POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 7 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   by.zsosz:only for my son 318ti

ZSOSZ
2017.12.06. 20:53   

.......
Laleeboy írta:
Jónak tűnik.Videó bevetés közben esetleg?

Normális nincs.Fiamnak ez ezred rangu dolog.
Én meg idegenben vagyok lassan egy éve,így már nekem sem.
De tervben van egy minőségibb elkészítése.
Majd éccccőő....

ne írj privátot,mert nem válaszolok.Hívj fel,szánj rá annyit ha kérdésed volna.-30-382-4-982

szögedi betyár    3317    2007.01.19. 13:46
Laleeboy
2017.12.05. 15:17   

ZSOSZ írta:
Csinálja a dolgát rendesen ahogy kell,pedig kapja az ívet.Alapjáraton csak addig megy míg be nem melegszik.Közel 11e km futott eddig meghibásodás nélkül.
Saccoltam 170le-re gyári szívócsonkkal.
L@c féle kalkulátorral:
https://network.perfexpert-app.com/results/ySurjV2dqg
Most a tél folyamán kicsit szellősebbé válik a szívó oldal.
Smile

Jónak tűnik
Videó bevetés közben esetleg?

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3876    2005.07.19. 15:10
ZSOSZ
2017.11.27. 21:58   

Csinálja a dolgát rendesen ahogy kell,pedig kapja az ívet.Alapjáraton csak addig megy míg be nem melegszik.Közel 11e km futott eddig meghibásodás nélkül.
Saccoltam 170le-re gyári szívócsonkkal.
L@c féle kalkulátorral:
https://network.perfexpert-app.com/results/ySurjV2dqg
Most a tél folyamán kicsit szellősebbé válik a szívó oldal.
Smile

ne írj privátot,mert nem válaszolok.Hívj fel,szánj rá annyit ha kérdésed volna.-30-382-4-982

Laleeboy
2017.06.23. 12:23   

ZSOSZ írta:
Laleeboy írta:

Üdv Mester

Te is ott leszel?

Melyik nap jöttök?

Szassz Laleeboy!
Péntek du. este felé érkezve és szombat estig terveztem.

Nem csörögtem rád

Bocsi

Pénteken jöttek a többiek és elterelődtem
Nem láttalak pedig mentünk vagy 50 kört

Sajna...

Majd legközelebb Very Happy

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3876    2005.07.19. 15:10
Brahner maister
2017.06.21. 07:35   

ZSOSZ írta:
VAlaki látta hallotta-esetleg ült benne egy próbakör erejéig a tali alkalmával?
Érdekes ha nyalvános rendezvényre elgurul Marcselló utána ugrásszerűen megy a nézettségi számláló....de már mindegy

szerintem kizárt dolog Smile a kocsi meg sem mozdult a talin onnanstól ahogy odaért Very Happy

A fiú olyan, mint egy egér, mindent megígér amíg, a lyukig elér!Smile)))

1302    2007.01.04. 17:57
ZSOSZ
2017.06.20. 20:56   

VAlaki látta hallotta-esetleg ült benne egy próbakör erejéig a tali alkalmával?
Érdekes ha nyalvános rendezvényre elgurul Marcselló utána ugrásszerűen megy a nézettségi számláló....de már mindegy

ZSOSZ
2017.05.16. 19:00   

Laleeboy írta:

Üdv Mester

Te is ott leszel?

Melyik nap jöttök?

Szassz Laleeboy!
Péntek du. este felé érkezve és szombat estig terveztem.

Laleeboy
2017.05.16. 11:55   

ZSOSZ írta:
Akit érdekel megnézheti-hallgathatja a Vadkerti talin.
Jelenlegi állapotában-gyári szívócsonkkal-kb 170-180le-re taksálható a teljesítménye a menetdinamika és pár jó 25i elleni futásból következtetve.
Smile

Üdv Mester

Te is ott leszel?

Melyik nap jöttök?

ZSOSZ
2017.05.13. 19:11   

Akit érdekel megnézheti-hallgathatja a Vadkerti talin.
Jelenlegi állapotában-gyári szívócsonkkal-kb 170-180le-re taksálható a teljesítménye a menetdinamika és pár jó 25i elleni futásból következtetve.
Smile

Johny24V
2017.05.04. 12:38   

Qenk írta:
Kedves Johnny24V!

Üzenem, hogy elbukott.
Mint írtam engem a megoldások érdekelnek, nem a sz@r kifogások, és értelmetlen emberi jellemzések. Megtudod csinálni vagy nem?
Nemtudod.... Szevasz. Megcsinálja majd más aki ért is hozzá. A pénz nem akadály.
A szomorú az, hogy jelenleg Te is ebben a ködben bolyongsz, mert még mindíg itt vagy.
Mit akarsz még itt Te tompa? Elismerést? Tenni kell érte.

Maradtunk ahányan vagyunk aktív tagok, olykor találkozunk, és segítünk egymáson. Így indult, így fejeződik majd be ez a fórum is. Nem ez az első, nem is az utolsó. Semmi sem tart örökké.
Azonban veled sem beszélgetni, sem rajtad segíteni nem fogunk.
Jelenleg számunkra nem vagy más mint néhány értéktelen betühalmaz. Nem vagy elég bátor, hogy vállald is a képed, így nem tudunk komolyan venni, sajnos.

Zsosz! A továbbiakban ne reagálj az üzeneteire, vannak emberek akiket ez tesz boldoggá. Légy magabiztos, Én bízom benned és a szakértelmedben. És még sokan hidd el.
Popeye-nek pedig ha épp összefutok vele személyesen, de írásban jelezni fogom az itt kialakult helyzetet.
Kedves Johny pedig írhat még egy szép búcsúlevelet, amit ha még nem törölnek elolvasunk de senkit nem fog érdekelni és senki nem fog rá reagálni. Ha pedig újból felbukkanna úgy ismét moderáljuk.

Ködös.......és még sérteget is. Jó duma. Majd elsütöm miután lemásztam @nyádról. Mi az az arcodon? Talán.....köd azzz.
Igen ezt írtam, találkozhatunk is f@sz.

Csak másnak tudsz hazudni magadnak nem:)
Nem ritka a prosztó viselkedésed, de engem nem zavar te élsz magaddal, csak sajnálni tudlak hogy a családomat szidod buta beteg ember vagy. Kacsint
Elismerést? Töletek vagy egyáltalán bármilyen forumon? Ne nevettes:)
Találkozni felesleges nem akarlak bántani, de tudom te igy kompenzálnád a prosztóságod .

104    2007.04.23. 16:17
Johny24V
2017.05.04. 12:29   

Qenk írta:
Kedves Johnny24V!

Üzenem, hogy elbukott.
Mint írtam engem a megoldások érdekelnek, nem a sz@r kifogások, és értelmetlen emberi jellemzések. Megtudod csinálni vagy nem?
Nemtudod.... Szevasz. Megcsinálja majd más aki ért is hozzá. A pénz nem akadály.
A szomorú az, hogy jelenleg Te is ebben a ködben bolyongsz, mert még mindíg itt vagy.

Maradtunk ahányan vagyunk aktív tagok, olykor találkozunk, és segítünk egymáson. Így indult, így fejeződik majd be ez a fórum is. Nem ez az első, nem is az utolsó. Semmi sem tart örökké.
Jelenleg számunkra nem vagy más mint néhány értéktelen betühalmaz. Nem vagy elég bátor, hogy vállald is a képed, így nem tudunk komolyan venni, sajnos.

Zsosz! A továbbiakban ne reagálj az üzeneteire, vannak emberek akiket ez tesz boldoggá. Légy magabiztos, Én bízom benned és a szakértelmedben. És még sokan hidd el.
Popeye-nek pedig ha épp összefutok vele személyesen, de írásban jelezni fogom az itt kialakult helyzetet.
Kedves Johny pedig írhat még egy szép búcsúlevelet, amit ha még nem törölnek elolvasunk de senkit nem fog érdekelni és senki nem fog rá reagálni. Ha pedig újból felbukkanna úgy ismét moderáljuk.

Ködös.......és még sérteget is. Jó duma. Majd elsütöm miután lemásztam @nyádról. Mi az az arcodon? Talán.....köd azzz.

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2017.05.04. 12:39 (1).

róka837
2017.03.27. 21:43   

Qenk írta:
Szeva Róka!

Talán emlékszel e34 fórum ugyan ez volt. Igaz az már az utolsókat rúgta, és mivel az adminok már szinte alig voltak aktívak, betévedt néhány antiszociális tudós fikázni.

Mi nem ezért vagyunk itt...
Vagyis ha nekem bajom van azzal, hogy Te, vagy Zsosz vagy bárki más, hogyan Kivitelezi az alkotásait, azt megmondom a szemébe.
De ha épp csak leírom, akkor is tudom kiről van szó, és ha összefutunk simán kapok egy nyaklevest a beszólásért. Ezt vállalom.

De ez.....
Tudom..... sokan azt nem értették ottan se hogy nálam nincs kivétel ha egy kispolákal jársz ugyan ugy ember vagy mintha egy fulos s500 mergával! van akinek az siker hogy össze hegeszt 2db laposvasat és van aki abbol a két vasbol villáskulcsot csinál de mind a két személy alkot valamit és az eredmény ugyan az az élmény ... én csináltam baszdki! Ezért szeretném megélni ha nem piszkálással történe tovább akár kinek az alkotása hanem tisztán baráti beszélgetésböl és tanitási jeleggel történe,arrol nem beszélve hogy van itt sok százezres söt talán több milios projekt is amit elkurtak de nem merik bevállalni.... Sad pedig tévedni emberi dolog! Avagy a 4 lábu is botlik! Kacsint Szemcsis

249    2008.06.14. 12:52
Qenk
2017.03.27. 19:06   

Szeva Róka!

Talán emlékszel e34 fórum ugyan ez volt. Igaz az már az utolsókat rúgta, és mivel az adminok már szinte alig voltak aktívak, betévedt néhány antiszociális tudós fikázni.

Mi nem ezért vagyunk itt...
Vagyis ha nekem bajom van azzal, hogy Te, vagy Zsosz vagy bárki más, hogyan Kivitelezi az alkotásait, azt megmondom a szemébe.
De ha épp csak leírom, akkor is tudom kiről van szó, és ha összefutunk simán kapok egy nyaklevest a beszólásért. Ezt vállalom.

De ez.....

kÓCSmA    1190    2011.02.01. 09:27
róka837
2017.03.24. 11:04   

Hé nem kell bántani senkit! Nem védek senkit ! Az hogy ki milyen utat jár be vagy választ az saját érdeklődési köre és saját maga látja! Kacsint
Tessék a tiszteletet megadni a másiknak! Szemcsis Egyszer szeretném megélni azt a részt mikor simán leírhatja az ember hogy mit hogy csinált mit hogy kúrt el és nem támadják érte ! Kacsint Segíteni kellene egymást és nem piszkálni! Kacsint Szemcsis

Qenk
2017.03.23. 21:37   

Kedves Johnny24V!

Üzenem, hogy elbukott.

ZSOSZ
2017.03.18. 17:32   

Johny24V írta:
Qenk írta:
Nahát, Marcselló motorja igazán kezd vérmes kis szörnyeteggé vállni.
Ha adódtak is apró hibák, az gyors és eredményes megoldást hozott.

Az előző szócsatákat olvasva komoly vetélytárs keltette fel a figyelmem.
Abban, hogy Zsosz mire képes, már biztos vagyok. Adott volt egy elmélet, majd előrukkolt a valós megoldással.
Olyan megoldással, amire 20 évvel ezelőtti tapasztalt építők sem fordítottak különös igényt, csupán legyintve annyit mondtak
-valamit valamiért. (Nagyobb teljesítmény, mégnagyobb fogyasztás).

Ha netán elgurul a gyógyszer, és megüti a fejem egy ötlet vagy az asztal sarka, kizárólag a megoldás érdekel.
Mivel kössem be a fejem. Mitől is lenne jobb egy már már majden jó.
Tehát
Kedves Johny24V!

A kedvező súlyelosztás érdekében a választott motor egy m20 b20.
No meg mivel ez van épp egy a garázsban.
A motor ereje megfelelő, azonban a nyomatékosabbá kellene tenni.
Egy b23 lenne a kitaposott út, de a beszerzése nehézkes, a feladat pedig túl egyszerű, unalmas és nem egyedi.
A piacot tekintve azonban a 24d/td főtengelye elképesztően kedvező.
Kizárólag ez a motor, és kizárólag 80 as furattal rendelkező méret a megengedett, tartania kell a meglevő üzemanyag fogyasztási értéket.
Privátban, de akár érdekesség képpen itt a topicban várom a választ.
Talán Zsosz sem veszi zokon, mivel szívó motorról lévén szó.
Néhány soros válasz is elegendő, mely alkatrészekből lehetne összefűzni.
Minden megoldás érdekel, és ha minden kritériumnak eleget tesz, viszem a motort a megadott címre.

Egyreszt nem tudnad megfizetni a munkamat masreszt ertelmetlen amit szeretnel harmadreszt a kerdesed tökeletesen mutatja a ködöt ami erre a forumra ereszkedett az elmult 3-5 evben mellesleg nem veletlenul:)))
Kellemes napot!

Ismét hozod a formád Jolly24V!
Mi más várható volna tőled.
Elfogadom hogy más véleményed van,rámírtál privátban is hogy jövök én ahhoz hogy akár csak internetről összeóllózott anyaggal irányt mutassak a kíváncsiskodóknak.
Egy ideig az volt a szándékom hogy kimoderáljalak innen ha nem tudsz érdemben hozzá szólni,csak a fikázás miatt írsz.
De letettem erről.
Magadról állítod ki a bizonyítványt minden egyes kommenteddel míg nem mutatsz valamit ami ténylegesen a Te munkád.
Láthatod,akármit csinálsz-beszólsz-írsz kevés vagy ahhoz hogy Fiam széles vigyorát mikor megy egy kört akár csak behalványítsd.
Szóval nyugodtan okádj ide mindent ami a műszaki lelkedből kikívánkozik nem számít. Szemcsis
Az ótó mögy-megyen-teszi a dolgát és háll Istennek ez nem a Te építőjellegű komentjeidnek köszönhető.
DE meg kérnélek ha jobb dolgod nincs keress más helyet ahol lelki bajaid közzé tennéd.
ÉRTED?!
És persze elvárható volna Tőled is akár egy épkézláb főtengely-hajtókar-dugattyu kombóra vonatkozó kérdés-felelek válasza is!
Ha erre nem vagy képes,hát legyen a Te bajod....nekem nem fáj Smile

Johny24V
2017.03.18. 11:54   

Qenk írta:

Abban, hogy Zsosz mire képes, már biztos vagyok. Adott volt egy elmélet, majd előrukkolt a valós megoldással.
Olyan megoldással, amire 20 évvel ezelőtti tapasztalt építők sem fordítottak különös igényt, csupán legyintve annyit mondtak

Ha netán elgurul a gyógyszer, és megüti a fejem egy ötlet vagy az asztal sarka, kizárólag a megoldás érdekel.
Tehát
Kedves Johny24V!

Egy b23 lenne a kitaposott út, de a beszerzése nehézkes, a feladat pedig túl egyszerű, unalmas és nem egyedi.
Kizárólag ez a motor, és kizárólag 80 as furattal rendelkező méret a megengedett, tartania kell a meglevő üzemanyag fogyasztási értéket.
Minden megoldás érdekel, és ha minden kritériumnak eleget tesz, viszem a motort a megadott címre.

Egyreszt nem tudnad megfizetni a munkamat masreszt ertelmetlen amit szeretnel harmadreszt a kerdesed tökeletesen mutatja a ködöt ami erre a forumra ereszkedett az elmult 3-5 evben mellesleg nem veletlenul:)))
Kellemes napot!

Qenk
2017.03.13. 15:07   

Tehát
Kedves Johny24V!

ZSOSZ
2017.03.09. 20:56   

Kis igazítás a programon:
https://www.youtube.com/watch?v=u2iY-IAa00I
Aszonta a programozó hogy baszott jó a motor és ahogy szól most a tütézett BMC szűrövel ordít is.A minap utána mentek egy RS4-el oszt tudakolták mitől van ilyen hangja. Very Happy A kis buták...

róka837
2017.02.12. 10:19   

ZSOSZ írta:
Csak gurulgatva:
https://www.youtube.com/watch?v=FaLoWHENusA
Láttom elcsuszik a kuplungja....! Very Happy Surprised Kacsint Szemcsis

ZSOSZ
2017.02.12. 07:28   

Tegnap esti széles vigyor oka Fiam arcán,e60 535d középkorú vezetője lekövette s mikor a piros lámpánál utolérte majd átszólt:mi van ebben Öcsi( Very Happy ) hogy így szól?!
Na,ezért van értelme dolgoznom a verdáján még egy íci-pícit.Ahogy az élményét elmesélte az erőt ad a továbbiakhoz.

Gumiégetős

Johny24V
2017.02.06. 16:44   

janker írta:
Johny24V!

Ez elsősorban egy hobbista fórum, illetve manapság már az sem, mert kong az ürességtől. A magad fajtát miért élteti az, hogy azon kevesek kedvét, lelkesedését is elvennéd az írástól, akik még veszik a fáradtságot, hogy megosszanak itt valamit? Ha számodra ez a szint alacsony, miért nem látogatsz meg magasabb szintű konferenciákat és folytatsz ott tudományos diskurzusokat? Mondjuk ezzel a stílussal, helyesírással nehezen jutnál szóhoz.

Egyébként amit mondasz, az is ökörség.

"pedig nem az mar reg kitalaltak elotted mindent hozzaferheto a tudas csak hasznalni kellene az igazi tudasbazist"

Azért én ezt így nem merném kijelenteni, de ha te felvállalod, én szívesen küldenék neked magasabb rendű "matekot" előfeltételező problémákat mondjuk forgattyús mechanizmus méretezés témában. De félretéve a tréfát, az igazság az, hogy a komoly tudás manapság sem hozzáférhető sem az iskolában, sem pedig az interneten; nem azért mert "fekete mágia", hanem mert a belsőégésű motor égésfolyamatai, mechanikai méretezése, lengéstani aspektusai annyira összetettek, hogy egy-egy könyv vagy önjelölt Mester túl kevés volna ahhoz, hogy a valódi tervezéshez szükséges munkát egyszemélyben magára vállalja.

Mi hobbisták legyünk akár autószerelők, családapák, gépészmérnökök, vízvezetékszerelők vagy önjelölt megmondók, "motorépítés" kapcsán legjobb esetben is csak (jól)bevált receptekre hagyatkozhatunk és az ilyen jellegű fórum arra való, hogy az ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat megosszuk egymással. Szóval szerintem legközelebb máshol és máson vezesd le a frusztrációd!

Butaság de ti tudjátok Smile Ha csinálsz valamit csináld rendesen vagy ne csináld.
A tudás rendelkezésre áll ne mond hogy nem igy van mert tudod hogy nincs igazad, igaz nem árt ha beszélsz hozzá több nyelvet nem vagy lusta és fel tudod tenni a kérdést amire választ keresed.

Na legyen szép napotok:)

ZSOSZ
2017.02.06. 10:27   

Csak gurulgatva:
https://www.youtube.com/watch?v=FaLoWHENusA

Mts
2017.02.03. 19:33   

Ezt jól meg írtad , s osztom a véleményed. Ki ehhez ért ki ahhoz de a tapasztalathoz idö kell. Még a legjobb tuningátor)) is .okoz magának kis kellemetlenséget. Aki nem kisérletezik az nem fedez fel semmit,,,,Ja és nem is hibázik,,,, Very Happy

624    2005.11.15. 19:23
janker
2017.02.03. 15:11   

Johny24V!

Ez elsősorban egy hobbista fórum, illetve manapság már az sem, mert kong az ürességtől. A magad fajtát miért élteti az, hogy azon kevesek kedvét, lelkesedését is elvennéd az írástól, akik még veszik a fáradtságot, hogy megosszanak itt valamit? Ha számodra ez a szint alacsony, miért nem látogatsz meg magasabb szintű konferenciákat és folytatsz ott tudományos diskurzusokat? Mondjuk ezzel a stílussal, helyesírással nehezen jutnál szóhoz.

Egyébként amit mondasz, az is ökörség.

"pedig nem az mar reg kitalaltak elotted mindent hozzaferheto a tudas csak hasznalni kellene az igazi tudasbazist"

Azért én ezt így nem merném kijelenteni, de ha te felvállalod, én szívesen küldenék neked magasabb rendű "matekot" előfeltételező problémákat mondjuk forgattyús mechanizmus méretezés témában. De félretéve a tréfát, az igazság az, hogy a komoly tudás manapság sem hozzáférhető sem az iskolában, sem pedig az interneten; nem azért mert "fekete mágia", hanem mert a belsőégésű motor égésfolyamatai, mechanikai méretezése, lengéstani aspektusai annyira összetettek, hogy egy-egy könyv vagy önjelölt Mester túl kevés volna ahhoz, hogy a valódi tervezéshez szükséges munkát egyszemélyben magára vállalja.

Mi hobbisták legyünk akár autószerelők, családapák, gépészmérnökök, vízvezetékszerelők vagy önjelölt megmondók, "motorépítés" kapcsán legjobb esetben is csak (jól)bevált receptekre hagyatkozhatunk és az ilyen jellegű fórum arra való, hogy az ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat megosszuk egymással. Szóval szerintem legközelebb máshol és máson vezesd le a frusztrációd!

Szeged    60    2011.09.01. 21:38
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 7 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére