POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok  »   E46 328i M52TUB28 vezérműtengely jeladó probléma?!

Broo
2016.06.28. 10:47   

Sziasztok!

A probléma végül az volt, hogy a kipufogó oldali vezérműtengely jeladó vezetéke elszakadt, hol érintkezett, hol nem. Tanulság: még mielőtt 50-100 ezer forintok elszállnak jeladókra, VANOS felújításra (amit a "hozzáértő" szerelők tanácsoltak), nézessétek meg a kábelezést! Smile

Bp    8    2014.05.21. 20:31
nl735
2015.10.07. 20:34   

Sziasztok! Adott egy újonnan vásárolt E46 330i /2000 évjárat. Ez az első BMW-m, patika állapotban volt minden téren, kipróbálásnál tökéletesen ment, majd amikor elhoztam (1 héttel erre rá), azt tapasztaltam, hogy nem húz az autó... érzetre olyan 150 lóerő körül volt maximum (előző autómhoz tudok csak viszonyítani, érzésre), de ez is csak 4000 fordulat felett, alatta teljesen halott volt. Emellett tapasztaltam, hogy hidegindításnál a motor fordulatszáma nagyon-nagyon minimálisan, de ugrál (kb. +-50 fordulat/perc). Mi okozhatja ezt a problémát? Nézegettem neten, azonban sokan sokfélét írnak, remélem itt egy kicsit konkrétabb választ kaphatok. Check Engine lámpa nem ég. Amikor elhoztam nagyon kevés üzemanyag volt benne, szerintem kb. 3-4 liter max. ez okozhat problémát-hibakódot az AC pumpánál, hogyha ilyen állapotban meghajtották? (Gondolok itt a kevés üzemanyag + nagy kajaigény kombóból eredő AC pumpa hibakódra). Az általános vákum csöveket ellenőriztem, minden rendben volt. Illetve 3000-4000 körül csörgő hangot hallat, mintha egy kis fémdarab verődne ide oda nagyon gyorsan (sokan kipuf feletti hővédő lemezt írtak erre, de érdekel mi más lehet). A napokban viszem gépre dugni viszont örülnék ha valamivel okosabb lennék addigra. Köszönöm előre is a válaszokat!

16    2015.03.26. 20:17
speer
2015.03.26. 07:32   

Broo írta:
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tippeket!
Ami még nagyon ritkán szintén előjön, hogy pl. mikor egy piros lámpához gurulok, lassítok és üresbe rakom, akkor egyszer csak leáll a motor. Sad

Juszuf, sikerült valamit kideríteni?

Ha ,ahogy írod,gurúlva egy normál alapjáratról(tehát nem ingadozik)áll le,mint ha pl. levennéd a gyújtást,akkor forgás jeladóra tippelnék(hátúl az önindító alatt)...bár ezt is bekéne írnia hibának.Az E46-nál már eléggé jól lehet támaszkodni a hibatárban lévő dolgokra,de azért símán előfordúl,hogy pl. egy ilyen alkatrész hibáját valamiért nem írja be....sűrűn előfordúl,hogy "minden jó,aztán mégsem jó"! Smile

"Kedvenc állatom a báránybőrbe bújt farkas!"    2801    2005.05.02. 07:23
Broo
2015.03.25. 12:17   

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tippeket!
Ami még nagyon ritkán szintén előjön, hogy pl. mikor egy piros lámpához gurulok, lassítok és üresbe rakom, akkor egyszer csak leáll a motor. Sad

Juszuf, sikerült valamit kideríteni?

e2mustang
2015.03.24. 20:49   

speer írta:
e2mustang írta:
speer írta:
e2mustang írta:
Én már láttam sokszor hogy a motorvezérlő telemegy olajjal és zárlatot okoz. Ez akkor fordul elő ha sokáig hadja az ember hogy ömlik az olaj mindenhol és a vezetékeken szépen felmegy az olaj. érdemes a csatikat lehúzni és megnézni.
"A motorvezérlő telemegy olajjal"....mi a manó???...egy tűzóltó locsolótömlővel 10-barral "olajozva",talán... Surprised Surprised Very Happy

Pedig hidd el 15 éven keresztül láttam sokat mint bmw-n és mercin is Smile
Mercin eltudom képzelni, mert még csak messziről láttam olyat,de kb. az 1980 év utáni 3-5-7-es bömiknél és az összes még újabb típusnál ez szinte kizárt ....legalább is én a közel 30 éves e típusban való turkálás óta nem láttam ilyesmit....mondjuk ez sem jelent semmit, mert fehér holló és UFO sem volt pár éve,aztán azóta már láttak többször is fehér hollót! Very Happy
De mindegy is ,hogy mi mit láttunk,mert a srácoknak nem tudtunk eddig jó tippet adni! Kacsint Még komoly diaggal is vannak ilyen szopatós,zavaró hibák,tud erősen fejfájós lenni.... Szemcsis

igen sajnos ez a távdiagnosztika ilyen esetekben felejtős szerintem,meg ha minden cserélve lett akkor egy picoscope-ot rádobnék

London    286    2012.03.03. 20:10
speer
2015.03.24. 07:40   

e2mustang írta:
speer írta:
e2mustang írta:
Én már láttam sokszor hogy a motorvezérlő telemegy olajjal és zárlatot okoz. Ez akkor fordul elő ha sokáig hadja az ember hogy ömlik az olaj mindenhol és a vezetékeken szépen felmegy az olaj. érdemes a csatikat lehúzni és megnézni.
"A motorvezérlő telemegy olajjal"....mi a manó???...egy tűzóltó locsolótömlővel 10-barral "olajozva",talán... Surprised Surprised Very Happy

Mercin eltudom képzelni, mert még csak messziről láttam olyat,de kb. az 1980 év utáni 3-5-7-es bömiknél és az összes még újabb típusnál ez szinte kizárt ....legalább is én a közel 30 éves e típusban való turkálás óta nem láttam ilyesmit....mondjuk ez sem jelent semmit, mert fehér holló és UFO sem volt pár éve,aztán azóta már láttak többször is fehér hollót! Very Happy
De mindegy is ,hogy mi mit láttunk,mert a srácoknak nem tudtunk eddig jó tippet adni! Kacsint Még komoly diaggal is vannak ilyen szopatós,zavaró hibák,tud erősen fejfájós lenni.... Szemcsis

e2mustang
2015.03.23. 21:14   

speer írta:
e2mustang írta:

speer
2015.03.23. 19:54   

e2mustang írta:
Kipufogó oldali vanos hiba szokott ilyen tréfás dolgokat csinálni ill. főtengely forgás jel hiányában(haldokló Hall jeladó) kellhet még a hosszabb önindítózás...de ezek is csak tippek. Szemcsis

e2mustang
2015.03.20. 23:15   

Juszuf
2015.03.20. 01:31   

Sziasztok! Az én e46-omnál is ugyan ez a hiba és én is ugyan itt tartok. Kicseréltem mindkettőt és a hiba maradt. Ha meglesz a hiba akkor megírom.

Tiszafüred    9    2013.06.15. 21:07
Broo
2015.03.04. 20:42   

Sziasztok!

Minden, kb. 5 indításra az autó nem pöccre indul, hanem pár másodpercig indítózik. Ezután a motornak nem 6 hengeres a hangja Sad gázreakció is elég rossz, erőtlen a motor. Ha ekkor leállítom és újraindítom pöccre indul és semmi baja sincs onnantól kezdve. A tovább indítózás jelensége hideg és meleg motornál is előjön. Vezérműtengely jeladó hibakódot dobott ki a számítógép, ezért lecseréltettem a kipufogó és szívó oldali vezérműtengely jeladót (FEBI és Meyle gyártmányúra). A szerelőnél természetesen a csere után minden érték (alapjárat, jeladó értékek, stb. ) tökéletes volt. Kár, hogy másnapra a gond megint előjött. Ahány szerelő annyi vélemény: pl. cseréljem ki gyári jeladókra az újakat, vagy lehet főtengely jeladó, légtömegmérő gond. Esetleg kábel, kontakt hiba. Kartergázszűrő csere vagy nézzem meg a vákuumcsöveket, attól is lehet. - Szóval nem tudom kinek, higgyek Sad

Valaki esetleg tudja mi a megoldás, mi lehet a gond?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére