POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő    Hozzászólások megtekintése:

<   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok  »   3 series - 316i ( E36 ) / 1990-2000 ig

Qenk
2016.07.31. 14:17   

Üdv, Jól közelíted meg a vásárlást, pont arra vennél autót amire azt használni kell. A rövid távokra, városi autózásra jó. Időnként persze nem veszi zokon ha mész vele 200 km egyhuzamban.
Gondolom akkor e36 lenne a cél, ezen belül m40 b16.
Nyolccszelepes láncos motor, ami a vezérlést tekintve jónak mondható.
Ez az egyszerű boltbajárós, amit ha nem nyúzol akkor sokat elmegy.
Azonban van aki V8 nak hiszi és kitapossa a szemét is, majd köpköd rá, hogy ez egy sz@r. Úgy vizsgáld ahogy bármilyen más motort vizsgálnál vételkor.
A karosszéria inkább nehezebb eset. Sajnos nehéz itthon olyat találni ami makulátlan, de azért akad abban az árkategóriában amit rászánnál.
Törés szinte elenyésző ebben a kategóriában, így biztosan találsz olyat amin csak rohadást kell keress.
Küszöbök, torony valamint a hátsó lökös mögött, de azt akkor látod ha leveszed. Ajtók szinte mindnél előfordul de azt lehet cserélni.
Fogyasztás bő 8 liter. Persze függ hogy cupé vagy touring.
A havi ráfordítási összeg 20e. körül van, normál használatnál. Évi 10e km el.
Ezt úgy értsd lehet egy évig nem költesz rá, majd jövőre kapásból ráversz egy kilót. Ez csak érdekesség ha szériát lépsz, akkor mindíg a duplája, 5 ösnél úgy 40, hetesnél 60-80. +-10 motortípustól függően. (rendszeres karbantartást tekintve, gyári alkatrészekkel számolva).
Ebből azért lehet sokat lefaragni, ha sokmindent te magad megcsinálsz, vagy megveszed az olcsóbbat.

kÓCSmA    1174    2011.02.01. 09:27
Razor092
2016.07.30. 19:16   

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy jövő tavasszal egy ilyen kis Bömös vásárlását tervezem.
Láttam nagyon szép állapotú (tény persze, hogy a kép sokszor más mint a tényleges műszaki állapot) 316i-ket, szinte nyálcsorgatós kategória volt.
Több kérdésem is lenne a típussal kapcsolatosan. Ha jól tudom, 94-től felfelé már a motorjaik láncos vezérlésűek és nem szíjasok? Nagyjából olyan 500.000 forintot szánnék rá. Nem lenne úgymond rendszeresen használva és nagy távokra. Többnyire ilyen 3-4-5-6 kilométeres távokra, néha 25-30km ha úgy adódik. Viszont, X hónapban (de nem minden hónapban) lenne kb. 2 alkalom maximum amikor vidékről Nyíregyházára kellene felautóznom és vissza, ez olyan 440km lenne oda vissza 1 alkalom. De inkább a fenti kisebb távok dominálnának értelemszerűen.

Ilyen használat mellett, mennyire gyorsan (egy alapból idős autónál) kopnak, használódhatnak az alkatrészek ennél a típusnál? A fogyasztás is érdekelne, hogy mégis mire számíthatok. (Tudom a választ amit már mindenhol olvasok, hogy aki BMW-t vesz ne nézze a fogyasztást...) De úgy gondolom hogy tisztában azért jó lenni vele, mégis mennyit eszik ez a típus. Smile Nem ezt nézem, csak szimplán érdekel, és minden információ birtokában akarok dönteni és vásárolni.

A vásárlás egyéb tényeivel, a papírozás menetével és teljes költségével tisztában vagyok. Viszont azzal nem, hogy a fenntartási költsége (pl. egy szép állapotú 500-550.000Ft) árban mozgó 316i-nek, olyan használat mellett mint ami nálam fordulna elő nagyjából mennyi lehet? Ha nincs agyonhúzatva, nincs havi 5000km-t használva?

Az évenkénti kötelező dolgokat leszámítva persze, biztosítás, műszaki stb. Ezek alap dolgok. De úgy önmagában, alkatrészileg mennyire fenntartható, mi az a fizetési kategória amiből alkatrész szempontjából akár szervizeltethető ha úgy van (persze nem állandóan szakszervizben)?

Ui.: Illetve vásárlásnál milyen hibákra célszerű ennél a típusnál figyelni?

A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm szépen! Smile

2    2016.07.26. 21:06
E36 sedan
2015.05.25. 13:02   

hotibi írta:
E36 sedan írta:
hotibi írta:
üdvözletem a fórumlakóknak!

Szeretnék venni egy 316i coupét. Ki is néztem egy példányt amit hamarosan személyesen is meg fogok nézni. No ebbeb kérnék segitőkész fórumlakókat hogy mit is nézzek?
Képek alapján igéretesnek tünik, és német piacról származik. Mennyire hajlamos ez a tipus a korrozióra? Vajon ez a tipus galvanizált?
Köszönöm szépen előre is a helpet!

Szia!

Amit lentebb is írtam.

Először is a karosszériát nézzétek meg jól amennyire lehet,illetve ha van festék rétegvastagság mérőtök az a legjobb szerintem.Motornál a hangja a legfontosabb ne ugráljon,ne csörögjön.Olaj folyásokat is tekintsd meg a ha azt látod könnyezik a hengerfejnél,akkor megint felejtsd el.Érdemes megnézni a futóműt is,mert ha nagyobb gondok vannak,az is ki tudd venni a zsebből pénzt rendesen.Kipróbálásnál figyeld meg hogyan veszi a fokozatokat,ha akadozik lóg összevissza megint nem a legjobb. Fékezésnél figyeld meg húz-e félre a kormány,vagy berázkódik-e miatta.Kb ennyi lenne.
Remélem tudtam neked segíteni ebben leendő BMW márka,és típus társam.

Ha nem értesz hozzá.Akkor vigyél magaddal egy szakértőt is.Hidd el megéri. Smile

köszönöm szépen ! Igyekszem megnézni rendesen. Meg elvinni egy átvizsgálásra!

Sok sikert! Kacsint

BMW=Vezetés élménye!

Veszprém megye!    2888    2010.08.25. 18:06
hotibi
2015.05.25. 12:04   

E36 sedan írta:
hotibi írta:

Szeretnék venni egy 316i coupét. Ki is néztem egy példányt amit hamarosan személyesen is meg fogok nézni. No ebbeb kérnék segitőkész fórumlakókat hogy mit is nézzek?
Képek alapján igéretesnek tünik, és német piacról származik. Mennyire hajlamos ez a tipus a korrozióra? Vajon ez a tipus galvanizált?

Szia!

Amit lentebb is írtam.

Először is a karosszériát nézzétek meg jól amennyire lehet,illetve ha van festék rétegvastagság mérőtök az a legjobb szerintem.Motornál a hangja a legfontosabb ne ugráljon,ne csörögjön.Olaj folyásokat is tekintsd meg a ha azt látod könnyezik a hengerfejnél,akkor megint felejtsd el.Érdemes megnézni a futóműt is,mert ha nagyobb gondok vannak,az is ki tudd venni a zsebből pénzt rendesen.Kipróbálásnál figyeld meg hogyan veszi a fokozatokat,ha akadozik lóg összevissza megint nem a legjobb. Fékezésnél figyeld meg húz-e félre a kormány,vagy berázkódik-e miatta.Kb ennyi lenne.

Ha nem értesz hozzá.Akkor vigyél magaddal egy szakértőt is.Hidd el megéri. Smile

köszönöm szépen ! Igyekszem megnézni rendesen. Meg elvinni egy átvizsgálásra!

18    2010.03.17. 22:38
E36 sedan
2015.05.25. 11:56   

hotibi írta:

Szia!

Amit lentebb is írtam.

BMW=Vezetés élménye!

hotibi
2015.05.24. 19:56   

18    2010.03.17. 22:38
Artúr
2015.05.16. 23:54   

Találtam egy Powerfanatics-os elado bmw-t

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i_e36_sok_extra._friss_muszaki-7416586

Ha esetleg a tulaj látná, várom válaszát

Nagyvenyim    2    2015.05.16. 23:24
Artúr
2015.05.16. 23:39   

Sziasztok, énis 316i BMW-t néztem magamnak van pár kiszemelt amit lejebb feltüntetek, segítséget kérnék hogy valamelyik jó lehet-e

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i-8864833

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i-8907260

Ezek lennének 1.000.000Ft-os kerettel kell gondolkoznom, és egy olyan bmw-t szeretnék aminél nem is a fogyasztás, hanem hogy rendbe van motor váltó futómű, motorilag nem akarok nagy lóerőset nem szálguldásra szeretném

Nagyvenyim    2    2015.05.16. 23:24
bmw m3
2013.07.07. 15:01   

wherdee16 írta:
Sziasztok!
E36 316-ost 4-500 ezer környékén érdemes nézni, vagy azért a normális állapotúak drágábban mennek? Hahun a képek alapján már vannak szép példányok ennyiért, de gondolom itt jobban tudjátok milyen árban mozognak ezek.
Köszi a választ!
hello!!Az attól függ mik az elvárásaid az autóval kapcsolatban!!4-500 e ft-ért is lehet venni e36 316i,de csak kizárolag láncos motorral,vegyél mert a szijas az hulladék!!tehát 1994 töl felfelé!!Nagyban függ az ár az évjárattól,és állapottól,és hogy mennyi extra van benne esetleg!!Gondolok arra ami fapados,pl van két elektro ablak elöl,elektro tükör!!Vagy van amiben van minden,digitklima,abs-asc,board computer,ülésfütés,esetleg tempomat,ezek nyilván drágábbak mint a fapados verzió!!

HIBAKÓDOLVASÁS,TÖRLÉS    1493    2008.09.16. 17:44
wherdee16
2013.04.25. 18:08   

Sziasztok!
E36 316-ost 4-500 ezer környékén érdemes nézni, vagy azért a normális állapotúak drágábban mennek? Hahun a képek alapján már vannak szép példányok ennyiért, de gondolom itt jobban tudjátok milyen árban mozognak ezek.
Köszi a választ!

Budapest    331    2013.04.25. 18:04
E36 sedan
2013.02.28. 12:12   

szendi.tamas írta:
Sziasztok!

Megvettem....a sedant SmileSmileSmile

Nagyon szép....következik a tesztelésSmile Remélem minden ok lesz:)

Köszönöm a hozzászólásokat....

T.

Szia!

Nincs mit!
Azért majd írj róla kicsit,hogy valóban megérte neked. Kacsint

BMW=Vezetés élménye!

szendi.tamas
2013.02.27. 23:18   

Sziasztok!

Megvettem....a sedant SmileSmileSmile

Nagyon szép....következik a tesztelésSmile Remélem minden ok lesz:)

Köszönöm a hozzászólásokat....

T.

Hatvan    448    2013.02.23. 00:21
E36 sedan
2013.02.25. 09:57   

Dawe írta:
szendi.tamas írta:
Sziasztok!

A következő kettő között vacilálok:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i_sedan_e36_comfort_edition-6425838

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/3-as_sorozat/bmw_3-as_sorozat_316i_touring-6624671

Az első jobb állapotúnak tűnik, viszont sokkal kevésbé felszerelt és idősebb.....de patikának....tűnik képről.

A második sokkal felszereltebb, kevésbé koros, viszont nem látszik kirívóan szépnek.....

Nem tudom.....mind a kettő tetszik. egyik az állapota miatt, a másik a felszereltsége és a kora miatt.

Mi a véleményetek annak tükrében, hogy használni kellene és nem milliókat költeni rá?

Még egy kérdés: ezekben a 43-as, láncos blokk van, ugye? Jól tudom-e, hogy a 40-esen a hengerfej végén ott a gyújtáselosztó, a 43-ason pedig elektronikusan oldja meg a gép ezért nincs ott?

Köszi

T.

jól tudod a motor infkókat,ha tanácsolhatom akkor a sedant részesitsd elönyben,a másik kereskedésböl van,és a e36 touringhoz nehezebb alkatrészt találni,ha a kasztnirol beszélünk. Szemcsis

Yes

BMW=Vezetés élménye!

szendi.tamas
2013.02.24. 23:22   

Köszönöm az infókat.......

Ha esetleg valaki tud hahu-n fent nem lévő E36-ot az is érdekelne.

Köszi

T.

Köszi.

T.

Ogre84
2013.02.24. 22:12   

szendi.tamas írta:
Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i_sedan_e36_comfort_edition-6425838

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/3-as_sorozat/bmw_3-as_sorozat_316i_touring-6624671

Az első jobb állapotúnak tűnik, viszont sokkal kevésbé felszerelt és idősebb.....de patikának....tűnik képről.

A második sokkal felszereltebb, kevésbé koros, viszont nem látszik kirívóan szépnek.....

Nem tudom.....mind a kettő tetszik. egyik az állapota miatt, a másik a felszereltsége és a kora miatt.

Mi a véleményetek annak tükrében, hogy használni kellene és nem milliókat költeni rá?

Még egy kérdés: ezekben a 43-as, láncos blokk van, ugye? Jól tudom-e, hogy a 40-esen a hengerfej végén ott a gyújtáselosztó, a 43-ason pedig elektronikusan oldja meg a gép ezért nincs ott?

Köszi

T.

Nekem a touring szimpatikusabb a jobb felszereltség miatt. (Ha azt választod, tudd, hogy a benne lévő gyári CD-lejátszó elég szép értéket képvisel, ha esetleg le akarod cserélni.) Azt látom, hogy a tipikus touring betegség jön ki rajta, rozsdásodik a csomagtérajtó. A zöldnek mintha a jobbos sárvédő alja lenne kicsit hólyagos. A képek alapján szerintem mindkettő jó választás lehet. Ha idővel el akarod adni, a touringot szerintem az extrák miatt könnyebb lesz. A zöldnél nagyon nagy hátrány a klíma hiánya. Én személyes megtekintés és átvizsgáltatás alapján döntenék.
Megnyugodhatsz, az ilyen késői évjáratokban csak M43 motor van. Úgy tudom 93-94 körül volt a váltás.

Százhalombatta    2339    2010.01.11. 19:21
Dawe
2013.02.24. 22:12   

Redneck Boss
szendi.tamas írta:
Sziasztok!

Köszi

T.

jól tudod a motor infkókat,ha tanácsolhatom akkor a sedant részesitsd elönyben,a másik kereskedésböl van,és a e36 touringhoz nehezebb alkatrészt találni,ha a kasztnirol beszélünk. Szemcsis

ADJ MEG AZ AUTÓDNAK MINDENT,MINDENBŐL A LEGJOBBAT ÉS MINDIG... ...UTÁNA MEG HASZNÁLD,AHOGY KEDVED TARTJA.
/R.R.T./

vecsés west side    2740    2005.10.08. 15:11
szendi.tamas
2013.02.24. 20:10   

Sziasztok!

Köszi

T.

E36 sedan
2013.02.24. 16:30   

szendi.tamas írta:
Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Ha a gazdája köztünk van akkor elnézést kérek. Csak tapasztaltabbaktól érdeklődöm.

Köszönöm.

T.

Szia!

Szerintem,ez jó vétel lenne számodra. Csak egyezkedj az eladóval.Persze nem annyira van tele extrákkal,de annál kevesebb a gond. Smile Neked kell,hogy tetsszen,hiszen magadnak vásárolsz autót nem másnak. Az eladó pedig igen itt is fent van minimal néven,ha jól tudom. Lehet,hogy nincs porig ültetve meg bolondítva M-tech kiegészítőkkel,de ez akkor is egy BMW.
Látszik,hogy igényes gazdája van/volt az biztos. Kacsint

BMW=Vezetés élménye!

Ogre84
2013.02.23. 20:13   

szendi.tamas írta:
Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Ha a gazdája köztünk van akkor elnézést kérek. Csak tapasztaltabbaktól érdeklődöm.

Köszönöm.

T.

Szép, de nagyon fapados.

szendi.tamas
2013.02.23. 19:52   

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Köszönöm.

T.

szendi.tamas
2013.02.23. 19:04   

Köszönöm a segítséget. Én is ezt gondoltam nagyjából.
Esetleg ha valaki tud egy nem feltétlenül olcsó, de biztosan rendben tartott 5 ajtós E36-ot akkor szóljon. Köszönöm.

T.

Köszi.

T.

E36 sedan
2013.02.23. 16:04   

szendi.tamas írta:
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.

Új vagyok itt és a BMW vásárlásban sem vagyok túl tapasztalt.
A lényeg, hogy jelenlegi autómat le szeretném cserélni egy ár/érték arányban jó és jól használható autóra 1M alatt kicsivel.
Amiben gondolkozom az E36 vagy E46.Igazából nekem mindegy, hogy melyik, mind a kettő tetszik.
A teljesítmény sem izgat különösebben (túl vagy a száguldós korszakon). Ami fontos lenne az az állapot, megbízhatóság és a fenntarthatóság!!!
Vacilálok, hogy Egy E36 800-900e- ért vagy egy E46 ugyan ennyiért.
Ha esetleg tudnátok mondani néhány típushibát az sem lenne rossz.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik jobb. egy megkímélt 97-99-es E36 vagy egy ugyan ilyen évjáratú E46.

Előre is köszönöm.

T.

Szia!

Hát ha E36-ot akarsz inkább,akkor jó helyen van az írásod. Legjobban egy E36-al jársz ebben az összegben. E46 ugyanaz szinte mint az E36,főleg a 98-2000-ig gyártottak. És ezek is öregszenek,és jönnek elő rajta a megoldandó szerviz gondok,amiken lehet,hogy egy jól karbantartott E36 már túl van. E46-ban 1.8-as motor alatt nem érdemes keresgélni. E36-nál legalábbis nekem klíma nélküli,de pörgős kis 1.6-os motorja van. Szervizelése egy E36-nak sokkal olcsóbb mint egy egy E46-nak szerintem. És az E46 is már 6-és 15-éves kor között mozog. Szóval lassan ott is jönnek tennivalók bőven. Rohadni ugyanúgy tudd mint az E36 főleg ha törve is volt már. Km-rek magasak mind két típusnál. A 6 hengeresek azért nem legmegkíméltebbek,de ki kell fogni ezt is. Kicsivel esznek többet,de cserébe mennek is. Szóval jobban jársz egy E36-al ha csak ennyi a keret,mint egy csalóka E46-al. Motort meg neked kell eldöntened melyik a neked legjobb választás.
Szerelőt mindenképpen vigyél magaddal.
Smile

BMW=Vezetés élménye!

szendi.tamas
2013.02.23. 00:33   

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.

Új vagyok itt és a BMW vásárlásban sem vagyok túl tapasztalt.
A lényeg, hogy jelenlegi autómat le szeretném cserélni egy ár/érték arányban jó és jól használható autóra 1M alatt kicsivel.
Amiben gondolkozom az E36 vagy E46.Igazából nekem mindegy, hogy melyik, mind a kettő tetszik.
A teljesítmény sem izgat különösebben (túl vagy a száguldós korszakon). Ami fontos lenne az az állapot, megbízhatóság és a fenntarthatóság!!!
Vacilálok, hogy Egy E36 800-900e- ért vagy egy E46 ugyan ennyiért.
Ha esetleg tudnátok mondani néhány típushibát az sem lenne rossz.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik jobb. egy megkímélt 97-99-es E36 vagy egy ugyan ilyen évjáratú E46.

Előre is köszönöm.

T.

Swari
2013.02.02. 15:21   

Ogre84 írta:
Aladar316 írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, természetesen miután megvettem 316i compactot. Gyönyörű kaszni szép motor, hibátlan belső... De... már jártam vele szerelőnél, a találkozónál találtam egy információt, hogyan lehet megnézni a nullázó órával ezt-azt...

Sikerült is és ért egy "kis" meglepetés...
A szervízkönyvében (mert német) benne van hivatalosan a km óra állás 1évvel ezelőttről.
Most 161000 km teresnek jelzi ki alapértelmezetten, viszont azzal a teszttel az első amit kiír az 371000 km... Itt jóra gondolok, hogy ez lehet a valós, a korábbi a visszapörgetett óraállás?

Nagyon köszi a választ... Smile

Ez a téma pár hetente mindig előjön. Smile Az a szám nem a valós km állás, hanem ha jól tudom valami cikkszám féleség. Egyszerű megnézni. Írd fel, és menj vele pár km-t. Ez a szám akkor is ugyanannit fog mutatni.

Műszeregység cikkszáma. Azért írja ki, mert létezik vagy 20 féle verzió, gondolom nem mindegy, milyet raksz bele, ha tönkre megy...

Bp, Szfvár    1525    2009.02.08. 02:23
Ogre84
2013.02.02. 00:38   

Aladar316 írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, természetesen miután megvettem 316i compactot. Gyönyörű kaszni szép motor, hibátlan belső... De... már jártam vele szerelőnél, a találkozónál találtam egy információt, hogyan lehet megnézni a nullázó órával ezt-azt...

Sikerült is és ért egy "kis" meglepetés...
A szervízkönyvében (mert német) benne van hivatalosan a km óra állás 1évvel ezelőttről.
Most 161000 km teresnek jelzi ki alapértelmezetten, viszont azzal a teszttel az első amit kiír az 371000 km... Itt jóra gondolok, hogy ez lehet a valós, a korábbi a visszapörgetett óraállás?

Nagyon köszi a választ... Smile

Ez a téma pár hetente mindig előjön. Smile Az a szám nem a valós km állás, hanem ha jól tudom valami cikkszám féleség. Egyszerű megnézni. Írd fel, és menj vele pár km-t. Ez a szám akkor is ugyanannit fog mutatni.

Hozzászólások megtekintése:   

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 2 oldal
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
Tartalomjegyzék  »   Népítélet avagy BMW vásárlási tanácsok vélemények, tapasztalatok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére