POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok  »   A Nagy dilemma BMW E30 vásárlás elötti kérdések és tanácsok!

BrianDK
2014.12.02. 14:40   

Ex E30 tulajként nem tudok szabadulni a kínzó vágytól, hogy újra E30-ba üljek. A probléma az, hogy egyre rosszabb az állapota az itthon fellelhető példányoknak, de ha talál az ember egy normális példányt, akkor meg olyan sokba kerül, hogy arra a vatikán pénze sem lenne elég...

Dízel nálam szóba sem jön, benzinest szeretnék, és M40 motorral vagy IS motorral szerelt példány a kiszemelt.

Egyetlen megoldás a külföldi beszerzés. Itt jön viszont a probléma, még soha nem csináltam ilyet. Kiszemelt példány van, még ki is tudok menni ingyé' (nemzetközi fuvarozó cégnél ez nem gond), de abban tud nekem valaki segíteni, hogy milyen költséggel jár a vételáron felül, ha itthon szeretnék forgalomba helyeztetni egy megfelelő példányt?

(Alap példát is írok, hogy lehessen konkrétumokkal számolni: M40-es 1.6-os motor, 99 LE, 1990-es évjárat, EURO 1-es motor, 4 ajtós sedan)

E30 szerelem...

Bp.    45    2007.05.09. 12:43
Jockey910
2013.12.15. 12:48   

Sziasztok, a kovetkezo lenne a kerdesem:
Van valaki koztetek illetve olyan ismerose, aki nagyon ert/ foglalkozik e30asokkal illetve oldtimer autokkal es ra tudna szanni velem egy napot egy nemetorszagi utra? Egy minel eredetibb allapotu e30-ast szeretnek vasarolni, ki is van nezve, tudok par dolgot, mire kell figyelni, csak ugye a kepek azok kepek, en meg sajnos nem vagyok szakerto, lutrira meg nem szeretnek menni. (A napjat termeszetesen kifizetnem)

18    2013.02.06. 22:56
robben
2013.11.19. 11:32   

Sziasztok! Teljesen új vagyok a fórumon. Olvasgattam az előzményeket is. De még mindig bizonytalan vagyok dolgokban.

Jelenleg egy 2006-os, Lagunám van 2.2 DCI motorral. Nyáron szeretnék megválni tőle és átülni egy BMW-be. Amit szeretnék az egy 2009-es évjárat feletti E90, 320D. De még nem volt olyan akiket megkérdeztem hogy na ebből melyik a jobb. Ha jól értesültem a N10-es kódú motorok a rosszabbak?!

Kérném a ti tanácsotokat, hogy melyik a jobb a 163 vagy a 177 lóerős?! Mik a típushibák a ( befecskendező,turbó,lendkerék hármason kívül ) ? Várom a segítségeteket. Smile

1    2013.11.19. 11:19
hohlotto
2013.10.02. 14:44   

nekem mar sok autom volt es sikerult megtanuljak egy dolgot. a vilagon csak 2 fele auto letezik!!!!! AMI MAR MEG VOLT UTVE ES AMI MEG LESZ UTVE!!! Very Happy nem az szamit ha meg volt utve vagy nem,hanem menyire jol volt megjavitva. megveheted ma a kocsit es az uton hazafele megutod.ez azt jelenti hogy mar egy darab szar? NEM!!! hanem azt hogy kell keresni egy jo karoszeriast ameik jol vonalba tudja huzni!!!!

romania nagybanya    94    2013.08.12. 10:32
hohlotto
2013.10.02. 14:42   

nekem mar sok autom volt es sikerult megtanuljak egy dolgot. a vilagon csak 2 fele auto letezik!!!!! AMI MAR MEG VOLT UTVE ES AMI MEG LESZ UTVE!!! Very Happy nem az szamit ha meg volt utve vagy nem,hanem menyire jol volt megjavitva. megveheted ma a kocsit es az uton hazafele megutod.ez azt jelenti hogy mar egy darab szar? NEM!!! hanem azt hogy kell keresni egy jo karoszeriast ameik jol vonalba tudja huzni!!!!

romania nagybanya    94    2013.08.12. 10:32
Bokatomi
2013.05.25. 06:04   

Sziasztok!
Egy autónál a számokból kiderülhet valahonnét hogy volt-e törve?
Teszem azt alvázszámból vagy rendszámból?
Ha nézem az autót mit érdemes figyelni, mik az árulkodó jelek?

Válaszaitokat köszönöm

Szeged    3    2007.12.02. 14:45
davidxy
2013.05.10. 10:19   

köszönöm az infókat! majd meglátom mire jutunk!

Szenteste van üresek az utcák?
Néha meghallom egy BMW hangját.
Megakad a torkomon a falat inditom a vasat és szétcsapom a havat.
Én azt mondom neked BMW-s barátom keresztbe haladva igazi a karácsony:D

Békésszentandrás    57    2010.05.27. 18:32
Laleeboy
2013.05.08. 08:10   

davidxy írta:
benzines blokkot raknék bele!!! diesel blokk ki a kukába!
csak azt tudom hogy műszakin nem bukna meg attól fügetlenűl mert nem az eredeti blokk van benne! de eredetiség vizsgán komolyabban megnézik azokat a számokat és abból könyen bukta lehet!
Ezért érdeklődnék hogy hogyan oldhatnám meg hogy ne legyen bukta![/list]

Ha papíros és típusazonos a motor akkor az eredetvizsga sem gond

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3900    2005.07.19. 15:10
davidxy
2013.05.07. 23:10   

benzines blokkot raknék bele!!! diesel blokk ki a kukába!
csak azt tudom hogy műszakin nem bukna meg attól fügetlenűl mert nem az eredeti blokk van benne! de eredetiség vizsgán komolyabban megnézik azokat a számokat és abból könyen bukta lehet!
Ezért érdeklődnék hogy hogyan oldhatnám meg hogy ne legyen bukta![/list]

Ogre84
2013.05.07. 16:45   

Laleeboy írta:
davidxy írta:
és ez mibe kerül? vagy hogy van ez hogy nem eredeti blokkal állítok be az eredetiség vizsgára???
vagy abban az esetben mi történik ha mondjuk nem olvasható a blokk szám pl:kisavazom??? Very Happy

Hivatalosan már nincs motorszám
Ha nem látható akkor megállapítják hogy öreg (megette az idő vasfoga) és kap motorkódot.
Ha papíros a motor (adásvételi is elég ha jól tudom)és típusazonos akkor az okmányirodában beírják hogy motorcsere volt és kap egy motorkódot.

Nekem ezek az információim vannak de lehet hogy már valami változott

Szerintem itt erős kérdéseket vet fel, hogy az évek során eltűnt a motorszámon kívül két henger is. Smile Ráadásul valahogy dízel is lett belőle. Gondolom E46 20d motor, ami nem típusazonos. Bár nem értek hozzá, de nehezen tudom elképzelni, hogy ez átíratható lenne, hacsak nem lehet itt is ügyeskedni, mint műszakin. Legálisan lepapírozni gondolom nem egyszerű és nem olcsó mulatság. A legjobb megoldás talán az üzembentartói lenne, ha megoldható, de a rendőröktől azért én tartanék kicsit, mert ha elkéri a forgalmit, és meghallja a dízelkerregést, abból cumi lehet. Azt kell mondani neki, hogy nagyon rosszak már a hidrotőkék. Smile

Százhalombatta    2349    2010.01.11. 19:21
Laleeboy
2013.05.07. 12:48   

davidxy írta:
és ez mibe kerül? vagy hogy van ez hogy nem eredeti blokkal állítok be az eredetiség vizsgára???
vagy abban az esetben mi történik ha mondjuk nem olvasható a blokk szám pl:kisavazom??? Very Happy

Hivatalosan már nincs motorszám
Ha nem látható akkor megállapítják hogy öreg (megette az idő vasfoga) és kap motorkódot.
Ha papíros a motor (adásvételi is elég ha jól tudom)és típusazonos akkor az okmányirodában beírják hogy motorcsere volt és kap egy motorkódot.

Nekem ezek az információim vannak de lehet hogy már valami változott

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3900    2005.07.19. 15:10
davidxy
2013.05.07. 11:02   

Laleeboy
2013.05.07. 10:38   

davidxy írta:
Sziasztok!
következő dologra lennék kiváncsi esetleg valki tud ebben segíteni nekem vagy megoldást mondani!?
Kaptam egy jó ajánlatott egy BMW e30 lenne szó kaszni 320i papírok 320i de dízeles blokk van benne! :/ Gyári blokk nincs is meg így venni kéne bele egyet de azt hogy viszem át eredetiség vizsgán????
lehet levan járva a műszaki stb. ezt pontosan nem tudták megmondani!
Erre a dologra lennék kiváncsi?
Remélem tudtok segíteni!
üdv:Zoli

Szerintem csak akkor éri meg elkezdeni a papírozásos hercehurcát ha a kaszni nagyon jó állapotban van és jó áron adják

Egy M20B20 motor nem nagy pénz , ha van papírja akkor bele is írják a forgalmiba a motorkódot és kész, de csak akkor éri meg ha a kaszni tényleg jó

davidxy
2013.05.07. 09:38   

Sziasztok!
következő dologra lennék kiváncsi esetleg valki tud ebben segíteni nekem vagy megoldást mondani!?
Kaptam egy jó ajánlatott egy BMW e30 lenne szó kaszni 320i papírok 320i de dízeles blokk van benne! :/ Gyári blokk nincs is meg így venni kéne bele egyet de azt hogy viszem át eredetiség vizsgán????
lehet levan járva a műszaki stb. ezt pontosan nem tudták megmondani!
Erre a dologra lennék kiváncsi?
Remélem tudtok segíteni!
üdv:Zoli

eeharminc
2013.03.22. 22:18   

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/318/bmw_318_is_coupe-6629821

Ez megér ennyit?

Budapest    9    2013.01.08. 01:23
gea
2013.02.25. 10:08   

Bömbösös köszi, hogy írtál! Kacsint
Egyébként véleményed szerint miért ilyen szűk réteg érdeklődik jobban az E30 után, mi az oka?? Fanatikusság .. Very Happy az meg van, plusz én sem vagyok egy öregúr... Első BMW lenne, idáig csak álmodoztam róla, de mivel biztos állást találtam, gondoltam belevágok..1xélünk.
Esetleg ha lenne kedved bármilyen tanácsot adni, ami egy kezdőt segítene mind az autovásárlásban, mind a fenntartásában (alkatrészek elérhetősége,árai stb) vagy hogy mire kell figyelni a kiválasztásnál, azt szívesen olvasgatnám Smile Köszi előre is.

Miskolc    3    2013.02.24. 09:24
Bömbösös
2013.02.25. 08:46   

gea írta:
Most már csak az furkálja az agyamat, hogy ennyiért, idáig, hogy-hogy nem kelt el?? Smile Ennyire nem lennének kapósak az E30-sok?? Kétlem...

Ne alapoz erre.Én az enyémet több mint fél éve árulom.Semmi baja az autónak.Egy gond van,mindenkinek 300-ért kellene.Gondolom a tulaja nem akarja oda adni minden áron.Ja meg persze sok a hangember,hogy ekkor meg ekkor megyek Smile Az e30-at csak az veszi aki fiatal és fanatikus,tehát elég kicsi az érdeklődési kőr.Szóval szerintem egy próbát meg ér az autó. Kacsint

Egy jó sofőrnek oldalt bogaras az ablaka..

Szolnok megye    1413    2005.12.17. 12:17
gea
2013.02.25. 07:41   

Most már csak az furkálja az agyamat, hogy ennyiért, idáig, hogy-hogy nem kelt el?? Smile Ennyire nem lennének kapósak az E30-sok?? Kétlem...

E36 sedan
2013.02.24. 16:35   

gea írta:
Sziasztok!

Kinéztem egy, így képeken keresztül szimpatikus e30-at,kiváncsi lennék a véleményetekre.. Szerintetek??
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/325/bmw_325i-6595271

Szia!

Jó árban van.Egy ideje már árulják. Nekem olyan fast and furius kinézete van. De látszik,hogy foglalkoztak vele. Smile

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2889    2010.08.25. 18:06
gea
2013.02.24. 10:48   

Sziasztok!

Kinéztem egy, így képeken keresztül szimpatikus e30-at,kiváncsi lennék a véleményetekre.. Szerintetek??
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/325/bmw_325i-6595271

Dawe
2013.02.22. 14:46   

Redneck Boss
macska bn írta:
szép napot!k-jet e 30-ban 83-ban biztos volt én vettem egy ilyet m10 b18 4-es váltóval voltak szerelve az enyém coupé volt és teljesen gyári!

Hali,6 hengerröl beszéltem,m10es motorhoz tényleg volt és 82-84 ig
de m20ban csak e21 ben volt és abban is csak 323
de mielött megköveztek volt e28ban még 520i jelü is K-jetes

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
macska bn
2013.02.21. 21:32   

szép napot!k-jet e 30-ban 83-ban biztos volt én vettem egy ilyet m10 b18 4-es váltóval voltak szerelve az enyém coupé volt és teljesen gyári!
Dawe írta:
Lucky bastard írta:
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M20
Itt szépen kivehető, hogy melyik 6 hengeres verdához, milyen rendszer tartozik.

Erezhető a különbség a K-jetronic, L-jetronic és a Motronic rendszerek között? Vagy ezzel nem igen kell foglalkozni?

Nekem pont az a bajom hogy amit magamnak kinéztem 320i 84-es évjáratú és a nyomatéka alapján (93 kW) K-jetronic rendszerű.

Nem tudom, hogy érdemes megalkudnom, egy ilyen motorral szerelt verdával, vagy várjam a csodát; egy 87 utáni motronic rendszerű, m20b25 motoros coupét.

Egyáltalán, kilehet még ilyet fogni a piacon "reális" áron?

Vagy motor csere?

Ha jól olvastam, a 325-ös verdákban elég sok minden, megerősített, erősebb alkatrészekkel van, ellátva.

Emiatt ha 320i karosszériás verdába szeretnék rakni egy m20b25-ös motor, akkor érdemes a megerősített alkatrészeket is beszerelni?

m50b25 motor mivel jobb mint a m20b25? A lóerő különbségen kívül?

Elég nagy a kavalkád a fejemben, ezért bocs a sok kérdésért, de egy valami biztos hogy e30 tulajdonos szeretnék lenni.
Smile
Hali!
e 30 ban nem volt k-jet,csak L-jet és motronic
különbség érzetben nem sok van,csak a motronic csippelhető és sokkal kevesebb a hibalahatősége,mert egyszerübb,nem használ vakumot mint az L-jet és kismillió alkatrésszel kevesebb is.
mindegy milyen a futómüve,mert érzetre nincs különbség,a 25i az tárcsás és vastag stabrud stb stb ezek jó dolgok,de csak a stabrudakat fogod érzékelni belölük
a sokszelep az több hibalehetőség,de abbol a motorbol sokkal több is van a piacon mint az m20 bol,az m20 az évjárata miatt már "elfogyott" de a 24v mocikat nagyon sok verdába tették,alkatrészellátásbol a 24v jobb,de mivel többször megy el szarni,mint egy m20 ezért többet is kell rákölteni.
dönts belátásod szerint,1 dolog amire figyelj,ne kapjon el az a hév,hogy veszel egy autót motorcserésen,minden legyen benne eredeti,ha mégse tetszik neked vegyél majd magadnak bele sokszelepest és az eredeti motort tartsd meg,hogy ha 1x eladod akkor az eredeti motorral tudd megtenni. Kacsint
ki lehet fogni reális áron,de az a mai "erőviszonyok" mellett kb 500e-1M ft ig terjed
megér-e ennyit neked
ha nem ér meg ennyit,akkor sokkal többe fog megállni,ha veszel egy roncsot és nekiállsz szarakodni vele.
Kacsint Kacsint

107    2009.11.01. 19:26
Lucky bastard
2013.02.20. 08:28   

Sziasztok!

Most már biztos vagyok benne hogy nem tudok szerezni, gyári 325i coupet, fél milla környékén, sőt egyszerűen eladót se találok belőle.

De én nem szeretnék lemondani, erről a motorról.
Tehát olyan verdát kell néznem amibe jól beépíthető ez a motor, és itt jön a kérdésem.
Milyen alanyt kell,célszerű keresni?
Amiben már alapjáraton 6 hengeres moci volt, vagy éppen egy 318is?

Papir forma szerint mi van akkor ha veszek egy 320i.-t, de m20b20 helyett m20b25-ös szív dobog benne?
Át tudom íratni az autót a nevemre, át megy az eredet vizsgán?
Mert találtam egy elfogadható alanyt a hahun 520e ft környékén.

Budapest    9    2013.02.03. 11:09
Cápeti
2013.02.16. 18:14   

Szevasztok arcok tud valaki valamit erről a gépről ha igen ne tartsa magában Kacsint
Lehet elmegyek jövőhéten megnézni Mad
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/320/bmw_320i-6596821

Nógrád és Pest megye    52    2012.12.30. 02:12
Tomy93
2013.02.13. 22:51   

Új alkatrészeket innen tudsz rendelni:
http://www.schmiedmann.hu/3_series/E30.htm
Érdemes még Ebay-en nézelődni mert szoktak jó dolgok lenni.

Lucky bastard írta:
nehéz ügy. Sad

amúgy honnan érdemes alkatrészeket beszerezni?
M-teches kiegészitők stb...

Németországból szokott valaki rendelni?

www.e30.de oldalt szoktam nézegetni, de online shop részlegen nem bővelkedik.

<Tomy>

"90 atlantisblau E30

Budapest XV.ker    94    2010.12.25. 16:35
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 3 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
Tartalomjegyzék  »   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére