POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
2 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E30   »   BMW E30 318i

Vick
2013.09.16. 22:29   

Az ajtokédereket én pl télen glicerinnel ecsetelem be, az segit hogy ne fagyjon oda másrészt elvileg jot tesz a guminak. Hogy a szélvédönél a keménységén javit-e azt nem tudom, de egy probát megérhet.

Dunakeszi    375    2012.02.07. 12:32
Franz
2013.09.16. 19:40   

Egy kis segítség kellene.

Első és hátsó üveg minden sarka sziloplasztal volt telenyomva... a gumikéderek eléggé megkeményedtek, és kéne valami tanács, hogy mit lehetne vele kezdeni.
Nézegettem az újat de elég horror ára van, utángyártott-ról esetleg tud-e valaki mondani valamit, vagy lehet-e a mostaniakkal kezdeni még valamit, vagy gyári kéne bele mindenképp?

Szombathely    66    2009.11.20. 18:04
Franz
2013.08.29. 12:34   

Köszi szépen, hát nem egy álmatlan éjszakát okozott már... Sad
Neked is sok sikert, engem csak az nyugtat, hogy egyszer autó lesz újra. Smile

Kész a lakatolás, a szín Alpinweiss lesz. Smile
Bocsi a kép minőségért, telefon volt csak nálam. Smile

MAXI
2013.08.27. 06:52   

Szia. Azt hittem az én kasztnim a leggatyább az országban és csak nekem ment el az eszem, de látom te is fogsz melózni nem keveset! Kitartást hozzá és sok diákmelót!

Max

Szerencs    332    2007.02.20. 00:09
Franz
2013.08.26. 17:46   

Lassan 1 hónapja nem írtam, szóval ideje lesz. Smile

Azt el is felejtettem leírni, hogy a volt tulajt sikerült elérni, és kifizette az eljárás felét... több mint a semmi.
Egy netes hírdetésen bukott le, ahol ugye megvolt adva telefonszám, cím, lakhely, hát gondoltam egy próbát megér, és lám ő volt az. Very Happy Very Happy

A motor kiszedtük az autóból, már a lakatosnál van, ráadásul ma azt mondta kb. 1-2nap múlva végez is vele.
Ma meglátogattam, láttam a szegény autómat, volt és van is munka vele rendesen, a múlt héten még egy hátfalat is kellett vinnem, mert az is nagyon oda volt.

A váltón is nagy monyákot végeztek, csöpögött belőle az olaj, ezek a hülyék pedig szétverték a hátsó anyát ( gondolom nem jött le nekik ) ezért szilikonnal telibenyomták a szimeringet...
A váltókar háza is monyákolva van, konkrétan szétvágták és egy lemezt hegesztettek be középre... ennek a felfogatása is érdekes volt, mert lemez lemez, hegesztés hegesztés hátán, ráadásul el is volt törve, valószínű ez okozta a váltási problémákat.

Az autó vezetékezése nem bonyolult ugye... De ami itt volt az egy katasztrófa össze vissza kötegelve minden, km-es fölös vezeték az autóba, össze vissza minden, két délutánomba telt az egészet kibogarászni, és normálisra megcsinálni...
monyák forrasztásokat sikerült megszüntetnem...

Képek sajnos nincsenek a lakatolásról, ha kész lesz a lakatolás, utána tudok képeket felrakni.

Franz
2013.07.30. 21:02   

Jövő héten motor ki és irány a lakatos. Very Happy

Franz
2013.07.09. 12:58   

Lakatosnak sok a munkája így kb. 3hét múlva tud nekiállni. Smile

Franz
2013.05.27. 16:35   

Lesz lesz. Very Happy

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2013.07.12. 11:24 (1).

blueboi69
2013.05.02. 20:20   

Tényleg volt kép, csak már el is felejtettem Smile

Lesz meló vele, de hajrá Smile

"blue tanácsai meg mindig a leghasznosabbak itt a fórumon, tipikusan az az állatfaj ami ha nem létezne ki kéne találni" by Rolcsi85

Celebfalva :Đ - Prosport User    5279    2007.04.03. 22:20
Franz
2013.05.02. 20:05   

De megvan a neve, címe, anyja neve, személyi száma meg ilyenek.
A telefonszáma is megvolt, nem egyszer beszéltem vele, csak épp megváltoztatta.
És innen kb. 400km-erre lakik.

Amúgy az első oldalon van pár kép.
De téli képet rakok fel. Very Happy

blueboi69
2013.05.02. 18:19   

Neve, címe nincs meg? Csak tőle vetted az autót, adásvételin kell lennie.

Valami kép lesz már az autóról? Smile

Komolyan nem hittem volna, hogy ez eccer legális lesz Smile

"blue tanácsai meg mindig a leghasznosabbak itt a fórumon, tipikusan az az állatfaj ami ha nem létezne ki kéne találni" by Rolcsi85

Celebfalva :Đ - Prosport User    5279    2007.04.03. 22:20
Franz
2013.05.02. 18:10   

Végre a mai napon az autó megkapta az új TSCM-es alvázszámot, és sikeresen le is vizsgázott az NKH műszakin.

Korábban a volt tulaj telefonban azt mondta ennek az ügynek az árát kifizeti ami 37000Ft, engedély, beütés, + műszaki.
Mikor hívtam ez fogadott: Ezen a számon előfizető nem kapcsolható...
Szóval az a mocsok még a telefonszámát is lecserélte.

Korábbi:

A szakértő megállapította hogy a beavatkozás 2003-ban történt, és ez akkor nem volt bűncselekmény csak 2007-től.
Ezzel zárult le a rendőrségi nyomozás kb. 4-5hónap után.
Ezúton is tudok nekik gratulálni, hogy milyen gyorsak!

De ami jóhír, hogy végre nekifoghatok az autónak. Very Happy

Vasi csemete
2013.02.07. 19:21   

Köszi az infót!

Ezek szerint éppen olyan kupi van a hatóságoknál mint amilyennek elképzelem! Smile

Az ismerősöm ügyében sincs semmi fejlemény... Pedig az 2012 július 2 óta húzódik.

6    2012.12.05. 17:37
Franz
2013.02.07. 17:24   

Voltam bent 2hete is, akkor azt mondták nekem, hogy nov. 19. óta amikor az én kihallgatásom megtörtént küldtek ki egy levelet a törökszentmiklósiaknak, hogy hallgassák ki a tulajt. Jan. 20. körül ez még nem történt meg ezért meghosszabbították az ügyet márc. 5.-ig.
Erről levelet nem kaptam, amit ő is érdekesnek tartott, na de mindegy is...

Rá 2napra kaptam egy levelet az okmányirodától, egy végzést.
Azért indítottak eljárást ellenem, mert nem irattam át az autót. Bementem közölték, hogy én kérjek egy igazolást a rendőrtől, akinél az ügyem van. Bementem újra, elmondtam mi a baj, és mi kéne, azt mondta ez amúgy nem így megy, mert nem nekem kéne bemennem igazolásért, hanem az okmányirodának kell küldeni egy levelet a rendőrségnek ez ügyben.
De ugye nekik így könnyebb, hogy én futkozok mint a hülyegyerek.
Kaptam igazolást bementem, a nő azt se tudta most mit csináljon, úgy kérdezett utána... Azt mondja jó akkor megírom a felfüggesztést...
Tömören ennyi...

Vasi csemete
2013.02.06. 16:09   

Ismét letelt egy hónap, -gondoltam rákérdezek: Van valami fejlemény vagy csak jegelve van az ügy?

Franz
2013.01.06. 20:48   

Túl feltűnő szerintem nekik az autó, vagy nemtudom, de minap is áltam be egy udvarra és két kolega nézegeti az autót. Very Happy

Nem vették el a forgalmit.
Tegnap előtt benéztem a rendőrségre, érdeklődtem, hogy mi a helyzet. Azt mondták hétfőn próbálkozzak meg megint, mert ma csak 1:30-ig voltak...

Vasi csemete
2013.01.06. 18:37   

Franz!

Mit értesz az alatt hogy utánad mennek? Állandóan igazoltatnak?

Azt már kérdeztem korábban, de arra nem válaszoltál... A régi forgalmit, amiben a régi tulaj van feltüntetve... az továbbra is nálad van, vagy az elvették és adtak helyette egy igazolólapot?

Franz
2012.12.28. 00:10   

Jól telt? Very Happy

Még mindig jól telik, mi minden nap ünnepelünk meg hülyéskedünk.

Semmit nem kaptam, de már nem is gondolok rá, a magyar rendőrséggel már a cipőm televan, de utánamjönni arra bezzeg van idejük meg kedvük.

Vasi csemete
2012.12.27. 17:53   

Boldog karácsonyt mindenkinek így utólag is... Remélem jól telt!

Jó ez a kép! Gondolom ez nem a tiéd, -nem volt semmi hó Szombathelyen hogy ilyet készíthess... Hacsak nem elutaztál.

A vizsgálat lezárul már, kaptál határozatot?

Franz
2012.12.24. 19:11   

Boldog Karácsonyt Kívánok minden kedves márkatársnak. Smile Smile

Franz
2012.12.07. 21:54   

Köszönöm. Smile

Hát tény, hogy nem sok szombathelyi van itt. Very Happy

myrm88
2012.12.07. 20:27   

Végre egy szombathelyi is van itt, már láttam az autódat, gondoltam hogy egy új e30 a városban, eddig nem láttam a gépsárkányt! Sok sikert a továbbiakban Smile

Szombathely    14    2009.12.03. 10:51
Vasi csemete
2012.12.07. 14:48   

Franz!

Köszi a választ!
Sajnos asszem az általam felvázolt eset és a te eseted között az az óriási különbség hogy te a nevedre akarod íratni az autót, az aki a rokonomtól megvette az övét... neki meg esze ágában sincs!
Máskülönben miért várt volna 65 napot a vásárlás után mielőtt eredetiségvizsgára vitte...ahol megbukott.

Senki másnak nem fűződött érdeke ahhoz hogy azt az eredetiségvizsgát elbukja, mint neki. Az okmányiroda ugyanis már kivonta a forgalomból határozattal átírás elmulasztása miatt, -azán a bukott eredetiségvizsga miatt visszavonta az okmányiroda ezt a határozatot "új tényállásra" hivatkozva. Még az előtt vitte be az igazolást a vevő a buktáról hogy a korábbi határozat jogerőre emelkedett volna.

Közben kiderült, hogy a gyorshajtási bírság alól a régi tulaj felmentést kapott a rendőrségtől, az adásvételi szerződés alapján. A vevőnek küldték ki a csekket, akinek november 16-ig lett volna ideje befizetni. Ezt persze a mai napig nem tette meg. (Az interneten a régi tulaj a szabálysértés iratazonosító számával és a kocsi rendszámával meg tudja nézni hogy áll az az ügy, függetlenül attól hogy közben változott a személye annak akire kirótták a bírságot)
Most ott tart az ügy hogy rendőrség emiatt a be nem fizetett bírság miatt átadta a behajtást az adóhivatalnak, a kocsit meg most ők vonatják majd ki a forgalomból. Ez független ügy az át nem íratástól.. ez a rendszám alapján megy.

Ami az alvázszámot és a rendőrségi nyomozást illeti, szeptember 5 óta eltelt 94 nap... A régi tulajt senki se kereste az ügyben.
Persze talán a rendőröknek is volt/van annyi eszük hogy itt a vevő lehetett a manipulátor.

Ha lesz valami fejlemény az ügyedben, -határozat születik vagy ilyesmi-, légyszi írd majd be ide... Csak hogy tájékozódjunk hogy mi mennyi, hol tarthat a mi ügyünk.
Ja mert persze elérni nem lehet a kedves vevőt, a hatóságok meg tájékoztatást a régi tulajnak nem adnak mivel tessék megkapaszkodni "Már nem ő a tulajdonos"
Csak annyi köze van (lehet) a régi autóhoz hogy a csekkeket neki postázzák és levelezhet a hatóságokkal minden esetben hogy bizonygassa, már eladta fél éve az ahhoz a rendszámhoz tartozó gépet.

Magyarország 2012! Sad

Üdv: Egy földid! Smile

Franz
2012.12.06. 20:14   

Nekem azt mondták, kb. 2-3hónap mire a rendőrség végez.

Biztosítást meg kell kötni, mert addig nem tudod átiratni az autót.
A biztosítást pedig az Adásvételi szerződéssel kötöd.

Ez úgy történt az én esetemben, hogy az autó megbukott, felkerült a Budapesti rendőrséghez az ügy, és ők értesítették a Vas megyei rendőrséget, akik engem beidéztek mint tanu, és kihallgattak.
Szakértő is megvizsgálta az autót, és gondolom a volt tulaj kerül beidézésre, és kihallgatásra. Tőle több mindent tudnak kérdezni az autóval kapcsolatba, mint tőlem ugye...

Az autót használhatom, mert van rá biztosításom, és adásvételim.
Az okmányiroda nem fogja kivonni az autót, mert ha az autó rendőrségi nyomozás alatt van, az az időszak alatt nem lehet átiratni az autót. Mondták is, hogy én ezzel fedve vagyok.

Amint a rendőrségi nyomozás lezárult, megyek a papírommal az okmányirodába, és ők intézik az új alvázszámot, amit az NKH beüt.

Amúgy én hívtam a volt tulajt, amikor én kijöttem a rendőrségről, és akkor ő még semmit nem tudott. Október 21.-én vettem az autót, és November 19.-én voltam kihallgatáson. Durván 1hónap telt el a vásárlástól, és a volt tulajt ha én nem értesítem a történtektől, ő semmit nem is tudna. Azt mondta hív majd ha kapott levelet. Hát még nem hívott.

Vasi csemete
2012.12.06. 18:11   

Franz! (és mindenki más aki járatos a témában)

Franz azt írta a bukott eredetiségvizsgáról: "Az a helyzet, hogy kb. 2-3 hónap lesz, és addig ugyan úgy használhatom a kocsit."

A rendőrségi nyomozás 2-3 hónap, vagy az mire minden lezárul? Nyomozás, alvázszám levédés, átírás?

Amellett még azt szeretném megkérdezni hogy az hogy addig használhatod a kocsit, ez hogy néz ki a gyakorlatban?
A régi tulaj forgalmijával jársz? Gondolom kötelező biztosítást se kötöttél ha az eredetiségvizsgán elbuktál... Adtak valami külön okmányt?

Azért kérdezem ezt, mert egy rokonom még 2012 július 2-án eladott egy kocsit, a vevő több mint két hónapig nem íratta át a nevére, ezért az okmányiroda határozatban kivonta a forgalomból...
Erre a vevő előállt azzal a régi tulaj felé hogy most akarja átíratni de"az alvázszámból egy karakter ki van vágva" és pénzt követelt a "plusz költségeire" az eladótól.
Az eladó erre nem volt hajlandó, -erre a vevő a vásárlás után 65 nappal (2012 szeptember 5-én) elvitte eredetiségvizsgára ahol megállapították hogy "a jármű egyedi azonosítói nem eredetiek, azok külső jogtalan beavatkozás miatt nem azonosíthatók"

Valszeg a vevő vágott ki egy karaktert, -így lett egy papírja hogy az alvázszám tisztázásáig nem tudja a nevére íratni... Így az okmányiroda visszavonta azt a korábbi határozatát hogy kivonja a forgalomból azt az autót.

Azóta semmit se tudunk az ügyről azon kívül hogy egy gyorshajtás és egy jogosulatlan autópálya használat miatt csekket kapott a régi tulaj, mivel a gépjármű nyilvántartásban még mindig ő szerepel mint üzembentartó az átírás meg nem történte miatt.
A rendőrség a régi tulajt a mai napig (2012 december 6) nem kereste az alvázszám ügyében.

Szóval mire lehet vége ennek az ügynek szerintetek?

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

2 / 3 oldal
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E30

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére