POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
3 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E30   »   BMW E30 318i

Jay350i
2012.11.21. 00:38   

blueboi69 írta:
De már nincs is AF-es alvázszám.... mit értettet ez alatt a rendőrbá?

gondolom TSCM-et az az AF "utódja"

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
Petőfi Sándor

Bristol, United Kingdom    1038    2010.02.23. 23:19
blueboi69
2012.11.20. 23:39   

De már nincs is AF-es alvázszám.... mit értettet ez alatt a rendőrbá?

"blue tanácsai meg mindig a leghasznosabbak itt a fórumon, tipikusan az az állatfaj ami ha nem létezne ki kéne találni" by Rolcsi85

Celebfalva :Đ - Prosport User    5279    2007.04.03. 22:20
Franz
2012.11.20. 20:27   

Tegnap volt jelenésem a rendőrségi kihallgatóban... Kedves rendőr bácsi megemlítette az autó lefoglalását, de mivel megsajnált, nem foglalta le az autót.
Igazságügyi szakértő fogja megvizsgálni az áthegesztett lemez részt, és az alvázszámot, mert meg tudják mondani, mikor történt, és ha kiderül, hogy a régi tulajdonos nyúlt bele, gondolom megjárja, nem is kicsit. De ez már nem az én bajom lesz.

Bíztatásként annyit legalább mondott, hogy az új AF-s alvázszámnak nincsen semmi akadálya, kérdezte is, hogy megtartom-e az autót... Mondom hát szeretném.
Jó volt végre olyan embertől hallani ezt, aki biztos a dolgában, valaki azt mondta, hogy megoldható ez a dolog, a hatóságnál már nem voltak ennyire biztosak ebben...

Az autóval minden rendben van. Most kapott két új gumit.

Valami ilyesmit szeretnék 2 éven bellül:

Bár ehhez még sok diákmunkát kell vállanom. Very Happy

Legfontosabb lesz ha megjön a jóidő, hogy azt a 10 réteg alvázvédőt leszedni az aljáról és ígényesen megcsinálni, na meg ugye a küszöbök.

Szombathely    66    2009.11.20. 18:04
Franz
2012.11.02. 13:08   

Újra üzemképessé vált az autó, a testkábelek kicserelése után jólett az óracsoport egy része... a sebességet még mindig nem méri jól, csak a kis kerekekre tudok már csak gondolni.

Mint kiderült nem volt töltés, amikor kicseréltem az akksit a megállás előtti napon, még volt töltés, hát most meg kiderült, hogy nincs.
A generátor szabályzóját kicserélték, vissza a generátor megint nincsen töltés... Egy kis izzót kötött az elektronikus be a biztosítéktáblába, és gyújtásnál világít, gázadásra kialszik. És így van töltésem, ideiglenes megoldásnak így csinálták meg.
Az óracsoportba nem világít a töltés visszajelzője,és emiatt nem volt töltés a kocsin, az égőt úgy kötette be, hogy most a motortérbe világít gyújtásnál.

A régi testkábelek össze vissza voltak kötögetve, a generátor testkábele lógott a levegőben. De az idő megette már őket.

Lenne egy kérdésem is.
M40B16 E30 szervószivattyúja felmegy-e, vagy megoldható-e, hogy felmennyen az M10-re?

Vick
2012.10.31. 00:37   

Hejho!

Még csak tanulom én is a témát, igy inkább tipp lenne amire gondolok: idöjárás. Kellemes nyirkos, nyálkás közeg és vhol zárlatos lesz. Gyujtáselosztonál pl ha koszos, akkor az összeáll ilyen film szerü "vezetö" réteggé. Nekem legalábbis volt már hasonlo, kitisztitottam és jo volt utána. Hiába a gumi"sapka", ezek ügye már nem mai butorok Razz

Dunakeszi    372    2012.02.07. 12:32
Franz
2012.10.31. 00:00   

Tegnap nem indult el az autó, családi autónk VW Passat-nak a 61%-os régi akksiját tettem be.
Azzal elindult tegnap is, meg ma is. Menet közbe rángatásra lettem figyelmes, majd pár száz méterrel később megállt az autó...
Szerencse, hogy volt akkora lendület, hogy félre tudjak állni, és ne okozzak fennakadást. De onnan meg nem mozdult az autó, önmagától. Kihagyott a gyújtás, majd megállt, és hiába próbáltam elindítani az autót, semmi. Az önindító meg se hess.
A tegnap kiszedett akkut, ma töltőre tettem, és kizöldült a kis jelzője, hogy ez márpedig jó még. Kár, hogy ez nem előbb derült ki.
Elvontattuk az autót a szervíz elé, ismerősömhöz.
Holnap majd megnézzük mi volt a gond.

Elképzelhető, hogy testelési hiba van, mert az óracsoport félre mutat, konkréten se sebességet nem méri jól, ha 50-el szeretnék menni, akkor az órának 60-nat kell mutatnia, a ford.számmérő is félremutat, a vízhőfok csak 50-ig megy fel, HA felmegy addig, az üzemanyagjeézője meg mikor többet mutat, mikor kevesebbet, de az 2 perc alatt beáll a valósra. A check panel is sokszor jelez olyat, ami nem lehetséges, de általában mindig más szokott világítani. Emellett, ha túl sok fogyasztóval terhelem az akkut, pl. megy a rádió és ráadom a fűtést max.-on akkor kikapcsol a rádió meg vissza. De ha lámpát kapcsolok és indexelek szintúgy ki/be a rádió.

Dióhéjba ennyi... Sad

Franz
2012.10.27. 22:15   

Régi nagy álmom az M3E30, szívem az afelé húz, hogy replikát csináljunk belőle.
Nem tudom még, hogy mi legyen. Az mtech 1 is drága szóval kérdéses még a dolog. Sad

Petu E30 325i
2012.10.27. 21:10   

Csak bátran és módjával Very Happy Üdv a klubban Very Happy Very Happy

Kéty (Netphen, Németország)    61    2012.05.14. 23:14
Franz
2012.10.27. 19:02   

Köszi. Very Happy

Neked is sok sikert a géphez.

Az a helyzet, hogy kb. 2-3hónap lesz, és addig ugyan úgy használhatom a kocsit. Az előző tulajnál még nem volt eredetiség vizsga mert 15évig volt nála. 1998 előtt meg nem volt...
De ez a forgalmi engedélybe bele van írva, hogy hiánya...
Minden képp megvárjuk mi lesz a vége.

csajty
2012.10.27. 16:20   

Hajrá hajrá! nekem is pont ugyan ez az autó van csak kicsit másVery Happy jól belenyúltál a barnába. szerintem kérd vissza a zs-t és keress tovább. mert ez a "nyomozás" (amíg megállapítják hogy nem tudnak semmit) eltart vagy pár évet. szerintem vigyél fejszét is az előző tulajhoz. mert olyan nincs h az előző eredetiségin átment a mostanin meg nem... főleg h a-s rendszáma van ami azt jelenti h ku-va rég itt fut ká európában ami hát nem a tartósság tartóoszlopa. de sok sikert!!!

Budapest    295    2012.03.17. 16:30
E36 sedan
2012.10.27. 14:38   

Helló!

Figyelemmel fogom követni! Smile

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2889    2010.08.25. 18:06
Franz
2012.10.27. 11:00   

Üdv.

Sikerült vennem egy e30 318i-t.
Elektromos tükör
Elektromos tetőablak
Elöl-hátul tárcsafék
ABS

Az autó megbukott eredetiségvizsgálaton, mert hogy hamis az autó.
Valaki áthegesztette azt a részt, ahol az alvázszám található. Festékvastagság is nagy, és az utólagos hegesztés nyomai is láthatóak.
Van rá megoldás elvileg, most rendőrségi nyomozás lesz, és ha jól zárul le, akkor kérvényezhetek új magyar hatósági alvázszámot, és onnantól nem lesz többé gondom vele. De ez a rendőrségi határozattól függ, de elvileg meg fogom rá kapni...
Ennek a költségeit a régi tulajdonos fogja fizetni...

Pár kép:

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2014.02.09. 21:27 (1).

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

3 / 3 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
Tartalomjegyzék  »   BMW E30

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére