POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok  »   E34 535i

Steve525
2017.08.06. 09:55   

Sziasztok !
2008 óta használom a kocsit, 1990-es, E34-es 535i, sor6, 3430 cm3, 211 LE. M30B35 ( vagy b34 , ezt nem tudom pontosan ). Akkor 180 000, most 284 000 km van benne. Az elején beleraktam a gázt, eddig minden jól működött. Pár hónapja gondok vannak.

Benzinnel: erőtlenül megy, néha rángat is, nem húz egyenletesen, mintha kb. 100 LE lenne. Ha levesszük a hőgombát, ( ez talán a vízhőfokjeladó ? ), akkor viszont megy, mint a golyó. Bár gondolom, ez nem véletlenül van ott, tehát anélkül járni hosszú távon csak nem érdemes. Raktunk rá egy újat, de azzal se megy jól. Reggeli indítózás is problémás, először dadog, majd néhány mp. múlva lesz csak egyenletes az alapjárat. Ha levesszük, jól megy.

Gázzal ( DT-s lengyel befecskendezőrendszer ): kb. 3-4 hónapja azt csinálja, hogy az első 20-30 km-en szépen megy, aztán kezd dadogni. A víz nem melegszik. Ha leállítom gázzal, aztán 1-2 óra múlva beülök, akkor pár km-t megint jól megy, aztán kezdődik a dadogás. Ahogy megfigyeltem, a gázüzem teljesítménye szempontjából mindegy, hogy az a bizonyos gomba rajta van-e, vagy sem. De ha 20-30 km után kezdi a problémát, akkor csak valami túlmelegedéssel lehet összefüggésben, a viszkó se új már, de a víz nem melegszik, azzal nincs gond.

Motor kompresszió jó, gyújtásrendszer átnézve, cserélve, gyertyák újak. Katalizátor, lambda szonda nincs benne. Kipufogórendszer új.
Előgyújtási szög 39 fok.

Van-e ötlete valakinek ? Lehet, hogy közös oka van a benzin és a gáz gyengeségének, de az is lehet, hogy különböző okok vannak a két üzem esetén, csak most épp egyidőben jöttek elő ?
Már voltam 2 szerelőnél is, kicseréltek 1-2 dolgot, de még mindig nem jó. Miskolc környékén vagyok. Tudtok valakit a közelben, aki ért hozzá ? Még a légtömegmérőre is gondoltunk, de ahhoz meg kellene egy, biztosan jó állapotú, hogy kipróbáljuk.
Köszi előre is a segítséget.

Steve. +36705099906

Tel.: 20/323-1771, 70/50-999-06
Hétköznap inkább telefonon, mert nem mindig vagyok netközelben.

Miskolc    102    2006.06.05. 17:04
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére