POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E30   »   1986_325i felújítása...

_csipi
2016.09.02. 12:27   

Igen komoly elektronikus update történt a napokban Smile

bekerült a rádió, és korához képest meglepően szépen szól, egyedül a rádió felejti el a beállításokat, pedig kapott egy plusz szálat is

ezzel együtt működik a szivargyujtó, és az óra is, végre úgy néz ki a műszerfal, ahogy szeretném Smile

bekerült két pici kapcsoló, és természetesen az elektromos ablakok, amiket vezérel

működik a belső, és a csomagtér világításom is

lehet másnak ezek természetes dolgok, de én nagyon tudok ezeknek örülni Smile

a rádió egy elektromos hirshmann antennát vezérel, ami tökéletesen működik, jópofa geg 1986-ból Very Happy Very Happy

illetve a központizár is üzembe állt, még a tanksapkafedelet is lezárja, ahogy azt kell:

érkezett még némi alkatrész a kipufogóhoz, mert ha nem stimmel minden, akkor bizony kifújogat

és a szent grál felirat is megvan :

szóval öröm, és boldogság, valamikor szept végén, októberben lesz egy nagyobb javítás, update, majd beszámolok, addig használom, minél többet Very Happy

Szolnok    18    2012.01.05. 21:51
_csipi
2016.08.09. 10:49   

érkezett egy pioneer fejegység 1992-ből Smile

beépítés hamarosan Smile

Tyetyi
2016.08.06. 23:06   

Kacsint

Békéscsaba    4994    2005.12.14. 12:46
Swari
2016.08.06. 12:55   

_csipi írta:
a csipogót nemtudom hogyan lehet fúrás faragás nélkül feltenni a tükör háromszögre...

Ha van kábelköteg az ajtódban (pl ha központi záras, vagy villanyablakos), akkor benne van a csipogó kábele is. Leveszed a sima háromszöget, alatta ott van szivacsba tekerve a csatlakozója. A másik fele a lábtérben levő hangszóró mögött van, kék és fehér borítással, utóbbi egy sima csúszósaru, előbbi az extra csatikban levőre hasonlít (illetve a nagyboard indexkarjának csatlakozójával is megegyezik). Kacsint

Bp, Szfvár    1527    2009.02.08. 02:23
_csipi
2016.08.03. 12:10   

update Smile

Gergő barátomnak hála, ismét nagy, és több apró léptekkel halad előre a projekt:

a sperrdifiből kikerült a kissé viseltes olaj, került bele új, sajnos némi fémreszelék is előkerült. A difi elforog, nem laza, elég erősen kell forgatni, talán kissé túl feszes, majd 1x megmérjük, hogy ? Nm... tolatáskor érzem néha, hogy mintha befeszülne, illetve van néha icipici "lada Níva" hangja, de gondolom minden difit lehet hallani kicsit...

rendbe lett rakva a kézifék is, rugócserékkel, most már 3 kattanásra fog, és megy a tolatólámpa is Smile

kaptam ajándékba vak kapcsoló takarókat, így már nem foghíjas a műszerfalam, illetve a sokadik takarításra kezdi visszakapni a színét is

ide majd valami korhű blaupunkt magnót szeretnék, egy rejtett usb bemenettel, esetleg erősítőt, hangszórók a gyári helyen, bár a csipogót nemtudom hogyan lehet fúrás faragás nélkül feltenni a tükör háromszögre...

nagyobb hadművelet volt a szelephézag állítás, 8-9 szelephez is hozzá kellett nyúlni

egy szolnoki autókozmetika szépen lepolírozta az autót, így eldőlt, hogy most biztosan nem kap telifényt... valamivel sötétebb is lett Smile marad a gyári daimondswarch szín
a hadművelet reggel 8-tól du 5-ig tartott, nagyon festékporos volt az autó a terv: Mtech1 lökös, és küszöb színrefújása, felhelyezése

és sikerült rendelnem nyerskulcsot pótkulcsnak, egy nap alatt ideért Very Happy

az alapjárati hebegés felderítése lesz a következő feladat, illetve az elektromos anomáliák megszüntetése, és az el ablak, központi zár beépítése Smile

jöhetnek az építő kritikák Very Happy

ripeete
2016.07.22. 12:32   

ez a kép nem 36-hoz tartozik?

196    2012.02.09. 11:13
Laleeboy
2016.07.21. 19:27   

Kipuff felfogatás

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3911    2005.07.19. 15:10
_csipi
2016.07.18. 12:12   

majd nyomozok tovább, úgy látom az autó ad majd elfoglaltságot az elkövetkező évekre Smile

update :
felkerült a gyári kipufogórendszer, szép csendes hangja lett, szinte már túl kulturált Very Happy

azt esetleg tudja valaki, hogy a duplacsöves rész hogyan van rögzítve a váltóhoz ? felraktuk azt is, de többesélyes volt, nemtudom hogy hogyan nézne ki gyárilag... két formázott acélbetét, ami a váltóhoz rögzül valamilyen módon

ami még kiderült a hétvégén, (nyilván közút elöl elzárt területen) hogy az autó vígan fickándozik 200 felett is Very Happy

következő héten valamikor kap egy polírozást, és elkezdjük lenyomozni az alapjárati hebegését is.....

Zombi
2016.07.18. 09:56   

Kerékcsapágy vagy difibúgás?

167    2011.11.20. 00:23
Laleeboy
2016.07.13. 19:55   

_csipi írta:
...és persze adódott egy újabb kérdés is, menet közben vmi kelepelő hangot ad, ha gyorsabban megyek gyorsabban, ahogy lassítok, lassabban, ha megállok, elcsendesül... remélem nem a kilométeróra spirál nyalogatja a műszerfalat, bár az óra mér

Ha jól tudom az E30-ban nincs km óra spirál már '82-óta Very Happy
Más adja a zajt

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3911    2005.07.19. 15:10
_csipi
2016.07.08. 08:05   

tegnap kicseréltem a termosztátot Smile ami látszik, hogy majd a házat is cserélni kell... a hűtőcsövek belülről barnák, biztosan állt az autó a 30 évből egy párat, vagy sokat ment öreg hűtőfolyadékkal, még bmw feliratos termosztát volt benne, de nem hinném hogy a gyári 30 éves
Belekerült 5 liter "kék" fagyálló, délután légtelenítés, a termosztátházon is van egy légtelenítő csavar, hűtő tetejéről is leveszem a túlfolyó csövet, meg persze a kiegyenlítő tartályban levegőzik le

az ideiglenesen visszatett törött olajleeresztő csavar helyére tettem másikat, a kocsi közben szépen kiengedett némi olajat Smile majd a nejem díjazza, ha arrébb állok a kocsival, és meglátja Smile

és persze adódott egy újabb kérdés is, menet közben vmi kelepelő hangot ad, ha gyorsabban megyek gyorsabban, ahogy lassítok, lassabban, ha megállok, elcsendesül... remélem nem a kilométeróra spirál nyalogatja a műszerfalat, bár az óra mér

_csipi
2016.07.07. 08:28   

tegnap megejtettünk egy olajcserét ...

ez jött le olaj gyanánt, a leeresztő csavar pedig bele volt törve...

_csipi
2016.07.04. 09:18   

Köszi a bíztatást ! Smile

A hétvége eseményei : az öcsém jóvoltából kapott az autó egy alapos kárpittisztítást, ahol kiderült, hogy a nagyszőnyeg az ülések alatt parádés állapotban van szerencsére, szóval azt biztosan nem kell cserélni, illetve az ajtókárpitok is hibátlanok

a vezető ülésnél azért nem tudom az ülést előre billenteni, mert a bovdenes megoldás vmiféle madzaggal van helyettesítve.... itt majd cserélni kell a lengéscsillapítókat is, mert az ülés hátrabukik

solton sikerült vennem egy gyári MTECH 1 frontot, a küszöbök megvannak, a hátulja, és a csomispoiler rajta is van, így az mtech teljes Very Happy

és nagyon tudtam örülni a gyári sízsáknak, mert így beférnek a horgász botok Smile

a víz úgy néz ki beállt (kopp-kopp, egy termosztátot azért még cserélek) most alapjárati problémával küzdök, mert alapjáraton nem jár szép egyenletesen a motor, fordulatra kisimul, fals levegő, meg ezer más oka is lehet
illetve meg kell ejtenem egy olajcserét is, mert az olaj kezd kissé feketévé vállni

wdavid
2016.07.03. 17:29   

Na ezaz ettől félek én is. Imádom az E30-t, de az E36om 95%ban hibátlan, rozsda alig van, motor jó. kipofozom, beleölöm a pénzt aztán meg lehet kifogok egy olyan E30-t ami kb kuka. Igaz ha rászánnám magam, legalább 1 milliót szeretnék csak az autóra szánni, akkor talán kevesebb a szemét, de az sem most lesz Very Happy

Győr    90    2015.11.30. 13:53
vasi89
2016.07.01. 14:50   

wdavid írta:
Laleeboy írta:
wdavid írta:
Peet007 írta:
Szuper Autó!

Nekem E30 a kedvenc tipusom,szóval irigyellek azért Very Happy
Mennyiért vetted az autót?Gondolom 1m fölött,de jöhet az ár privátban is:)

Nekem is nagy kedvenc az E30, minden vágyam, hogy vegyek egyet Surprised

kíváncsian várom a fejleményeket a projektel kapcsolatban Kacsint

Nekem is volt egy kislámpás sedan imádtam , a mai napig bánt hogy el kellett adni

Sok sikert a projekthez figyelni fogom Szemcsis Kacsint

látom az E30 mindenkinek olyan, mint valami szent grál Very Happy eddig akárkivel beszéltem, mindenki megbánta, hogy eladta. pont ezért szeretem az ilyen projekteket, mert jó nézni ahogy más azt csinálja amit én szeretnék Very Happy Very Happy

Egy E30 325i a vágyam, ha kipofoztam az E36omat, majd talán megpróbálkozok venni egyet Confused

Nálam is az e30 a nyerő de amennyi gond van za e36-al azok után már nem tervezek venni e30at még a megkímélt példányokkal is van meló bőven.

Mezőkövesd/Budapest    1661    2012.06.26. 00:46
wdavid
2016.07.01. 13:51   

Laleeboy írta:
wdavid írta:
Peet007 írta:
Szuper Autó!

Nekem is volt egy kislámpás sedan imádtam , a mai napig bánt hogy el kellett adni

látom az E30 mindenkinek olyan, mint valami szent grál Very Happy eddig akárkivel beszéltem, mindenki megbánta, hogy eladta. pont ezért szeretem az ilyen projekteket, mert jó nézni ahogy más azt csinálja amit én szeretnék Very Happy Very Happy

Egy E30 325i a vágyam, ha kipofoztam az E36omat, majd talán megpróbálkozok venni egyet Confused

Laleeboy
2016.07.01. 13:46   

wdavid írta:
Peet007 írta:
Szuper Autó!

wdavid
2016.07.01. 12:57   

Peet007 írta:
Szuper Autó!

Peet007
2016.06.30. 11:53   

Szuper Autó!

Pest megye    843    2012.02.19. 11:58
_csipi
2016.06.30. 11:38   

Megérkezett az elektr. ablakemelő Very Happy

_csipi
2016.06.29. 15:56   

az első pár nap alatt ami kiderült:

kipufogóban sortömítést kellett cserélni, de még ígyis borzasztó hangos az alatta lévő saválló rendszer, kb teljesen nyitott, a dobok csak dísznek vannak rajta... és kiderült, hogy az egyik leömlő 320i-ről való
nagynehezen kinyomoztam, hogy az autóm gyárilag nem katalizátoros, bontott, normális minőségűt ilyenből nem találtam, az autósboltok újat sem találtak.....
a scmiedmannál rendeltem egy rendszert, most várom, hogy ideérjen

a motortartó bakok elfáradtak, ezeket cseréltük, most már nem ér bele a ventilátor a hűtőbe Smile

ami a legjobban zavar, h kb 300 km után ránéztem a hűtővízre, és úgy láttam, mintha szaporodott volna... lehet hogy most fordult át rendesen, nemtudom :-/
mindenesetre a rozsdaszínű löttyöt többször is cseréltem, légtelenítettem, most figyelgetem, hogy mi fog történni, a szerelő barátom szerint rozsda, olaj nincs benne, mindenesetre amit leengedtem abban bőven volt vízkő is...
erre esetleg egy tipp vkitől ?

_csipi
2016.06.29. 15:43   

_csipi
2016.06.29. 15:18   

Nos úgy kezdődött a betegség, hogy jó ideje olvasom a fórumokat, és hétköznap is BMW-zek, E36, E39, E61... csak ahogy nőnek az autók, úgy vesztik el az örömfaktort Smile ezért döntöttem úgy, hogy inkább a meglévő mellé egy hobbi, mint csere egy újabbra... Sad

A E 30-at ugyan sosem próbáltam előtte, de a találkozókon mindig sikerült vmelyik mellett lecövekelni...

és a lényeg a rizsa helyett:
az autó 1986 325i, eredeti alvázszámmal, motorszámmal, ami nekem fontos kritérium volt...
felszereltség:
206 Fuenf-gang-sportgetriebe Fuenf-gang-sportgetriebe
209 Limited Slip Differential (25%) Sperrdifferential 25%
288 Lt/aly Wheels Leichtmetallraeder
300 Zentralverriegelung Elektrisch Zentralverriegelung Elektrisch
314 Heated Windscreen Washer Nozzle Frontscheibenwaschduesen Beheizt
320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall
333 M Technic Sportpaket M Technic Sportpaket
339 Satin Chrome Shadow Line
350 Waermeschutzglas Gruen, Rundum Waermeschutzglas Gruen, Rundum
464 Skibag Skisack
481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer
562 Map Reading Light Kartenleseleuchte
704 M Sport Suspension M Sportfahrwerk
708 M-sport Leather Steering Wheel Ii M Sport-lederlenkrad Ii
800 Konv. Abgastechnik Konv. Abgastechnik
915 Nur Boden Konserviert Nur Boden Konserviert

az állapota megvételkor:
motor: egész jó erőben, minimális szelephang
kipufogó: kifújó sortömítés, ordító saválló "sport" rendszer
kaszni: kb 90 %-ban kilakatolva, de fényezési hibákkal, sztem a lakk összeveszett a festékkel, az egyik toronynál kicsi rozsda, az eleje javítva volt biztosan, Mtech optika, de az első lökhárító nem ///M-es, a küszöbök megvannak, de nincsenek rajta
műszerfal: vízhőmérő kontaktos, ugrál, kézifék ikon folyamatosan ég, belső világítás nem megy, 1-2 vakkapcsoló hiányzik, többi ok
ülések: képen szép, gyári sport, közelről halványabb, nem szakadt, de viseltes
futómű: teljesen rendben
fékek: szintén

amit szeretnék: egy ideig használgatni, kitapasztalni, és utána felújítani, vagy átalakítani a saját igényeim szerint szóba került az OT vizsga is, mert 30 éves, és sztem úgy lenne igazi érték, vagy picit kuriózum, de ettől tartok kissé, hogy idővel, anyagilag nem fogom győzni...

a tervezett extrák:
- elektromos ablak
- kp-i zár
- szervó
- korhű hifi
- klíma ? ettől tartok, meg végülis egy 30 éves autóba minek ??

többek között azért is írok ide, mert bár valamennyit értek az autókhoz, de olyan szinten nem, mint itt jónéhányan, így minden javaslatot, ötletet segítséget szívesen vennék

majd szóljatok vissza, hogy látjátok-e a linkelt képeket
Very Happy

ZSOSZ
2016.06.29. 15:16   

_csipi írta:
1986-os évjáratú E30 325 i felújítása, esetleg OT vizsgáztatása

Küzdök a képfeltöltéssel, de előbb utóbb belejövök Very Happy

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/514_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/579_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/568_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak ügyesen! Smile

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2016.06.29. 15:18 (1).

ne írj privátot,mert nem válaszolok.Hívj fel,szánj rá annyit ha kérdésed volna.-30-434-4214

szögedi betyár    3328    2007.01.19. 13:46
_csipi
2016.06.29. 14:26   

1986-os évjáratú E30 325 i felújítása, esetleg OT vizsgáztatása

Küzdök a képfeltöltéssel, de előbb utóbb belejövök Very Happy

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/514_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/579_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160629/568_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E30

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére