POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   BMW E46   »   M43 B19 Szívórendszer átalakítása (Intake Manifold)

Laleeboy
2016.02.24. 09:26   

Gazember46 írta:
Elnézést hogy ide írtam. Smile Nem néztem meg az oldalon hogy van e ilyen topic. Tudom hogy át kell alakítani jó pár dolgot majd összehangolni. Nem csak sufnyi módon szeretnék hozzálátni. Nem versenycélra csinálnám az autót hanem utcaira. Feldobom a kérdést a topicba amit ajánlottál. Köszi a segítséget. Smile

Semmi gond remélem megoldódik a beépítés és csinálsz ide egy részletes topicot a műveletről Kacsint

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3909    2005.07.19. 15:10
Gazember46
2016.02.22. 15:38   

Elnézést hogy ide írtam. Smile Nem néztem meg az oldalon hogy van e ilyen topic. Tudom hogy át kell alakítani jó pár dolgot majd összehangolni. Nem csak sufnyi módon szeretnék hozzálátni. Nem versenycélra csinálnám az autót hanem utcaira. Feldobom a kérdést a topicba amit ajánlottál. Köszi a segítséget. Smile

Magyarország    4    2015.09.29. 07:52
Laleeboy
2016.02.22. 15:22   

Gazember46 írta:
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben nagyon rákattantam arra hogy a motor szívóoldalát átalakítsam. A dbilas árul a kocsihoz már meglévő szívórendszert, de eléggé húzós áron adják. A következő ötletem lenne: egy sportmotor pillangósorát beépíteni a szívó oldalra. (pl gsx-r 1000)
Kérdésem az lenne hogy csinált e már valaki ilyen 'házasítást' és ha igen akkor ez milyen megoldásokkal jár? Tegyük most félre azt a dolgot hogy nem a világ legerősebb motorja az m43 b19, illetve nem éri meg reszelgetni hogy több erőt nyerjek ki belőle.

Köszönöm! Mad Mad Mad

1- ezek itt privát projektek , a műszaki kérdésekre ott az E46 műszaki topic

http://www.powerfanatics.com/forum/viewtopic.php?t=6

Vagy a szívó tuning topic

http://www.powerfanatics.com/forum/viewtopic.php?t=844

2- ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek, ehhez az átalakításhoz alap a módosított kipuff rendszer egy másik vezérműtengely és persze egy írható motorvezérlő meg valaki aki ezeket összhangba hozza ... mert a tuning nem bizonyos egységek random cserélgetését jelenti (általában) hanem a motort mint komplex rendszert kell kezelni és össze kell hangolni mindent mindennel (szívó oldal, motor légnyelése kipuff oldal ) így lesz egy ütőképes szívó motorod Kacsint és persze azt is szem előtt kell tartani mindeközben hogy mi a célod a motorral (racing vagy csak legyen erősebb a gyárinál) és hogy mibe is kerül mindez

Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál    3909    2005.07.19. 15:10
Gazember46
2016.02.22. 15:10   

Sziasztok!

Az utóbbi hetekben nagyon rákattantam arra hogy a motor szívóoldalát átalakítsam. A dbilas árul a kocsihoz már meglévő szívórendszert, de eléggé húzós áron adják. A következő ötletem lenne: egy sportmotor pillangósorát beépíteni a szívó oldalra. (pl gsx-r 1000)
Kérdésem az lenne hogy csinált e már valaki ilyen 'házasítást' és ha igen akkor ez milyen megoldásokkal jár? Tegyük most félre azt a dolgot hogy nem a világ legerősebb motorja az m43 b19, illetve nem éri meg reszelgetni hogy több erőt nyerjek ki belőle.

Köszönöm! Mad Mad Mad

Magyarország    4    2015.09.29. 07:52
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   BMW E46

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére