POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E36   »   Atesz318 - E36 Arktissilber metallic

Atesz318
2016.11.18. 15:21   

Sziasztok !

Jó rég nem írtam , de az autó teljesen rendbe van Smile volt egy pár változás is. nemsokára itt vannak ünnepek, lesz egy kis szabad idő, képekkel bemutatom, milyen változtatások, fejlesztések voltak Smile

450    2011.01.23. 12:29
Atesz318
2015.02.10. 18:30   

Vasutas írta:
Már az AC repair is tetszett, de ez az ABS is jó, ügyes vagy. A hátsó ajtózár már ezek után semmiség... Kacsint
Mégegyszer csak így tovább, jó tulaja vagy az autódnak! Szemcsis

Köszi szépen az elismerést Szemcsis
Igyekszek jó gazdája lenni Kacsint

Vasutas
2015.02.10. 16:17   

Már az AC repair is tetszett, de ez az ABS is jó, ügyes vagy. A hátsó ajtózár már ezek után semmiség... Kacsint
Mégegyszer csak így tovább, jó tulaja vagy az autódnak! Szemcsis

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni..... A másik a gázpedál!

Egy férfinak két dolgot kell tövig nyomni... A másik a gázpedál!    3691    2011.12.17. 12:34
Atesz318
2015.02.09. 13:13   

Laleeboy írta:
Atesz318 írta:
Egy ideje már nem működött az ABS-em, így arra is sort kerítettem, hogy orvosoljam a hibát
Diagnosztika először jeladó hibát írt, kicseréltem, de az ABS továbbra sem működött. Ekkor már sejtettem hogy ABS tömb lesz a hiba oka, újra gépre lett téve , és ekkor már diagnosztika is alátámasztotta sejtésem
Neki is álltam a bűnös kiszerelésének, hely szűkében nem volt túl egyszerű a kiszerelés, de csak sikerült

Aztán lecsavaroztam a tömb fedelét és ki lett forrasztva a hiba okozója

A következő lépés az áramkor pótlása volt és persze azt is figyelni kellet, hogy az ellenállás határértéken belül legyen

Végül jöhetett a fedél visszahelyezése és vízhatlan lezárása

A javítás tökéllétesen sikerült

A bal hátsó központi zár motort is ki kellet cserélnem, mert már egyre ritkábban működött
Pár kép erről is

És végül kapott pár gyári króm kiegészítőt

Kacsint NICE JOB Szemcsis

Köszi Szemcsis

Laleeboy
2015.02.09. 10:00   

Atesz318 írta:
Egy ideje már nem működött az ABS-em, így arra is sort kerítettem, hogy orvosoljam a hibát
Diagnosztika először jeladó hibát írt, kicseréltem, de az ABS továbbra sem működött. Ekkor már sejtettem hogy ABS tömb lesz a hiba oka, újra gépre lett téve , és ekkor már diagnosztika is alátámasztotta sejtésem
Neki is álltam a bűnös kiszerelésének, hely szűkében nem volt túl egyszerű a kiszerelés, de csak sikerült

A következő lépés az áramkor pótlása volt és persze azt is figyelni kellet, hogy az ellenállás határértéken belül legyen

A bal hátsó központi zár motort is ki kellet cserélnem, mert már egyre ritkábban működött
Pár kép erről is

Kacsint NICE JOB Szemcsis

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3911    2005.07.19. 15:10
Atesz318
2015.02.08. 22:58   

kiinacp írta:
Én tuti messzire dobtam volna, ügyes vagy, hogy így megtudtad javítani, le a kalappal! Ez már e36 user pro szint! Nekem a vezető oldali ajtót 1x lehúzza 1x nem, az is centrál motor lehet?

Köszönöm az elismerést Kacsint
Ment Pü

kiinacp
2015.02.08. 20:28   

Én tuti messzire dobtam volna, ügyes vagy, hogy így megtudtad javítani, le a kalappal! Ez már e36 user pro szint! Nekem a vezető oldali ajtót 1x lehúzza 1x nem, az is centrál motor lehet?

Tolna megye    524    2012.09.25. 20:39
Atesz318
2015.02.08. 18:32   

Pár kép erről is

Atesz318
2015.02.04. 16:24   

Sziasztok
Idő hiányában nagyon rég frissítem topicom utoljára
Apránként megpróbálom pótolni a lemaradást
Engem is utolért az AC pumpa elhalálozás, vagyis nem halt meg teljesen mivel beindult az autó, csak össze vissza ugrált az alapjárat,és nem bírt menni
Először nem is gyanakodtam AC re, de többen tanácsolták itt, hogy csináljak nyomás próbát
Ez lett az eredménye:

Bontottban nem bíztam, ezért rendeltem utángyártottat, páran írták hogy az utánagyártott majd hangos lesz stb, de épp olyan halk mint a gyári és tökéletesen passzolt is a helyére

Atesz318
2014.06.27. 12:56   

petya1989 írta:
Atesz318 írta:
A felniket is kezelésbe vettem. A peremén már megvételkor fel volt pattanva pár helyen a fényezés( valószínűleg gumisoknak köszönhetően). Szerencsére maga a felni nem volt padkázva, horzsolva. A perem polír már megvételkor is tervbe volt, csak mindig elmaradt. De tavaly erre is sort kerítettem.
Ez lett a végeredmény Smile

És ilyen lett az összkép

Szép a felni,nekem is tetszik ez a kárpitozás Kacsint

Köszi, igyekszek igényesen építgetni az autót Smile

petya1989
2014.06.25. 15:42   

Atesz318 írta:
A felniket is kezelésbe vettem. A peremén már megvételkor fel volt pattanva pár helyen a fényezés( valószínűleg gumisoknak köszönhetően). Szerencsére maga a felni nem volt padkázva, horzsolva. A perem polír már megvételkor is tervbe volt, csak mindig elmaradt. De tavaly erre is sort kerítettem.

És ilyen lett az összkép

Szép a felni,nekem is tetszik ez a kárpitozás Kacsint

Tápiószecső    1120    2011.01.21. 14:09
Atesz318
2014.06.25. 12:03   

És ilyen lett az összkép

Atesz318
2014.06.10. 22:30   

Laleeboy írta:
Atesz318 írta:
Sziasztok

Idő hiányában elég rég írtam, de most hozok egy kis folytatást.
A tetőkárpit is átesett egy átalakításon. Pár kép a végeredményről, tudom, nem a legjobb minőségű képek

Voltak képek az átalakítás folyamatáról is, de sajnos azok egy rendszer összeomlás miatt elvesztek, sok másikkal együtt Sad

Élőben jól néz ki és ez a lényeg
Kacsint

Köszi Smile

Laleeboy
2014.06.09. 21:47   

Atesz318 írta:
Sziasztok

A tetőkárpit is átesett egy átalakításon. Pár kép a végeredményről, tudom, nem a legjobb minőségű képek

Voltak képek az átalakítás folyamatáról is, de sajnos azok egy rendszer összeomlás miatt elvesztek, sok másikkal együtt Sad

Élőben jól néz ki és ez a lényeg
Kacsint

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3911    2005.07.19. 15:10
Atesz318
2014.06.08. 14:05   

Sziasztok

Atesz318
2014.03.25. 16:48   

gameover írta:
Atesz318 írta:
gameover írta:
miért pont alco? ezekből tuti gyárit vettem volna..
a benzinszűrő tartóját könnyen vissza tudtad csavarni? Kacsint

Különösebb oka nincs, hogy Alcora esett a választás. Ismerős ajánlotta. Egy kis kalapálás után fogóval még ráigazítottam, és ilyen lett a végeredmény. Nagyából 5-10 perc volt az egész, nem volt nehéz Smile

én elég nehezen tudtam visszacsavarni mert feszült a tartó (a szűrőn lévő gumi miatt)

Kicsit félre értettem Very Happy azt hittem deformációra érted. Egyébként vissza tétele se volt túlzottan nehéz. Leszorítja a szűrőt, de nem kellet vele küzdeni, hogy lecsavarjam

gameover
2014.03.25. 13:55   

Atesz318 írta:
gameover írta:

Különösebb oka nincs, hogy Alcora esett a választás. Ismerős ajánlotta. Egy kis kalapálás után fogóval még ráigazítottam, és ilyen lett a végeredmény. Nagyából 5-10 perc volt az egész, nem volt nehéz Smile

én elég nehezen tudtam visszacsavarni mert feszült a tartó (a szűrőn lévő gumi miatt)

Budapest    517    2009.11.29. 16:35
Atesz318
2014.03.25. 13:40   

gameover írta:

gameover
2014.03.25. 13:14   

Budapest    517    2009.11.29. 16:35
Atesz318
2014.03.25. 09:56   

Legutóbbi olaj, és benzinszűrő cseréről pár kép:

A benzinszűrő tartója kicsit megvolt nyomorgatna, azt helyre pofoztam, hogy az újat rendesen fellehessen tenni :

És végül csak úgy pár kép az autóról is:

Atesz318
2014.03.15. 23:16   

Beépítésre került egy gyári PDC szett is. Pár kép a műveletről:

Itt se jár gyakran az ember:

el is takarítottam:

A kábelköteg elég gyáriasra sikerült:

Nem volt szívem kifúrni a kasznit a szenzor kábel köteg miatt, így alternatív megoldás után néztem. Ez lett belőle :

A lökhárító visszatevése után is szépen elfér a kábelköteg:

A bekötést is igyekeztem gyáriasan kivitelezni:

És a végeredmény:

nandi56
2014.02.22. 22:42   

Atesz318 írta:
promega írta:
nandi56 írta:

Koszonom... amikor voltam a gumis havernál, felemelte és a sebváltó végénél volt egy luk a kasztniban...olyan téglalap alakú , abba fújt bele a kompresszorral , de semmi változás...
PÁRÁSODIK a jobb oldal elol változatlanul !!!
De csak a jobb oldal !!!

Milyen fűtésed van? Szimpla, Analóg klímás, digitklímás?Lehet, hogy ereszt a fűtőradiátorod azon az oldalon. Ha végighúzod a párán az ujjad, akkor "tapadós", vagy "csúszós"?

De most nézem, hogy rossz témában vagyunk... Folytassuk az E36 műszakiban!

Atesz, bocsánat az Off-ért!

No Problem Smile Ehhez a problémához nem tudok hozzászólni, ezért nem tettem. Nekem esetleg egy olyan kosza ötletem lenne, hogy ha kétzónás fűtésről van szó, akkor párás oldalon is van-e rendes fűtés?

Elnézést , hogy rossz helyre irtam...de ha már itt vetettél fel egy lehetséges problémát, válaszolok .
A jobb oldalon , ahol párásodik , mintha kisebb erovel fujná be a meleg levegot...de ha direkt szélvédolefújás fonkcióra állítom , akkor egy-két perc alatt lefújja .
nem érzékelek se szivárványosságot , se fagyálló szagot , se nem ragadós a pára...
Pollenszuro nemrég volt cserélve ,de nem szenesre.

Egy autónak nem az esztétikai állapot a legfontosabb jellemzője...

Miskolc    160    2013.11.22. 14:20
Atesz318
2014.02.22. 22:33   

promega írta:
nandi56 írta:

Koszonom... amikor voltam a gumis havernál, felemelte és a sebváltó végénél volt egy luk a kasztniban...olyan téglalap alakú , abba fújt bele a kompresszorral , de semmi változás...
De csak a jobb oldal !!!

Milyen fűtésed van? Szimpla, Analóg klímás, digitklímás?Lehet, hogy ereszt a fűtőradiátorod azon az oldalon. Ha végighúzod a párán az ujjad, akkor "tapadós", vagy "csúszós"?

No Problem Smile Ehhez a problémához nem tudok hozzászólni, ezért nem tettem. Nekem esetleg egy olyan kosza ötletem lenne, hogy ha kétzónás fűtésről van szó, akkor párás oldalon is van-e rendes fűtés?

promega
2014.02.22. 22:08   

nandi56 írta:

De csak a jobb oldal !!!

Kecskemét    380    2005.10.18. 14:36
Atesz318
2014.02.22. 21:36   

A visco kuplungom már eléggé a végét járta. Nyáron menetszél hiányában, már nem állt a helyzet magaslatán. Így ez is cserélve lett.

Először cseréhez készítettem célszerszámot :

Aztán beszereztem az új viscot is :

Csere közben kiderült, hogy még a gyári volt benne , jól bírta Smile

Végül egy kép a motortérről a munka végeztével:

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 4 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
Tartalomjegyzék  »   BMW E36

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére