POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E46   »   Moles szopórollere: e46 330d kombiné

moles
2017.04.06. 16:31   

Ne viccelj, nem gondoltam, hogy rosszindulattal írtál volna...
Azt gondolom, hogy a 2008-as bejegyzesben lehet valami hiba, ami miatt egy 4 éves autóhoz 14 ezer kilométert írtak Smile Az azt követő bejegyzésnél már a kb. a valós km lehet. De ezt már sosem tudjuk meg,
csak feltételezünk dolgokat. A lényeg: A futóművek,
motor, kasztni nincs széthullva, már csak aprósagok kellenek és végre elkészül teljesen Smile

A föld nevű bolygó(budapest)    19    2009.04.26. 00:31
madass
2017.04.06. 16:22   

az általad linkelt képen egy adott autó szervízlátogatásai láthatóak.
lentről felfele időrendben.

Vegyük sorra. az autó 2006 ig sűrűn járt szervízbe, relatíve egyenes arányban növő km állással. majd 4 hónapnyi tolatás után visszaugrott a számláló 2ekm et (plusz amit a 4 hónapban megtett)

2007/09 ben megint volt egy kis km anomália- nézzük el, apróság.

2008 /04 hónapra megint sikerült 3 hónap alatt 50ekm et tolatni.

aztán innentől tekeredett bele a km mint állat, tehát az utolsó rögzített 400ekm hez pár százalék bizonyosan hozzá adódik Smile

Ezzel csak a gépkocsit akartam dícsérni, kitartásában. Kacsint Very Happy

Kimle    18    2016.01.09. 10:07
moles
2017.04.06. 16:12   

5-600 ezret hogy sikerült kiszámolnod? Smile
Cirka 15 hónapja 396 ezer ezer volt benne, ez derült ki a szervíztörténete alapján Smile
Én úgy gondolom 420-430 ezer körül lehet most benne.
Sokáig állt itthon egy kereskedésben, mielött hozzám került.

madass
2017.04.06. 15:40   

tekergették ezt ész nélkül mindenhova... ha jól számolom akkor kb550-600e km lehet benne? ahhoz képest nem is szopsz vele annyit Very Happy

Kimle    18    2016.01.09. 10:07
Zsaat
2017.01.18. 21:04   

Turbo73 írta:
moles írta:

Hali

Közben tegnap találtam a váltó oldalán egy matricát (ahová azt is kiírták, hogy nem kell az olajat cserélni Very Happy ) amire kizárásos alapon a váltóban lévő olaj tipusát írták ki.

Ez igaz, de olyan olajat még nem találtak ki, ami örök életű. LT2-es gyári olajat nem fogsz tudni beszerezni, csak hordóban volt a szervizeknek. Viszont a tulajdonságait nem nehéz megtalálni a szervizkönyvben/neten. Én Castrol olajat tettem a váltóba és a difibe is. Filléres tétel, könnyű is cserélni és nem bántam meg. Korábban búgott a difi, azóta csendes. A gyári olaj fekete vízként távozott.

Szia, igen az más a fekete és darabos

Nem baszik be, csak te baszol be ha megiszod Smile (greenpowerE85)
NEW: https://youtu.be/P7Tu66cWWZo

Cegléd    544    2005.06.30. 00:46
Zsaat
2017.01.18. 21:03   

moles írta:
SID írta:
Ezek az olajválasztók nem mindig megbízhatóak, sokszor dobnak fel olyan kenőanyagot, ami az adott autóba egyáltalán nem való.

Hali

Közben tegnap találtam a váltó oldalán egy matricát (ahová azt is kiírták, hogy nem kell az olajat cserélni Very Happy ) amire kizárásos alapon a váltóban lévő olaj tipusát írták ki.

Szia, gratulálok az autóhoz, jó választás, én nem cseréltem volna le az olajat se a váltóba se a difibe

Nem baszik be, csak te baszol be ha megiszod Smile (greenpowerE85)
NEW: https://youtu.be/P7Tu66cWWZo

Cegléd    544    2005.06.30. 00:46
KASZA Mester
2017.01.01. 21:05   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
moles írta:
KASZA Mester írta:
ennel különb állapotu autokat már elbontunk. Very Happy Kacsint
az ekte német már kidobálta az e46-ot,vagy ha nem azert megkéri az árát,és nem igy nez ki.

Ennek igazán örülök, hogy az enyémnél jobb állapotú autókat bontasz, legalább ha alkatrész kell, bátran fordulhatok majd hozzád. Kacsint

ugy legyen)) Szemcsis

Szfvár    2354    2007.04.30. 12:32
moles
2017.01.01. 19:15   

gameover írta:
moles írta:
cseszter írta:
moles írta:
Az év végére pedig egy fénykép "igényes Jürgen" -volt- autójának légszűrőjéről... Szemcsis

BUÉK Mindenkinek
az a baj hogy ez nem jurgen hanem a torok vendegmunkas azok elik igy le az autokat csoda hogy nem volt beleszarva Kacsint Szemcsis

A német forgalmi szerint német (nevű) volt a tulaja, 2016 januárig szervízbe hordta. Nem gondolnám, hogy egy török vendégmunkás folyamatosan szervízbe hordaná az autóját.
Beleszarva tényleg nem volt Very Happy

látszik is rajta a folyamatos szerviz és törődés... Very Happy

Igen, jól látod, törődök vele Smile

gameover
2017.01.01. 16:36   

moles írta:
cseszter írta:
moles írta:
Az év végére pedig egy fénykép "igényes Jürgen" -volt- autójának légszűrőjéről... Szemcsis

BUÉK Mindenkinek
az a baj hogy ez nem jurgen hanem a torok vendegmunkas azok elik igy le az autokat csoda hogy nem volt beleszarva Kacsint Szemcsis

A német forgalmi szerint német (nevű) volt a tulaja, 2016 januárig szervízbe hordta. Nem gondolnám, hogy egy török vendégmunkás folyamatosan szervízbe hordaná az autóját.

látszik is rajta a folyamatos szerviz és törődés... Very Happy

Budapest    516    2009.11.29. 16:35
moles
2017.01.01. 15:34   

KASZA Mester írta:
az ekte német már kidobálta az e46-ot,vagy ha nem azert megkéri az árát,és nem igy nez ki.

Ennek igazán örülök, hogy az enyémnél jobb állapotú autókat bontasz, legalább ha alkatrész kell, bátran fordulhatok majd hozzád. Kacsint

moles
2017.01.01. 15:31   

cseszter írta:
moles írta:

BUÉK Mindenkinek

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2017.01.01. 15:46 (3).

KASZA Mester
2017.01.01. 12:23   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető

Szfvár    2354    2007.04.30. 12:32
cseszter
2017.01.01. 10:25   

moles írta:

BUÉK Mindenkinek

százhalombatta    524    2008.01.16. 17:27
moles
2016.12.31. 21:59   

BUÉK Mindenkinek

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2017.01.01. 16:13 (2).

moles
2016.12.31. 14:05   

Turbo73 írta:
moles írta:

Hali

Ez igaz, de olyan olajat még nem találtak ki, ami örök életű. LT2-es gyári olajat nem fogsz tudni beszerezni, csak hordóban volt a szervizeknek. Viszont a tulajdonságait nem nehéz megtalálni a szervizkönyvben/neten. Én Castrol olajat tettem a váltóba és a difibe is. Filléres tétel, könnyű is cserélni és nem bántam meg. Korábban búgott a difi, azóta csendes. A gyári olaj fekete vízként távozott.

Hali

Köszönöm a tapasztalatod megosztását, én is úgy gondolom, hogy cserélni kell a váltóba és a diffibe az olajat, inkább afelől érdeklődtem, milyen olajat tegyek bele (van egy automata 20d-m, annak a váltójában is cseréltettem már az olajat, igaz, abba a BMW-től rendeltettem). Amúgy találtam castrolt és fuchsot, szerintem az utóbbi lesz a kettő közül.
BUÉK

Turbo73
2016.12.31. 09:52   

moles írta:

Hali

Budapest    16    2014.07.21. 13:30
moles
2016.12.30. 20:30   

SID írta:
Ezek az olajválasztók nem mindig megbízhatóak, sokszor dobnak fel olyan kenőanyagot, ami az adott autóba egyáltalán nem való.

Hali

SID
2016.12.30. 12:48   

2618    2011.08.29. 13:58
Tüzoltó
2016.12.30. 12:46   

moles írta:
Tüzoltó írta:
moles írta:
Hali
Valaki tudna segíteni, milyen hajtómű olajat kell a 30d 6 sebességes váltójába és diffijébe vennem? a váltón ez a felirat van: "no oil change" Surprised
De ezt a feliratot én komolytalannak tartom

Én ezt használom : http://www.fuchs-oil.hu/olajvalaszto/
ha nem tudok valamit ... Szemcsis [/url]

Köszönöm a válaszod, én is nézegettem a fuchs olajakat Kacsint

Igazából az olajválasztót ajánlottam,mivel mindent megad pl. mennyiséget,minőséget ... stb. ;)

Bács    60    2010.09.24. 18:32
moles
2016.12.29. 20:16   

Sziasztok
Ma vissza került a váltó a helyére. Kicseréltük kéttömegű lendkereket, a komplett kuplungot,kipróbáltuk elég meggyőző lett Smile . Amikor vettem az autót, mondták, hogy meg van írva az ecu, de nem hittem el, mert azt gondoltam, csak "parasztvakítás". Na, erre ma felraktuk a váltót, kuplungot, kicseréltük a jobb első futómű alatt is a rugót, fékeket, megyünk egy próbakört és olyan hangja van a a motornak, mint az agyon tuningolt kis tdi-knek amikor hirtelen padlógáz után leszállok a gázról. Láttam két helyen is G power feliratot,egyet a motortérben, egyet pedig a kormányon -rákerestem neten, ez valami német tuning cég- ebből arra gondolok, hogy tényleg meg van írva az ecu-ja. Tehát most viszem a régi kuplungtárcsát kevlárosra átalakítani, váltót ismét leszedni, még egy plusz nap szopás

Van valakinek tapasztalata, hogy a gyári kuplungtárcsa mennyi nyomatékot visel el?
Üdv

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2016.12.30. 13:30 (1).

moles
2016.12.28. 22:40   

Tüzoltó írta:
moles írta:
Hali
Valaki tudna segíteni, milyen hajtómű olajat kell a 30d 6 sebességes váltójába és diffijébe vennem? a váltón ez a felirat van: "no oil change" Surprised

Köszönöm a válaszod, én is nézegettem a fuchs olajakat Kacsint

Tüzoltó
2016.12.28. 21:45   

moles írta:
Hali

Bács    60    2010.09.24. 18:32
moles
2016.12.28. 21:37   

Hali

moles
2016.12.24. 23:47   

Most már vannak képek is
Keresd a hibát Smile

"Alig használt" fékcső, némi felületi rozsdával eladó Smile

Ültetett "fosch"

Ez került alá

Nem tudom, hogy fog-e működni a rövidszáras csillapító ezzel a rugóval?

"Holtjáték nélküli" hardy Shocked

A kuplungszerkezet??? Very Happy

A kinyomócsapágy?

moles
2016.12.21. 22:12   

ZSOSZ írta:
Kacsint Crying or Very sad
Részvétem! Very Happy
A minap nem bírtam magammal én se és Pest alá elótókázva Fiamé mellé tesókát néztem,igaz kicsit combosabbat.
A hirdetés szövegében csak a vezetőülés kárpithibája volt feltüntetve.Élőben az idegbaj ért el végül mikor az anyósajtót kinyitva a küszöbborítás is kapott a festékből.Ott lett vége azon nyomban részemről az a mustrának.....és nekem magasak az elvárásaim a megbízott eladó szerint......ennyit az itthoni átlagos eladni kívánt gépparkról. Hányás!!!
Kitartást!

Köszönöm a részvétnyilvánítást Smile ,remélem már nem tart sokáig Smile
Amúgy az enyém egy németből behozott autó. Onnan is lehet "moslék" autót behozni Smile

Hozzászólások megtekintése:   

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E46

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére