POWERFANATICS.com

Gy.I.K.   Keresés   Taglista   Csoportok   Belépés   Regisztráció
1 / 1 oldal     Hozzászólások megtekintése:

<   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek  »   Martinák Feri Turbo e36 Compact tanulmánya

fortyfive
2013.02.08. 18:13   

fmi03 írta:
tobb kep meg info a motor epitesrol C.R csokkentes kivitelezese stb.
Erdekel a dolog mert en is csinaltam egy M43 sedant ami stock motorral es 0.7 bar nyomason uzemel .
nem vagyunk tul sokan akaik M 43 at turbositunk.
fogyasztasod? az enyem kb 16l benzin nem tulsagosan taposva.

képeket majd töltök még hamarosan fel. A motor, ahogy korábban is írtam, teljesen széria. Töltőnyomás 0.7-0.9 bar között mozog. Fogyasztás erősen lábfüggő, a 90-100 km/h 7,6ot is fogyastottam 95ös benyával, ha kenem neki, akkor 12-13l-t eszik kábé.

www.pcjavito.com

Telki    218    2006.03.21. 10:19
fortyfive
2013.01.22. 08:58   

Kox írta:
Az nem Mancs sierrája egész véletlenül? Very Happy

fortyfive írta:
nem a Sierra a király, Teeeeeeeeeee! Mad Very Happy

Boczy46 írta:
fortyfive írta:
Sziasztok! Smile

nagy volt a csönd a topikomban, frissítésként itt egy kis video a tegnap hajnali hókocsizásról (köszi Erik Smile ), Lepencén, szöges cipőkön.

A extra papucsokkal elérhető előnyök a videó közepén látszódnak igazán, amikor a kamera hátrafelé néz.

A kis 316 ilona egyébként köszöni jól van, hétköznap is csak ezt használom, bármikor bevethető, megúsztatható. Smile

http://youtu.be/xB1sRUtrqVk

Király!
A sierra nagyon kemény, tetőn a szúró, behalok! Very Happy

De-de, ő a mancs Sierrája Very Happy

www.pcjavito.com

fmi03
2013.01.22. 00:50   

tobb kep meg info a motor epitesrol C.R csokkentes kivitelezese stb.
Erdekel a dolog mert en is csinaltam egy M43 sedant ami stock motorral es 0.7 bar nyomason uzemel .
nem vagyunk tul sokan akaik M 43 at turbositunk.
fogyasztasod? az enyem kb 16l benzin nem tulsagosan taposva.

Szekelyfold    5    2011.11.24. 21:15
Kox
2013.01.21. 19:03   

Site Admin
Az nem Mancs sierrája egész véletlenül? Very Happy

fortyfive írta:

Boczy46 írta:
fortyfive írta:
Sziasztok! Smile

nagy volt a csönd a topikomban, frissítésként itt egy kis video a tegnap hajnali hókocsizásról (köszi Erik Smile ), Lepencén, szöges cipőkön.

A extra papucsokkal elérhető előnyök a videó közepén látszódnak igazán, amikor a kamera hátrafelé néz.

A kis 316 ilona egyébként köszöni jól van, hétköznap is csak ezt használom, bármikor bevethető, megúsztatható. Smile

Király!

Budapest    1212    2005.04.09. 18:36
fortyfive
2013.01.21. 17:37   

Boczy46 írta:
fortyfive írta:
Sziasztok! Smile

Király!

www.pcjavito.com

Boczy46
2013.01.20. 23:52   

Site Admin
fortyfive írta:
Sziasztok! Smile

Király!

Autóm Powerfanatics-on
Autóm carstylingon
E36 325Ci Coupe
R.R.T.

Magyarország, Pest megye,Gödöllő    9409    2007.08.20. 23:19
fortyfive
2013.01.20. 21:05   

http://www.youtube.com/watch?v=1jdas-yPSDc&feature=youtu.be

újabb kis szösszenet a téli mókázásokról! Smile

www.pcjavito.com

fortyfive
2013.01.16. 10:34   

Sziasztok! Smile

www.pcjavito.com

speer
2012.02.10. 16:30   

Szia Feri! Itt vannak a kért táblák. E85-höz,spórolós részterhelésekkel,konszolidált nem dúrva gyújtással 8,2:1 C.R-hez.....a gyorsítási dús. tábla valszeg neked nem biztos,hogy mérvadó,mert ezt 6pillangóshoz szöszmötöltem,nekem ezzel műkszik..
Ezzel a gyújtás ,lamda target kombóval még nem túlságosan szegények a részterheléses szakaszok,még nem rángatózós.Ennél volt még szegényebb is ,de ott már érezhetően határon van...

"Kedvenc állatom a báránybőrbe bújt farkas!"    2801    2005.05.02. 07:23
powered
2011.12.29. 00:12   

Nesze! Kacsint

racing performance

PWRacing Pécs    3060    2006.07.17. 20:23
bmw-e30-325i
2011.12.25. 11:45   

Ez az Feri nyomasssdddd meg....
akkor Regados lessz a kicsike?

te is tudod...

Törökszentmiklos    904    2005.12.22. 23:37
fortyfive
2011.12.25. 01:10   

Ebben a topicban a legújabb dilim, turbós Compact koncepcióm szeretném bemutatni Nektek. Smile

Még a nyáron döntöttem úgy, h az utcai 320d-m eladom. Túl rég volt már meg, kellett valami más helyette. Gondoltam felteszem a netre, majd 2-3 hónap alatt biztos elmegy. Legnagyobb meglepetésemre 2 nappal a hirdetés feladása után az autót elvitték. A fantáziám természetesen gyorsan beindult. Régóta gondolkodtam rajta, h egy remek állapotú cápával simán közlekednék utcán. Amilyen szerencsésen sikerült eladnom a kombit, olyan mázlim volt a ezzel a gyönyörűséggel is. Szinte azonnal, 2 napon belül ráakadtam:

Gyönyörű állapotú első tulajos darab és az elmúlt 27 évben egy gazdája volt, aki kizárólag BMW szervizbe hordta.

Ezt az autót semmiképpen sem lehet télen használni, így ezt a problémát feloldandó kell kellett egy téli vas. Először 1 kis motoros, benzines, szintén "nyugdíjas", megkímélt e34-et szerettem volna Németországból behozni. Meg is néztem egy-két darabot kint. A kiszemelt áldozatok egyike sem nézett élőben annyira jól ki hogy megvegyem. Így muszáj volt tovább keresni, h nehogy üres kézzel keljen hazajönnöm. Végül, a pillanatnyi tartózkodásom 50 km körzetében a 2000 Eurónál olcsóbb BMW között ez a Compact tűnt a legjobbnak.

Az m10 turbóval kapcsolatos tapasztalataink, amit Erikkel raktunk össze, nagyon pozitívak voltak. Így amikor a 20d elment, már akkor elhatároztam, h az utcai autómnak is egy benzines turbósnak kell lennie.

Most, h meglett a Compact indulhatott az infobeszerzés. Kicsit körebe néztem a neten , ill. beszéltem Powered Ákival, aki kiokosított erről-arról az m43-as moci kapcsolatos turbós tapasztalataival kapcsolatban.

Ezután gyorsan körvonalazódott a konfig:

- 2.3-as 5 hengeres Volvo 240Le-s mocijáról származó
Mitsubishi TD04HL-16T típusú töltő
- 727es Siemens injektorok:
- Vems
- Impulzuscsonk
- 80-as kipurendszer (anyag megvolt korábbról -> ezért lesz így alulméretezve Very Happy)
- Cooler, ami 300Le-ig ok
- Martin féle erősített m20 kuplung
- széria m43b16-os moci
- 1,2-1,3 bar megcélzott töltőnyomás
- etanolüzem
- rendbe fésült futómű, vastagabb stabikkal, leheletnyivel keményebb gátlókkal.
- sperr
- rendszám
- "street-legalítás", munkábajárás stb... Smile

A csonk:

A turbo:

A gyönyörű, épp állapotú középrész:

A Mitshu EVO drukklabda felszerelve a turbora:

A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, legutóbb 2012.01.03. 11:52 (2).

Hozzászólások megtekintése:   
hirdetési felület

<Előző téma megtekintése | Következő téma megtekintése> Időzóna: (GMT +2 óra)

1 / 1 oldal
Tartalomjegyzék  »   Projektek - EXTREM Így építenek a megszállott Tunerek

Új téma nyitása     Hozzászólás a témához

Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Vissza az elejére