POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Szériák szerint E..  »   E65 " 7 series "

KASZA Mester
2016.10.15. 12:38   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
c_sonty írta:
KASZA Mester írta:
matati04 írta:
Szevasztok!
Túlhajszolt 735-ösöm bal henger sora elszállt. A motor abszolút erőtlen, le akar fulladni. Önállóan nem képes járni, nem is erőltetem.
Talán kapok itt ajánlást olyan szervizhez, ahol korrekt munkát végeznek, nem csak lehúzás van, és a hibát tényleg tudják orvosolni, mert a kisujjában van a szakma. Természetesen nem fukarkodni akarok, de ha a pénz nem volna gond, már a hiba megjelenésének órájában vettem volna egy G11-et.
Aki tud észak-Budapest vonzáskörzetében jó szervizest, az írja meg.
Előre is köszönöm

nagy valoszinűséggel ennek motor csere lesz a vége!!
de ha hozzá nyulnak a rossz motordhoz,és egyáltalán javithato-az még többe fog fájni mint egy másik motor.
De mindegyiknél kapaszkodjál meg rendesen mert nagyjábol 500ezer+munka dijba gondolkodjál)) Szemcsis
Ezekkel az e65-e66-okkal ez a gond hogy nem megvenni nehéz őket,hanem lelki ismeretesen szervizelni,és megjavitatni ha elromlik)

Azért én megpróbálnám lekötni a balos katalizátort, S500-al jártunk úgy, hogy nem járt a jobb oldali hengersor és a kat volt összedőlve. Smile

ezekbe vas magos kat van,elvileg nem tud össze törni.
de megnézni persze meg lehet. Kacsint

Szfvár    2346    2007.04.30. 12:32
c_sonty
2016.10.14. 21:16   

KASZA Mester írta:
matati04 írta:
Szevasztok!
Túlhajszolt 735-ösöm bal henger sora elszállt. A motor abszolút erőtlen, le akar fulladni. Önállóan nem képes járni, nem is erőltetem.
Talán kapok itt ajánlást olyan szervizhez, ahol korrekt munkát végeznek, nem csak lehúzás van, és a hibát tényleg tudják orvosolni, mert a kisujjában van a szakma. Természetesen nem fukarkodni akarok, de ha a pénz nem volna gond, már a hiba megjelenésének órájában vettem volna egy G11-et.
Előre is köszönöm

de ha hozzá nyulnak a rossz motordhoz,és egyáltalán javithato-az még többe fog fájni mint egy másik motor.
De mindegyiknél kapaszkodjál meg rendesen mert nagyjábol 500ezer+munka dijba gondolkodjál)) Szemcsis
Ezekkel az e65-e66-okkal ez a gond hogy nem megvenni nehéz őket,hanem lelki ismeretesen szervizelni,és megjavitatni ha elromlik)

Azért én megpróbálnám lekötni a balos katalizátort, S500-al jártunk úgy, hogy nem járt a jobb oldali hengersor és a kat volt összedőlve. Smile

Székesfehérvár    447    2008.10.27. 14:20
KASZA Mester
2016.10.14. 21:06   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
matati04 írta:
Szevasztok!
Előre is köszönöm

matati04
2016.10.14. 17:19   

Szevasztok!
Előre is köszönöm

1    2016.09.23. 09:37
FejerZs
2016.09.18. 16:19   

Sziasztok!

E65 facelift 730d-hez keresek motorháztetőt, ha valakinek van otlete, infoja merre erdemes még szétnezni, kérlek jelezd.

Elore is koszonom

Dortmund    5    2016.09.06. 14:53
Gaborbmw745
2016.07.13. 22:55   

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy 2004 -es évjáratú E65 -ös 745i-m.
Olyan problémám van, hogy amikor a levegő hőmérséklete kb. 22 Celsius fok fölé emelkedik, akkor egyszerűen nincs servotornic. Kiírja a kocsi, hogy Servotronic hiba. Hidegebb időben meg tökéletes. Akkor is beindítás után kb 2 perccel jön meg az esze és vezérli le a kormányt, de legalább van szervom. Így nyáron ez elég gáz, mert egész nap süti a parkolóban az autót és felmelegszik. Akksit 1 hónapja cseréltem egy110 Ah Bannerre.
Ötlet valaki?

Gábor

Szombathely    1    2016.06.22. 21:54
Pearcy
2016.02.11. 15:25   

Sziasztok!

Van egy E65 740d BMW-m. Sikerült a nagyobb problémákat elhárítani már, de még mindig van egy része, amivel nem boldogulok. Az autóban nincs mély hang, a Logic 7-et és az EQ-t sem engedi szabályozni. Szereztem egy másik, működő Logic 7-et, viszont azzal is ugyan az a probléma. Szétszedte egyik ismerősöm mindkét Logic 7-et, a végfok IC-k rendesen működnek (nincsenek kiégve), tápot kap, munkapontok megvannak. Rendeltem optikai kábel visszafordítót (61136917541). A DVD-CD tár nem látja a lemezeket, így azzal kezdtem. Kábel kihúz, optikai visszafordító fel és semmi. Következett a NAVI, telefon, de ott sem történt változás, ugyan az a hiba megmaradt.

Hibakódok:
Hifi Amplifier / Verstaerker
Fault: Long and / or frequent Unlock:
Code: D6D1
Fault: DSP error
Code: A1A8

Egy másik E65-ben még nem próbáltam ki a Logic 7 modulokat, ez még vissza van. Viszont egy másik E65-ben láttam, hogy teljesen más színű volt a menü, mint az enyém (2003.10.). Létezik valami szoftverfrissítés?
Mellékelek egy fotót a menümről.

Lehetséges, hogy a rádióval van probléma?

(A napokban elvileg kapok egy működő rádióegységet kipróbálásra.)

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszönöm!

4    2015.06.03. 10:41
Laleeboy
2015.08.18. 09:29   

Mate86 írta:
Sziasztok, nemreg elojott par hiba a kocsimban (2004 730d) a radio neha kikapcsol, pattanik egyet, elhalkul majd par masodperc mulva visszakapcsol, kisebb recseges a hangszorotol majd ujra tisztan szol, a masik jelenseg pdc fault, villog a kapcsolon a zold led es nem sipol a tolatokamera, a lampam menetkozben fel le le ugral, olyan mintha a szintszabalyzo mozogna, egyszer lefele ver egyszer az egbe, ritka meg kiirja a drive control hibat, akkor pl az inexet nem huzza vissza!
Valaszokat es segitseget elore is koszonom
Udv Mate

Okos autók ezek, diagot neki abból sok minden kiderül...

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3895    2005.07.19. 15:10
Mate86
2015.08.16. 11:44   

Sziasztok, nemreg elojott par hiba a kocsimban (2004 730d) a radio neha kikapcsol, pattanik egyet, elhalkul majd par masodperc mulva visszakapcsol, kisebb recseges a hangszorotol majd ujra tisztan szol, a masik jelenseg pdc fault, villog a kapcsolon a zold led es nem sipol a tolatokamera, a lampam menetkozben fel le le ugral, olyan mintha a szintszabalyzo mozogna, egyszer lefele ver egyszer az egbe, ritka meg kiirja a drive control hibat, akkor pl az inexet nem huzza vissza!
Valaszokat es segitseget elore is koszonom
Udv Mate

Győr    2    2015.08.16. 11:35
Pearcy
2015.06.05. 08:31   

Idő és korrekt szerviz hiány a probléma, nem pedig a pénz.

KASZA Mester
2015.06.04. 21:17   

Kiemelt hirdető
Kiemelt hirdető
Pearcy írta:
Igen. Pontosan ezeket állapított ma meg egy szakszerviz. Olyan összeget mondtak, ami után nincs sok kedvem még beleülni sem az autóba... Surprised

nem véletlen kerültek ezek a permium kategoriás e65-ök annyibe uj korukba.
Ezt nem csak megvenni kell tudni,hanem utánna szervizelni,javitatni,fenn tartani.Ezekhez semmi se olcso.,ezt megvételnél mérlegelni kell.

Pearcy
2015.06.04. 14:08   

Igen. Pontosan ezeket állapított ma meg egy szakszerviz. Olyan összeget mondtak, ami után nincs sok kedvem még beleülni sem az autóba... Surprised

e2mustang
2015.06.03. 20:39   

Pearcy írta:
Sziasztok!

Remélem jó témát választottam a kérdéseimnek.

Van egy 2003-as évjáratú 740d E65 (~270.000 km) a családban. Külföldi autó volt, nemrég került hozzánk.

Az autó kb fél évet állt, mire ismét napi használatba került.

Az autó kipróbáláskor semmilyen hiba nem jött elő. Miután hozzánk került a KPM vizsga előtt kezdődtek a gondok.

A fordulatszám néha alacsonyabb tartományban tempomattal (60-80 kmh között) kb 100-170 rpm-nyit ingadozik. Néha ezt dombon lefelé gurulva motorféknél is csinálja.

A nagyobb probléma, hogy amikor padlógáznál (pl.: előzés) csak pörög a motor, de nem gyorsul az autó, aztán ha visszaengedem a pedált, a fordulat visszaesésével felkapcsol az autó. Ezt legtöbbször S fokozatban csinálja. Manuális fokozatban is produkálja, általában 3-4-be váltáskor. Egyenletes gyorsulásnál (D-ben) nem jelentkezik.

Váltóolaj csere megtörtént (tisztítással), új VAICO V20-0574 szűrőt kapott az autó.

Hibakód kitörlése után pár percig normálisan működik az autó, majd ismét előjön a hiba.

A hibák kiolvasva:

Engine / Motor:
- Fault: Charge air hose monitoring idle
Code: 3F35
- Fault: Plausibility of the air masses
Code: 4373
- Fault: Boost mechanism
Code: 4D81
Code: 3F67
- Fault: Control Elektroluefter
Code: 41F1
Code: 4B22

Transmission Control:
Transmission / Getriebe GS 19
- Fault: EDS pressure regulator 5
Code: 4E24

Valakinek valami ötlete esetleg?

u.i.: További problémák is vannak az autóval (ülésfoglaltság érzékelő hiba, nem lehet a hangszínt állítani –nincs mély, doboz hangja van az autónak…):

Audio/Navi/Communication:
- Fault: Long and / or frequent Unlocks
- Fault: DSP error

Helló

Az előzéskor történő problémádra az ecu hibakódja utal- turbó szabájzó. lehet beakad egy kicsit vagy egyáltalán nem jó már.

A váltóba a hibakód az 5. sebességhez való nyomás szabájzó szelepet írja.

A hifire pedig a dsp procit írja ami megmagyarázzná hogy nincs mély,esetleg beázott az autó valamikor és el korrodált a csatlakozó az ülés alatt a mélynyomónak.

Elég bmw tipikus hibák ezek Smile

London    286    2012.03.03. 20:10
Pearcy
2015.06.03. 10:45   

Sziasztok!

Remélem jó témát választottam a kérdéseimnek.

Van egy 2003-as évjáratú 740d E65 (~270.000 km) a családban. Külföldi autó volt, nemrég került hozzánk.

Az autó kb fél évet állt, mire ismét napi használatba került.

Az autó kipróbáláskor semmilyen hiba nem jött elő. Miután hozzánk került a KPM vizsga előtt kezdődtek a gondok.

A fordulatszám néha alacsonyabb tartományban tempomattal (60-80 kmh között) kb 100-170 rpm-nyit ingadozik. Néha ezt dombon lefelé gurulva motorféknél is csinálja.

A nagyobb probléma, hogy amikor padlógáznál (pl.: előzés) csak pörög a motor, de nem gyorsul az autó, aztán ha visszaengedem a pedált, a fordulat visszaesésével felkapcsol az autó. Ezt legtöbbször S fokozatban csinálja. Manuális fokozatban is produkálja, általában 3-4-be váltáskor. Egyenletes gyorsulásnál (D-ben) nem jelentkezik.

Váltóolaj csere megtörtént (tisztítással), új VAICO V20-0574 szűrőt kapott az autó.

Hibakód kitörlése után pár percig normálisan működik az autó, majd ismét előjön a hiba.

A hibák kiolvasva:

Engine / Motor:
- Fault: Charge air hose monitoring idle
Code: 3F35
- Fault: Plausibility of the air masses
Code: 4373
Code: 4D81
Code: 3F67
Code: 41F1
Code: 4B22

Transmission Control:
Transmission / Getriebe GS 19
- Fault: EDS pressure regulator 5
Code: 4E24

Valakinek valami ötlete esetleg?

u.i.: További problémák is vannak az autóval (ülésfoglaltság érzékelő hiba, nem lehet a hangszínt állítani –nincs mély, doboz hangja van az autónak…):

Audio/Navi/Communication:
- Fault: Long and / or frequent Unlocks
- Fault: DSP error

Joseph24
2015.05.17. 12:39   

Sziasztok.

2015.06.14. 14:00 Camponában szervezünk egy 7-er talit. Akinek van kedve jöjjön. Very Happy

Bmw 325i fekete coupe e36 1992

Dunaújváros    614    2010.12.06. 03:27
dios22
2014.03.22. 13:24   

Sziasztok. most lettem E65 tulaj egy 730d személyében. egy gondom van vele csupán, hogy a naviban noncs dvd. próbáltam beletenni, de mintha le lenne zárva nem engedi be a lemezt. Van esetleg valami trükkje? Ha valaki tudja a segítséget megköszönöm.

Hollandia    3    2014.03.22. 13:15
wdriver
2013.02.06. 16:16   

Cavos írta:

Pedig pörög..Smile Sima Driver pedig azért...mert Te lennél A Driver...Scorpio fórum...you know..;) Megjavult a szerkezet..?

ja megjavult, egyik oldali vezérlésállító motor ment tönkre, csere után felprogizás, 30k, és azóta megy.
koppkoppkopp Smile

Budapest    4    2012.06.13. 12:53
POWERFANATICS.com
2012.12.31. 20:46   

www.powerfanatics.com
www.facebook.com/POWERFANATICS

273    2007.11.21. 11:12
csongi bmw
2012.11.04. 17:42   

Üdv mindenkinek. Idáig E46 tulaj voltam de úgy érzem, hogy eljött a váltás ideje. Nagyobbat szeretnek, egész pontosan e65 730d-ben gondolkodom. Pár ismerősömnek van 30d-je és meg vannak elégedve vele. Segitségeteket szeretném kérni, felhasználási tapasztalatok meg ilyesmi téren. Mennyire bevált ez a modell? Motorikusan biztos vagyok benne, hogy tokeletes, de válto meg elektronika terén gőzöm sincs... Szoval ha valaki tud segíteni nekem nagyon hálás lennék. Smile Előre is köszönöm mindenkinek!

1    2012.11.04. 17:24
Cavos
2012.10.09. 22:47   

wdriver írta:
nem tudom valahogy nem pörög ez a fórum itt.
E65 ben nem is tudok olyat a bimmerfest.com igen angolul jobban megy..
de ez van.
nekem most reduced poerben van az autóm szal várom a kiolvasás utáni megjelent alkatrész megérkezését nevezetesen a változó szelepvezérlés egyik oldali állítómotorját.
remélem utána minden okés lesz..

Pedig pörög..Smile Sima Driver pedig azért...mert Te lennél A Driver...Scorpio fórum...you know..;) Megjavult a szerkezet..?

46    2010.07.28. 16:38
wdriver
2012.09.03. 14:27   

nem tudom valahogy nem pörög ez a fórum itt.
E65 ben nem is tudok olyat a bimmerfest.com igen angolul jobban megy..
de ez van.
nekem most reduced poerben van az autóm szal várom a kiolvasás utáni megjelent alkatrész megérkezését nevezetesen a változó szelepvezérlés egyik oldali állítómotorját.
remélem utána minden okés lesz..

wdriver
2012.09.03. 14:24   

Cavos írta:
wdriver írta:
sziasztok
nemrég lettem E65 tulaj
szal majd bejelentkezek sűrűbben. Smile

Sok szeretettel várjuk kérdésied...kedves Sima Driver... Very Happy

szia Cavos, hogyhogy sima driver?
Smile

Cavos
2012.06.18. 12:51   

wdriver írta:
sziasztok
nemrég lettem E65 tulaj

Sok szeretettel várjuk kérdésied...kedves Sima Driver... Very Happy

46    2010.07.28. 16:38
wdriver
2012.06.13. 13:00   

sziasztok
nemrég lettem E65 tulaj

lucifer
2012.05.29. 20:36   

Sziasztok!
Ismerősöm 2004-es 7er-jébe szeretne navi térképet és nem tudja honnan, mert amit leszedtek, azt nem akarja a navi... ismerős valakinek ez a probléma?
köszi!

Budapest IX ker    22    2007.09.27. 22:34
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   Szériák szerint E..

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére