ez a korant,jó cucc?

Power ohne Ende!!!

Karell Gott
2013.02.25. 13:53   

Üdv itt földim!

Jók a felnik,ennyi pénzért ingyen volt.
Ahogy többen írták,valami szürkésre szavazok,vagy világos ezüstre velük kapcsolatban.

Kitartást hozzá,meg türelmet.
Ha esetleg tudok segíteni valamiben,keress bátran!

Van itt a környékben pár e36,egyéb BMW-s,mondhatni összetartó baráti közösségben. Kacsint

Az enyémet is láthattad már,így talán beugrom,itt egy fotó:

Boczy46
2013.02.25. 13:01   

Site Admin
pinyti írta:
gmatyi20 írta:

mi ez a korant,jó cucc?

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

8 / 9 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére