POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok  »   318tds gondok.

Peti1012
2016.02.06. 09:44   

Sziasztok! Olyan kèrdèsem lenne, hogy èkszíjat szeretnèk cserèlni az m41 be de mèg nem csináltam ilyet! Szeretnèk kèrni 1 kis felvilágositást

Mezőhegyes    6    2015.05.24. 15:05
tde
2015.03.04. 11:40   

Idézet:
Elküldve: 2015.02.25. 19:39

--------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok nekem is hasonló problémám van de csak hidegen csinálja és akkor sem mindég ugyan ugy váltásnál vagy ha elveszem a gázt betorpan 1 pillanatra mitől senkisem tudja csak találgatás megy :S

Most még csak hidegen később majd melegen is. Ez idővel egyre rosszabb lesz. Adagoló elektronika lesz úgy szintén 20 év alatt megette a diesel főleg, hogy már nem csak sima hanem adalékolt minden diesel.
Szerezz egy HDK- adagoloó elektronika részt és cseréltesd ki, de olyanhoz célszerű vinni aki olvasni is tudja a gépet, hogy a folyasztást be tudja állítani.

tde

15    2013.08.11. 22:56
Hanicz
2015.02.25. 20:39   

Sziasztok nekem is hasonló problémám van de csak hidegen csinálja és akkor sem mindég ugyan ugy váltásnál vagy ha elveszem a gázt betorpan 1 pillanatra mitől senkisem tudja csak találgatás megy :S

24    2013.03.11. 22:30
tde
2015.02.14. 11:19   

Sziasztok!

A problémát megoldottuk, adagoló elektronika HDK, volt a hiba.
Sok szerelőnél járt de "trtuning" egyből vágta a problémát és pikk-pakk megjavította, olyan szinten, hogy ilyen jó még évekkel ezelőtt sem volt a járgány, mikor megvettem.

Szóval keressétek "trtuning"-ot a forumon, ha ilyen problémátok van. "ISU" pedig az alkatrészt biztosítottam ami szintén jó lett.

üdv.
tde

tde
2014.08.28. 14:46   

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 1,6-2e fordulat között, ha elveszem a gázt (pl. váltok) akkor néha elejti a fordulatot, egészen alapjáratig. Hiába lépek a gázpedálra nem reagál, csak miután alapjáratra esett a fordulat. Cserélve lett, jeladós porlasztó (ami benne volt jó volt mint kiderült), levegőmennyiség mérő a beömlőben, de továbbra is csinálja, főleg ha városon belül van használva 2e fordulatig, hosszabb távú használat után érezhetően javul... olyan mintha bezabálna, passz.. valakinek valami sejtés?
Kiolvasva volt, ott azt mondták jeladós porlasztó, vagy adagoló, mert a maximumra van csavarva... de a fogyasztása jó 5,5-6l, olajt nem eszi olajcseréig (7-8ekm), jól megy, hidegen melegen indul... meg nem állt soha, alapjárat tökéletes nem ingadozik....
Shocked

Daniel32
2014.03.16. 15:12   

Sziasztok.318tds-em van és elkezdte csinálni hogy,hidegben pöccre indul,de melegen tekertetni kell mire beindul.Hol többet hol kevesebbet.Mikor melegen inditom és elindul az alapjárat ingadozik majd kis gázra összeszedi magát.Menetközben néha ha benyomom a kuplungot váltáskor,vagy csak üresbe teszem egyszerűen leáll a motor.De ezt sem mindig.Utánna indit és ok minden.Adagolót mondták,de kiváncsi lennék a profik véleményére is.Hogy mitől lehet ez?Köszönöm.

Székesfehérvár    1    2014.02.24. 07:25
Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   ÚJ FÓRUM! * BMW Motorikus problémák szervizelési tanácsok

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére